Pekao kredyt dla firm

Rozważasz dostępny w Pekao kredyt dla firm i chcesz zaciągnąć go na najlepszych możliwych warunkach? Doświadczeni doradcy Spłata Pożyczek wynegocjują dla Ciebie optymalne parametry zobowiązania i zajmą się formalnościami!

Wypełnij wniosek online

DziękujemyTwoja wiadomość
została wysłana.
Skontaktujemy się najszybciej
jak to będzie możliwe.

Kredyt dla firm Pekao – najważniejsze informacje

W Pekao kredyt dla firm występuje w wielu różnorodnych postaciach. Poszczególne produkty finansowe dla przedsiębiorców różnią się warunkami spłaty, celem, na które można je zaciągnąć, wymaganiami stawianymi kredytobiorcom i nie tylko. Osobne oferty przygotowano dla przedsiębiorstw różnych rozmiarów: mikrofirm, średnich i dużych firm, a także korporacji.

W ramach pojęcia kredyt dla firm Pekao SA oferuje między innymi kredyt inwestycyjny i odnawialny, karty kredytowe czy kredyty technologiczne. Dostępnych możliwości jest więc bardzo wiele. Również w zakresie kredytu obrotowego dla firm Pekao przygotowało kilka wartych uwagi propozycji.

ikona dekoracyjna

Z pomocą doradców Spłata Pożyczek weźmiesz kredyt firmowy w Pekao idealnie dopasowany do potrzeb i możliwości finansowych Twojego przedsiębiorstwa.

ikona dekoracyjna

Możesz liczyć na profesjonalne wsparcie w zgromadzeniu niezbędnych dokumentów i wypełnieniu wniosku kredytowego, a także załatwieniu wszelkich innych formalności.

ikona dekoracyjna

Wiemy, że przedsiębiorcom zależy na czasie, dlatego pomagamy w uzyskaniu pozytywnej decyzji kredytowej w krótkim czasie i bez niepotrzebnych komplikacji.

ikona dekoracyjna

Wysoka kwota zobowiązania pozwoli zrealizować nawet najbardziej ambitne cele, a niska rata oferowanego przez Pekao kredytu dla firm nie nadwyręży płynności finansowej.

Warunki zobowiązań dla firm w Pekao – oferty ogólnodostępne

  • maksymalna kwota ustalana indywidualnie
  • okres kredytowania zależny od celu kredytu, nawet do 15 lat
  • prowizja za udzielenie kredytu od 0%
  • oprocentowanie zmienne ustalane indywidualnie
  • ubezpieczenie nie wymagane
  • wcześniejsza spłata zobowiązania 3-4% prowizji, min. 500 zł
Ekspert kredytowy

Odpowiadamy na pytania naszych klientów dotyczące pożyczek dla firm.

Kredyt dla nowych firm Pekao – czy jest dostępny?

Rozpoczęcie własnej działalności często wiąże się z dużymi wydatkami, na które nie każdy początkujący przedsiębiorca może sobie pozwolić. Wiele oczywiście zależy od branży, ale z reguły nie obejdzie się bez zakupu odpowiednich maszyn, oprogramowania, licencji, półproduktów czy towarów. Oferowany przez Pekao kredyt firmowy jawi się jako rozwiązanie tego problemu.

Czy jednak otrzymanie go jest w ogóle możliwe? W przypadku niektórych produktów finansowych Pekao wymogi odnośnie do stażu firmy są jasno wskazane, w innych przypadkach nie zostały wyraźnie określone. W związku z tym to, czy w Pekao SA kredyt dla firm będzie dostępny również dla nowych biznesów zależy od okoliczności (m.in. tego, o który konkretnie produkt finansowy chodzi i jaki dokładnie jest staż danego przedsiębiorstwa).

Czy istnieje kredyt hipoteczny dla firm w Pekao?

W pierwszej kolejności należy sprecyzować, co kryje się pod pojęciem hipotecznego kredytu dla firm w Pekao, ponieważ można mówić tutaj o dwóch zupełnie różnych produktach finansowych.

