Pożyczki dla studenta

Atrakcyjne pożyczki dla studenta — skorzystaj ze środków finansowych podczas studiów!

Wypełnij wniosek online

DziękujemyTwoja wiadomość
została wysłana.
Skontaktujemy się najszybciej
jak to będzie możliwe.

Skorzystaj z naszego kalkulatora.

Ile pieniędzy potrzebujesz?

1 000 zł200000

W jakim czasie chcesz spłacić kredyt?

1 miesiąc120 miesięcy

Oprocentowanie nominalne w skali roku

5.99%20%

Prowizja

0%10%

Całkowita kwota do zapłaty

0.00

Całkowity koszt kredytu

0

Rata miesięczna

0
Skontaktuj się z nami

Okres studiów to wymagający czas, w trakcie którego niezbędne są środki finansowe. Wynajem pokoju lub mieszkania, konieczność opłacenia czesnego i kosztowne materiały naukowe to coś, na co nie każdy student jest w stanie sobie pozwolić. Pożyczki dla studenta to korzystne rozwiązanie, które pomoże Ci przetrwać czas nauki bez obaw o brak możliwości ukończenia studiów. W wielu przypadkach uzyskanie pożyczki gotówkowej dla studenta nie jest proste, jednak nigdy nie jest niemożliwe! Zaufaj naszym ekspertom — pozwól sobie pomóc i dokończ edukację bez martwienia się o finanse.

Studenci w Polsce mierzą się z ogromną ilością wydatków. Tuż po wejściu w dorosłość bardzo często nie posiadają funduszy na stawienie czoła wszystkim kosztom. A tych nie da się niestety uniknąć. Największą kwotę student musi przeznaczyć zwykle na wynajem pokoju lub mieszkania, co w dobie niestabilnej sytuacji na rynku nieruchomości bywa ogromnym wyzwaniem. Oprócz tego dochodzi czesne — w przypadku renomowanych uczelni opłaty sięgają naprawdę wysokich kwot. Duża ilość zajęć nie zawsze pozwala na podjęcie pracy umożliwiającej sprostanie wszystkim wydatkom. Dobrą pomocą w tym wyczerpującym finansowo okresie jest pożyczka studencka. Stworzona z myślą o młodych ludziach marzących o rozwoju stanowi świetne rozwiązanie, a jej uzyskanie nie powinno być trudne.

Znacznie większe szanse na szybką pożyczkę dla studenta zyskujesz, korzystając ze wsparcia specjalistów Spłaty Pożyczek. Setki zadowolonych z naszej pracy Klientów udowadniają, że niska zdolność kredytowa nie stanowi dla nas problemu. Chętnie podejmujemy się nawet najtrudniejszych wyzwań, niosąc pomoc osobom, które otrzymały już nawet kilka negatywnych decyzji kredytowych.

Przerasta Cię ilość formalności związanych z procesem ubiegania się o pożyczkę?

Zgłoś się do nas — chętnie przejmiemy na siebie szereg obowiązków związanych z procesem wnioskowania o wybrany produkt finansowy!

Wniosek on-line

Pożyczki dla studenta — w banku czy firmie pożyczkowej?

Wbrew pozorom studenci mają wiele opcji w zakresie wsparcia finansowego w trakcie swojej edukacji. Pożyczki dla studentów są dostępne zarówno w wielu firmach pożyczkowych, jak i bankach. Odpowiedź na to, gdzie warto ubiegać się o takie wsparcie, nie jest jednak taka oczywista. Wiele zależy od konkretnej sytuacji studenta, jego potrzeb w zakresie pożyczki oraz zdolności kredytowej. Zwykle niska zdolność kredytowa idzie w parze z nieco większymi kosztami finansowania, jakie musi ponieść student w firmie pożyczkowej. Kredyt studencki w banku wiąże się natomiast z nieco bardziej skomplikowaną procedurą weryfikacji jego historii kredytowej oraz uzyskiwanych dochodów. W banku możemy jednak liczyć na preferencyjne warunki udzielenia takiego wsparcia.

Jeśli stoisz przed tak ważnym dylematem, jakim jest wybór odpowiedniej oferty pożyczki dla studenta, zapraszamy do współpracy. Na początku zbadamy Twoje potrzeby i zbierzemy produkty, które na nie odpowiadają. Następnie dokonamy analizy wszystkich kosztów i wybierzemy najatrakcyjniejszą pożyczkę na studia.

