Kredyt odnawialny dla firm

Funkcjonowanie firmy w dużej mierze opiera się na dysponowaniu budżetem w odpowiedniej kwocie. Kiedy środków zgromadzonych na firmowym koncie brakuje, oznacza to utratę płynności finansowej, która może być niebezpieczna dla dalszej przyszłości biznesu. Idealnym rozwiązaniem dla przedsiębiorcy, który chce zadbać o to, by jego firma była wolna od problemów finansowych, jest kredyt odnawialny dla firm.

Wypełnij wniosek online

DziękujemyTwoja wiadomość
została wysłana.
Skontaktujemy się najszybciej
jak to będzie możliwe.

Kredyt odnawialny dla nowych firm czy posiadających odpowiedni staż – kto może o niego wnioskować?

Firmy często spotykają się z pewnym ograniczeniem podczas ubiegania się o kredyt. Banki nie zawsze bowiem decydują się na udzielenie wsparcia, jeśli wnioskodawcą jest firma, która krótko istnieje na rynku. Największe szanse na uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej mają te firmy, których staż przekracza rok. Dzięki temu bank ma większą pewność, że zobowiązanie zostanie spłacone. Nie oznacza to jednak, że kredyt odnawialny dla nowych firm nie jest możliwy! Prawdopodobieństwo otrzymania kredytu odnawialnego dla firmy w potrzebnej kwocie rośnie z pomocą doświadczonych specjalistów Spłaty Pożyczek. Dzięki dokładnej znajomości dostępnych produktów finansowych jesteśmy w stanie wskazać kredyt, na który szanse będą największe.

 

Kredyt odnawialny dla firm to wygodne rozwiązanie, które cieszy się dużą popularnością wśród osób zarządzających własnym biznesem. Powoduje, że tymczasowe kłopoty finansowe nie są już tak groźne, a trudności z odzyskaniem płatności od kontrahentów nie stanowią tak wielkiego niebezpieczeństwa. Dodatkowe środki pozyskane w ramach kredytu odnawialnego dla firm przydadzą się tak naprawdę w każdej firmie. Są one doskonałym rozwiązaniem w nieprzewidzianych sytuacjach wymagających użycia większej ilości nakładów finansowych. Kredyt odnawialny firmowy to pieniądze dostępne w ramach rachunku bankowego firmy. Dzięki takiemu produktowi zwiększone jest saldo środków dostępnych na koncie, z których przedsiębiorca może swobodnie korzystać. Spłata takiego kredytu nie opiera się na harmonogramie i ratach, jak ma to miejsce w przypadku standardowego kredytu. Następuje ona wtedy, kiedy na konto firmy trafiają jakiekolwiek wpływy.

 

Aby cieszyć się doskonałym kredytem odnawialnym dla firm, warto najpierw rozważyć, która z dostępnych w bankach ofert będzie najlepszym rozwiązaniem. Podczas selekcji najlepszej opcji należy kierować się kilkoma kluczowymi kryteriami, takimi jak koszt, możliwy okres kredytowania czy kwota dostępna w ramach kredytu. Specjaliści Spłaty Pożyczek zajmą się tym za Ciebie, dokonując rzetelnej oceny dostępnych możliwości. Dzięki temu Ty, jako przedsiębiorca, będziesz mógł zająć się innymi obowiązkami mającymi na celu rozwijanie prowadzonego przez Ciebie biznesu. Dowiedz się więcej na temat kredytu odnawialnego dla firm!

Obawiasz się, że z uwagi na krótki staż firmy nie otrzymasz kredytu?

Skontaktuj się z nami i miej pewność, że uzyskasz potrzebne Ci wsparcie i zadbasz o przyszłość Twojego biznesu!

Skontaktuj się z nami

Kredyt odnawialny dla firm – dla jakich branż?

Wsparcie finansowe bywa potrzebne w każdej firmie bez względu na branżę, w jakiej ona działa. Kredyt odnawialny dla nowych firm i tych z dłuższym stażem sprawdzi się w przypadku każdego rodzaju prowadzonej działalności. Nie ma znaczenia również rozmiar firmy – na uzyskanie wsparcia mogą liczyć zarówno małe firmy, jak i duże przedsiębiorstwa. Taki rodzaj finansowania jest doskonałym rozwiązaniem, kiedy działalność w dużej mierze opiera się na współpracy z kontrahentami. Kiedy musimy oczekiwać na płatności od innych firm, w grę bardzo często wchodzą duże kwoty, których brak blokuje w dużym stopniu dalsze funkcjonowanie firmy. Kredyt odnawialny dla firm pomaga przedsiębiorcy uniknąć takiej sytuacji i działać bez względu na nieterminowe płatności kontrahentów.

 

Kontakt
ekspert kredytowy

Odpowiadamy na pytania naszych klientów dotyczące kredytów odnawialnych dla firm:

Kredyt odnawialny dla firm – jak się o niego ubiegać?

Jak w przypadku każdego innego kredytu, tak również w sytuacji ubiegania się o kredyt odnawialny dla firmy, konieczne jest złożenie wniosku. To prosty dokument, w którym wnioskodawca powinien ująć dane firmy oraz własne, a także nakreślić swoje potrzeby w zakresie kredytu odnawialnego firmowego. Istnieje kilka wariantów co do sposobu dopełnienia niezbędnych formalności. Przedsiębiorca ubiegający się o wsparcie finansowe, może w tym celu udać się do oddziału banku, którego oferta najbardziej go zainteresowała. Zdarzają się również banki, które przewidują możliwość wnioskowania o kredyt odnawialny firmowy podczas wizyty swojego przedstawiciela w siedzibie firmy zainteresowanej ofertą.

Dużym udogodnieniem dla przedsiębiorców, którzy mają na głowie mnóstwo obowiązków, jest możliwość ubiegania się o kredyt odnawialny dla firm za pośrednictwem internetu. W takim przypadku cały proces możemy przeprowadzić online, bez konieczności spotykania się z przedstawicielem lub składania wizyty w placówce banku. To duża oszczędność czasu i wygoda, która świetnie sprawdza się w sytuacji prowadzenia własnego biznesu.

Kredyt odnawialny firmowy – jakie dokumenty należy dołączyć do wniosku?

W trakcie ubiegania się o jakikolwiek kredyt dla firmy nie da się uniknąć formalności. Oprócz wniosku kredytowego, w którym znajdą się wszystkie istotne informacje o firmie oraz preferencje przedsiębiorcy co do parametrów kredytu, należy również pamiętać o innych dokumentach. Zestaw wymaganych przez bank zaświadczeń, deklaracji, sprawozdań i innych niezbędnych potwierdzeń zależy od formy opodatkowania firmy.

W przypadku osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą niezbędne mogą być takie dokumenty założycielskie jak zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej oraz zaświadczenie o nadaniu statystycznego numeru identyfikacyjnego REGON i zaświadczenie o numerze NIP identyfikacji podatkowej. Spółki powinny natomiast przygotować takie pisma, jak umowa spółki lub akt założycielski, odpis z Rejestru Handlowego lub Krajowego Rejestru Sądowego, a także zaświadczenie o nadaniu statystycznego numeru identyfikacyjnego REGON i zaświadczenie o numerze NIP identyfikacji podatkowej. Oprócz tego zarówno w przypadku osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, jak i w przypadku spółek potrzebne będą dokumenty przedstawiające dane finansowe, takie jak deklaracje podatkowe, książki przychodów i rozchodów czy ewidencje środków trwałych. Każdy rodzaj prowadzonej działalności może oznaczać inny zestaw niezbędnych dokumentów, dlatego przed złożeniem wniosku należy zapoznać się z wymaganiami banku w tej kwestii.

Najtańszy kredyt odnawialny dla firm – gdzie go szukać?

Zadowolenie z kredytu odnawialnego dla firmy w dużej mierze zależy od jego kosztów. Każdy przedsiębiorca poszukujący takiego wsparcia zwraca uwagę na jego cenę, zadając sobie przy tym pytanie, gdzie znaleźć najtańszy kredyt odnawialny dla firmy. Warto przy tym zaznaczyć, że takie rozwiązanie jest jednym z najbardziej opłacalnych. Kredyt odnawialny dla firm jest tańszy niż inne produkty finansowe dla przedsiębiorców.

Aby skorzystać z najbardziej korzystnego pod względem kosztów kredytu, warto dokonać analizy wszystkich dostępnych ofert banków. To może być jednak trudnym zadaniem, jeśli przedsiębiorca podejmuje się go samodzielnie. O wiele lepszym wyjściem jest udanie się po pomoc do specjalistów z dziedziny kredytów. Spłata Pożyczek to zespół ekspertów posiadających ogromną wiedzę nt. finansowania firm. Lata pracy nauczyły nas, które rozwiązania stworzone z myślą o przedsiębiorcach są najbardziej opłacalne. Wiele czasu poświęcamy procesowi negocjacji, aby uzyskać dla naszych Klientów jak najatrakcyjniejsze oferty.

Kredyt odnawialny dla firm – wady i zalety

Kredyt odnawialny dla firmy to duża ilość korzyści, które mogą sprawiać, że to rozwiązanie będzie najlepszą opcją dla przedsiębiorcy. Dużym atutem takiego wyboru jest fakt, że kredyt odnawialny wyróżnia się często niższym kosztem niż inne rodzaje kredytów przygotowanych dla firm. Oprócz tego to ogromna wygoda dla przedsiębiorcy, który w każdym momencie ma dostęp do dodatkowych środków finansowych. Jest to niezwykle przydatne w niespodziewanych sytuacjach lub kiedy oczekujemy na płatność od kontrahenta, a na uregulowanie czekają firmowe wydatki.

Wadą kredytu odnawialnego dla firm może być natomiast duża ilość formalności, jakich należy dopełnić, ubiegając się o tego typu wsparcie. Oprócz wniosku kredytowego przedsiębiorca powinien bowiem złożyć inne dokumenty potwierdzające założenie działalności oraz zaświadczenia ukazujące sytuację finansową firmy. Z odpowiednią pomocą kwestia formalności nie będzie jednak tak uciążliwa. Skorzystaj z naszego wsparcia i miej pewność, że produkt finansowy trafi do Twoich rąk bez względu na czas funkcjonowania firmy czy jej rozmiar.

Kredyt odnawialny dla firmy – w jakiej kwocie można go uzyskać?

Zastanawiasz się, czy kredyt odnawialny będzie wystarczającym rozwiązaniem dla Twojego przedsiębiorstwa? Wiele w tej kwestii zależy od kwoty, jaka dostępna jest w ramach omawianego produktu finansowego. Na początku należy zaznaczyć, że każdy bank oferuje własne warunki kredytowania, w tym również maksymalną kwotę, jaką jest w stanie udostępnić przedsiębiorcy. Bardzo częstą praktyką wśród banków jest uzależnianie kwoty kredytu odnawialnego dla firm od zdolności kredytowej ubiegającej się o niego firmy. W związku z tym przedsiębiorstwo, które osiąga niskie dochody lub posiada negatywną historię kredytową, może spodziewać się, że kwota ta będzie nieco niższa.

Ostateczna kwota dostępna w rachunku bieżącym w ramach kredytu odnawialnego dla firm jest także uzależniona od potrzeb przedsiębiorstwa. Podczas wypełniania wniosku zaznaczamy więc, jaka wysokość finansowania nas interesuje.

Warunki uzyskania kredytu odnawialnego dla firm

Każda firma wnioskująca o udzielenie kredytu odnawialnego musi liczyć się z faktem, iż do uzyskania pozytywnej decyzji kredytowej konieczne będzie spełnienie kilku wymagań stawianych przez bank. Jednym z kryteriów jest czas istnienia firmy, który zwykle powinien przekraczać kilka lub kilkanaście miesięcy. Nie zawsze jest to jednak konieczny warunek, ponieważ zdarzają się instytucje, w których kredyt odnawialny firmowy będzie dostępny bez względu na czas funkcjonowania firmy. Czasami również udzielenie kredytu jest uzależnione od przynależności firmy do określonego sektora, przy czym firmy zaliczające się do średnich i dużych przedsiębiorstw są tutaj traktowane priorytetowo.

Kredyt odnawialny dla firm ranking – jak to działa? Czy warto z niego korzystać?

W internecie znaleźć można rankingi, które stanowią zbiór różnorodnych ofert prezentujących kredyty odnawialne dla firm dostępne w popularnych bankach. Na listach zwykle znajdują się takie dane, jak wysokość opłat, prowizji, maksymalna kwota dostępna w ramach kredytu, a także wymagany przez bank okres posiadania rachunku.

Kredyt odnawialny dla firm – ranking bywa przydatnym narzędziem w procesie wyboru najlepszego kredytu, jednak warto pamiętać, że takie porównania nie zawierają wszystkich dostępnych aktualnie ofert. Oprócz tego wskazane w nich wartości mogą się różnić od tych, które firma uzyska po indywidualnym kontakcie z instytucją finansową. Lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług specjalistów kredytowych Spłaty Pożyczek. Kredyt odnawialny dla firm – porównanie, czyli skrupulatna analiza rynku produktów finansowych przeprowadzona przez ekspertów zaowocuje w możliwość ubiegania się o najlepszy kredyt.

kredyt inwestycyjny dla osoby fizycznej
Paulina Przybysz18.04.2024

Kredyt inwestycyjny dla osoby fizycznej – warunki, przeznaczenie i korzyści

„Rozwój” to modne pojęcie odmieniane ostatnio przez wszystkie przypadki. Wszystko wokół nieustannie się zmienia, dlatego my też nie możemy stać w miejscu. Dotyczy to nie tylko nas samych, ale również prowadzonych przez nas firm. Dlatego kredyt inwestycyjny dla osoby fizycznej to produkt bankowy wciąż cieszący się popularnością. Jeśli zastanawiasz się, dla kogo przeznaczony jest ten typ finansowania, na co można wydać uzyskane środki i z jakimi wiąże się kosztami, ten wpis jest dla Ciebie!

rekomendacja s – czym jest
Paulina Przybysz13.04.2024

Rekomendacja S – czym jest i co oznacza dla kredytobiorców?

Sektor finansowy jest jedną z najbardziej rygorystycznie nadzorowanych gałęzi gospodarki. Nic w tym dziwnego – od jego stabilności zależy kondycja całej krajowej ekonomii. Nad funkcjonowaniem instytucji finansowych, ale także ubezpieczeniowych, płatniczych czy emerytalnych pieczę sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego (KNF). Rekomendacja S jest jednym z narzędzi regulujących działalność kredytową banków. KNF wprowadza w niej zasady dotyczące m.in. udzielania kredytów w obcych walutach albo ustala kwestię wkładu własnego w kredytach hipotecznych. Co zaleca Rekomendacja S i jaki ma to wpływ na konsumentów? Dzisiaj poznamy odpowiedzi na te pytania.

spotkanie z doradca kredytowym
Paulina Przybysz08.04.2024

Jak się przygotować na spotkanie z doradcą kredytowym? Przydatne wskazówki

Nie wiesz, która oferta kredytowa będzie dla Ciebie najlepsza? Formalności związane ze staraniami o dodatkowe pieniądze Cię przerastają? Nie rozumiesz skomplikowanych terminów, którymi posługują się banki? Nie ma w tym nic złego. Nie każdy musi być specjalistą od spraw finansowych! W takich sytuacjach warto rozważyć spotkanie z doradcą kredytowym. Ekspert w tej dziedzinie zapewni Ci kompleksową pomoc. Jego usługi mogą okazać się szczególnie pomocne przy skomplikowanym kredycie hipotecznym. O co pytać doradcę? Jak może wyglądać współpraca? Czy w ogóle warto ją nawiązać? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości!

czym jest zastrzezenie kredytowe
Paulina Przybysz03.04.2024

Czym jest zastrzeżenie kredytowe? W jakich sytuacjach może nas ochronić?

W dzisiejszych czasach bezpieczeństwo danych to coś, do czego wszyscy powinniśmy przykładać szczególną uwagę. Prawie wszystko da się obecnie zrobić online. To duże ułatwienie, ale niesie też za sobą sporo niebezpieczeństw. Zwłaszcza jeśli dane osobowe dostaną się w niepowołane ręce. Każdy z nas słyszał przecież o przestępstwach polegających na zaciąganiu zobowiązań na podstawie cudzych danych. Czy piszemy to wszystko, żeby kogoś nastraszyć? Absolutnie nie! Trzeba jednak mieć świadomość zagrożenia i chronić się przed nim. Dlatego dzisiaj przybliżamy funkcję oferowaną przez Biuro Informacji Kredytowej (BIK) – zastrzeżenie kredytowe. Czy warto się na nie zdecydować?

kredyt walutowy
Paulina Przybysz29.03.2024

Kredyt walutowy – czym jest i co warto o nim wiedzieć?

Często słyszy się, że zmiana kursu jakiejś waluty wywołała burzę na rynkach finansowych. Dlaczego ta kwestia budzi tyle emocji? Bo dla posiadaczy kredytów walutowych wahania wartości jednostki monetarnej, w której się zadłużyli, to czasami „być albo nie być”. Wszyscy pamiętamy uwolnienie kursu franka szwajcarskiego z dnia 15 stycznia 2015 roku, który nazywamy dzisiaj „czarnym czwartkiem”. Gwałtowny wzrost wartości tej waluty spowodował, że raty kredytów frankowych gwałtownie poszybowały w górę. Dla wielu osób zaczęły się poważne kłopoty z wypłacalnością. Czy to oznacza, że powinniśmy bać się kredytów dewizowych? Zdecydowanie nie! Trzeba jednak decydować się na nie świadomie, dlatego dzisiaj zachęcamy, abyś poznał razem z nami specyfikę kredytu walutowego. Jakie są rodzaje zobowiązań dewizowych, kto może się o nie starać i w jaki sposób są spłacane? Zaraz wszystko stanie się jasne!

dobranie kredytu hipotecznego
Paulina Przybysz24.03.2024

Na czym polega dobranie kredytu hipotecznego i kiedy jest możliwe?