Pierwszy to kredyt na zakup, budowę lub remont nieruchomości, zabezpieczony hipoteką ustanowioną na tychże budynkach. Drugi może być przeznaczony na dowolny cel, w tym bieżące wydatki, i jest zabezpieczony hipoteką na już posiadanej przez firmę nieruchomości.

W Pekao kredyty dla firm występują w obu tych postaciach, chociaż trzeba wskazać, że zobowiązania przeznaczone na pokrycie bieżących wydatków mogą nie wymagać żadnego zabezpieczenia rzeczowego (czyli m.in. hipoteki), zwłaszcza, jeśli kredytobiorca znajduje się w dobrej sytuacji finansowej.

Co warto wiedzieć o kredycie inwestycyjnym dla firm w Pekao?

Kredyt inwestycyjny udzielany przez Pekao SA może zostać wykorzystany na przykład na budowę lub zakup środka trwałego (względnie jego modernizację) bądź spłatę posiadanego już kredytu inwestycyjnego w innym banku. Takie kwestie, jak kwota zobowiązania, jego struktura czy zabezpieczenie ustalane są indywidualnie.

Mikrofirmy mogą otrzymać inwestycyjny kredyt dla firm w Pekao na okres maksymalnie 6 lat. Wyjątkiem są kredyty zabezpieczone hipoteką ustanowioną na nieruchomości – w ich przypadku maksymalny okres spłaty wynosi 15 lat.

Natomiast w przypadku małych i średnich firm tego typu zobowiązanie jest udzielane na maksymalnie 15 lat w przypadku, gdy inwestycja dotyczy zakupu lub budowy nieruchomości lub na nie dłużej niż 10 lat w innych sytuacjach.

Kredyt dla firm Pekao – koszty

Dla firm, które planują zaciągnąć w Pekao kredyt firmowy, koszt takiego zobowiązania będzie z oczywistych względów kwestią nadrzędną. Czasami jednak trudno na pierwszy rzut oka ocenić, czy dana oferta jest korzystna, czy też niekoniecznie. Przede wszystkim trzeba brać pod uwagę wiele różnych czynników, a nie skupiać się tylko na jednym.

Na koszt oferowanego przez Pekao SA kredytu dla firm wpływają przede wszystkim takie czynniki, jak jego oprocentowanie nominalne (na które składa się zmienna stopa procentowa oraz marża, czyli wynagrodzenie banku za udzielenie kredytu), prowizja oraz opłaty dodatkowe (np. przygotowawcza, ubezpieczenie). Nie bez znaczenia jest również okres spłaty, z uwagi na fakt, że im jest on dłuższy, tym wolniej spłacany jest kapitał, a więc narastają większe odsetki.

Kredyt obrotowy dla firm Pekao – zasady

Kredyt obrotowy to jeden z najbardziej podstawowych i najczęściej wybieranych typów zobowiązań firmowy. Uzyskane dzięki niemu środki można wydać na dowolny cel związany z bieżącą działalnością, taki jak zatowarowanie sklepu czy wypłacenie wynagrodzeń pracownikom.

Swój kredyt obrotowy dla firm Pekao oferuje w wielu różnych wariantach. Przykładowo może on być odnawialny lub nieodnawialny. W przypadku małych i średnich firm, które dokonują rozliczeń z kontrahentami w dolarach lub euro, istnieje możliwość zaciągnięcia zobowiązania w tych walutach.

Kredyt odnawialny dla firm Pekao – do czego służy?

Jednym z oferowanych przez Pekao kredytów dla firm jest kredyt odnawialny, czyli produkt finansowy, który pełni w pewnym sensie rolę poduszki finansowej. Można wyróżnić odnawialny kredyt obrotowy na dowolny cel, a także takie rozwiązania, jak kredyt w rachunku bieżącym czy wielocelowy limit kredytowy.

W zależności od wybranego typu kredytu, odnawiać może się całe zobowiązanie (po zakończeniu się wcześniej ustalonego okresu, na przykład po 36 miesiącach), bądź też przyznany w jego ramach limit. W ramach odnawialnego kredytu dla firm Pekao umożliwia pokrywanie dowolnych bieżących wydatków związanych z działalnością firmy, a potencjalnie także refinansować zobowiązania w innych bankach.