Szybkie pożyczki dla studentów — jakie kierunki mogą o nią wnioskować?

Nie istnieją ograniczenia, które mówią, jakie kierunki wykluczają studentów z możliwości ubiegania się o pożyczkę. Na wsparcie mogą liczyć wszyscy studenci, zarówno kierunków ścisłych, jak i typowo humanistycznych. Każde studia wiążą się z koniecznością ponoszenia różnego rodzaju kosztów — pożyczkodawcy świetnie zdają sobie z tego sprawę. Warunki uzyskania pożyczki studenckiej oznaczają pewne ograniczenia, jednak z pewnością nie dotyczą one kierunku studiów. Student potrzebujący pomocy finansowej nie musi również martwić się tym, czy należy do uczelni prywatnej, czy państwowej. W obu okolicznościach otrzymanie wymaganej kwoty jest możliwe.

Co jeszcze będzie potrzebne? Student musi liczyć się z koniecznością złożenia dokumentów potwierdzających jego zdolność kredytową. Wymagany zestaw różni się w zależności od instytucji, w jakiej ubiegamy się o pożyczkę dla studenta. W razie posiadania zatrudnienia dołączenie do wniosku zaświadczenia od pracodawcy będzie krokiem zwiększającym szanse na uzyskanie pożyczki dla studentów. Jakiekolwiek inne dochody potwierdzimy przedstawiając pożyczkodawcy np. wyciąg z konta bankowego.

Pożyczki dla studentów online — jakie przygotować dokumenty?

Jak wiele innych produktów finansowych, tak również pożyczka gotówkowa dla studenta dostępna jest w wersji online. Wiele studiujących osób nie ma czasu na wizyty w placówkach banku, dlatego możliwość złożenia wniosku przez internet staje się niezwykle wygodnym rozwiązaniem. Proces wnioskowania trwa wtedy zaledwie kilka chwil. Przed tym musimy jednak skompletować niezbędne zaświadczenia, które dołączymy do wniosku. Potwierdzimy tym samym kilka kluczowych dla pożyczkodawcy informacji, dzięki którym udzielenie pożyczki studenckiej online będzie możliwe.

Bez względu na to, czy o wsparcie ubiegamy się w oddziale banku lub instytucji pożyczkowej, czy wykorzystując do tego internet, musimy przygotować ten sam zestaw dokumentów. Niezbędne będzie m.in. wykazanie, że osoba ubiegająca się o pożyczkę studencką faktycznie studiuje lub uczęszcza na studia doktoranckie. W związku z tym należy zdobyć stosowne zaświadczenie od uczelni. Pożyczkę dla studentów możemy również uzyskać, dołączając zamiennie dokument potwierdzający udział w rekrutacji na studia. Nie musimy zatem być już w trakcie studiów, by ubiegać się o wsparcie — na finansowanie mają szansę także przyszli studenci.

W przypadku ubiegania się o pożyczkę studencką w banku lub niektórych instytucjach finansowych niezbędne może być złożenie wraz z wnioskiem oświadczenia o wysokości dochodów oraz liczbie członków rodziny osoby wnioskującej o wsparcie. Dane mają dotyczyć roku poprzedzającego moment ubiegania się o pożyczkę studencką.

Nasi klienci często polecają nas innym.

Większość naszych klientów to osoby, które trafiły do nas z polecenia. Dziękujemy wszystkim za okazane nam zaufanie.

decorative quotes

Dzięki usłudze pośrednictwa finansowego uzyskałam satysfakcjonujący mnie kredyt konsolidacyjny na bardzo dobrych warunkach.

Po stronie firmy zawsze stoi człowiek, więc podziękowania kieruję przede wszystkim do Pana Bartka P. za świetną współpracę, profesjonalizm, skuteczność i wszelką pomoc. Jest to fachowiec godny polecenia.

Joanna P

decorative quotes

Myśląc, że jestem już w sytuacji bez wyjścia, panicznie szukając rozwiązania natknęłam się na tę stronę i profesjonalnie się mną zajęto.

Wystarczyło, że uzupełniłam jeden formularz, pobrałam raport z BIK i pobrałam z konta potwierdzenia przelewów z ostatnich sześciu miesięcy. Te informacje pozwoliły na ocenę sytuacji i podjęcie planu działania w mojej sprawie. W końcu ktoś powiedział mi, że jest szansa na wyjście z długów. Serdecznie polecam Pana Łukasza Końskiego z Warszawy, który zajął się wszystkim, gdy ja byłam bardzo zestresowana!