Zaciąganie kredytów hipotecznych na zakup lub budowę nieruchomości jest dość popularne. Warto wiedzieć, że kwota takiego zobowiązania zależy od wartości domu czy też mieszkania i potrzeb kredytobiorcy. W niektórych przypadkach środków może jednak zabraknąć, by zrealizować inwestycję. Dobranie kredytu hipotecznego będzie wtedy idealnym rozwiązaniem. W tym artykule przybliżymy, kiedy można zwiększyć kwotę zobowiązania i jak to zrobić.

refinansowanie kredytu hipotecznego
Paulina Przybysz19.03.2024

Refinansowanie kredytu hipotecznego – wszystko, co trzeba wiedzieć o tym rozwiązaniu!

Spłacanie kredytu mieszkaniowego sprawia Ci kłopoty? Nic w tym dziwnego, bo w ostatnim czasie wielu kredytobiorców zmaga się z podobnymi problemami. Jako winowajcę wskazuje się często decyzję Rady Polityki Pieniężnej o podnoszeniu stóp procentowych. Do tego dochodzi szalejąca inflacja, w wyniku której koszty życia stale idą w górę. Nasze dochody, jednak jeśli w ogóle wzrastają, to nie tak szybko, jak ceny na półkach sklepowych. Dlatego w przegródce portfela przeznaczonej na spłatę rat zostaje coraz mniej pieniędzy, a płatności przecież nie maleją – wręcz przeciwnie. Co można zrobić w takiej sytuacji? Warto zastanowić się nad refinansowaniem kredytu hipotecznego. Jeśli nie masz pojęcia, jak to zrobić, spieszymy z wyjaśnieniem!Spłacanie kredytu mieszkaniowego sprawia Ci kłopoty? Nic w tym dziwnego, bo w ostatnim czasie wielu kredytobiorców zmaga się z podobnymi problemami. Jako winowajcę wskazuje się często decyzję Rady Polityki Pieniężnej o podnoszeniu stóp procentowych. Do tego dochodzi szalejąca inflacja, w wyniku której koszty życia stale idą w górę. Nasze dochody, jednak jeśli w ogóle wzrastają, to nie tak szybko, jak ceny na półkach sklepowych. Dlatego w przegródce portfela przeznaczonej na spłatę rat zostaje coraz mniej pieniędzy, a płatności przecież nie maleją – wręcz przeciwnie. Co można zrobić w takiej sytuacji? Warto zastanowić się nad refinansowaniem kredytu hipotecznego. Jeśli nie masz pojęcia, jak to zrobić, spieszymy z wyjaśnieniem!

niezgloszenie pozyczki do urzedu skarbowego
Paulina Przybysz27.01.2024

Jakie konsekwencje może mieć niezgłoszenie pożyczki do urzędu skarbowego?

Niezgłoszenie pożyczki do urzędu skarbowego może w niektórych przypadkach prowadzić do dość poważnych konsekwencji prawnych. Taki obowiązek należy wypełnić, by uchronić się przed potencjalnymi dużymi sankcjami finansowymi. W tym artykule przybliżymy, czym grozi niezgłoszenie pożyczki do urzędu skarbowego.

wiarygodnosc kredytowa
Paulina Przybysz23.01.2024

Czym jest wiarygodność kredytowa oraz co na nią wpływa?

Banki na podstawie wielu czynników decydują, czy dana osoba otrzyma kredyt lub pożyczkę. Wiarygodność kredytowa jest kluczowa dla kredytodawcy. To od niej najczęściej zależy, czy kredytobiorca może zaciągnąć wybrane zobowiązanie. Ma ona także znaczenie przy ustalaniu warunków kredytowania. W tym artykule przybliżymy, czym jest wiarygodność kredytowa i co na nią wpływa.

kredyt hipoteczny z rodzicami
Paulina Przybysz19.01.2024

Na czym polega kredyt hipoteczny z rodzicami i czy warto się na niego zdecydować?

Zaciągnięcie kredytu hipotecznego wymaga bardzo dobrej zdolności kredytowej. Niestety nie każda osoba uzyska takie finansowanie. Młode osoby chcą jednak zaciągać kredyty hipoteczne na zakup pierwszego mieszkania czy domu. Jak rozwiązać problem zbyt niskiej zdolności kredytowej? W tym artykule przybliżymy, czym jest kredyt hipoteczny z rodzicami oraz przedstawimy jego wady i zalety.

kredyt z odroczona splata
Paulina Przybysz10.01.2024

Kredyt z odroczoną spłatą – to powinieneś wiedzieć!

Jeśli spłata kredytu sprawia Ci problemy, najgorsze, co możesz zrobić, to po prostu przestać regulować raty. Grozi Ci wtedy szereg konsekwencji – od negatywnego wpisu do BIK po egzekucję komorniczą. Jak uniknąć takich przykrych sytuacji? Zwróć się po pomoc do banku i to od razu, gdy pojawią się problemy. Instytucje kredytowe oferują dla swoich klientów pomoc w postaci kredytu z odroczoną spłatą. Jak w praktyce wygląda takie rozwiązanie? Czy warto z niego skorzystać? Po przeczytaniu tego artykułu poznasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania!

kredyt ekologiczny z dotacja bgk
Paulina Przybysz08.01.2024

Kredyt ekologiczny z dotacją BGK – z troski o środowisko

W dzisiejszych czasach ekologia ma coraz większe znaczenie. Rośnie świadomość społeczeństwa, bo zdajemy sobie sprawę z tego, jak poważne są konsekwencje coraz gorszego stanu środowiska naturalnego. Również część klientów zaczyna stosować „zielone” kryteria, wybierając miejsce, gdzie robią zakupy. Zrównoważona środowiskowo działalność gospodarcza wymaga jednak szeregu kosztownych zmian. Jeśli twojej firmy nie stać na takie inwestycje, warto zainteresować się kredytem ekologicznym.

pozyczka podporzadkowana
Paulina Przybysz05.01.2024

Pożyczka podporządkowana jako specyficzna forma finansowania działalności

Czasami klasyczne kredyty bankowe są trudno dostępne. Przedsiębiorstwa giełdowe mogą zwiększać kapitał własny poprzez emisję akcji. Co jednak z pozostałymi firmami? Rozwiązaniem może być pożyczka podporządkowana, często wykorzystywana także przez banki. Na czym polega to wyjątkowe finansowanie? Sprawdzamy, jak zaciąga się pożyczki podporządkowane i czy warto to robić.

kredyt konsorcjalny
Paulina Przybysz02.01.2024

Kredyt konsorcjalny – jak sfinansować potężne inwestycje?

Potocznie słowo „konsorcjum” kojarzymy z zespołem spółek, które wspólnie dążą do tego samego celu. Mało kto jednak wie, że podobny syndykat mogą utworzyć również banki, aby realizować duże inwestycje. Mowa tutaj o kredycie konsorcjalnym, który jest potencjalnie bardzo zyskowny dla kredytodawcy. Charakteryzuje się jednak również podwyższonym ryzykiem – kwoty takich wierzytelności sięgają milionów złotych. Dlatego może być rozwiązaniem dla firm, które szykują tak kosztowne projekty. Co to jest kredyt konsorcjalny, jak wygląda procedura przyznawania i czy w ogóle warto się o niego starać? Odpowiadamy na te ważne pytania.

list gonczy za dlugi
Paulina Przybysz30.12.2023

List gończy za długi – jak postępować, gdy zostanie wydany?

Niespłacanie zobowiązań finansowych na czas ma swoje konsekwencje. Tego typu sprawy, jeśli nie zostaną rozwiązane wcześniej, zazwyczaj kończą się na egzekucji komorniczej. A co jeśli ta metoda windykacji zawodzi? Ostatnią nadzieją wierzyciela na odzyskanie należności może być zgłoszenie zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa do prokuratury. List gończy za długi to sytuacja ekstremalna, ale nie jest to nieprawdopodobny scenariusz. Jak go uniknąć?

przyklad reprezentatywny
Paulina Przybysz28.12.2023

Przykład reprezentatywny

Czytając oferty kredytowe w poszczególnych bankach, na pewno spotkaliście się z tzw. przykładami reprezentatywnymi. Zastanawiacie się, czy ta symulacja realistycznie pokazuje koszty, które przyjdzie Wam ponieść, gdy zadłużycie się w danym banku? Pomagamy zrozumieć pojęcie przykładu reprezentatywnego. Sprawdzamy, co na ten temat mówią przepisy i po co wprowadzono ten termin do obiegu.

ulga odsetkowa
Paulina Przybysz25.12.2023

Ulga odsetkowa – niższy podatek dzięki kredytowi hipotecznemu?

Spłacasz kredyt i chcesz zmniejszyć podatek dochodowy w całkowicie legalny sposób? Taką możliwość daje tzw. ulga odsetkowa. Nie wszyscy kredytobiorcy będą jednak mogli z niej skorzystać. Dla kogo zatem przeznaczone jest to rozwiązanie? Sprawdź, jakie warunki musisz spełnić, żeby zapłacić mniejszy PIT. Wyjaśniamy, jak działa ulga odsetkowa 2023!

pozyczka plynnosciowa
Paulina Przybysz23.12.2023

Pożyczka płynnościowa – ratunek dla przedsiębiorców w dobie kryzysu

Ostatnie trudne światowe wydarzenia nie oszczędzają nikogo. Nie ma chyba osoby, która nie odczułaby skutków pandemii COVID-19 albo wybuchu wojny na Ukrainie na własnej skórze. Rosnące ceny paliw i surowców, inflacja, niepewność, zmienne stopy procentowe. To wszystko odbija się na gospodarce, a cierpią na tym nie tylko konsumenci, ale też firmy. W trudnej sytuacji są zwłaszcza mniejsze przedsiębiorstwa, które nie mają ogromnego zaplecza finansowego wielkich korporacji. Z pomocą przychodzi pożyczka płynnościowa, czyli finansowanie na preferencyjnych warunkach. Dowiedz się więcej!

ulga na zle dlugi
Paulina Przybysz21.12.2023

Ulga na złe długi – wszystko, co powinieneś wiedzieć!

Sprzedajesz swoje produkty lub usługi, wystawiasz faktury, płacisz od nich podatki i otrzymujesz na konto należność. Tak wyglądałoby prowadzenie biznesu w idealnym świecie. Wiemy jednak, że rzeczywistość często bywa mniej przychylna. Klienci i kontrahenci nie zawsze opłacają faktury, a Ty zadajesz sobie wtedy pytanie: co z zapłaconym VAT-em i innymi podatkami? Powinieneś zapoznać się z zagadnieniem ulgi na złe długi. Sprawdź, jakie kwoty możesz odliczyć od podatku.

czy za dlugi mozna isc do wiezienia
Paulina Przybysz19.12.2023

Czy za długi można iść do więzienia?

Niespłacanie swoich zobowiązań finansowych w terminie, zarówno tych wobec banków i firm pozabankowych, jak i instytucji państwowych, a także wobec innych osób, może nieść za sobą szereg nieprzyjemnych konsekwencji. W najgorszym przypadku za długi można pójść nawet do więzienia. Dotyczy to szczególnych sytuacji określonych w Kodeksie karnym i tylko niektórych typów zobowiązań. Wielu kredytobiorców zastanawia się jednak, czy i kiedy za długi można iść do więzienia. Co warto wiedzieć na ten temat? Podpowiadamy.

dewaluacja kredytu
Paulina Przybysz17.12.2023

Dewaluacja kredytu – czy kredytobiorcy tracą na inflacji?

W ogólnym ujęciu dewaluacja równa się spadkowi wartości. To termin, który większość z nas kojarzy z kursem walut. Jeśli jakaś jednostka monetarna zostaje zdewaluowana, to znaczy, że traci na wartości w stosunku do innych dewiz. A czy wiedziałeś, że to pojęcie odnosi się też do zobowiązań? Odpowiadamy dzisiaj na pytania związane z dewaluacją kredytu. Kiedy to zjawisko ma miejsce i co oznacza dla kredytobiorców? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

umowa na zastepstwo a kredyt
Paulina Przybysz15.12.2023

Umowa na zastępstwo a kredyt – kto dostanie pieniądze, a komu bank odmówi?

Wszyscy wiemy, że aby starać się o kredyt, potrzebne jest stałe źródło dochodów. Banki najbardziej przychylnie patrzą na umowę o pracę, a kontrakty cywilnoprawne (umowa o dzieło, umowa zlecenia) mogą znacznie obniżyć Twoje szanse. Pojawia się jednak pytanie, co z umową na czas określony? Jej szczególnym przypadkiem jest umowa na zastępstwo. A kredyt? Czy w tym przypadku warto się o niego starać? Sprawdź, jakie masz szanse.

koszty okolokredytowe
Paulina Przybysz12.12.2023

Koszty okołokredytowe, czyli jak sprawdzić, ile rzeczywiście zapłacisz za kredyt

Zamierzasz wziąć kredyt, ale masz wrażenie, że gubisz się w nadmiarze informacji? Nic dziwnego. Jest wiele parametrów, które trzeba brać pod uwagę. Liczy się nie tylko oprocentowanie, które może się okazać jedynie ułamkiem wszystkich wydatków związanych z finansowaniem. Zwłaszcza jeśli zadłużamy się, aby mieć możliwość zakupu mieszkania. Koszty okołokredytowe to coś, z czym trzeba się liczyć od samego początku. Całkowity koszt kredytu będzie zależny m.in. od rodzaju finansowania. Aby ułatwić nawigowanie po tym zawiłym temacie, tłumaczymy, co zawiera się w pojęciu kosztów okołokredytowych i jak je policzyć, żeby nie mieć przykrych niespodzianek.

skarga paulianska
Paulina Przybysz10.12.2023

Skarga pauliańska – sposób na nieuczciwego dłużnika?

W idealnym świecie zobowiązania powinny być zawsze spłacane na czas. W życiu są jednak różne sytuacje i zdarza się, że dłużnicy nie dotrzymują warunków umów. Niekiedy bywa też tak, że wręcz pozbywają się składników majątku, aby egzekucja długu była niemożliwa. Czy jako wierzyciel jesteś w tej sytuacji bezradny? Sprawdź, czy przysługuje Ci tzw. skarga pauliańska. Termin ten postaramy się jak najskuteczniej wyjaśnić w następnych akapitach.

bik – zastrzezenie kredytowe
Paulina Przybysz08.12.2023

BIK – zastrzeżenie kredytowe

Każdy z nas słyszał o niejednym przypadku wymuszenia, polegającego na tym, że przestępcy wyłudzają kredyty na cudze dane. Zastosowanie tego typu procederu oznacza, że oszust zgarnia gotówkę, a ofiara zostaje z długiem. Czy można się przed tym uchronić? Jak zablokować możliwość wzięcia kredytu na Twoje nazwisko? W tej kwestii warto przyjrzeć się usłudze oferowanej przez BIK – zastrzeżeniu kredytowemu. Dowiedz się, na czym polega ta metoda prewencji wyłudzeń kredytowych.

stopy procentowe
Paulina Przybysz27.11.2023

Stopy procentowe – znaczenie dla kredytobiorców i całej gospodarki

Nie ma chyba takiego sektora gospodarki, na który nie wpływałyby stopy procentowe. To od ich wysokości zależą koszty kredytów, zyski z lokat, a nawet ceny na półkach sklepowych. Pomagamy zrozumieć, dlaczego stopy procentowe w Polsce mają tak ogromne znaczenie.

promesa kredytowa
Paulina Przybysz23.11.2023

Promesa kredytowa – czy oznacza pewne pieniądze?

Czy wiedziałeś, że obietnica banku dotycząca udzielenia kredytu może mieć sformalizowany charakter? To wykonalne za sprawą promesy kredytu! Sprawdź, czy taki dokument da Ci całkowitą pewność, że będziesz mógł pożyczyć pieniądze. Podpowiadamy też, w jakich sytuacjach warto starać się o promesę bankową i jak ją zdobyć. Sprawdzamy też dla Ciebie koszt uzyskania takiego dokumentu i banki, które wydają je dla swoich klientów.

fundusz wsparcia kredytobiorcow
Paulina Przybysz18.11.2023

Fundusz Wsparcia Kredytobiorców – czym jest i jak działa?

Zaciągając jakiekolwiek zobowiązanie w banku lub innej instytucji pożyczkowej, warto zastanowić się, co zrobimy w razie niespodziewanych zdarzeń, które wywołają u nas problemy finansowe. Zaciągając kredyt, warto działanie takie wykonywać rozważnie, jednak ze świadomością, że istnieją pewne rozwiązania, z których będziemy mogli skorzystać w razie problemów ze spłatą. Należą do nich na przykład wakacje kredytowe, a także Fundusz Wsparcia Kredytobiorców. Co warto wiedzieć o wspomnianym funduszu? Komu jest on dedykowany i w jaki sposób może nam pomóc? Podpowiadamy.

podatek progresywny
Paulina Przybysz14.11.2023

Kredyt dla zadłużonych firm

Kredyt dla zadłużonych firm to sposób na poprawienie sytuacji finansowej Twojego przedsiębiorstwa. Zobacz jak go uzyskać.

upadlosc banku a kredyt
Paulina Przybysz14.11.2023

Kredyty dla nowych firm

Kredyty dla nowych firm umożliwią szybki rozwój firmy przy minimalnym nakładzie własnych środków. Dzięki pomocy eksperta będą maksymalnie korzystne.

maksymalny wiek kredytobiorcy
Paulina Przybysz14.11.2023

Pożyczka dla firmy jednoosobowej

Pożyczka dla firmy jednoosobowej jest korzystnym sposobem na finansowanie prowadzonej działalności. Dzięki pomocy ekspertów uzyskasz ją szybko i sprawnie.

przelew pozyczki na czyjes konto
Paulina Przybysz13.11.2023

Przelew pożyczki na czyjeś konto – czy to możliwe?

