Kredyt odnawialny dla firm

Funkcjonowanie firmy w dużej mierze opiera się na dysponowaniu budżetem w odpowiedniej kwocie. Kiedy środków zgromadzonych na firmowym koncie brakuje, oznacza to utratę płynności finansowej, która może być niebezpieczna dla dalszej przyszłości biznesu. Idealnym rozwiązaniem dla przedsiębiorcy, który chce zadbać o to, by jego firma była wolna od problemów finansowych, jest kredyt odnawialny dla firm.

Wypełnij wniosek online

DziękujemyTwoja wiadomość
została wysłana.
Skontaktujemy się najszybciej
jak to będzie możliwe.

Kredyt odnawialny dla nowych firm czy posiadających odpowiedni staż – kto może o niego wnioskować?

Firmy często spotykają się z pewnym ograniczeniem podczas ubiegania się o kredyt. Banki nie zawsze bowiem decydują się na udzielenie wsparcia, jeśli wnioskodawcą jest firma, która krótko istnieje na rynku. Największe szanse na uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej mają te firmy, których staż przekracza rok. Dzięki temu bank ma większą pewność, że zobowiązanie zostanie spłacone. Nie oznacza to jednak, że kredyt odnawialny dla nowych firm nie jest możliwy! Prawdopodobieństwo otrzymania kredytu odnawialnego dla firmy w potrzebnej kwocie rośnie z pomocą doświadczonych specjalistów Spłaty Pożyczek. Dzięki dokładnej znajomości dostępnych produktów finansowych jesteśmy w stanie wskazać kredyt, na który szanse będą największe.

 

Kredyt odnawialny dla firm to wygodne rozwiązanie, które cieszy się dużą popularnością wśród osób zarządzających własnym biznesem. Powoduje, że tymczasowe kłopoty finansowe nie są już tak groźne, a trudności z odzyskaniem płatności od kontrahentów nie stanowią tak wielkiego niebezpieczeństwa. Dodatkowe środki pozyskane w ramach kredytu odnawialnego dla firm przydadzą się tak naprawdę w każdej firmie. Są one doskonałym rozwiązaniem w nieprzewidzianych sytuacjach wymagających użycia większej ilości nakładów finansowych. Kredyt odnawialny firmowy to pieniądze dostępne w ramach rachunku bankowego firmy. Dzięki takiemu produktowi zwiększone jest saldo środków dostępnych na koncie, z których przedsiębiorca może swobodnie korzystać. Spłata takiego kredytu nie opiera się na harmonogramie i ratach, jak ma to miejsce w przypadku standardowego kredytu. Następuje ona wtedy, kiedy na konto firmy trafiają jakiekolwiek wpływy.

 

Aby cieszyć się doskonałym kredytem odnawialnym dla firm, warto najpierw rozważyć, która z dostępnych w bankach ofert będzie najlepszym rozwiązaniem. Podczas selekcji najlepszej opcji należy kierować się kilkoma kluczowymi kryteriami, takimi jak koszt, możliwy okres kredytowania czy kwota dostępna w ramach kredytu. Specjaliści Spłaty Pożyczek zajmą się tym za Ciebie, dokonując rzetelnej oceny dostępnych możliwości. Dzięki temu Ty, jako przedsiębiorca, będziesz mógł zająć się innymi obowiązkami mającymi na celu rozwijanie prowadzonego przez Ciebie biznesu. Dowiedz się więcej na temat kredytu odnawialnego dla firm!

Obawiasz się, że z uwagi na krótki staż firmy nie otrzymasz kredytu?

Skontaktuj się z nami i miej pewność, że uzyskasz potrzebne Ci wsparcie i zadbasz o przyszłość Twojego biznesu!

Skontaktuj się z nami

Kredyt odnawialny dla firm – dla jakich branż?

Wsparcie finansowe bywa potrzebne w każdej firmie bez względu na branżę, w jakiej ona działa. Kredyt odnawialny dla nowych firm i tych z dłuższym stażem sprawdzi się w przypadku każdego rodzaju prowadzonej działalności. Nie ma znaczenia również rozmiar firmy – na uzyskanie wsparcia mogą liczyć zarówno małe firmy, jak i duże przedsiębiorstwa. Taki rodzaj finansowania jest doskonałym rozwiązaniem, kiedy działalność w dużej mierze opiera się na współpracy z kontrahentami. Kiedy musimy oczekiwać na płatności od innych firm, w grę bardzo często wchodzą duże kwoty, których brak blokuje w dużym stopniu dalsze funkcjonowanie firmy. Kredyt odnawialny dla firm pomaga przedsiębiorcy uniknąć takiej sytuacji i działać bez względu na nieterminowe płatności kontrahentów.