Anna Rotwin

decorative quotes

Szybkie działanie, nawet kiedy myslalem, że sytuacja jest dramatyczna, bez wyjścia, byłem przekonany dzięki Pani Marlenie, że jednak jest nadzieja i wyjście z tej sytuacji.

I tak się stało, jak mówiła wszystko się udało. Profesjonalizm, podejście do klienta na najwyższym poziomie, polecam gorąco 🙂

Tomasz Steć

Skontaktuj się z nami

* – Pola obowiązkowe

Wysłanie wniosku kredytowego NIE spowoduje powstania zapytania kredytowego w BIK.

Każdą sprawę analizujemy indywidualnie. Warunki negocjujemy na szczeblu decyzyjnym.

Stosujemy zasady dobrych praktyk pośredników finansowych.

Nasze usługi są bezpieczne i objęte nadzorem KNF.

DziękujemyTwoja wiadomość
została wysłana.
Skontaktujemy się najszybciej
jak to będzie możliwe.

Pożyczka studencka — warunki

Warunki udzielenia wsparcia finansowego studentowi różnią się w zależności od instytucji, w jakiej będzie on ubiegał się o pożyczkę. Wybierając firmę pożyczkową, należy mieć ukończony 18. r.ż, a także posiadać dowód osobisty i stały adres zameldowania w Polsce. Oprócz tego koniecznie może być również złożenie dokumentu poświadczającego bycie studentem. Dużym ułatwieniem jest fakt, że osoba wnioskująca o pomoc finansową nie musi wykazywać własnego dochodu. Nie każdy student może przecież pozwolić sobie na pracę w trakcie trwania semestru. Pożyczka dla studenta bez dochodów jest zatem w pełni możliwa!

Nieco inaczej wyglądają warunki kredytu studenckiego. W tym przypadku wnioskodawca jest zobowiązany do spełnienia kilku warunków. Jednym z kryteriów jest wiek studenta. Pożyczkę studencką w banku możemy bowiem otrzymać, jeśli student nie ukończył jeszcze 30. r.ż. W przypadku doktorantów limit wiekowy jest zwiększony do 35. r.ż. Oprócz tego istotnym kryterium jest dochód na osobę w rodzinie studenta. Pieniądze w ramach kredytu studenckiego mogą otrzymać wyłącznie te osoby, w przypadku których kwota ta nie przekracza określonej wartości (w roku akademickim 2022/23 – 3000 złotych).

Pożyczka gotówkowa dla studenta — o jaką kwotę mogą wnioskować studenci?

Koszty, jakie musi ponieść student w trakcie swojej edukacji, bywają naprawdę wysokie. Bardzo często osoby kontynuujące naukę po ukończeniu szkoły średniej nie są w stanie jednocześnie studiować i pracować. Nie zawsze mogą też liczyć na wsparcie finansowe od rodziny. W związku z tym kwoty, jakie dostępne są w ramach szybkiej pożyczki dla studentów, sięgają wysokich wartości. Wiele pod tym względem zależy oczywiście od konkretnej instytucji finansowej, do której składamy wniosek. Maksymalna wysokość finansowania może wynosić zarówno kilka, jak i kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Warto jednak pamiętać, że ostateczna kwota, z jakiej student będzie mógł skorzystać w ramach pożyczki na studia, zależy od jego zdolności kredytowej. Zdarza się, że takie czynniki, jak negatywna historia kredytowa zmniejszają nieco wysokość dostępnych środków. Bardzo dobra zdolność kredytowa może z kolei sprawić, że instytucja zaproponuje większą kwotę niż ta przewidziana przez ogólną ofertę.

Pożyczki dla studenta — na co można przeznaczyć pieniądze?

Student spotyka się z różnorodnymi wydatkami. Studiowanie w innym mieście i przeprowadzka oznaczają konieczność dojazdów lub wynajmu mieszkania czy miejsca w akademiku. Do tego dochodzą koszty książek i innych materiałów dydaktycznych. Tworzenie różnego rodzaju prac zaliczeniowych i dyplomowych wymaga natomiast posiadania sprawnego laptopa. Jeśli student oprócz tego decyduje się na studia niestacjonarne lub naukę w prywatnej uczelni, musi również uwzględnić w swoich miesięcznych wydatkach wysokie czesne.