Powody, dla których poszukujemy oferty pożyczki na czyjeś konto, są przeróżne. Jeśli jesteś jedną z osób zainteresowanych tego typu chwilówką, to zebraliśmy dla Ciebie informacje na ten temat. U nas dowiesz się, czy taki zabieg jest możliwy. Zaprezentujemy też alternatywne rozwiązania, z których być może będziesz chciał skorzystać.

konsolidacja pozabankowa
Paulina Przybysz10.11.2023

Konsolidacja pozabankowa – sposób na wyjście z długów?

Jeśli spłacasz więcej niż jeden kredyt, warto zastanowić się nad konsolidacją długów. To rozwiązanie nie tylko dla tych kredytobiorców, którzy nie radzą sobie ze spłatą wielu zobowiązań. Połączenie kilku kredytów w jeden może być celowym zabiegiem mającym na celu optymalizację warunków spłaty. Korzystne mogą okazać się konsolidacje pozabankowe. Sprawdź, czy możesz się o taką ubiegać. Tłumaczymy, jak dokonać pozabankowej konsolidacji chwilówek.

czyszczenie bik
Paulina Przybysz05.11.2023

Czyszczenie BIK – jak poprawić swoją historię kredytową?

Jednym z podstawowych kryteriów przyznawania kredytów jest dobra historia spłaty przeszłych wierzytelności. Biuro Informacji Kredytowej (BIK) dostarcza bankom informacji o historycznych zobowiązaniach klientów. Czy negatywny wpis w rejestrze dyskwalifikuje kredytobiorcę na starcie? Wszystko zależy od rodzaju „przewinienia”, ale negatywny BIK na pewno nie ułatwia starań o kredyt. Co zatem zrobić, aby poprawić swoją wiarygodność w oczach banku? Dowiedz się wszystkiego o czyszczeniu BIK.

rrso ile tak naprawde kosztuje kredyt
Paulina Przybysz01.11.2023

RRSO – ile tak naprawdę kosztuje kredyt?

Wybierając ofertę kredytu, zwracamy uwagę na szereg czynników. Oprocentowanie to tylko jedno z najważniejszych kryteriów wyboru banku. Czy jednak naprawdę powinniśmy się nim kierować? Wiele osób twierdzi, że RRSO to bardziej miarodajny wskaźnik. Przyjrzyjmy się mu zatem i sprawdźmy, co oznacza.

fundusz wsparcia kredytobiorcow
Paulina Przybysz30.10.2023

Kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny to wygodny i bezpieczny sposób na zakup domu lub mieszkania (z rynku pierwotnego bądź wtórnego), a także remont nieruchomości. Skorzystaj ze wsparcia doświadczonego eksperta Spłata Pożyczek i zaciągnij najtańszy kredyt hipoteczny przy minimum formalności - szybko i skutecznie.

rrso ile tak naprawde kosztuje kredyt
Paulina Przybysz28.10.2023

Kredyt lombardowy – czym jest i kto może go udzielić?

Wiele osób nie słyszało o kredycie lombardowym, ponieważ jest to produkt rzadko udzielany, ze względu na jego dość wysokie oprocentowanie w porównaniu do innych rodzajów pożyczek. Kredyt lombardowy oferowany jest zarówno przez banki komercyjne, jak i bank centralny pod zastaw w postaci ruchomości. Czym się wyróżnia ten produkt I kto może z niego skorzystać? Podpowiadamy.

maksymalny wiek kredytobiorcy
Paulina Przybysz23.10.2023

Maksymalny wiek kredytobiorcy – ile wynosi?

Wszyscy wiedzą, że aby starać się o kredyt, trzeba być pełnoletnim. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę z faktu, że może istnieć górna granica wieku kredytobiorcy. Dlaczego metryka ma znaczenie? To kwestia związana w dużej mierze z ryzykiem kredytowym banku. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jaki jest maksymalny wiek kredytobiorcy, zapraszamy do czytania. Sprawdźmy, czy osoby powyżej 50. roku życia mają szansę na pożyczkę.

upadlosc banku a kredyt
Paulina Przybysz23.09.2023

Upadłość banku a kredyt – co należy wiedzieć o tej sytuacji?

Omawiając kwestie kredytów, skupiamy się na tym, co związane z kredytobiorcą. Jaka jest jego sytuacja finansowa, czy ma stałą pracę, czy będzie w stanie spłacać kredyt. Mało uwagi poświęcamy w tym wszystkim kredytodawcy. Nie zastanawiamy się nad tym, że po jego stronie też mogą wystąpić trudności. W ostatecznych sytuacjach może dojść nawet do upadłości banku. A kredyt – co dalej z jego spłatą?

podatek progresywny
Paulina Przybysz18.09.2023

Podatek progresywny – kiedy opłaca się stosować skalę podatkową?

Zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej muszą w Polsce płacić podatek dochodowy. W przypadku firm często można wybrać formę opodatkowania działalności. Mamy do dyspozycji metodę liniową lub progresywną. Dzisiaj pochylimy się nad tym drugim sposobem. Podatek progresywny – co to jest, jak się go oblicza, kiedy można go stosować? Czytaj dalej i poznaj odpowiedzi na powyższe pytania.

ekspektatywa na czym polega
Paulina Przybysz12.09.2023

Ekspektatywa – na czym polega i kiedy ma zastosowanie?

Zastanawiasz się nad zakupem mieszkania deweloperskiego, ale obawiasz się ryzyka? Prawo proponuje rozwiązanie w postaci ekspektatywy, czyli przyszłego prawa własności. To zabieg stosowany w przypadku transakcji na nieruchomościach, które nie mają księgi wieczystej – prace budowlane nie są wystarczająco zaawansowane. Dzisiaj odpowiemy na pytania, które zapewne właśnie sobie zadajesz. Co daje umowa ekspektatywy i czy w jej przypadku można mówić o kredycie hipotecznym?

stopa lombardowa
Paulina Przybysz07.09.2023

Stopa lombardowa – wysokość, znaczenie, zasady jej ustalania

Zastanawiałeś się kiedyś, od czego zależy to, jaka jest wysokość odsetkowych kosztów kredytów? Albo ile można zarobić na lokacie? To wszystko powiązane jest z wysokością stóp procentowych Narodowego Banku Polskiego (NBP). Od polityki pieniężnej naszego banku centralnego uzależniona jest ilość pieniędzy w obiegu. Jednym z narzędzi do sterowania sytuacją na rynku jest stopa lombardowa NBP. Chcesz się dowiedzieć, jak jest ustalana i na co ma wpływ? Zapraszamy do lektury!

dodatkowe zrodlo dochodu
Paulina Przybysz02.09.2023

Dodatkowe źródło dochodu – czy pomoże w staraniach o kredyt?

Potrzebujesz dodatkowych pieniędzy albo Twoja zdolność kredytowa nie jest najlepsza? W takiej sytuacji warto rozważyć rozejrzenie się za dodatkowym źródłem dochodu. To sposób, który pomoże Ci podnieść swoją atrakcyjność jako klienta w oczach banku. Więcej pieniędzy w kieszeni kredytobiorcy to mniejsze ryzyko dla udzielającego pożyczki. Poznaj nasze pomysły na dodatkowe źródło dochodu i przekonaj się, czy to dobre rozwiązanie!

zaległości w zus a kredyt hipoteczny
Paulina Przybysz28.08.2023

Zaległości w ZUS a kredyt hipoteczny — jak pozbyć się długu i wnioskować o kredyt?

Starasz się o kredyt hipoteczny dla swojej firmy? Jednym z podstawowych wymagań, które banki stawiają przed klientami, jest dobra historia kredytowa. Przedsiębiorcy z długami mają mniejsze szanse już na samym starcie. Co jeśli przeterminowane zobowiązania to zaległości w ZUS? A kredyt hipoteczny – jak mają się do niego posiadane długi? Sprawdźmy, jak sytuacja wpłynie na szanse akceptacji wniosku.

kredyt pomostowy
Paulina Przybysz22.08.2023

Kredyt pomostowy – „przejściowe” finansowanie inwestycji

Kredyt pomostowy to pojęcie, z którym powinni zapoznać się przede wszystkim inwestorzy. Jest narzędziem pozwalającym na rozpoczęcie realizacji przedsięwzięć rozwojowych przed otrzymaniem właściwego finansowania. Z tego powodu szczególnie zainteresowani pożyczką pomostową będą przedsiębiorcy, którzy uzyskali obietnicę otrzymania dotacji unijnej. Na czym zatem polega kredyt pomostowy i kto może się starać o tę formę finansowania?

Macierzyński a upadłość firmy
Paulina Przybysz15.08.2023

Macierzyński a upadłość firmy – zależność

Upadłość firmy będącej pracodawcą zawsze prowadzi do wielu zmartwień i stresów. Tym bardziej wtedy, gdy spodziewasz się potomstwa albo masz malutkie dziecko. Chcesz wtedy skupić uwagę na zapewnieniu mu jak najlepszej opieki, a nie martwić się o zapewnienie utrzymania rodzinie. Poruszymy więc dzisiaj te istotne kwestie. Likwidacja zakładu pracy a ciąża – jaka jest sytuacja przyszłych mam? Poznaj swoje prawa i dowiedz się, co Ci się należy!

Upadłość konsumencka a emerytura
Paulina Przybysz10.08.2023

Upadłość konsumencka a emerytura – co mają ze sobą wspólnego?

Każdy może znaleźć się w trudnej sytuacji finansowej, bo ta zależy nie tylko od nas. Czasami w stan zadłużenia popadamy w wyniku wystąpienia nieprzewidzianych zdarzeń losowych. To spotyka coraz częściej także seniorów. Jak można pomóc im wyjść z długów? Dzięki nowelizacji przepisów upadłościowych jest coś, co można w tej sytuacji zrobić. Upadłość konsumencka emeryta 2023 – na czym polega? Jaką część emerytury może zająć syndyk? Dzisiaj sprawdzimy, czy warto zdecydować się na upadłość konsumencką w późniejszym wieku.

Upadłość układowa
Paulina Przybysz05.08.2023

Upadłość układowa – co to jest i jakie są jej skutki?

Upadłość to sytuacja, w której firma staje się niewypłacalna z powodu zbyt dużej konkurencji na rynku czy złych decyzji osób zarządzających przedsiębiorstwem. Istnieje wiele różnych rodzajów upadłości. Jedną z nich jest upadłość układowa, która w zasadzie jest terminem już dość nieaktualnym, ponieważ nie funkcjonuje on w świetle ustawy Prawo Upadłościowe już od końca 2015 roku, a zastąpiło go pojęcie zawarcia układów upadłości. Czym więc jest upadłość układowa i jakie są jej skutki? Podpowiadamy.

Upadłość firmy
Paulina Przybysz30.07.2023

Upadłość firmy – kompendium wiedzy

Trudna rzeczywistość gospodarcza sprawia, że coraz więcej przedsiębiorstw jest zmuszonych zakończyć działalność. Statystyki pokazują dobitnie: rośnie liczba tych, którzy z powodu bankructwa muszą ogłosić upadłość firmy. To sytuacja, która dotyka nie tylko samych biznesmenów, ale także ich pracowników, klientów i kontrahentów. Każda z tych osób potrzebuje rzetelnych informacji, bo w stresujących okolicznościach najgorsza jest niewiedza. Dlatego tłumaczymy dla Was najważniejsze aspekty tego zagadnienia: jak ogłosić upadłość firmy, co stanie się z zatrudnionymi, czy prawo chroni pracowników przed zwolnieniem, jakie będą konsekwencje przeprowadzenia procesu dla upadłego.

Wniosek o upadłość konsumencką
Paulina Przybysz25.07.2023

Wniosek o upadłość konsumencką – jak go napisać? Gdzie go złożyć?

Upadłość to coś, co intuicyjnie kojarzy nam się z działalnością gospodarczą. Przedsiębiorstwa często przecież bankrutują. Ale czy wiesz, że upadłość może ogłosić teraz każdy? Tę możliwość zawdzięczamy nowelizacji ustawy Prawo upadłościowe z 2020 roku. Dzięki zmianom w przepisach, osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej mogą złożyć wniosek o upadłość konsumencką. To pozwala zastosować wobec nich uproszczone procedury i zmienić charakter postępowania na korzystniejszy dla dłużnika. Jak zatem złożyć wniosek o upadłość konsumencką i czy warto w ogóle to robić? Zebraliśmy dla Ciebie informacje, które pomogą podjąć decyzję.

Upadlosc-JDG
Paulina Przybysz20.07.2023

Upadłość JDG – jak zamknąć niewypłacalną firmę?

W pierwszym kwartale roku 2023 Główny Urząd Statystyczny odnotował prawie 30% więcej upadłości przedsiębiorstw niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Ta niepokojąca zależność pokazuje, że z niewypłacalnością zmaga się coraz większa liczba podmiotów. Zastanawia zatem kwestia tego, czy można ogłosić upadłość firmy jednoosobowej? Sprawdzimy, jakie warunki trzeba spełnić i opiszemy procedury, na które należy się przygotować. Dlaczego najczęściej dochodzi do upadłości JDG? Jeśli zastanawiasz się nad odpowiedziami na powyższe pytania, zapraszamy do lektury.

Wypłata dla pracowników
Paulina Przybysz30.06.2023

Upadłość firmy a wypłaty dla pracowników – jak rozwiązać kwestię zaległych pensji?

Firma, w której jesteś zatrudniony, ogłosiła upadłość? Jest to niestety problem, z którym mierzy się wiele osób. W trudnych dla gospodarki czasach bankructwo przedsiębiorstw nie należy do rzadkości. W wyniku tych procesów dziesiątki osób stają się bezrobotne. Co więcej, pracodawcy często już przed likwidacją działalności mają długi wobec własnych pracowników. Zła sytuacja finansowa podmiotu gospodarczego odbija się przecież nie tylko na jego kontrahentach. Dlatego postanowiliśmy dzisiaj zgłębić te istotne kwestie. Upadłość firmy a wypłaty dla pracowników – jak odzyskać należne świadczenia? Czy wszyscy zatrudnieni stracą pracę?

Sprawdzanie upadłości firmy
Paulina Przybysz26.06.2023

Gdzie sprawdzić upadłość firmy?

Zastanawiasz się, dlaczego sprawdzenie upadłości firmy miałoby Cię interesować? Istnieje wiele powodów, związanych głównie z Twoim bezpieczeństwem finansowym. Wiadomo przecież, że nikt nie zadba o Twoje interesy równie dobrze jak Ty sam. Dlatego dzisiaj dowiesz się, dlaczego warto zweryfikować, czy dana firma jest w upadłości lub zgłosiła do sądu stosowny wniosek. Czasami lepiej zrezygnować z pozornie intratnej transakcji, aby uchronić się przed negatywnymi skutkami w przyszłości. W niniejszym artykule podpowiadamy też przede wszystkim, gdzie sprawdzić upadłość firmy. Zrobisz to często bez wychodzenia z domu i nie musisz nawet mieć wszystkich danych przedsiębiorcy.

Ogłoszenie upadłości spółki komandytowej
Paulina Przybysz21.06.2023

Ogłoszenie upadłości spółki komandytowej — przebieg, warunki, koszty

Spółka komandytowa to forma prowadzenia działalności ciesząca się dużą popularnością. Powody? Korzystne zasady opodatkowania oraz zabezpieczenie majątku komandytariusza, który odpowiada za zobowiązania jedynie do wysokości sumy komandytowej. Mimo sprzyjających warunków upadłość spółek komandytowych nie należy do rzadkości. Warto więc wiedzieć, kiedy trzeba zdecydować się na złożenie wniosku. Wyjaśniamy, jak przygotować dokumenty i czego należy się spodziewać w trakcie procesu.

Ogłoszenie upadłości spółki akcyjnej
Paulina Przybysz17.06.2023

Ogłoszenie upadłości spółki akcyjnej — przebieg krok po kroku

Spółka akcyjna to forma działalności popularna wśród przedsiębiorców operujących na szeroką skalę. Charakteryzuje ją m.in. pełna osobowość prawna oraz zdolność do samodzielnego zaciągania zobowiązań. Co jednak dzieje się, gdy te wymkną się spod kontroli? Upadłość spółki S.A. to ostateczność. Zastanowimy się zatem, w jakich sytuacjach złożenie wniosku jest konieczne i na czym polega upadłość spółki akcyjnej. A akcjonariusze – jak to na nich wpłynie? Wyjaśniamy wszelkie wątpliwości.

Upadłość spółki jawnej
Paulina Przybysz13.06.2023

Upadłość spółki jawnej – czym jest i jak ją ogłosić?

Spółkę jawną stosunkowo łatwo jest założyć. Nie trzeba do tego aktu notarialnego, a koszty otwarcia działalności nie są znaczące. Co jednak dzieje się wtedy, gdy sprawy nie potoczyły się według biznesplanu? Jeśli podmiot staje się niewypłacalny, często okazuje się, że trzeba ogłosić upadłość spółki jawnej. Zastanawiasz się, jak przeprowadzić taki proces? Podpowiadamy, co zawrzeć we wniosku o upadłość spółki jawnej i tłumaczymy, jakie będą konsekwencje wszczęcia procedur.

Upadłość spółki cywilnej
Paulina Przybysz08.06.2023

Upadłość spółki cywilnej – kiedy warto ją ogłosić?

Spółka cywilna to jedna z dopuszczonych w Polsce prawnych form prowadzenia działalności. Wspólnicy zawiązują umowę na mocy Kodeksu cywilnego. Według ustawy podstawą kontraktu jest dążenie do wspólnego celu gospodarczego. Czasami rzeczywistość weryfikuje te postanowienia i firma wpada w kłopoty finansowe. Czy konieczne jest wtedy ogłoszenie upadłości spółki cywilnej?

Upadłość spółki z o.o.
Paulina Przybysz04.06.2023

Upadłość spółki z o.o. – definicja, warunki, koszty

Niewypłacalność przedsiębiorstw często prowadzi do ich likwidacji. Ale skąd wiadomo dokładnie, kiedy spółka z o.o. powinna ogłosić upadłość? Istnieją konkretne przesłanki, które pozwalają stwierdzić, czy w konkretnym przypadku wszczęcie procedury jest konieczne. Ale zacznijmy od początku – czym jest upadłość spółki z o.o. i jakie niesie za sobą konsekwencje? Co stanie się z pracownikami firmy? Opisujemy upadłość spółki z o.o. krok po kroku!

