Dzielimy się rzetelnymi i wartościowymi informacjami na temat kredytów.

Artykuł na dziś

Pożyczka leasingowa – co to jest?
Paulina Przybysz18.02.2021

Pożyczka leasingowa – co to jest?

Nikomu nie jest prawdopodobnie obce pojęcie kredytu, a i o leasingu słyszała niewątpliwie znaczna większość Polaków. Za to już termin „pożyczka leasingowa” jest znacznie mniej znana, chociaż powoli zaczyna się to zmieniać. Ten produkt finansowy już od lat rośnie w popularności, dlatego też zdecydowanie warto pochylić się nad tym, co właściwie oznacza ten termin.

Najnowsze artykuły

Pełnomocnictwo, jako poręczenie kredytu – co warto wiedzieć o takim rozwiązaniu
Paulina Przybysz19.05.2023

Pełnomocnictwo, jako poręczenie kredytu – co warto wiedzieć o takim rozwiązaniu?

To czy uzyskasz kredyt, zależy przede wszystkim od zdolności kredytowej. Nie każdy ją posiada. W takich wypadkach często wykorzystuje się poręczenie, czyli umowę cywilnoprawną, która jest formą zabezpieczenia przy pożyczaniu pieniędzy. Jeżeli wierzyciel stwierdzi, że kredytobiorca nie spłaci należności – często korzysta się z pomocy osoby trzeciej. Czy pełnomocnictwo, jako poręczenie kredytu to dobre rozwiązanie? Sprawdź, co warto o tym wiedzieć!

W jaki sposób koszty pozaodsetkowe wpływają na opłacalność kredytu
Paulina Przybysz16.05.2023

W jaki sposób koszty pozaodsetkowe wpływają na opłacalność kredytu?

Regulowanie odsetek od kredytu to jeden z podstawowych obowiązków każdego kredytobiorcy, ale w nowoczesnych umowach kredytowych pojawia się problem znaczących kosztów pozaodsetkowych obejmujących wiele dodatkowych opłat, chociażby windykacyjnych, prowizyjnych, innych. Co warto wiedzieć o maksymalnych pozaodsetkowych kosztach kredytów i w jaki sposób prawidłowo oceniać wartość zobowiązań przez pryzmat ponadstandardowych opłat? W artykule zobaczysz, w jaki sposób koszty pozaodsetkowe kształtują się w krajowym systemie finansowo – kredytowym i unikniesz klasycznych pułapek przy akceptacji warunków spłaty długu.

Rezygnacja z ubezpieczenia kredytu - czy jest możliwa i jak napisać odpowiednie pismo
Paulina Przybysz13.05.2023

Rezygnacja z ubezpieczenia kredytu – czy jest możliwa i jak napisać odpowiednie pismo?

Zastanawiasz się, czy rezygnacja z ubezpieczenia kredytu jest w ogóle możliwa? Jak najbardziej tak! Wystarczy, że złożysz odpowiedni wniosek do banku, a w razie pozytywnej decyzji będziesz mógł ograniczyć wydatki związane z ubezpieczeniem kredytu gotówkowego lub hipotecznego. Dowiedz się, czy można zrezygnować z ubezpieczenia kredytu i czy w ogóle to się opłaca.

Sankcja darmowego kredytu – czym jest i co warto o niej wiedzieć
Paulina Przybysz07.05.2023

Sankcja darmowego kredytu – czym jest i co warto o niej wiedzieć?

Zaciąganie kredytów i pożyczek jest bardzo popularne. Nie zawsze jednak kredytodawca będzie w pełni uczciwy. Warto wiedzieć, że w Polsce każdego kredytobiorcę chroni specjalnie przygotowana instytucja prawna. Sankcja kredytu darmowego jest wykorzystywana, gdy kredytodawca stosuje nieuczciwe praktyki – dotyczy to zarówno banków, jak i firm pożyczkowych. Sprawdź, co warto wiedzieć na temat sankcji kredytu darmowego!

Poręczenie na podstawie kodeksu cywilnego – najważniejsze informacje
Paulina Przybysz04.05.2023

Poręczenie na podstawie kodeksu cywilnego – najważniejsze informacje

Poręczenie osób trzecich wobec prawa cywilnego, jest jedną z najstarszych tego typu form zabezpieczenia spłaty wierzytelności. W jej wyniku obowiązki wynikające z niewykonania określonego zobowiązania, mogą zostać scedowane na określoną w umowie poręczenia osobę trzecią. W naszym artykule przedstawimy najważniejsze informacje związane z tą formą zabezpieczenia.