Czy szybkie pożyczki dla studentów określają cel, na jaki mogą zostać przeznaczone pozyskane w ich ramach środki finansowe? Nie, student może dowolnie rozporządzać otrzymaną kwotą. Oznacza to nie tylko zmniejszoną ilość formalności, ale również możliwość swobodniejszego zarządzania pieniędzmi z pożyczki dla studentów.

Pożyczka studencka na studia za granicą — czy jest możliwa?

Coraz częściej młodzi ludzie decydują się na edukację za granicą. Bez wątpienia jest to krok otwierający nowe możliwości. Istotną przeszkodą hamującą przyszłych studentów do wyjazdu na zagraniczną uczelnię są związane z tym koszty — podróż, czesne, czynsz i inne koszty utrzymania potrafią być w tym przypadku wyjątkowo wysokie. Czy w razie podjęcia decyzji o studiach za granicą możemy liczyć na to, że pożyczka studencka na studia za granicą trafi w nasze ręce? Jak najbardziej! Miejsce, w jakim odbywamy studia, nie ma tak naprawdę znaczenia dla pożyczkodawcy. Jeśli spełniamy wymienione już wyżej warunki udzielenia pożyczki, pieniądze będziemy mogli przeznaczyć również na edukację w innym kraju.

Pożyczka studencka online — wnioskowanie krok po kroku

Najprostszą drogą do uzyskania szybkiej pożyczki dla studenta jest ubieganie się o nią online. Proces ten jest prosty i nie wymaga nawet wychodzenia z domu. Zwykle cała procedura opiera się na uzupełnieniu danych osobowych, takich jak imię i nazwisko, pesel i dane kontaktowe. Oprócz tego należy wskazać, o jaką kwotę pożyczki wnioskujemy i jaki okres spłaty nas interesuje. Konieczne może być przesłanie skanów wymaganych przez instytucję dokumentów, jednak w wielu przypadkach nie musimy martwić się o ten krok. W przypadku wnioskowania o pożyczkę studencką w instytucjach pożyczkowych pieniądze możemy otrzymać nawet tego samego dnia! To najszybszy sposób na zdobycie kwoty potrzebnej do opłacenia studiów.

Zanim jednak złożysz wniosek o pożyczkę online dla studentów, upewnij się, że wybrane rozwiązanie spełnia Twoje oczekiwania. W internecie zdarzają się podejrzane oferty, które najpierw należy zbadać pod kątem bezpieczeństwa. Korzystając ze wsparcia specjalistów Spłaty Pożyczek, możesz mieć pewność, że wyselekcjonowane przez nich oferty są sprawdzone i godne zaufania.

Pożyczka studencka — jak ją spłacić?

Ubiegając się o pożyczkę gotówkową dla studenta, wnioskodawca musi dokładnie rozważyć kwestię tego, w jaki sposób ureguluje zaciągnięte zobowiązanie. Planując swoje dochody i przyszłe możliwości finansowe, uniknie problemu długów i nieterminowej spłaty, która może nieść za sobą poważne konsekwencje. W przypadku kredytu studenckiego raty dla studenta są zaplanowane w bardzo przystępny sposób. Spłata następuje bowiem dopiero po pewnym czasie od zakończenia studiów. Instytucja daje w ten sposób studiującemu kredytobiorcy czas na stabilizację finansową. Atrakcyjna pod względem wysokości odsetek oferta powoduje, że uregulowanie długu jest jeszcze łatwiejsze dla kredytobiorcy.

Na takie udogodnienie nie możemy jednak liczyć wybierając pożyczkę studencką, której spłata zaczyna się najczęściej już w kolejnym miesiącu od jej udzielenia. Jednakże, według zasad wielu produktów finansowych dla studentów dostępnych na rynku, harmonogram spłaty zobowiązania ustalany jest na podstawie preferencji kredytobiorcy. Oznacza to, że sami możemy określić, jak długi ma być czas potrzebny na uregulowanie całego długu. Dzięki temu jesteśmy w stanie swobodnie kształtować wysokość rat, uwzględniając przy tym własne predyspozycje finansowe i dostępne dochody.

Ustawa o pożyczkach i kredytach studenckich — co mówi o zasadach udzielania pożyczek studentom?