Opinie o kredycie dla firm w Pekao

Produkty finansowe skierowane do przedsiębiorców, w tym oferowane przez Pekao kredyt dla firm, to często wieloletnie zobowiązania opiewające na duże kwoty, nikt więc nie chce podejmować decyzji na ich temat pochopnie. Przy wyborze kredytobiorcy i konkretnej oferty kredytu, warto zwrócić uwagę chociażby na to, jak dany produkt finansowy jest oceniany przez dotychczasowych kredytobiorców.

W zakresie kredytu dla firm Pekao SA może pochwalić się dobrymi opiniami między innymi ze względu na fakt, że oferuje bardzo szeroką gamę różnorodnych kredytów. Dzięki temu przedsiębiorcom łatwo jest znaleźć coś dla siebie niezależnie od tego, na jakiej kwocie im zależy i na co chcą spożytkować otrzymane środki.

Na uwagę zasługuje również przejrzystość warunków spłaty i możliwość dostosowania ich do sytuacji danego kredytobiorcy. Każda firma może bowiem charakteryzować się inną zdolnością kredytową, zamiarami czy budżetem przeznaczonym na spłatę rat. W związku z tym dostępny w Pekao kredyt dla firm jest indywidualnie dopasowywany do okoliczności.

✅ możliwość uzyskania dużych kwot
✅ długi okres spłaty, dostosowany do potrzeb
✅ liczne produkty finansowe do wyboru
✅ atrakcyjne warunki spłaty
✅ w niektórych przypadkach możliwość ustalenia rat kwartalnych
✅ ekspresowa decyzja kredytowa
✅ nieskomplikowany proces zaciągania kredytu
✅ sposób na sfinansowanie bieżących wydatków lub rozwój firmy

 

❌ przed podjęciem decyzji bank dokona oceny zdolności kredytowej
❌ samodzielnie trudniej jest wynegocjować dobre warunki niż z pomocą eksperta
❌ niektóre kredyty mogą wymagać zabezpieczenia rzeczowego

Rozwiń swoją wiedzę o pożyczkach dla firm za pośrednictwem naszych artykułów.

stopy procentowe
Paulina Przybysz27.11.2023

Stopy procentowe – znaczenie dla kredytobiorców i całej gospodarki

Nie ma chyba takiego sektora gospodarki, na który nie wpływałyby stopy procentowe. To od ich wysokości zależą koszty kredytów, zyski z lokat, a nawet ceny na półkach sklepowych. Pomagamy zrozumieć, dlaczego stopy procentowe w Polsce mają tak ogromne znaczenie.

promesa kredytowa
Paulina Przybysz23.11.2023

Promesa kredytowa – czy oznacza pewne pieniądze?

Czy wiedziałeś, że obietnica banku dotycząca udzielenia kredytu może mieć sformalizowany charakter? To wykonalne za sprawą promesy kredytu! Sprawdź, czy taki dokument da Ci całkowitą pewność, że będziesz mógł pożyczyć pieniądze. Podpowiadamy też, w jakich sytuacjach warto starać się o promesę bankową i jak ją zdobyć. Sprawdzamy też dla Ciebie koszt uzyskania takiego dokumentu i banki, które wydają je dla swoich klientów.

fundusz wsparcia kredytobiorcow
Paulina Przybysz18.11.2023

Fundusz Wsparcia Kredytobiorców – czym jest i jak działa?

Zaciągając jakiekolwiek zobowiązanie w banku lub innej instytucji pożyczkowej, warto zastanowić się, co zrobimy w razie niespodziewanych zdarzeń, które wywołają u nas problemy finansowe. Zaciągając kredyt, warto działanie takie wykonywać rozważnie, jednak ze świadomością, że istnieją pewne rozwiązania, z których będziemy mogli skorzystać w razie problemów ze spłatą. Należą do nich na przykład wakacje kredytowe, a także Fundusz Wsparcia Kredytobiorców. Co warto wiedzieć o wspomnianym funduszu? Komu jest on dedykowany i w jaki sposób może nam pomóc? Podpowiadamy.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Wszystkie artykuły