 

Kontakt
ekspert kredytowy

Odpowiadamy na pytania naszych klientów dotyczące kredytów odnawialnych dla firm:

Kredyt odnawialny dla firm – jak się o niego ubiegać?

Jak w przypadku każdego innego kredytu, tak również w sytuacji ubiegania się o kredyt odnawialny dla firmy, konieczne jest złożenie wniosku. To prosty dokument, w którym wnioskodawca powinien ująć dane firmy oraz własne, a także nakreślić swoje potrzeby w zakresie kredytu odnawialnego firmowego. Istnieje kilka wariantów co do sposobu dopełnienia niezbędnych formalności. Przedsiębiorca ubiegający się o wsparcie finansowe, może w tym celu udać się do oddziału banku, którego oferta najbardziej go zainteresowała. Zdarzają się również banki, które przewidują możliwość wnioskowania o kredyt odnawialny firmowy podczas wizyty swojego przedstawiciela w siedzibie firmy zainteresowanej ofertą.

Dużym udogodnieniem dla przedsiębiorców, którzy mają na głowie mnóstwo obowiązków, jest możliwość ubiegania się o kredyt odnawialny dla firm za pośrednictwem internetu. W takim przypadku cały proces możemy przeprowadzić online, bez konieczności spotykania się z przedstawicielem lub składania wizyty w placówce banku. To duża oszczędność czasu i wygoda, która świetnie sprawdza się w sytuacji prowadzenia własnego biznesu.

Kredyt odnawialny firmowy – jakie dokumenty należy dołączyć do wniosku?

W trakcie ubiegania się o jakikolwiek kredyt dla firmy nie da się uniknąć formalności. Oprócz wniosku kredytowego, w którym znajdą się wszystkie istotne informacje o firmie oraz preferencje przedsiębiorcy co do parametrów kredytu, należy również pamiętać o innych dokumentach. Zestaw wymaganych przez bank zaświadczeń, deklaracji, sprawozdań i innych niezbędnych potwierdzeń zależy od formy opodatkowania firmy.

W przypadku osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą niezbędne mogą być takie dokumenty założycielskie jak zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej oraz zaświadczenie o nadaniu statystycznego numeru identyfikacyjnego REGON i zaświadczenie o numerze NIP identyfikacji podatkowej. Spółki powinny natomiast przygotować takie pisma, jak umowa spółki lub akt założycielski, odpis z Rejestru Handlowego lub Krajowego Rejestru Sądowego, a także zaświadczenie o nadaniu statystycznego numeru identyfikacyjnego REGON i zaświadczenie o numerze NIP identyfikacji podatkowej. Oprócz tego zarówno w przypadku osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, jak i w przypadku spółek potrzebne będą dokumenty przedstawiające dane finansowe, takie jak deklaracje podatkowe, książki przychodów i rozchodów czy ewidencje środków trwałych. Każdy rodzaj prowadzonej działalności może oznaczać inny zestaw niezbędnych dokumentów, dlatego przed złożeniem wniosku należy zapoznać się z wymaganiami banku w tej kwestii.

Najtańszy kredyt odnawialny dla firm – gdzie go szukać?

Zadowolenie z kredytu odnawialnego dla firmy w dużej mierze zależy od jego kosztów. Każdy przedsiębiorca poszukujący takiego wsparcia zwraca uwagę na jego cenę, zadając sobie przy tym pytanie, gdzie znaleźć najtańszy kredyt odnawialny dla firmy. Warto przy tym zaznaczyć, że takie rozwiązanie jest jednym z najbardziej opłacalnych. Kredyt odnawialny dla firm jest tańszy niż inne produkty finansowe dla przedsiębiorców.