Upadłość konsumencka a kredyt – perspektywy wychodzenia z problemów ekonomicznych
Paulina Przybysz31.05.2023

Upadłość konsumencka a kredyt – perspektywy wychodzenia z problemów ekonomicznych

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej to dla dłużnika z dużymi problemami ekonomicznymi najczęściej ostatnia deska ratunku. Cały proces to nic innego jak dopełnienie formalności w sądzie. Upadłość konsumencka wiąże się z pewnymi konsekwencjami dotyczącymi zdolności kredytowej. Większość kredytobiorców po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej chce wiedzieć, czy może w ogóle myśleć o kolejnym zadłużeniu konsumenckim, inwestycyjnym, hipotecznym i jakie w ogóle konsekwencje wiążą się z bankructwem osoby fizycznej. W artykule przeczytasz, w jaki sposób wygląda kredyt po upadłości konsumenckiej i jak właściwie podejść do budowania zdolności kredytowej po zbudowaniu poduszki finansowej w gospodarstwie domowym.

Opóźnienie w spłacie kredytu – co należy wiedzieć w takiej sytuacji
Paulina Przybysz28.05.2023

Opóźnienie w spłacie kredytu – co należy wiedzieć w takiej sytuacji?

Konieczność opłacania comiesięcznych zobowiązań jest dość uciążliwa. Niestety każdemu może przytrafić się opóźnienie w spłacie kredytu. Taka sytuacja często jest niezależna od zarobków. Niestety opóźnienie oznacza nieprzyjemne dla kredytobiorcy konsekwencje. Sprawdź, co dzieje się, kiedy zwlekasz ze spłatą kolejnej raty kredytu!

Poręczenie wekslowe – co to jest
Paulina Przybysz25.05.2023

Poręczenie wekslowe – co to jest?

Poręczenie wekslowe to określenie, które pojawia się najczęściej w kontekście zabezpieczeń zobowiązań finansowych. Jest to termin, który określa się zamiennie awal. Pod tym hasłem kryje się czynność prawna, która dotyczy przyjęciu przez poręczającego (awalistę) solidarnej odpowiedzialności za dług osoby podpisanej na wekslu. Innymi słowy, odnosi się do zobowiązania poręczyciela, w którym deklaruje wzięcie odpowiedzialności za zobowiązania dłużnika, które wynika z weksla. Formę oraz zakres awalu określają przepisy prawa obowiązujące w kraju, w którym zostaje on udzielony.

Odsetki ustawowe – czym są, ile wynoszą i jak policzyć ich wysokość
Paulina Przybysz22.05.2023

Odsetki ustawowe – czym są, ile wynoszą i jak policzyć ich wysokość?

Kredyty i pożyczki kosztują – ta cena zależy od banków oraz konkretnych, określonych wyżej przepisów. Odsetki ustawowe to właśnie ten element, który nie jest powiązany z firmami pożyczkowymi. Są one ustalane przez rząd. Odsetki ustawowe są wykorzystywane w umowach pożyczki lub kredytu czy też przy opóźnieniach z płatnościami. Sprawdź, co warto o nich wiedzieć!

Pełnomocnictwo, jako poręczenie kredytu – co warto wiedzieć o takim rozwiązaniu
Paulina Przybysz19.05.2023

Pełnomocnictwo, jako poręczenie kredytu – co warto wiedzieć o takim rozwiązaniu?

To czy uzyskasz kredyt, zależy przede wszystkim od zdolności kredytowej. Nie każdy ją posiada. W takich wypadkach często wykorzystuje się poręczenie, czyli umowę cywilnoprawną, która jest formą zabezpieczenia przy pożyczaniu pieniędzy. Jeżeli wierzyciel stwierdzi, że kredytobiorca nie spłaci należności – często korzysta się z pomocy osoby trzeciej. Czy pełnomocnictwo, jako poręczenie kredytu to dobre rozwiązanie? Sprawdź, co warto o tym wiedzieć!

W jaki sposób koszty pozaodsetkowe wpływają na opłacalność kredytu
Paulina Przybysz16.05.2023

W jaki sposób koszty pozaodsetkowe wpływają na opłacalność kredytu?

Regulowanie odsetek od kredytu to jeden z podstawowych obowiązków każdego kredytobiorcy, ale w nowoczesnych umowach kredytowych pojawia się problem znaczących kosztów pozaodsetkowych obejmujących wiele dodatkowych opłat, chociażby windykacyjnych, prowizyjnych, innych. Co warto wiedzieć o maksymalnych pozaodsetkowych kosztach kredytów i w jaki sposób prawidłowo oceniać wartość zobowiązań przez pryzmat ponadstandardowych opłat? W artykule zobaczysz, w jaki sposób koszty pozaodsetkowe kształtują się w krajowym systemie finansowo – kredytowym i unikniesz klasycznych pułapek przy akceptacji warunków spłaty długu.

Rezygnacja z ubezpieczenia kredytu - czy jest możliwa i jak napisać odpowiednie pismo
Paulina Przybysz13.05.2023

Rezygnacja z ubezpieczenia kredytu – czy jest możliwa i jak napisać odpowiednie pismo?

Zastanawiasz się, czy rezygnacja z ubezpieczenia kredytu jest w ogóle możliwa? Jak najbardziej tak! Wystarczy, że złożysz odpowiedni wniosek do banku, a w razie pozytywnej decyzji będziesz mógł ograniczyć wydatki związane z ubezpieczeniem kredytu gotówkowego lub hipotecznego. Dowiedz się, czy można zrezygnować z ubezpieczenia kredytu i czy w ogóle to się opłaca.

Sankcja darmowego kredytu – czym jest i co warto o niej wiedzieć
Paulina Przybysz07.05.2023

Sankcja darmowego kredytu – czym jest i co warto o niej wiedzieć?

Zaciąganie kredytów i pożyczek jest bardzo popularne. Nie zawsze jednak kredytodawca będzie w pełni uczciwy. Warto wiedzieć, że w Polsce każdego kredytobiorcę chroni specjalnie przygotowana instytucja prawna. Sankcja kredytu darmowego jest wykorzystywana, gdy kredytodawca stosuje nieuczciwe praktyki – dotyczy to zarówno banków, jak i firm pożyczkowych. Sprawdź, co warto wiedzieć na temat sankcji kredytu darmowego!

Poręczenie na podstawie kodeksu cywilnego – najważniejsze informacje
Paulina Przybysz04.05.2023

Poręczenie na podstawie kodeksu cywilnego – najważniejsze informacje

Poręczenie osób trzecich wobec prawa cywilnego, jest jedną z najstarszych tego typu form zabezpieczenia spłaty wierzytelności. W jej wyniku obowiązki wynikające z niewykonania określonego zobowiązania, mogą zostać scedowane na określoną w umowie poręczenia osobę trzecią. W naszym artykule przedstawimy najważniejsze informacje związane z tą formą zabezpieczenia.

Wskaźnik DI
Paulina Przybysz01.05.2023

Wskaźnik DI

Zapewne starając się o kredyt, usłyszałeś o pojęciu wskaźnik DI. Jeśli zastanawiasz się nad tym, co kryje się pod tym hasłem, spieszymy z wyjaśnieniami. Musimy przyznać, że z perspektywy kredytobiorcy, ale też placówek bankowych jest to bardzo ważne zagadnienie. Zatem przyjrzyjmy mu się bliżej.

jakie-sa-roznice-miedzy-oprocentowaniem-nominalnym-a-rrso
Paulina Przybysz29.04.2023

Jakie są różnice między oprocentowaniem nominalnym a RRSO?

Szukając atrakcyjnej oferty kredytu, należy zwrócić uwagę na kilka parametrów tego zobowiązania. Wielu kredytobiorców zwraca uwagę jedynie na oprocentowanie nominalne i na tej podstawie dokonuje oceny opłacalności danego zobowiązania. Warto jednak wiedzieć, że oprócz oprocentowania można wymienić jeszcze inne wskaźniki, które mają wpływ na koszt kredytu.

zdolnosc-kredytowa-a-stopy-procentowe
Paulina Przybysz26.04.2023

Zdolność kredytowa a stopy procentowe

Planujesz wziąć kredyt, ale niepokoją Cię stale rosnące stopy procentowe? Podwyżki stóp procentowych to temat, który budzi wśród Polaków wiele negatywnych emocji. Rosnące raty kredytów nie napawają optymizmem i sprawiają, że coraz mniej osób bierze kredyty. Co więcej coraz mniej osób ma zdolność kredytową, aby je otrzymać. Zdolność kredytowa a stopy procentowe – zobacz, czemu obie te rzeczy mają na siebie mocny wpływ.

Czy dziecko ma wpływ na zdolnosc kredytowa
Paulina Przybysz23.04.2023

Czy dziecko wpływa na zdolność kredytową?

Zdolność kredytowa to jeden z głównych czynników, który każdy bank bierze pod uwagę podczas rozpatrywania wniosku kredytowego swojego klienta. Zbyt niska zdolność kredytowa jest częstą przyczyną odmowy przyznania kredytu. Nasunąć się może więc pytanie, co ma wpływ na zdolność kredytową? Otóż czynników jest sporo, a każdy bank ma swój sposób na obliczanie zdolności kredytowej klienta.

ile-trzeba-zarabiac-zeby-dostac-kredyt-hipoteczny
Paulina Przybysz20.04.2023

Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt hipoteczny?

To bardzo ważne pytanie, od którego zależy często, czy zakupisz nową nieruchomość. Wysokość zarobków jest jednym z najważniejszych czynników, która decyduje o otrzymaniu kredytu hipotecznego. Mimo wszystko takich elementów można znaleźć znacznie więcej – składają się one na zdolność kredytową. Sprawdź, jakie zarobki trzeba mieć, aby otrzymać kredyt hipoteczny! Poniżej dowiesz się również, od czego konkretnie zależy Twoja zdolność kredytowa.

ranking-zdolnosci-kredytowej-w-jakim-banku-bedzie-najlepsza
Paulina Przybysz18.04.2023

Ranking zdolności kredytowej – w jakim banku będzie najlepsza?

Zdolność kredytowa to indywidualna zdolność każdej osoby do zaciągnięcia kredytu na określoną sumę. Bank przed udzieleniem kredytu swojemu klientowi sprawdza, jaka jest jego zdolność kredytowa, czyli kwota, jaką maksymalnie może otrzymać w ramach zobowiązania. Na zdolność kredytową ma wpływ wiele czynników i co ciekawe poziom zdolności kredytowej może dynamicznie zmieniać się w czasie.

stopa-referencyjna-nbp-co-to-za-wskaznik-jak-sie-ksztaltuje
Paulina Przybysz16.04.2023

Stopa referencyjna NBP: co to za wskaźnik? Jak się kształtuje?

W ogólnie przyjętym nazewnictwie rozróżniamy kilka rodzajów stóp, w tym stopę referencyjną NBP. Jej wysokość ustala Rada Polityki Pieniężnej, a każda zmiana – podniesienie lub obniżenie wskaźnika wpływa na wysokość produktów finansowych. Warto dowiedzieć się, czym jest i jak kształtuje się stopa referencyjna w Polsce, bo jej wartość bezpośrednio przekłada się na finanse gospodarstw domowych oraz firm. Szerzej opisujemy ten temat poniżej

spadek-wprost-czy-z-dobrodziejstwem-inwentarza
Paulina Przybysz16.04.2023

Spadek — wprost czy z dobrodziejstwem inwentarza?

Kiedy umiera spadkodawca, jego spadkobiercy mogą przyjąć spadek wprost lub z dobrodziejstwem inwentarza. Mogą także w całości odrzucić spadek. W artykule wyjaśnimy, jakie konsekwencje prawne pociągnie za sobą każda z decyzji.

kredyt-obrotowy-co-warto-o-nim-wiedziec
Paulina Przybysz14.04.2023

Kredyt obrotowy – co warto o nim wiedzieć?

Co to jest kredyt obrotowy? Czy warto zadłużyć się, gdy firma ma problemy z płynnością? Jeśli dręczą Cię podobne pytania, to mamy coś specjalnie dla Ciebie. Kompendium wiedzy o sposobach na szybką poprawę sytuacji finansowej przedsiębiorstwa. Tutaj dowiesz się więcej o kredycie obrotowym, a także czy prowadząc dopiero startującą firmę, masz szansę go dostać. Poznasz też korzyści takiego sposobu finansowania. Mamy jednak dla Ciebie coś jeszcze – coś, o czym być może wcześniej nie pomyślałeś. Mowa o tutaj o faktoringu, czyli sposobie na finansowanie bieżącej działalności przedsiębiorstwa. Zainteresowany? Zatem zapraszamy do czytania!

pcc-od-pozyczki-sprawdz-czy-musisz-zaplacic
Paulina Przybysz12.04.2023

PCC od pożyczki — sprawdź, czy musisz zapłacić

Pożyczenie pieniędzy od innej osoby fizycznej może skutkować koniecznością odprowadzenia PCC — podatku od czynności cywilnoprawnych. W artykule wyjaśnimy, w jakich okolicznościach należy uiścić PCC od pożyczki. Podpowiemy także, ile wynosi jego stawka i jak go opłacić.

zdolnosc-kredytowa-a-stopy-procentowe-wszystko-co-musisz-wiedziec
Paulina Przybysz10.04.2023

Zdolność kredytowa a stopy procentowe — wszystko, co musisz wiedzieć

Od października 2021 roku Rada Polityki Pieniężnej podwyższyła stopy procentowe aż 11 razy. W artykule wyjaśnimy, jak podwyżki wpłynęły na raty kredytów z oprocentowaniem zmiennym. Podpowiemy także, jak wartość stóp procentowych wpływa na zdolność kredytową.

rozlozenie-dlugu-na-raty-u-komornika-komu-przysluguje-i-na-jakich-warunkach
Paulina Przybysz08.04.2023

Rozłożenie długu na raty u komornika – komu przysługuje i na jakich warunkach?

Spotkanie z komornikiem to jeden z najgorszych scenariuszy dla kredytobiorcy. W Polsce system funkcjonuje nie do końca w sposób jednolity przy egzekucji zadłużenia. Na rynku występują komornicy sądowi, a także wyspecjalizowane podmioty, firmy windykacyjne, prywatne działalności gospodarcze często skupujące zadłużenie na własną rękę od dużych instytucji, inwestorów indywidualnych, różnych wierzycieli. W jaki sposób wygląda rozłożenie długu na raty u komornika i czy można to w ogóle przeprowadzić bez negatywnych konsekwencji ekonomicznych? A może lepiej dogadać się bezpośrednio z wierzycielem? W jaki sposób prawidłowo wypełnić wniosek o rozłożenie długu na raty u komornika i czy zrobisz to samodzielnie? Poniżej znajdziesz najważniejsze wskazówki. Najlepiej oczywiście nie dopuścić do takiej sytuacji, ale rozwiązania istnieją, a coraz częściej wierzyciele otwierają się na negocjacje i nawet w niektórych przypadkach wycofują komorników.

prowizja-za-udzielenie-kredytu-najwazniejsze-informacje
Paulina Przybysz06.04.2023

Prowizja za udzielenie kredytu – najważniejsze informacje

Dobra zdolność kredytowa umożliwia pozyskanie zobowiązania w banku detalicznym lub parabanku na całkiem niezłych warunkach. Co trzeba koniecznie przeanalizować przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu długu w instytucji finansowej? Przede wszystkim musisz zdawać sobie sprawę z różnicy pomiędzy oprocentowaniem, czyli podstawowym kosztem w umowie kredytowej, a kosztami pozaodsetkowymi na czele z prowizją. Prowizja za udzielenie kredytu nie występuje w każdym przypadku, ale różni się procentowo w zależności od polityki wewnętrznej pożyczkodawcy. Co powinieneś wiedzieć o zasadach określania prowizji? Czy prawo w Polsce limituje narzucanie kosztów pozaodsetkowych? Jak się zabezpieczyć przed podpisaniem umowy i czy prowizję odzyskasz po dokonaniu nadpłaty i rozwiązaniu współpracy z pożyczkodawcą? Poniżej uzyskasz lepszy obraz rynku kredytowego ze szczególnym uwzględnieniem warunków ustalania prowizji i innych kosztów w umowie.

niesplacanie-kredytu-konsekwencje-i-wskazowki-dla-kredytobiorcow
Paulina Przybysz31.03.2023

Niespłacanie kredytu – konsekwencje i wskazówki dla kredytobiorców

Kredyty, pożyczki, raty, każde zobowiązanie finansowe wymaga terminowego spłacania. Nie zawsze jest to niestety możliwe – wtedy właśnie mogą pojawić się spore problemy. Jakie konsekwencje ma niespłacanie kredytu? Przede wszystkim bank naliczy dodatkowe odsetki i będzie chciał odzyskać swoje należności. Sprawdź, co warto wiedzieć o zadłużeniu oraz jakie są jego konsekwencje. Dodatkowo podpowiadamy, jak pozbyć się kary za niespłacanie kredytu dla zadłużonych kredytobiorców!

harmonogram-splaty-kredytu-co-warto-o-nim-wiedziec
Paulina Przybysz29.03.2023

Harmonogram spłaty kredytu – co warto o nim wiedzieć?