Wskaźnik DI
Paulina Przybysz01.05.2023

Wskaźnik DI

Zapewne starając się o kredyt, usłyszałeś o pojęciu wskaźnik DI. Jeśli zastanawiasz się nad tym, co kryje się pod tym hasłem, spieszymy z wyjaśnieniami. Musimy przyznać, że z perspektywy kredytobiorcy, ale też placówek bankowych jest to bardzo ważne zagadnienie. Zatem przyjrzyjmy mu się bliżej.

jakie-sa-roznice-miedzy-oprocentowaniem-nominalnym-a-rrso
Paulina Przybysz29.04.2023

Jakie są różnice między oprocentowaniem nominalnym a RRSO?

Szukając atrakcyjnej oferty kredytu, należy zwrócić uwagę na kilka parametrów tego zobowiązania. Wielu kredytobiorców zwraca uwagę jedynie na oprocentowanie nominalne i na tej podstawie dokonuje oceny opłacalności danego zobowiązania. Warto jednak wiedzieć, że oprócz oprocentowania można wymienić jeszcze inne wskaźniki, które mają wpływ na koszt kredytu.

zdolnosc-kredytowa-a-stopy-procentowe
Paulina Przybysz26.04.2023

Zdolność kredytowa a stopy procentowe

Planujesz wziąć kredyt, ale niepokoją Cię stale rosnące stopy procentowe? Podwyżki stóp procentowych to temat, który budzi wśród Polaków wiele negatywnych emocji. Rosnące raty kredytów nie napawają optymizmem i sprawiają, że coraz mniej osób bierze kredyty. Co więcej coraz mniej osób ma zdolność kredytową, aby je otrzymać. Zdolność kredytowa a stopy procentowe – zobacz, czemu obie te rzeczy mają na siebie mocny wpływ.

Czy dziecko ma wpływ na zdolnosc kredytowa
Paulina Przybysz23.04.2023

Czy dziecko wpływa na zdolność kredytową?

Zdolność kredytowa to jeden z głównych czynników, który każdy bank bierze pod uwagę podczas rozpatrywania wniosku kredytowego swojego klienta. Zbyt niska zdolność kredytowa jest częstą przyczyną odmowy przyznania kredytu. Nasunąć się może więc pytanie, co ma wpływ na zdolność kredytową? Otóż czynników jest sporo, a każdy bank ma swój sposób na obliczanie zdolności kredytowej klienta.

ile-trzeba-zarabiac-zeby-dostac-kredyt-hipoteczny
Paulina Przybysz20.04.2023

Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt hipoteczny?

To bardzo ważne pytanie, od którego zależy często, czy zakupisz nową nieruchomość. Wysokość zarobków jest jednym z najważniejszych czynników, która decyduje o otrzymaniu kredytu hipotecznego. Mimo wszystko takich elementów można znaleźć znacznie więcej – składają się one na zdolność kredytową. Sprawdź, jakie zarobki trzeba mieć, aby otrzymać kredyt hipoteczny! Poniżej dowiesz się również, od czego konkretnie zależy Twoja zdolność kredytowa.

ranking-zdolnosci-kredytowej-w-jakim-banku-bedzie-najlepsza
Paulina Przybysz18.04.2023

Ranking zdolności kredytowej – w jakim banku będzie najlepsza?

Zdolność kredytowa to indywidualna zdolność każdej osoby do zaciągnięcia kredytu na określoną sumę. Bank przed udzieleniem kredytu swojemu klientowi sprawdza, jaka jest jego zdolność kredytowa, czyli kwota, jaką maksymalnie może otrzymać w ramach zobowiązania. Na zdolność kredytową ma wpływ wiele czynników i co ciekawe poziom zdolności kredytowej może dynamicznie zmieniać się w czasie.

stopa-referencyjna-nbp-co-to-za-wskaznik-jak-sie-ksztaltuje
Paulina Przybysz16.04.2023

Stopa referencyjna NBP: co to za wskaźnik? Jak się kształtuje?

W ogólnie przyjętym nazewnictwie rozróżniamy kilka rodzajów stóp, w tym stopę referencyjną NBP. Jej wysokość ustala Rada Polityki Pieniężnej, a każda zmiana – podniesienie lub obniżenie wskaźnika wpływa na wysokość produktów finansowych. Warto dowiedzieć się, czym jest i jak kształtuje się stopa referencyjna w Polsce, bo jej wartość bezpośrednio przekłada się na finanse gospodarstw domowych oraz firm. Szerzej opisujemy ten temat poniżej

strona14567824
Idź do strony:Przejdź

Chcesz wiedzieć więcej na temat kredytów?

Nasi specjaliści udzielą Ci wszelkich informacji na temat możliwości kredytowania.

Skontaktuj się z nami