Aby skorzystać z najbardziej korzystnego pod względem kosztów kredytu, warto dokonać analizy wszystkich dostępnych ofert banków. To może być jednak trudnym zadaniem, jeśli przedsiębiorca podejmuje się go samodzielnie. O wiele lepszym wyjściem jest udanie się po pomoc do specjalistów z dziedziny kredytów. Spłata Pożyczek to zespół ekspertów posiadających ogromną wiedzę nt. finansowania firm. Lata pracy nauczyły nas, które rozwiązania stworzone z myślą o przedsiębiorcach są najbardziej opłacalne. Wiele czasu poświęcamy procesowi negocjacji, aby uzyskać dla naszych Klientów jak najatrakcyjniejsze oferty.

Kredyt odnawialny dla firm – wady i zalety

Kredyt odnawialny dla firmy to duża ilość korzyści, które mogą sprawiać, że to rozwiązanie będzie najlepszą opcją dla przedsiębiorcy. Dużym atutem takiego wyboru jest fakt, że kredyt odnawialny wyróżnia się często niższym kosztem niż inne rodzaje kredytów przygotowanych dla firm. Oprócz tego to ogromna wygoda dla przedsiębiorcy, który w każdym momencie ma dostęp do dodatkowych środków finansowych. Jest to niezwykle przydatne w niespodziewanych sytuacjach lub kiedy oczekujemy na płatność od kontrahenta, a na uregulowanie czekają firmowe wydatki.

Wadą kredytu odnawialnego dla firm może być natomiast duża ilość formalności, jakich należy dopełnić, ubiegając się o tego typu wsparcie. Oprócz wniosku kredytowego przedsiębiorca powinien bowiem złożyć inne dokumenty potwierdzające założenie działalności oraz zaświadczenia ukazujące sytuację finansową firmy. Z odpowiednią pomocą kwestia formalności nie będzie jednak tak uciążliwa. Skorzystaj z naszego wsparcia i miej pewność, że produkt finansowy trafi do Twoich rąk bez względu na czas funkcjonowania firmy czy jej rozmiar.

Kredyt odnawialny dla firmy – w jakiej kwocie można go uzyskać?

Zastanawiasz się, czy kredyt odnawialny będzie wystarczającym rozwiązaniem dla Twojego przedsiębiorstwa? Wiele w tej kwestii zależy od kwoty, jaka dostępna jest w ramach omawianego produktu finansowego. Na początku należy zaznaczyć, że każdy bank oferuje własne warunki kredytowania, w tym również maksymalną kwotę, jaką jest w stanie udostępnić przedsiębiorcy. Bardzo częstą praktyką wśród banków jest uzależnianie kwoty kredytu odnawialnego dla firm od zdolności kredytowej ubiegającej się o niego firmy. W związku z tym przedsiębiorstwo, które osiąga niskie dochody lub posiada negatywną historię kredytową, może spodziewać się, że kwota ta będzie nieco niższa.

Ostateczna kwota dostępna w rachunku bieżącym w ramach kredytu odnawialnego dla firm jest także uzależniona od potrzeb przedsiębiorstwa. Podczas wypełniania wniosku zaznaczamy więc, jaka wysokość finansowania nas interesuje.

Warunki uzyskania kredytu odnawialnego dla firm

Każda firma wnioskująca o udzielenie kredytu odnawialnego musi liczyć się z faktem, iż do uzyskania pozytywnej decyzji kredytowej konieczne będzie spełnienie kilku wymagań stawianych przez bank. Jednym z kryteriów jest czas istnienia firmy, który zwykle powinien przekraczać kilka lub kilkanaście miesięcy. Nie zawsze jest to jednak konieczny warunek, ponieważ zdarzają się instytucje, w których kredyt odnawialny firmowy będzie dostępny bez względu na czas funkcjonowania firmy. Czasami również udzielenie kredytu jest uzależnione od przynależności firmy do określonego sektora, przy czym firmy zaliczające się do średnich i dużych przedsiębiorstw są tutaj traktowane priorytetowo.

Kredyt odnawialny dla firm ranking – jak to działa? Czy warto z niego korzystać?

W internecie znaleźć można rankingi, które stanowią zbiór różnorodnych ofert prezentujących kredyty odnawialne dla firm dostępne w popularnych bankach. Na listach zwykle znajdują się takie dane, jak wysokość opłat, prowizji, maksymalna kwota dostępna w ramach kredytu, a także wymagany przez bank okres posiadania rachunku.