Harmonogram spłaty kredytu to dokument, który jest niezwykle istotny z punktu widzenia kredytobiorcy. Zawiera on bowiem wiele istotnych informacji na temat tego, jaka będzie wysokość poszczególnych rat, do kiedy należy je spłacić i jaka będzie kwota zadłużenia po kolejnych ratach. Co jeszcze warto wiedzieć na temat harmonogramu spłaty kredytu?

raty-na-firme-najwazniejsze-informacje
Paulina Przybysz27.03.2023

Raty na firmę – najważniejsze informacje

Zakupy na raty to rzadko stosowana przez przedsiębiorców forma finansowania. A szkoda, bo raty na firmę mogą w wielu przypadkach stanowić korzystne rozwiązanie. Koszty z nimi związane mogą posłużyć nie tylko do zarządzania podatkami (zwiększania kosztów). Kupując małe rzeczy, takie jak telefon na firmę na raty, z łatwością zbudujesz dobrą historię kredytową. A to może przydać Ci się w przyszłości.

zmiana-warunkow-umowy-kredytu-przebieg-krok-po-kroku
Paulina Przybysz25.03.2023

Zmiana warunków umowy kredytu – przebieg krok po kroku

Umowa kredytowa to bardzo elastyczny rodzaj zobowiązania. Umowa kredytowa podpisania dzisiaj nie oznacza wcale identycznych warunków spłaty zadłużenia w przyszłości. Kredytobiorca na wszelki wypadek powinien przygotować się na zmiany niektórych zapisów przez pożyczkodawcę. Banki detaliczne muszą reagować na ryzyko zgodnie z rekomendacjami Komisji Nadzoru Finansowego oraz Narodowego Banku Polskiego. Większość banków detalicznych to spółki akcyjne. W takim przypadku główny cel do maksymalizacja zysku dla akcjonariuszy. Jeżeli w gospodarce lub w regulaminach banków zachodzą drastyczne zmiany, aktualizacja warunków umowy kredytowej to naprawdę nic dziwnego. Pamiętaj, że o zmianę warunków możesz też wnioskować samodzielnie. Konsolidacja kredytu to jeden z ciekawszych przykładów takiego działania. Z drugiej strony może to też zrobić kredytodawca. Kulminacyjny moment kontynuacji współpracy to podpisanie aneksu, w którym dwie strony określają nowe warunki współpracy. Sprawdź w publikacji, z czym wiąże się zmiana warunków umowy dla kredytów hipotecznych oraz pożyczek konsumpcyjnych i w jaki sposób zabezpieczyć się ekonomicznie przed taką sytuacją? Jeżeli poruszasz się po rynku kredytowym, taka wiedza to właściwie niezbędnik ułatwiający wybranie właściwej instytucji pożyczkowej.

wspolny-kredyt-gotowkowy-poznaj-jego-warunki
Paulina Przybysz23.03.2023

Wspólny kredyt gotówkowy – poznaj jego warunki

Kredyt gotówkowy jest najczęściej zaciąganym rodzajem kredytu bankowego. W swojej ofercie mają go wszystkie banki działające na terenie naszego kraju. Warto pamiętać, że taki kredyt można wziąć nie tylko samodzielnie. Dostępny jest również wspólny kredyt gotówkowy, który jest doskonałym rozwiązaniem, jeśli poziom zdolności kredytowej nie pozwala na samodzielne pożyczenie pieniędzy w banku. To dobre posunięcie również wówczas, gdy planujesz pożyczyć naprawdę dużą sumę. Przyjrzyjmy się wspólnemu kredytowi gotówkowemu bliżej.

zabezpieczenie-pozyczki-gotowkowej-jak-przebiega-i-czy-jest-mozliwe
Paulina Przybysz22.03.2023

Zabezpieczenie pożyczki gotówkowej – jak przebiega i czy jest możliwe?

Banki udzielając pożyczek, zawsze biorą pod uwagę ryzyko niewypłacalności klientów. Dlatego kredytodawcy na ogół decydują się na zabezpieczenie pożyczki. Jeśli kredytobiorca przestanie spłacać swoje zobowiązanie, bank będzie mógł odzyskać pieniądze. Skuteczne zabezpieczenie pożyczki może być bardzo różne. Wielość form sprawia, że każdy, kto zainteresowany jest pożyczeniem pieniędzy z banku, może znaleźć takie zabezpieczenie, które będzie dopasowane do indywidualnych potrzeb i preferencji.

rentownosc-firmy-definicja-zasady-obliczen-wskaznika
Paulina Przybysz21.03.2023

Rentowność firmy – definicja, zasady obliczeń wskaźnika

Kiedy rozmawiamy o prowadzeniu działalności gospodarczej, niewątpliwie pojawi się szereg różnego rodzaju pojęć. Do tych najważniejszych zalicza się rentowność firmy. Decydując się na założenie firmy, musisz pamiętać, że biznes będzie się opłacał jedynie wtedy, kiedy zyski będą wyższe niż wydatki. Rentowność to wskaźnik, który wskazuje na to, na jakim poziomie kształtuje się dochodowość Twojej firmy. Warto podkreślić, że nie ma jednego wskaźnika rentowności. Wyróżnia się ich kilka. Dostarczają one nieco odmiennej wiedzy na temat kondycji firmy.

oplata-przygotowawcza-kto-musi-ja-zaplacic
Paulina Przybysz20.03.2023

Opłata przygotowawcza – kto musi ją zapłacić?

Podejmując decyzję o pożyczeniu pieniędzy w firmie pożyczkowej, musisz liczyć się z wieloma kosztami dodatkowymi. Zaliczana jest do nich między innymi opłata przygotowawcza. Oczywiście nie wszystkie firmy działające na rynku, które zajmują się pożyczaniem pieniędzy, decydują się na pobieranie opłaty przygotowawczej. Niemniej jednak jej obecność nie jest niczym nadzwyczajnym. Dlatego tak ważne jest, aby przed podpisaniem umowy bardzo dokładnie się z nią zapoznać. Dzięki temu nie będziesz zaskoczony, kiedy przyjdzie Ci ponieść dodatkowe koszty. Co to jest opłata przygotowawcza? Czy jest to koszt pożyczenia pieniędzy, który można odzyskać?

pozyczka-z-gwarantem-czym-jest
Paulina Przybysz19.03.2023

Pożyczka z gwarantem – czym jest?

Potrzebujesz szybkiej gotówki, ale nie możesz pochwalić się doskonałą zdolnością kredytową? Nawet jeśli masz za sobą negatywną historię kredytową, nie załamuj rąk! Istnieje możliwość, która pozwoli Ci uzyskać dostęp do dodatkowej gotówki. Wystarczy, że znajdziesz zaufaną osobę, która za Ciebie poręczy. Możesz wtedy zaciągnąć tzw. pożyczkę z gwarantem – także online, dlatego nie musisz nawet wychodzić z domu. Wyjaśniamy, czym charakteryzuje się ten produkt finansowy, dla kogo jest dostępny i czy warto po niego sięgać.

zawieszenie-splaty-kredytu-co-warto-o-nim-wiedziec
Paulina Przybysz18.03.2023

Zawieszenie spłaty kredytu – co warto o nim wiedzieć?

Zobowiązania finansowe bywają uciążliwe w utrzymaniu, zwłaszcza wtedy, gdy są długoterminowe. Masz problemy z uregulowaniem należności? Zastanawiasz się, czy można zawiesić spłatę kredytu gotówkowego? Ten artykuł jest dla Ciebie! Dowiesz się, na jakich zasadach można starać się o wakacje kredytowe i jak zawiesić spłatę kredytu. Czy warto zrobić sobie przerwę w spłacaniu zadłużenia? Przekonajmy się razem!

zadluzenie-osoby-prywatnej-jak-je-sprawdzic
Paulina Przybysz17.03.2023

Zadłużenie osoby prywatnej – jak je sprawdzić?

Korzystanie z różnego rodzaju kredytów i pożyczek może być istotnym wsparciem finansowym dla wielu osób. Niestety, problemy pojawiają się w momencie, gdy spłata zobowiązań finansowych nie jest możliwa. Okazuje się, że obecnie wiele Polaków ma spore kłopoty ze spłacaniem rat. Planujesz nawiązanie współpracy z nowym klientem? A może chcesz poznać stan swojego zadłużenia? Dowiedz się, jak sprawdzić zadłużenie osoby prywatnej.

pozyczka-pracownicza-czym-jest-i-jak-sie-o-nia-ubiegac
Paulina Przybysz15.03.2023

Pożyczka pracownicza – czym jest i jak się o nią ubiegać?

Gdy człowiekowi potrzebne są pieniądze, a nie ma ich w posiadaniu, jego myśli koncentrują się na tym, jak je zdobyć. Podejmowane rozważania odnoszą się między innymi do skorzystania z pomocy ze strony pożyczkodawców. Jedną z ciekawych opcji jest pożyczka pracownicza. Warto ją rozpatrzyć, ponieważ posiada znacznie więcej zalet w porównaniu z pożyczką udzielaną przez profesjonalne instytucje pożyczkowe.

pozyczka-pozabankowa-dlugoterminowa-co-warto-o-niej-wiedziec
Paulina Przybysz14.03.2023

Pożyczka pozabankowa długoterminowa – co warto o niej wiedzieć?

Obecnie kredyty nie są najpopularniejszą formą pożyczania pieniędzy. Wiele osób korzysta z usług zewnętrznych firm. Pożyczka pozabankowa długoterminowa lub krótkoterminowa to ciekawe formy finansowania, które często gwarantują nawet lepsze warunki, niż banki. Chwilówki czy większe zobowiązania nie powinny być tajemnicą. Sprawdź, co warto wiedzieć, jeśli chodzi o pożyczkę pozabankową długoterminową!

odrzocony-wniosek-a-kredyt-postepowanie
Paulina Przybysz13.03.2023

Odrzucony wniosek o kredyt – postępowanie

Nie każdy wniosek kredytowy jest pozytywnie rozpatrywany przez bank. Bez względu na to, jaka jest Twoja sytuacja materialna, nawet jeśli we wstępnej analizie masz zdolność kredytową na konkretną kwotę, zawsze istnieje ryzyko odrzucenia wniosku o raty. Wyjaśniamy, jakie są najpopularniejsze powody negatywnych decyzji kredytowych i co zrobić, gdy bank odrzucił wniosek o kredyt.

monit-czym-jest-i-kogo-dotyczy
Paulina Przybysz12.03.2023

Monit – czym jest i kogo dotyczy?

W dzisiejszym artykule powiemy o tym, co to znaczy monit. Jesteśmy przekonani, że niejednokrotnie spotkaliście się z tym hasłem w swoim życiu. Jednak, czy wiecie, co się za nim kryje? Jeśli nie, spieszymy z informacjami.

kredyt-a-pozyczka-czym-sie-roznia
Paulina Przybysz11.03.2023

Kredyt a pożyczka – czym się różnią?

Jeżeli kiedykolwiek znalazłeś się w sytuacji, w której potrzebowałeś dodatkowej gotówki, na pewno prędzej czy później dopadł Cię dylemat: pożyczka czy kredyt gotówkowy? Chociaż potocznie te dwa pojęcia często stosowane są zamiennie, to naprawdę znacząco ze sobą kontrastują. I to zarówno w kwestiach formalnych, jak i praktycznych. Czym więc różni się kredyt od pożyczki?

jak-zaplanowac-budzet-domowy
Paulina Przybysz10.03.2023

Jak zaplanować budżet domowy?

Bez względu na to, czy mamy 30 czy 60 lat, musimy prowadzić budżet domowy. Chodzi oczywiście o to, aby tak planować wydatki, by pieniędzy w miarę możliwości wystarczyło na zaspokojenie naszych potrzeb. Okazuje się, że wiele osób ma naprawdę duży problem z planowaniem domowego budżetu. Nie wiemy, jak to robić, a także o czym pamiętać, aby budżet po prostu się nam zgrywał. Spróbujemy podpowiedzieć, jak prowadzić budżet domowy, aby było to możliwie jak najmniej stresujące.

jak-szybciej-splacic-kredyt-praktyczne-porady-dla-kredytobiorcow
Paulina Przybysz09.03.2023

Jak szybciej spłacić kredyt? Praktyczne porady dla kredytobiorców

Dowolna forma kredytu – hipoteczny, gotówkowy czy nawet pozabankowa pożyczka, umożliwia przedwczesną spłatę. Takie zobowiązanie finansowe jest uciążliwe zarówno dla samego kredytobiorcy, jak i comiesięcznego, domowego budżetu. Im szybciej możesz uwolnić się od należności finansowych, tym lepiej. Warto więc wiedzieć, jak szybciej spłacić kredyt. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dla kredytobiorców!

czy-dlugi-rodzicow-przechodza-na-dzieci
Paulina Przybysz08.03.2023

Czy długi rodziców przechodzą na dzieci?

Dziedziczenie długów to temat, który wielu osobom spędza sen z powiek. Nierzadko zastanawiamy się nad tym, jak wygląda kwestia długów po rodzicach, bojąc się tego, że ich błędne decyzje finansowe negatywnie odbiją się również na naszym funkcjonowaniu. Dziedziczenie długów po rodzicach to zagadnienie, nad którym bez wątpienia warto się pochylić. Na przestrzeni lat wiele się w tej kwestii zmieniło. Ustawodawcy zadbali o takie rozwiązania, które są bezpieczne dla banków, ale chronią również osoby dziedziczące na mocy ustawy.

jak-sprawdzic-i-obliczyc-zdolnosc-kredytowa
Paulina Przybysz07.03.2023

Jak sprawdzić i obliczyć zdolność kredytową?

Żeby otrzymać jakąkolwiek formę finansowania od banku lub instytucji pozabankowej, należy mieć zdolność kredytową, a więc możliwość spłaty takiego zobowiązania wraz z odsetkami w terminach określonych w umowie. Jest to jeden z najważniejszych czynników decydujących o tym, czy klient otrzyma pożyczkę, czy też nie. Z tego powodu, zwłaszcza przed złożeniem wniosku o kredyt gotówkowy lub hipoteczny, warto wcześniej wiedzieć, na jakim poziomie w naszym przypadku utrzymuje się ten parametr. Jak można sprawdzić i obliczyć zdolność kredytową? Podpowiadamy.

kredyt-obrotowy-dla-firm-do-kogo-jest-skierowany
Paulina Przybysz06.03.2023

Kredyt obrotowy dla firm – do kogo jest skierowany?

Wielu przedsiębiorców boryka się z problemem związanym z utrzymaniem płynności finansowej firmy. Okazuje się, że jest to naprawdę bardzo duże wyzwanie. Na szczęście dzisiaj można postawić na różne instrumenty finansowe, które pozwalają na przezwyciężenie trudności i rozwój firmy. Zalicza się do nich między innymi kredyt obrotowy, który wśród właścicieli firm cieszy się niemałą popularnością. Jest to skuteczny sposób na to, aby pozyskać środki finansowe, które mogą być przeznaczone na sfinansowanie różnych wydatków. Pozwala on między innymi na terminową wypłatę wynagrodzeń pracowników czy uregulowanie należności za faktury, jakie zostały wystawione przez dostawców. Zobaczmy na czym polega kredyt obrotowy.

rata-balonowa-kiedy-warto-po-nia-siegnac
Paulina Przybysz05.03.2023

Rata balonowa – kiedy warto po nią sięgnąć?

Decydując się na kredyt samochodowy bądź leasing, możesz wybrać standardowy kredyt bądź postawić na taki z ratą balonową. Ten rodzaj finansowania zakupu pojazdu cieszy się obecnie naprawdę dużą popularnością. Wiąże się z opłatami miesięcznymi w niewielkiej wysokości, co nie obciąża poważnie budżetu. Ostatnia płatność stanowi jednak większą część kapitału, co wymaga jednorazowego wyjęcia naprawdę niemałej gotówki. Czy rata balonowa to rozwiązanie, na które warto się zdecydować? Jakie są korzyści finansowania zakupu pojazdu właśnie w taki sposób?

wycofanie-zgody-na-przetwarzanie-danych-w-bik
Paulina Przybysz04.03.2023

Wycofanie zgody na przetwarzanie danych w BIK

Jeśli decydujesz się na pożyczenie pieniędzy w banku, musisz liczyć się z tym, że zostaniesz sprawdzony w BIK, czyli w Biurze Informacji Kredytowej. Jest to instytucja gromadząca dane na temat kredytobiorców. Wskazuje na to, jakie zadłużenie masz obecnie, ale informuje również o spóźnieniach w spłacaniu zobowiązań, jeśli takie sytuacje miały miejsce. Nierzadko zdarza się, że historia w BIK pozostawia wiele do życzenia. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że bardzo często pojawiają się pytania poruszające takie zagadnienia, jak wycofanie zgody na przetwarzanie danych w BIK. Polskie prawo dopuszcza w niektórych sytuacjach usunięcie danych, które znajdują się w bazie BIK. Trzeba jednak wiedzieć, kiedy i jak można to zrobić. UWAGA: nie oznacza to, że dane na Twój temat znikną. Zostaną jedynie przeniesione do części statystycznej, do której banki nie mają dostępu. Cofnięcie zgody na przetwarzanie danych w BIK jest możliwe, jeśli nie spóźniłeś się ze spłatą więcej niż sześćdziesiąt dni, kwota przeterminowanego zadłużenia nie przekroczyła dwustu złotych, a od poinformowania BIK o fakcie opóźnienia minęło więcej niż trzydzieści dni.

pozyczka-od-rodziny-czym-jest
Paulina Przybysz03.03.2023

Pożyczka od rodziny – czym jest?

Wielu z nas nie dysponuje gotówką odpowiednią na wiele różnych wydatków. Nie zawsze możemy pozwolić sobie na kredyt z banku. Zdarza się też tak, że kredyt zaciągamy, ale mimo to potrzebujemy gotówki. Rozwiązaniem okazuje się być pożyczka od rodziny. Często sięgają po nią ci, którzy chcą kupić własne mieszkanie, ale nie posiadają odpowiedniej kwoty pieniędzy niezbędnej do opłacenia tak zwanego wkładu własnego. Czym jest pożyczka od rodziny i o czym pamiętać, aby nie narazić się na żadne problemy z Urzędem Skarbowym?

kredyt-dla-firm-na-oswiadczenie-co-warto-o-nim-wiedziec
Paulina Przybysz02.03.2023

Kredyt dla firm na oświadczenie – co warto o nim wiedzieć?