Wiele osób zbierając informacje nt. warunków udzielania pożyczek dla studentów, poszukuje aktu prawnego regulującego tę kwestię. Trafiają wtedy na ustawę o pożyczkach i kredytach studenckich, jednak warto wiedzieć, że dokument ten został uchylony. Nie oznacza to jednak, że nie istnieją już przepisy regulujące kwestię udzielania pożyczek studenckich wspieranych przez państwo. Regulacje dotyczące pomocy finansowej studentom zawarte są teraz w ustawie Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce. Według znajdujących się tam przepisów, kredyt może otrzymać student, który nie ukończył 30. roku życia oraz który spełnia wspomniane już wcześniej wymagania dotyczące przeciętnego miesięcznego dochodu na osobę w rodzinie z roku poprzedzającego rok złożenia wniosku.
Warto przy tym wiedzieć, że taki kredyt udzielany jest wyłącznie raz w okresie studiów na okres do 6 lat. Wypłacany jest w miesięcznych transzach, co odróżnia go od pożyczki dla studentów, która przewiduje jednorazową wypłatę całej pożyczonej kwoty. Konkretne rozwiązanie należy dobrać oczywiście do własnych preferencji. Jednorazowa pożyczka dla studenta wyróżnia się tym, że z jej pomocą możemy swobodnie rozdysponować otrzymaną kwotę. Wypłacany w transzach kredyt jest dobrym wyjściem w sytuacji, kiedy pieniądze mają posłużyć jako wsparcie w comiesięcznych wydatkach. Nie sfinansujemy jednak z jego pomocą większych zakupów — potrzebnego wyposażenia mieszkania studenta czy niezbędnego do nauki komputera.

Rozwiń swoją wiedzę o kredytach dla studentów
za pośrednictwem naszych artykułów.

kredyt inwestycyjny dla osoby fizycznej
Paulina Przybysz18.04.2024

Kredyt inwestycyjny dla osoby fizycznej – warunki, przeznaczenie i korzyści

„Rozwój” to modne pojęcie odmieniane ostatnio przez wszystkie przypadki. Wszystko wokół nieustannie się zmienia, dlatego my też nie możemy stać w miejscu. Dotyczy to nie tylko nas samych, ale również prowadzonych przez nas firm. Dlatego kredyt inwestycyjny dla osoby fizycznej to produkt bankowy wciąż cieszący się popularnością. Jeśli zastanawiasz się, dla kogo przeznaczony jest ten typ finansowania, na co można wydać uzyskane środki i z jakimi wiąże się kosztami, ten wpis jest dla Ciebie!

rekomendacja s – czym jest
Paulina Przybysz13.04.2024

Rekomendacja S – czym jest i co oznacza dla kredytobiorców?

Sektor finansowy jest jedną z najbardziej rygorystycznie nadzorowanych gałęzi gospodarki. Nic w tym dziwnego – od jego stabilności zależy kondycja całej krajowej ekonomii. Nad funkcjonowaniem instytucji finansowych, ale także ubezpieczeniowych, płatniczych czy emerytalnych pieczę sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego (KNF). Rekomendacja S jest jednym z narzędzi regulujących działalność kredytową banków. KNF wprowadza w niej zasady dotyczące m.in. udzielania kredytów w obcych walutach albo ustala kwestię wkładu własnego w kredytach hipotecznych. Co zaleca Rekomendacja S i jaki ma to wpływ na konsumentów? Dzisiaj poznamy odpowiedzi na te pytania.

spotkanie z doradca kredytowym
Paulina Przybysz08.04.2024

Jak się przygotować na spotkanie z doradcą kredytowym? Przydatne wskazówki

Nie wiesz, która oferta kredytowa będzie dla Ciebie najlepsza? Formalności związane ze staraniami o dodatkowe pieniądze Cię przerastają? Nie rozumiesz skomplikowanych terminów, którymi posługują się banki? Nie ma w tym nic złego. Nie każdy musi być specjalistą od spraw finansowych! W takich sytuacjach warto rozważyć spotkanie z doradcą kredytowym. Ekspert w tej dziedzinie zapewni Ci kompleksową pomoc. Jego usługi mogą okazać się szczególnie pomocne przy skomplikowanym kredycie hipotecznym. O co pytać doradcę? Jak może wyglądać współpraca? Czy w ogóle warto ją nawiązać? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości!

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Wszystkie artykuły