Kredyt odnawialny dla firm – ranking bywa przydatnym narzędziem w procesie wyboru najlepszego kredytu, jednak warto pamiętać, że takie porównania nie zawierają wszystkich dostępnych aktualnie ofert. Oprócz tego wskazane w nich wartości mogą się różnić od tych, które firma uzyska po indywidualnym kontakcie z instytucją finansową. Lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług specjalistów kredytowych Spłaty Pożyczek. Kredyt odnawialny dla firm – porównanie, czyli skrupulatna analiza rynku produktów finansowych przeprowadzona przez ekspertów zaowocuje w możliwość ubiegania się o najlepszy kredyt.

* – Pola obowiązkowe

Wysłanie wniosku kredytowego NIE spowoduje powstania zapytania kredytowego w BIK.

Każdą sprawę analizujemy indywidualnie. Warunki negocjujemy na szczeblu decyzyjnym.

Stosujemy zasady dobrych praktyk pośredników finansowych.

Nasze usługi są bezpieczne i objęte nadzorem KNF.

DziękujemyTwoja wiadomość
została wysłana.
Skontaktujemy się najszybciej
jak to będzie możliwe.

Zwiększ swoją wiedzę o oddłużaniu firm czytając nasze artykuły

Co to jest formularz informacyjny i dlaczego należy go czytać?
Paulina Przybysz07.07.2020

Co to jest formularz informacyjny i dlaczego należy go czytać?

Każdy, komu zdarzyło się rozważać ofertę kredytu lub pożyczki, prawdopodobnie spotkał się z formularzem informacyjnym – nawet, jeśli nie zdawał sobie sprawę, że tym właśnie on jest.

Linia kredytowa dla firm
Paulina Przybysz12.04.2021

Linia kredytowa dla firm

Jeżeli jesteś przedsiębiorcą, to z pewnością wiesz, iż Twoja konkurencyjność na rynku uzależniona jest od płynności i elastyczności finansowej. W praktyce oznacza to więc swobodny dostęp do dodatkowych środków, które umożliwią Ci szybką reakcję na zmieniającą się biznesową rzeczywistość. Niezależnie od branży, w której działasz, innowacje w firmie są kluczowym elementem, który wpływa na jej rozwój, sukces i, co za tym idzie, zwiększone zyski.

Kredyt kupiecki
Paulina Przybysz09.02.2020

Kredyt kupiecki – czym jest i jak działa?

Pozabankowych form finansowania działalności jest znacznie więcej, niż mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać. Pożyczka w firmie pożyczkowej jest w wielu przypadkach użytecznym i opłacalnym rozwiązaniem, ale warto zastanowić się także nad alternatywami dla niej. Jedną z nich jest stosowany stosunkowo powszechnie kredyt kupiecki. Na czym on polega? Czym jest limit kupiecki?

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Wszystkie artykuły

Nie udzielamy kredytów i pożyczek ze środków własnych. Nie pośredniczymy w uzyskiwaniu krótkoterminowych kredytów bez zdolności kredytowej z terminem spłaty całej kwoty w terminie 60 dni (lub krótszym).

Przykład reprezentatywny: kwota kredytu bez zdolności kredytowej – 60 000 zł, prowizja – 5%, oprocentowanie nominalne – 5,99%, maksymalna Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) – 7,37%; całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) – 60 000 zł, całkowity koszt kredytu dla Ciebie – 23 893 zł (w tym: prowizja z tytułu udzielenia kredytu 3 000 zł, odsetki od kredytu 20 893 zł, koszty usług dodatkowych 0 zł, koszty zabezpieczeń 0 zł), całkowita kwota do zapłaty – 83 893 zł; prowizja za udzielenie kredytu jest kredytowana, oprocentowanie nominalne – 5,99%, 120 miesięcznych rat w równej wysokości 699,11 zł; minimalny okres spłaty – 4 miesiące, maksymalny okres spłaty – do 120 m-cy.

Jesteśmy biurem pośrednictwa kredytowego. Działamy w imieniu klienta. Nie pobieramy przedpłat. Nasze wynagrodzenie jest płatne tylko w przypadku uzyskania kredytu, podpisania umowy kredytowej przez klienta i uruchomieniu środków przez bank lub instytucję finansową. Wysokość wynagrodzenia ustalana jest indywidualnie z klientem w zależności m.in. od skomplikowania sytuacji, wkładu pracy i sytuacji finansowej. Wynosi ono maksymalnie 19% od kwoty uzyskanego finansowania.