Wiele firm, aby móc rozwinąć swoją działalność i poszerzyć ofertę produktów czy zakres świadczonych usług, w którymś momencie istnienia decyduje się na kredyt na inwestycje technologiczne. To jeden z produktów dostępnych dla przedsiębiorców, którzy planują dalszy rozwój. A co z tymi, którzy w związku z rosnącymi cenami energii czy kosztami zatrudnienia pracowników potrzebują środków w formie doraźnego wsparcia? Czy mogą oni ubiegać się o szybki kredyt dla firm na oświadczenie? Taki produkt zaoszczędziłby im sporo czasu i formalności.

kredyt-technologiczny-najwazniejsze-informacje
Paulina Przybysz01.03.2023

Kredyt technologiczny – najważniejsze informacje

Szukasz sposobu na zmodernizowanie swojej firmy? Dobrze trafiłeś! Tutaj dowiesz się wszystkiego, co warto wiedzieć o kredycie technologicznym. Jest to forma finansowania przedsiębiorstw wspierana przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Dzięki specjalnym dopłatom – premii technologicznej – jest to kredyt gospodarczy o stosunkowo niskich kosztach finansowania. Marzy Ci się lepsza jakość produktów i usług? Jest w zasięgu ręki!

inflacja-a-kredyt-czy-jest-sie-czego-obawiac
Paulina Przybysz28.02.2023

Inflacja a kredyt – czy jest się czego obawiać?

Według danych Głównego Urzędu Statystcznego, inflacja konsumencka we wrześniu 2022 roku w Polsce wynosiła 17,2 proc. Obecnie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że inflacja ma ogromny wpływ na codzienne życie, przede wszystkim na ceny towarów i usług. Powstaje jednak pytanie, czy istnieje zależność pomiędzy inflacją a kredytami? Czy kredytobiorcy powinni obawiać się inflacji? I przede wszystkim – czy istnieją sposoby na zabezpieczenie się przed skutkami inflacji, które byłyby skuteczne w przypadku kredytobiorców?

formy-zabezpieczenia-kredytu-co-wybrac
Paulina Przybysz27.02.2023

Formy zabezpieczenia kredytu – co wybrać?

Zabezpieczenie kredytu czasami wymagane jest przez bank zwłaszcza w przypadku wyższych kwot finansowania. Może być konieczne dla kredytu gotówkowego, ale i hipotecznego. Jest ono formą ochrony powierzonych klientowi przez bank pieniędzy, a więc zmniejsza ryzyko ponoszone przez kredytodawcę. Jednak również kredytobiorca może czerpać korzyści z tego produktu. Są one związane z lepszymi warunkami kredytowania. Jakie są formy zabezpieczenia kredytu?

czy-mozna-miec-dwa-kredyty-konsolidacyjne
Paulina Przybysz26.02.2023

Czy można mieć dwa kredyty konsolidacyjne?

Rynek kredytowy zapewnia klientom wiele interesujących możliwości, szczególnie pod kątem długoterminowej restrukturyzacji zadłużenia. Konsolidacja rat to jedno z najbardziej wydajnych narzędzi dedykowanych kredytobiorcy, który po prostu przesadził z zadłużeniem w różnych instytucjach. Dzięki połączeniu wielu rat w jedną kredytobiorca zyskuje znacznie większy komfort psychiczny przy regulowaniu umowy z bankiem detalicznym i nie musi martwić się większością formalności przy zamykaniu dotychczasowych zobowiązań. Czy można mieć dwa kredyty konsolidacyjne? Co oznacza konsolidacja w praktyce? Na co uważać przy podpisywaniu takiej umowy i czy banki chętnie rozpatrują takie wnioski kredytowe? Ważne, żebyś dokładnie przygotował się do restrukturyzacji, ponieważ to okazja do znaczącego odciążenia gospodarstwa domowego z negatywnych konsekwencji ekonomicznych. W artykule poznasz niezbędne zasady ułatwiające podjęcie ostatecznej decyzji o konsolidacji rat.

kredyt-konsolidacyjny-bez-hipoteki-warunki
Paulina Przybysz25.02.2023

Kredyt konsolidacyjny bez hipoteki – dla kogo?

Spłata zadłużenia, szczególnie w okresie bardzo wysokich stóp procentowych to dla wielu kredytobiorców duży problem z perspektywy organizacji budżetu domowego. Można jednak podjąć pewne działania naprawcze związane z zadłużeniem. Większość kredytobiorców przewidujących wystąpienie kryzysowej sytuacji ekonomicznej decyduje się na podpisanie umowy o kredyt konsolidacyjny bez hipoteki, ale to narzędzie zarezerwowane cały czas dla klientów charakteryzujących się pozytywną zdolnością kredytową. Czy kredyt konsolidacyjny gotówkowy bez hipoteki to dobry pomysł? Jakie warunki trzeba spełnić, żeby wykorzystać potencjał narzędzia? Czy trzeba przygotować się na dodatkową analizę zdolności kredytowej? Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje dotyczące kredytów bez hipoteki, ale też wskazówki zmierzające do poprawy struktury portfela zadłużeniowego.

konsolidacja-duzych-kredytow-co-warto-wiedziec
Paulina Przybysz24.02.2023

Konsolidacja dużych kredytów – co warto wiedzieć o łączeniu większych zobowiązań finansowych?

Posiadanie wielu zobowiązań finansowych i stałe spłacanie ich może być dość uciążliwe. Już przy 2 lub 3 różnych ratach pojawiają się często pomyłki czy niedopatrzenia. Spłacanie kilku różnych należności co miesiąc to także ogromne obciążenie dla budżetu domowego. Konsolidacja dużych kredytów może być tutaj idealnym rozwiązaniem. Można łączyć nawet spore zobowiązania w jedno – kilka rat staje się tylko pojedynczą, comiesięczną należnością. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć o konsolidacji!

konsolidacja-z-niskim-dochodem-jak-ja-uzyskac
Paulina Przybysz23.02.2023

Konsolidacja z niskim dochodem – czy można ją uzyskać? Wskazówki dla kredytobiorców

Łączenie zobowiązań finansowych to rozwiązanie, które rozważa wielu kredytobiorców, szczególnie gdy należności do spłacenia jest naprawdę dużo. Aby skorzystać z takiej opcji, należy posiadać przede wszystkim dobrą zdolność kredytową. Niektórzy jednak obawiają się, że konsolidacja z niskim dochodem będzie po prostu niemożliwa. Sprawdź, czy przychody kredytobiorcy mają rzeczywiście tak duże znaczenie!

Paulina Przybysz20.09.2022

Kto spłaca kredyt po śmierci kredytobiorcy

Śmierć bliskiej osoby jest zawsze bardzo trudnym momentem. To nie tylko chwila wielkiego smutku, ale także sytuacja, która może wiązać się z wieloma formalnościami do załatwienia i dylematami do rozwiązania. Często pojawia się wtedy chociażby pytanie, kto spłaca kredyt po śmierci kredytobiorcy i czy jego umorzenie jest możliwe.

Jak umorzyć kredyt w banku
Paulina Przybysz20.09.2022

Jak umorzyć kredyt w banku i kiedy można to zrobić?

Kredyty bywają bardzo dużym balastem dla domowego budżetu, zwłaszcza, gdy pogorszyła się sytuacja finansowa kredytobiorcy (np. z uwagi na chorobę lub utratę pracy). Dłużnicy w takich przypadkach poszukują alternatyw dla spłacenia zobowiązania osobiście, ponieważ nie posiadają odpowiednich środków. W związku z tym często można spotkać się z pytaniem, jak umorzyć kredyt w banku i kiedy można to zrobić.Kredyty bywają bardzo dużym balastem dla domowego budżetu, zwłaszcza, gdy pogorszyła się sytuacja finansowa kredytobiorcy (np. z uwagi na chorobę lub utratę pracy). Dłużnicy w takich przypadkach poszukują alternatyw dla spłacenia zobowiązania osobiście, ponieważ nie posiadają odpowiednich środków. W związku z tym często można spotkać się z pytaniem, jak umorzyć kredyt w banku i kiedy można to zrobić.

Umorzenie kredytu frankowego
Paulina Przybysz13.09.2022

Umorzenie kredytu frankowego – najważniejsze informacje

W ostatnich latach wielu tak zwanych frankowiczów, czyli kredytobiorców spłacających kredyty mieszkaniowe zaciągnięte we frankach szwajcarskich, podpisało umowy z bankami, w ramach których doszło do umorzenia części zobowiązania. Mogą oni zastanawiać się, jak mają się do siebie umorzenie kredytu frankowego a podatek dochodowy.W ostatnich latach wielu tak zwanych frankowiczów, czyli kredytobiorców spłacających kredyty mieszkaniowe zaciągnięte we frankach szwajcarskich, podpisało umowy z bankami, w ramach których doszło do umorzenia części zobowiązania. Mogą oni zastanawiać się, jak mają się do siebie umorzenie kredytu frankowego a podatek dochodowy.

Umorzenie kredytu a Nowy Ład
Paulina Przybysz08.09.2022

Umorzenie kredytu a Nowy Ład – co warto wiedzieć?

Nowy Ład, czyli wachlarz rządowych programów na nadchodzące lata, obejmujący między innymi kwestie mieszkaniowe, wszedł już w życie. Jednym z jego elementów, o których mówi się najczęściej, jest wątek kredytów hipotecznych. Umorzenie kredytu a Nowy Ład – co łączy te dwa zagadnienia?

Umorzenie kredytu studenckiego
Paulina Przybysz04.09.2022

Umorzenie kredytu studenckiego – jakie są warunki i jak napisać podanie?

Kredyt studencki charakteryzuje się niskim oprocentowaniem, a jego pierwszą ratę trzeba spłacić dopiero kilka lat po ukończeniu studiów. Jest to więc jeden z najkorzystniejszych kredytów dostępnych na polskim rynku. Jednak nawet korzystnego kredytu lepiej nie musieć spłacać wcale, jeśli jest taka możliwość, dlatego umorzenie kredytu studenckiego stanowi obiekt zainteresowania wielu kredytobiorców.Kredyt studencki charakteryzuje się niskim oprocentowaniem, a jego pierwszą ratę trzeba spłacić dopiero kilka lat po ukończeniu studiów. Jest to więc jeden z najkorzystniejszych kredytów dostępnych na polskim rynku. Jednak nawet korzystnego kredytu lepiej nie musieć spłacać wcale, jeśli jest taka możliwość, dlatego umorzenie kredytu studenckiego stanowi obiekt zainteresowania wielu kredytobiorców.

Wzór wniosku o umorzenie kredytu bankowego
Paulina Przybysz02.09.2022

Wzór wniosku o umorzenie kredytu bankowego – jak wygląda?

Umorzenie kredytu to w praktyce zwolnienie dłużnika od jego spłaty – po umorzeniu zobowiązanie jest uznawane za zamknięte, nie są wymagane żadne wpłaty ani nie są dalej naliczane odsetki. Nic więc dziwnego, że wzór wniosku o umorzenie kredytu interesuje tak wiele osób.

Wcześniejsza spłata kredytu konsolidacyjnego
Paulina Przybysz02.08.2022

Wcześniejsza spłata kredytu konsolidacyjnego – czy się opłaca?

Od momentu zaciągnięcia kredytu sytuacja finansowa dłużnika może się z różnych względów pogorszyć, ale też polepszyć (np. dzięki nowej pracy czy otrzymanej darowiźnie). W takiej sytuacji wiele osób decyduje się między innymi na różnego rodzaju inwestycje, ale są też inne rozwiązania. Warta rozważenia będzie wcześniejsza spłata kredytu konsolidacyjnego, czyli uregulowanie zobowiązania w całości przed upływem wyznaczonego terminu.

Paulina Przybysz02.08.2022

Kredyt konsolidacyjny bez badania zdolności – gdzie można go dostać?

Posiadanie wielu zadłużeń jednocześnie, które zaczynają przerastać możliwości finansowe dłużnika, to problem, z którym boryka się wielu Polaków. Nic więc dziwnego, że coraz częściej pojawiają się pytania o kredyt konsolidacyjny bez badania zdolności. Warto poznać odpowiedzi na nie, aby móc dobrze zaplanować swoje działania i zapewnić sobie optymalną sytuację finansową.

Przeniesienie kredytu konsolidacyjnego do innego banku
Paulina Przybysz02.08.2022

Przeniesienie kredytu konsolidacyjnego do innego banku – co warto wiedzieć?

Kiedy usługa z jakichś powodów przestaje spełniać naszego oczekiwania, chętnie zmieniamy jej wykonawcę – tak dzieje się często chociażby w przypadku usług telekomunikacyjnych. Przy zaciąganiu kredytu możemy się zastanawiać, czy również istnieje taka możliwość, a więc czy przeniesienie kredytu konsolidacyjnego do innego banku jest dopuszczalne.

Pożyczka konsolidacyjna bez zdolności kredytowej
Paulina Przybysz26.07.2022

Pożyczka konsolidacyjna bez zdolności kredytowej – czy jest możliwa?

Konsolidacja pozwala połączyć wiele zobowiązań różnego typu i z różnych banków w jeden łatwiejszy do spłaty dług. Żeby jednak móc z niej skorzystać, trzeba spełnić postawione przez nowego wierzyciela warunki, w tym w zakresie zdolności kredytowej. Pojawia się więc pytanie, czy pożyczka konsolidacyjna bez zdolności kredytowej jest w ogóle możliwa.

Kredyt konsolidacyjny ze stałym oprocentowaniem
Paulina Przybysz26.07.2022

Kredyt konsolidacyjny ze stałym oprocentowaniem – jak działa i czy się opłaca?

Oferty banków cechują się dużą różnorodnością i wielowariantowością. Celem jest zapewnienie, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie, niezależnie od tego, co chce sfinansować i na jakich warunkach chciałby to zrobić. Wśród ciekawych produktów finansowych, które nie każdy zna, a powinien, można wymienić kredyt konsolidacyjny ze stałym oprocentowaniem. Z uwagi na jego uniwersalny charakter, sprawdzi się w bardzo wielu sytuacjach.

Kredyt z oprocentowaniem stałym czy zmiennym?
Paulina Przybysz22.04.2022

Kredyt z oprocentowaniem stałym czy zmiennym? Jaki rodzaj oprocentowania wybrać?

W ofercie polskich banków można obecnie znaleźć wiele rodzai kredytów. Klienci mogą wybierać spośród kredytów gotówkowych na dowolny cel, a także zobowiązań długoterminowych na sfinansowanie konkretnej inwestycji np. budowy domu. Każdy kredyt ma swoje parametry, które dotyczą m.in.: okresu spłaty, prowizji, a także oprocentowania. Na szczególną uwagę zasługuje właśnie oprocentowanie, ponieważ klienci banku mają do wyboru dwa rodzaje – oprocentowanie stałe i zmienne.

Kredyt krótkoterminowy
Paulina Przybysz12.04.2022

Kredyt krótkoterminowy – czym się charakteryzuje i co warto o nim wiedzieć?

Kredyt zazwyczaj kojarzy się nam z długoletnim zobowiązaniem, które zaciągane jest na minimum kilka lat. Warto jednak wiedzieć, że w ofercie polskich banków można obecnie otrzymać różnorodne produkty finansowe, a pośród nich jest także kredyt krótkoterminowy. Jest to alternatywa dla zobowiązań, które trzeba spłacać przez kilka, a nawet kilkanaście lat. Taki kredyt może zainteresować osoby, które szybko chcą spłacić swój dług i nie lubią ciągnących się latami rat. Zobacz, czym jest kredyt krótkoterminowy i co warto o nim wiedzieć, zanim się na niego zdecydujesz.

Czym jest przekredytowanie?
Paulina Przybysz08.04.2022

Czym jest przekredytowanie i jak sobie z nim poradzić?

Zaciąganie zobowiązań finansowych (pożyczek, kredytów) jest czymś całkowicie normalnym i jest to coś, co większość osób zrobi co najmniej raz w swoim życiu, czy to biorąc kredyt gotówkowy na mniejsze potrzeby, czy na przykład kredyt hipoteczny na zakup lub budowę własnej nieruchomości. Pod warunkiem, że dobrze się zastanowimy nad zaciągnięciem kredytu, dokonamy odpowiednich obliczeń i już w trakcie spłaty nie wydarzy się nic nieprzewidzianego, zobowiązania finansowe nie są niczym niebezpiecznym.

Monit
Paulina Przybysz01.04.2022

Monit – kiedy się go otrzymuje i co oznacza?

Popadnięcie w problemy finansowe może zdarzyć się każdemu. Wcale nie musi to być spowodowane nieodpowiedzialnością finansową, a może wynikać z pecha, poważnej choroby czy kryzysu w branży, w której się dotychczas działało. Niestety, problemy finansowe często prowadzą do opóźnień w spłacie rat, które mają bardzo poważne konsekwencje.

Raty annuitetowe
Paulina Przybysz29.03.2022

Raty annuitetowe – czym są i czy się opłacają?

Przeglądając oferty kredytów i pożyczek w Internecie, raz po raz można spotkać się z takim wyrażeniem, jak raty annuitetowe. Nie da się ukryć, że brzmi ono bardzo poważnie i, jeśli ktoś dotychczas nie interesował się kwestiami związanymi z bankowością i finansami, może w pierwszej chwili nie wiedzieć, co ono oznacza.

Kredyt denominowany a indeksowany
Paulina Przybysz21.03.2022

Kredyt denominowany a indeksowany – najważniejsze podobieństwa i różnice

„Kredyt walutowy” to wbrew pozorom nie jest szczególnie precyzyjne określenie. Najprościej tłumaczy się go jako kredyt udzielany w walucie obcej, ale w praktyce jest to kwestia znacznie bardziej skomplikowana. Trzeba bowiem wiedzieć, że występuje kilka rodzajów kredytów walutowych, które różnią się między innymi tym, w którym momencie dochodzi do przeliczenia kwoty kredytu na walutę obcą.

Cesja wierzytelności
Paulina Przybysz16.03.2022

Cesja wierzytelności – na czym polega i kiedy się przydaje?

Fraza „cesja wierzytelności” na pierwszy rzut oka może wydawać się tajemnicza, ale w praktyce jest wiele przypadków, w których można się z nią w życiu spotkać. Przykładowo, jeśli posiada się jakieś pożyczki czy inne zobowiązania finansowe, można otrzymać w pewnym momencie informację, że nastąpiła cesja wierzytelności i od danego momentu wszelkie płatności związane z długiem należy dokonywać na rzecz innego podmiotu.

Konsolidacja dużych kredytów
Paulina Przybysz12.03.2022

Jakie uprawnienia ma windykator i czego nie może robić?

W przypadku, kiedy minie termin płatności raty (czy, w przypadku chwilówki, termin spłaty całości zobowiązania), a dłużnik nie wpłaci ustalonej sumy na konto wierzyciela, może on rozpocząć działania windykacyjne. Czy to za pośrednictwem zatrudnionych przez siebie windykatorów, czy zewnętrznej firmy, oferującej tego typu usługi.

Należności a zobowiązania
Paulina Przybysz08.03.2022

Należności a zobowiązania – czy oznaczają to samo?

Branża finansowa, a także około finansowa mają wiele specjalistycznych pojęć, które mogą być zagadką dla postronnych osób. Niektóre jednak na tyle często pojawiają się w codziennym życiu, że „przebiły się” także do świadomości powszechnej. W każdym razie w tym sensie, że wiele osób je kojarzy – niekoniecznie zna natomiast ich prawidłowe znaczenie. Szczególnie ciekawym przypadkiem, którym chcielibyśmy zająć się w tym materiale, są należności a zobowiązania.

Czym jest spread kredytowy?
Paulina Przybysz17.02.2022

Czym jest spread kredytowy i od czego zależy?

Wymiana polskich złotówek na walutę obcą lub vice versa to coś, co zapewne zdarzyło się niemal każdemu. Chociażby podczas zagranicznych wakacji, ale nie tylko. Przykładowo, jeśli zaciągnęliśmy kredyt we frankach szwajcarskich, euro czy funtach i musimy spłacić ratę właśnie w tej walucie, a zarabiamy w złotówkach, to zapewne też zawitamy w kantorze, czy to internetowym, czy fizycznym. Obecnie kredyty walutowe w Polsce są mniej popularne niż kiedyś, a zasady ich udzielania stały się znacznie bardziej restrykcyjne, przez co nie dla każdego są one dostępne.

Jak pozbyć się komornika z emerytury?
Paulina Przybysz08.02.2022

Jak pozbyć się komornika z emerytury? Najlepsze sposoby

Egzekucja komornicza to coś, czego z pewnością chciałby uniknąć każdy z nas. Bez wątpienia nie jest to nic przyjemnego, a działania komornika mogą przysporzyć wiele nerwów oraz stresu. Niestety zadłużenie Polaków z roku na rok rośnie i coraz więcej osób skarży się na to, że komornik zajął ich środki pieniężne. Taka sytuacja może dotknąć każdą osobę, niezależnie od wieku, a działaniom komorniczym mogą zostać także poddani emeryci, którzy zaprzestali spłacać swoje zobowiązania. Zaległości z tytułu niespłaconych kredytów i pożyczek, a także z tytułu rachunków mogą być przyczyną zajęcia emerytury, co może utrudniać codzienne funkcjonowanie.

Pożyczka pod zastaw samochodu
Paulina Przybysz19.01.2022

Pożyczka pod zastaw samochodu – co warto o niej wiedzieć?

Pożyczka pod zastaw samochodu może być dobrym rozwiązaniem, jeśli potrzebujesz dodatkowej gotówki, ale Twoja zdolność kredytowa jest zbyt niska, aby otrzymać pieniądze w banku. W przypadku takiego zobowiązania zabezpieczeniem jest auto, do którego w czasie spłaty obowiązania ma prawo także wierzyciel. Oznacza to, że jeśli przestaniesz terminowo spłacać raty pożyczki, wierzyciel będzie miał prawo sprzedać samochód, aby odzyskać pieniądze, które jesteś mu należny.

Karencja w spłacie kredytu
Paulina Przybysz07.01.2022

Karencja w spłacie kredytu – czym jest i co warto o niej wiedzieć?

Karencja w spłacie kredytu to okres, w którym za przyzwoleniem banku kredytobiorca nie musi spłacać swojego zobowiązania. Karencja w spłacie może trwać nawet kilka miesięcy, a podczas tego okresu kredytobiorca może uporać się ze swoimi problemami finansowymi, które utrudniały mu regularną spłatę zobowiązania.

Ile wynoszą koszty egzekucji komorniczej?
Paulina Przybysz30.12.2021

Ile wynoszą koszty egzekucji komorniczej?

Egzekucja komornicza to sytuacja nie tylko przykra i stresująca, ale też potencjalnie kosztowna. Komornicy sądowi nie wykonują bowiem swoich obowiązków nieodpłatnie. Warto jednak wiedzieć, że nie mają oni możliwości całkowicie swobodnego ustalania opłat za swoje usługi.

Termin płatności w dzień wolny od pracy
Paulina Przybysz16.12.2021

Termin płatności w dzień wolny od pracy, czyli do kiedy trzeba uregulować ratę?

W przypadku, kiedy termin płatności raty kredytu lub pożyczki przypada na dzień roboczy, nie ma wątpliwości w zakresie tego, do kiedy trzeba uiścić należną kwotę. W takiej sytuacji dłużnik ma czas na wpłacenie odpowiedniej kwoty na wskazane w umowie konto bankowe do końca rzeczonego dnia roboczego. Problem pojawia się jednak, kiedy z umowy wynika termin płatności w dzień wolny od pracy.

Rata kredytu – czy może być kosztem uzyskania przychodu?
Paulina Przybysz08.12.2021

Rata kredytu – czy może być kosztem uzyskania przychodu?

Niezależnie od rozmiaru firmy i jej sytuacji finansowej, są spore szanse, że w pewnym momencie zaciągnie ona jakieś zobowiązanie finansowe. Czy to na pokrycie bieżących wydatków, czy na przykład zrealizowanie jakiejś ambitnej inwestycji, która byłaby zbyt dużym obciążeniem dla firmowych oszczędności.

Gdzie i jak można zawnioskować o odroczenie spłaty kredytu?
Paulina Przybysz30.11.2021

Gdzie i jak można zawnioskować o odroczenie spłaty kredytu?

W obecnych czasach sytuacja finansowa danej osoby lub rodziny może dramatycznie zmienić się na przestrzeni zaledwie kilku miesięcy, na przykład z powodu choroby lub utraty pracy i problemów ze znalezieniem nowej. W konsekwencji, nawet jeśli dotychczas nie było to problemem, nagle trudno będzie spłacać na czas zaciągnięte wcześniej zobowiązania finansowe. Nie można  jednak, całkowicie obarczać za to winą kredytobiorców.

Czy komornik ma prawo dokonać egzekucji z mieszkania nienależącego do dłużnika?
Paulina Przybysz17.11.2021

Czy komornik ma prawo dokonać egzekucji z mieszkania nienależącego do dłużnika?

Komornik posiada bardzo szerokie kompetencje, co w zamierzeniu ma pozwolić na szybkie i sprawne odzyskanie długu w każdej sytuacji. Między innymi może dokonywać egzekucji z nieruchomości i ruchomości posiadanych przez dłużnika, czyli przejmować je i sprzedawać. Można się jednak zastanawiać, jak przebiega to w przypadku, kiedy dłużnik nie jest właścicielem nieruchomości, w której mieszka, a na przykład jedynie wynajmuje jej całość lub część.

Scoring kredytowy – co to jest jak go poprawić?
Paulina Przybysz21.10.2021

Scoring kredytowy – co to jest jak go poprawić?

Każda osoba, która ubiega się o kredyt w banku, musi być gotowa na ocenę zdolności i historii kredytowej. Nie bez znaczenia jest też scoring kredytowy, który stanowi zaawansowaną formę oceny wiarygodności klienta. Bank musi mieć pewność, że pożyczając pieniądze konkretnej osobie, odzyska je z powrotem w określonym na umowie terminie. Właśnie z tego względu przed podjęciem ostatecznej decyzji sprawdza on klienta pod wieloma aspektami. Zobacz, czym jest scoring, co warto o nim wiedzieć i jak można go poprawić.

Zwiększenie kosztu kredytu hipotecznego – co robić?
Paulina Przybysz18.08.2021

Zwiększenie kosztu kredytu hipotecznego – co robić?

Kredyt hipoteczny to często największe obciążenie finansowe danej osoby – nierzadko wymaga on płacenia co miesiąc rat nawet w wysokości kilku tysięcy złotych. Już na początku może to sprawiać poważny problem, a co dopiero w sytuacji, kiedy koszt kredytu wzrośnie, zwłaszcza jeśli miało to miejsce niespodziewanie. W takim razie, co robić jeśli zwiększył się koszt kredytu hipotecznego? Czy warto go refinansować i co innego można zrobić, aby poradzić sobie z terminową spłatą wyższych rat?

Jak odzyskać prowizję przy wcześniejszej spłacie kredytu?
Paulina Przybysz06.08.2021

Jak odzyskać prowizję przy wcześniejszej spłacie kredytu?

Temat dotyczący możliwości zwrotu prowizji i innych kosztów związanych z kredytem, pojawia się w mediach dość często. Przez długi czas był on złożony i skomplikowany, przez co wiele osób nie wiedziało, jak się w nim odnaleźć. Instytucje finansowe podchodziły do niego bardzo różnorodnie, w związku z czym kredytobiorcy często nie wiedzieli, czego mogą się spodziewać.

Wniosek o pożyczkę – co trzeba wiedzieć?
Paulina Przybysz28.07.2021

Wniosek o pożyczkę – co trzeba wiedzieć?

Usługi firm pożyczkowych cieszą się ogromną popularnością wśród Polaków. Nie bez powodu – kojarzy się je przede wszystkim z niewielką ilością formalności i szybkim wypłacaniem środków. Zanim jednak otrzymamy jakiekolwiek pieniądze, będziemy musieli oczywiście wypełnić wniosek o pożyczkę. Co powinien on zawierać i na co powinniśmy uważać? Gdzie złożyć wniosek o mikropożyczkę w ramach Tarczy Antykryzysowej?

Pożyczka dla nieletnich – czy można ją otrzymać?
Paulina Przybysz22.07.2021

Pożyczka dla nieletnich – czy można ją otrzymać?

Bycie nieletnim wiąże się ze sporą ilością ograniczeń – do 18 roku życia funkcjonuje obowiązek szkolny, do tego czasu nie można prowadzić samochodu (chyba, że w ramach kursu) czy kupować alkoholu. Jak wygląda sprawa w kwestii zaciągania zobowiązań finansowych? Czy pożyczka dla nieletnich jest w ogóle możliwa? Co w przypadku jeśli mowa o kredycie konsumenckim? W jakiej sytuacji osoba poniżej 18 roku życia może uzyskać pełną zdolność do czynności prawnych i czy może zawierać wtedy umowy kredytu ratalnego?

Platformy pożyczek społecznościowych – jak działają?
Paulina Przybysz14.07.2021

Platformy pożyczek społecznościowych – jak działają?

Kredyt czy chwilówka to terminy, które zna każdy. Pożyczka społecznościowa jest frazą znacznie mniej rozpowszechnioną mimo, że istnieje i odnosi sukcesy w naszym kraju wiele platform przeznaczonych właśnie do udzielania tego typu pożyczek. W takim razie czym właściwie są takie pożyczki? Jaki jest koszt oprocentowania pożyczki społecznościowej? Jak wygląda udzielenie pożyczki w ramach pożyczek społecznościowych i jak działają platformy pożyczek społecznościowych? Wszystkie odpowiedzi znajdziecie w dalszej części artykułu.

Jak długo można nie spłacać rat, zanim rozpocznie się proces windykacji?
Paulina Przybysz09.07.2021

Jak długo można nie spłacać rat, zanim rozpocznie się proces windykacji?

Wielu Polaków ma problem z terminowym spłacaniem rat kredytów i pożyczek (sporym problemem jest także moment, kiedy to zaciągamy pożyczki gotówkowe na spłatę chwilówek). Bardzo często nie jest to ich winą, a wynika z nagłych ważniejszych wydatków, problemów zdrowotnych, utraty pracy, czy po prostu ogólnokrajowego (lub ogólnoświatowego) kryzysu ekonomicznego. Jest jednak rzeczą naturalną, że po pewnym czasie od upływu terminu zapłaty rat, wierzyciel rozpocznie proces odzyskiwania swojej należności. Pojawia się w związku z tym pytanie: jak długo można nie spłacać rat, zanim rozpocznie się proces windykacji?

Jak często BIK aktualizuje dane?
Paulina Przybysz04.07.2021

Jak często BIK aktualizuje dane?

O Biurze Informacji Kredytowej słyszała zapewne większość dorosłych Polaków, zwłaszcza tych, którym zdarzyło się zaciągać jakieś zobowiązania finansowe (kredyty, pożyczki) lub którzy dopiero to planują. Dokładne zasady działania Biura Informacji Kredytowej nie są już jednak tak dobrze znane.

Czy odsetki od kredytu mogą si�ę przedawnić?
Paulina Przybysz30.06.2021

Czy odsetki od kredytu mogą się przedawnić?

Nawet po spłaceniu głównej części długu niekoniecznie będziemy od niego całkowicie wolni. Wciąż do spłaty mogą pozostawać odsetki, czyli to, co jest dla banku głównym źródłem zarobku. Może się zdarzyć, że przez jakiś czas wierzyciel nie będzie się od nas o nie upominał, w związku z czym zaczniemy się zastanawiać, jak w ich przypadku wygląda kwestia przedawnienia.

Jak zadbać o finanse osobiste? Poznaj sprawdzone sposoby na pełniejszy portfel
Paulina Przybysz25.06.2021

Jak zadbać o finanse osobiste? Poznaj sprawdzone sposoby na pełniejszy portfel

Ciężko o szerszy temat niż oszczędzanie i odkładanie pieniędzy - jednak dbanie o finanse osobiste jest bardzo ważne i warto poświęcić mu nieco czasu. Płynność finansowana pozwala bowiem na spokój psychiczny i odrobinę ważnej dla nas stabilizacji. Mówi się o tym, że nie każdy ma umiejętności oszczędzania; na szczęście jednak odpowiedniego obchodzenia się z pieniędzmi można się po prostu nauczyć. Wystarczy stosowanie się do kilku zasad, które z czasem stają się nawykiem - i to nawykiem bardzo pożytecznym. Finanse dla Ciebie to czarna magia? Przeczytaj nasz mini-poradnik.

Dlaczego warto skorzystać z usług pośrednika kredytowego?
Paulina Przybysz04.06.2021

Dlaczego warto skorzystać z usług pośrednika kredytowego?

Branża kredytowa jest branżą rozległą i dynamicznie zmieniającą się, dlatego osobie, która nie miała z nią nigdy styczności, ciężko jest samodzielnie zdecydować o wyborze odpowiedniego finansowania. Dotyczy to zarówno kredytów gotówkowych, jak i hipotecznych. Usługi pośrednictwa kredytowego pojawiły się na rynku już wiele lat temu - początkowo traktowane były nieufnie, jednak dziś nikogo już nie dziwią. Dlaczego warto skorzystać z usług pośrednika kredytowego?

Jak uzyskać kredyt na mieszkanie? – poradnik krok po kroku
Paulina Przybysz17.05.2021

Jak uzyskać kredyt na mieszkanie? – poradnik krok po kroku

Kredyt hipoteczny to obecnie dla większości naszego społeczeństwa jedyna droga do wejścia w posiadanie własnej nieruchomości. Ich ceny są stosunkowo wysokie oraz stanowią proporcjonalnie dużo większy odsetek zarobków, niż było to w pokoleniu naszych rodziców czy dziadków. Dodatkowo, wielu młodych ludzi nie może pochwalić się umową o pracę i odpowiednimi zarobkami.

Kredyt inwestycyjny na zakup nieruchomości
Paulina Przybysz13.05.2021

Kredyt inwestycyjny na zakup nieruchomości

Trudno wyobrazić sobie efektywne prowadzenie własnej firmy bez inwestowania w jej rozwój, który w wielu przypadkach możliwy jest tylko przy udziale finansowania zewnętrznego. Wielu przedsiębiorców interesuje więc kredyt inwestycyjny na zakup nieruchomości, pozwalający na biznesową ekspansję. Jakie jednak warunki trzeba spełnić, aby się o niego ubiegać?

Kredyt dla firm na ryczałcie – czy jest możliwy?
Paulina Przybysz09.05.2021

Kredyt dla firm na ryczałcie – czy jest możliwy?

Zakładając firmę (a później także już w trakcie jej prowadzenia), przedsiębiorcy mogą sami zadecydować o tym, w jaki sposób będą rozliczać się z fiskusem. Warunkiem jest spełnienie warunków dla danego sposobu opodatkowania. Ryczałt to jedna z opcji opodatkowania dostępna właśnie dla osób prowadzących własną działalność gospodarczą, ale także dla właścicieli nieruchomości, którzy zarabiają na najmie prywatnym.

Kredyt dla firm bez dochodu – czy jest możliwy?
Paulina Przybysz05.05.2021

Kredyt dla firm bez dochodu – czy jest możliwy?

Kredyty to źródło finansowania, z którego korzysta bardzo wiele polskich firm. W zależności od wybranego typu kredytu oraz tego ile wynosi całkowita kwota kredytu, można za jego pomocą na przykład pokryć bieżące wydatki firmy lub sfinansować ambitną inwestycję. Zanim jednak bank przyzna kredyt, zawsze dokona szczegółowej analizy sytuacji finansowej firmy, aby ocenić, czy będzie ją stać na terminową spłatę kredytu.

Kredyt dla przedsiębiorców – o czym warto wiedzieć?
Paulina Przybysz01.05.2021

Kredyt dla przedsiębiorców – o czym warto wiedzieć?

Jest wiele sytuacji, w których firma może potrzebować zewnętrznego finansowania. Zakup maszyn i pojazdów na początku działalności, uregulowanie bieżących zobowiązań podczas kryzysu na rynku, utrzymanie płynności finansowej w miesiącach poza sezonem, inwestycja w nowe nieruchomości, narzędzia i technologie oraz wiele innych. Oszczędności firmy mogą być zbyt małe, aby wystarczyły do pokrycia tych celów lub możemy nie chcieć ich naruszać, aby móc z nich skorzystać w trudnej sytuacji. W takim przypadku wartym uwagi rozwiązaniem jest kredyt dla przedsiębiorców.

Kredyt gotówkowy dla obcokrajowca
Paulina Przybysz21.04.2021

Kredyt gotówkowy dla obcokrajowca

Polska coraz częściej staje się domem dla obcokrajowców, szczególnie zza wschodniej granicy. Szacuje się, że w naszym kraju mieszka już nawet milion Ukraińców, czyli więcej, niż wszystkich Polaków na Wyspach Brytyjskich. Decydując się na życie w Polsce obcokrajowcy niejednokrotnie chcą się ubiegać o kredyt. Jakie dokumenty są potrzebne, żeby finansowanie takie otrzymać, jakie warunki trzeba spełnić? Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem.

Pożyczki długoterminowe dla zadłużonych – w jakiej sytuacji warto je wziąć?
Paulina Przybysz15.04.2021

Pożyczki długoterminowe dla zadłużonych – w jakiej sytuacji warto je wziąć?

Pożyczki gotówkowe, przyznawane przez instytucje parabankowe, daje się praktycznie „od ręki”, bez weryfikacji zdolności kredytowej czy informacji w BIK. Z jednej strony to duże ułatwienie dla kredytobiorcy, który z różnych powodów nie może długo czekać na decyzję kredytową z banku lub nie posiada odpowiedniej zdolności, z drugiej – łatwość w uzyskaniu takiej krótkoterminowej pożyczki oraz wysokie odsetki mogą w końcu przyczynić się do powstania poważnego zadłużenia.

Rozwód a kredyt – co warto wiedzieć [PORADNIK]
Paulina Przybysz14.04.2021

Rozwód a kredyt – co warto wiedzieć [PORADNIK]

Podobno nic nie łączy bardziej niż kredyt – i w tym ironicznym powiedzeniu jest trochę racji. Zwłaszcza wspólny kredyt hipoteczny to bardzo często wybierane rozwiązanie.

Rodzaje kredytów bankowych
Paulina Przybysz13.04.2021

Rodzaje kredytów bankowych

Przez umowę kredytu bank zobowiązuje się oddać do dyspozycji kredytobiorcy na czas oznaczony w umowie kwotę środków pieniężnych z przeznaczeniem na ustalony cel, a kredytobiorca zobowiązuje się do korzystania z niej na warunkach określonych w umowie, zwrotu kwoty wykorzystanego kredytu wraz z odsetkami w oznaczonych terminach spłaty oraz zapłaty prowizji od udzielonego kredytu (art. 69 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Prawo bankowe).

Leasing czy kredyt – częsty problem przedsiębiorców
Paulina Przybysz13.04.2021

Leasing czy kredyt – częsty problem przedsiębiorców

Leasing czy kredyt? To pytanie często stawiają przed sobą przedsiębiorcy. Tak jak i w życiu prywatnym, również finansowanie przedsiębiorstw, nie zawsze możliwe jest za gotówkę. Niekiedy nie mamy wystarczająco dużo środków, a czasem po prostu nie chcemy lokować wszystkich oszczędności w jedną inwestycję. I właściwie jest to jak najbardziej słuszne podejście.

Linia kredytowa dla firm
Paulina Przybysz12.04.2021

Linia kredytowa dla firm

Jeżeli jesteś przedsiębiorcą, to z pewnością wiesz, iż Twoja konkurencyjność na rynku uzależniona jest od płynności i elastyczności finansowej. W praktyce oznacza to więc swobodny dostęp do dodatkowych środków, które umożliwią Ci szybką reakcję na zmieniającą się biznesową rzeczywistość. Niezależnie od branży, w której działasz, innowacje w firmie są kluczowym elementem, który wpływa na jej rozwój, sukces i, co za tym idzie, zwiększone zyski.

Kredyt bez zgody współmałżonka
Paulina Przybysz09.04.2021

Kredyt bez zgody współmałżonka

Zawarcie związku małżeńskiego związane jest z powstaniem wspólności majątkowej. Oznacza to, że od teraz rozporządzamy wspólnie naszym majątkiem, ale także jesteśmy po równi obarczeni ewentualnymi długami. Wszystkie korzyści majątkowe, a także zobowiązania powstałe od chwili zawarcia związku małżeńskiego obciążają bowiem oboje małżonków. Czy jest to więc równoznaczne z tym, że będąc w związku małżeńskim nie możemy samodzielnie (często bez zgody drugiego współmałżonka) zaciągnąć zobowiązania? Czy można wziąć kredyt bez zgody współmałżonka? Czy samodzielne zaciągnięcie kredytu hipotecznego może być opłacalne?

Poręczyciel kredytu co powinieneś wiedzieć
Paulina Przybysz08.04.2021

Poręczyciel kredytu co powinieneś wiedzieć

Wiele osób rezygnuje ze składania wniosku o kredyt w banku twierdząc, że nie ma odpowiedniej zdolności kredytowej. Owszem proces kredytowania w banku jest bardziej wymagający i czasochłonny aniżeli starania o pożyczkę w instytucji pozabankowej, jednakże dzięki temu możemy liczyć na dużo korzystniejsze warunki, a tym samym niższą cenę. Dlatego zanim tak szybko zrezygnujemy z finansowania w banku powinniśmy dokładnie przeanalizować swoją zdolność kredytową, a także sprawdzić jakie mamy możliwości na to, aby skutecznie ją zwiększyć.

Jak wyjść z długów? Wytyczne, które musi wcielić w życie każdy zadłużony
Paulina Przybysz04.04.2021

Jak wyjść z długów? Wytyczne, które musi wcielić w życie każdy zadłużony

Jak wyjść z długów to pytanie, które nurtuje coraz więcej osób. Wystarczy, że zwrócimy uwagę na nasze najbliższe otoczenie. Szybko przekonamy się, że wiele rodzin żyje, mówiąc potocznie, od pierwszego do pierwszego. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że miesięczne przychody nie są wystarczające aby żyć na równym poziomie przez okrągły miesiąc.

Kredyt lub pożyczka pod zastaw nieruchomości – na czym polega?
Paulina Przybysz26.03.2021

Kredyt lub pożyczka pod zastaw nieruchomości – na czym polega?

Może się zdarzyć w naszym życiu taki moment, w którym będziemy potrzebowali pieniędzy, ale od banków czy firm pożyczkowych usłyszymy tylko odmowy. Może się to wiązać przede wszystkim z niską zdolnością kredytową lub negatywną historią kredytową. W takim wypadku nie warto się od razu poddawać, ponieważ są alternatywy, które pozwolą nam otrzymać potrzebną sumę. Taka alternatywa to na przykład kredyt pod zastaw domu czy pożyczka pod zastaw mieszkania. Czym się one od siebie różnią i na czym polegają? Dla kogo mogą to być opłacalne rozwiązania? Co jest zabezpieczeniem kredytu?

Jak sprawdzić swój BIK? Poradnik krok po kroku
Paulina Przybysz25.03.2021

Jak sprawdzić swój BIK? Poradnik krok po kroku

O BIKu, czyli Biurze Informacji Kredytowej, słyszał prawdopodobnie każdy dorosły człowiek. Kiedy mowa jest o kredytach i zdolności kredytowej, zazwyczaj w pewnym momencie pojawia się także kwestia BIKu. Skąd bierze dane i kto się w nim znajduje – to jest istotne, ale jeszcze ważniejsze jest następujące pytanie: jak sprawdzić swój BIK? BIK sprawdzenie ile czasu wymaga? Wbrew pozorom nie jest to wcale długotrwały czy trudny proces. Ten poradnik przeprowadzi Cię przez niego krok po kroku, tak, aby był on jak najszybszy i najłatwiejszy.

Wskaźnik LTV co musisz o nim wiedzieć?
Paulina Przybysz18.03.2021

Wskaźnik LTV co musisz o nim wiedzieć?

Nie da się ukryć, że świat kredytów jest dość skomplikowany. Otacza go wiele pojęć, wskaźników i wartości, o których przeciętna osoba nigdy nie słyszała lub wie o nich bardzo niewiele. Niektóre z nich faktycznie się nie przydadzą i nie warto sobie zaprzątać nimi głowy, ale inne mogą okazać się użyteczne.  Do tej drugiej grupy należy chociażby wskaźnik LTV. Brzmi on dość egzotyczne i jeśli spotkamy się ze skrótem LTV kredyt zapewne nie będzie pierwszym, co nam przyjdzie na myśl. W takim razie wskaźnik LTV co to jest?

Pożyczki prywatne – czy to legalne?
Paulina Przybysz17.03.2021

Pożyczki prywatne – czy to legalne?

W Internecie pojawia się wiele ofert pożyczek prywatnych. Znajdziemy zarówno ogłoszenia o udzielaniu pożyczek prywatnych, jak i reklamy firm pożyczkowych. W tym miejscu już pojawia się pewien dysonans. Spróbujemy w takim razie rozwiać wszelkie wątpliwości i scharakteryzować pożyczki prywatne. Dodatkowo odpowiemy na pytanie, kim jest osoba udzielająca pożyczki prywatnej, kto chętnie wybiera tego typu pożyczki oraz sprawdzimy, czy pożyczki prywatne są legalne.

Kredyt na biznes – czy warto finansować start firmy kredytem?
Paulina Przybysz16.03.2021

Kredyt na biznes – czy warto finansować start firmy kredytem?

Rozpoczęcie własnej działalności jest marzeniem wielu ludzi, zwłaszcza młodych. Niestety, wiąże się z tym wiele kosztów, które mogą odstraszyć potencjalnych przedsiębiorców. Wynajęcie lokalu, zatrudnienie pracowników, leasing pojazdów, zakup sprzętu – to wszystko kosztuje i często tych wydatków nie da się pominąć. Nie każdy ma to szczęście, że na otwarcie firmy był w stanie samodzielnie zaoszczędzić fundusze lub otrzymał je od rodziny.

Czy można wziąć kredyt na prawo jazdy?
Paulina Przybysz15.03.2021

Czy można wziąć kredyt na prawo jazdy?

Obecnie wszyscy dążymy do jak największego przyspieszenia i uproszczenia wielu nieodłącznych elementów naszego życia: robienia zakupów, załatwiania spraw urzędowych czy zaciągania zobowiązań finansowych. Nie ma w tym nic złego ani nietypowego: są to rzeczy istotne i potrzebne, ale szkoda nam spędzać na nich dużo czasu. Dlatego też tak wielką popularnością cieszą się chociażby chwilówki, czyli internetowe pożyczki, które można zaciągnąć w tytułową „chwilę”.

Co to jest kredyt gospodarczy?
Paulina Przybysz12.03.2021

Co to jest kredyt gospodarczy?

W bankowości i szeroko pojętych finansach operuje się ogromną ilością specjalistycznych pojęć, a spora część z nich może być dla osób niezwiązanych z tym sektorem niejasna. Większość osób niewątpliwie zaznajomiona jest z takimi terminami jak kredyt hipoteczny czy chwilówka, ale już zmieszanie może wywołać znacznie rzadziej spotykana fraza „kredyt gospodarczy”. Wobec tego czym jest kredyt gospodarczy? Kto go udziela i jakie są jego rodzaje?

Bank czy parabank? Czym różnią się obie instytucje?
Paulina Przybysz09.03.2021

Bank czy parabank? Czym różnią się obie instytucje?

Na rynku finansowym pojawia się coraz więcej podmiotów, które oferują konsumentom produkty kredytowe. Jednak nie wszystkie można nazwać bankami, choć ich oferty mogą wydawać się podobne. Aby świadomie korzystać z możliwości, jakie daje nam rozwój rynku finansowego, należy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy dana instytucja to bank czy parabank? Jakie są różnice między nimi? Czy w przypadku nieścisłości zawsze możemy liczyć na Komisję Nadzoru Finansowego?

Ustawa antylichwiarska – co powinieneś o niej wiedzieć?
Paulina Przybysz22.02.2021

Ustawa antylichwiarska – co powinieneś o niej wiedzieć?

Przeniesienie działalności firm pożyczkowych do internetu umożliwiło nam łatwiejszy dostęp do ich ofert, szybsze otrzymanie potrzebnych pieniędzy czy też korzystanie z pożyczek bez zbędnych formalności. Jednak dynamiczny rozwój niesie ze sobą również pewne zagrożenia. Wśród nich można wymienić pojawienie się podmiotów, które są dalekie od etycznego postępowania i dopuszczały się nadużyć.

Pożyczka leasingowa – co to jest?
Paulina Przybysz18.02.2021

Pożyczka leasingowa – co to jest?

Nikomu nie jest prawdopodobnie obce pojęcie kredytu, a i o leasingu słyszała niewątpliwie znaczna większość Polaków. Za to już termin „pożyczka leasingowa” jest znacznie mniej znana, chociaż powoli zaczyna się to zmieniać. Ten produkt finansowy już od lat rośnie w popularności, dlatego też zdecydowanie warto pochylić się nad tym, co właściwie oznacza ten termin.

Kredyt w banku spółdzielczym – co trzeba o nim wiedzieć?
Paulina Przybysz16.02.2021

Kredyt w banku spółdzielczym – co trzeba o nim wiedzieć?

Banków spółdzielczych w Polsce jest znacznie więcej niż banków komercyjnych, a jednak często kiedy przychodzi pora zaciągać kredyt (zwłaszcza kredyt hipoteczny), to nad finansowaniem go właśnie w takiej placówce w ogóle się nie zastanawiamy. Wydaje nam się instynktownie, że wielkie i znane powszechnie banki komercyjne są bezpieczniejsze, a udzielane w nich kredyty – bardziej opłacalne.

Jak zatrudnić obcokrajowca w Polsce?
Paulina Przybysz15.02.2021

Jak zatrudnić obcokrajowca w Polsce?

Zatrudnianie obcokrajowców w Polsce, a przede wszystkim obywateli Ukrainy, jest z roku na rok coraz częściej stosowanym przez przedsiębiorców rozwiązaniem. Przede wszystkim z uwagi na mniejsze koszty w porównaniu z zatrudnianiem na te same stanowiska Polaków.

Pożyczka na paszport i kredyt na paszport – czy są możliwe?
Paulina Przybysz13.02.2021

Pożyczka na paszport i kredyt na paszport – czy są możliwe?

Jedną z przyczyn tak dużej popularności pożyczek pozabankowych jest fakt, że umowy pożyczki wiążą się ze znacznie mniejszą ilością formalności niż kredyty w banku. Chociaż banki starają się iść z duchem czasu, w pewnych kwestiach nie mają dużego pola manewru.

Rodzaje spółek w Polsce – jakie są i czym się różnią?
Paulina Przybysz11.02.2021

Rodzaje spółek w Polsce – jakie są i czym się różnią?

Większości Polaków znane jest pojęcie jednoosobowej działalności gospodarczej i wiele osób wie lepiej lub gorzej, na jakich zasadach ona funkcjonuje. Również pojęcie „spółka” nie powinno być większości ludzi obce, nie da się jednak ukryć, że na ten temat wiedza jest zazwyczaj znacznie mniejsza. Warto ją poszerzyć, ponieważ może się w pewnym momencie okazać przydatna. W związku z tym jakie są rodzaje spółek w Polsce i czym się charakteryzują?

Chwilówki a zdolność kredytowa
Paulina Przybysz10.02.2021

Chwilówki a zdolność kredytowa

Wielu Polaków, kiedy potrzebuje pilnie stosunkowo niewielkiej ilości gotówki (od kilkuset złotych do kilku tysięcy złotych), w pierwszej kolejności myśli obecnie nie o kredycie w banku, a o chwilówce. Już od kilku lat te szybkie, pozbawione formalności pożyczki cieszą się ogromną popularnością. Zwłaszcza wśród osób, które w banku mogłyby mieć z uzyskaniem finansowania problem, choćby z racji na niską zdolność kredytową.

Kredyt na podstawie wpływów na konto – co trzeba wiedzieć?
Paulina Przybysz08.02.2021

Kredyt na podstawie wpływów na konto – co trzeba wiedzieć?

Firmy pożyczkowe zyskały w ostatnich latach tak wiele klientów przede wszystkim z racji na to, że oferowały znacznie uproszczone procedury i mniejsze wymagania niż banki. Powszechnie panuje pogląd, że zaciąganie kredytu to żmudny, długotrwały proces, który wymaga od nas ogromu papierkowej roboty. W rzeczywistości jednak jest już zupełnie inaczej. Banki również poszły z duchem czasu i zaczęły stosować bardziej nowoczesne rozwiązania.

Najlepsze sposoby na pozbycie się zadłużenia
Paulina Przybysz05.02.2021

Najlepsze sposoby na pozbycie się zadłużenia

Bycie zadłużonym nie jest stanem pozytywnym ani pod względem mentalnym, ani finansowym. Wiąże się z nim ogromna ilość stresu i problemów, które na początku wydawać się mogą małe, ale mają potencjał, aby szybko urosnąć i stać się niezwykle trudne do rozwiązania. Na szczęście zawsze istnieje jakieś wyjście z sytuacji, nawet takiej, która na pierwszy rzut oka wydaje się beznadziejna. Jak pozbyć się zadłużenia? Kilka najskuteczniejszych sposobów znaleźć można poniżej.

Czym jest odwrócona hipoteka?
Paulina Przybysz31.01.2021

Czym jest odwrócona hipoteka?

Już obecnie, emerytury w wielu przypadkach nie są zbyt wysokie, a prawdopodobnie za kilkadziesiąt lat będą one stanowiły bardzo niewielką część ostatniej wypłaty. Oznacza to, że coraz więcej osób szuka rozwiązań, które pozwoliłyby im pozyskać dodatkową gotówkę będąc w wieku emerytalnym. Jednym z nich jest odwrócona hipoteka, czyli coś, co w niektórych krajach cieszy się dużą popularnością, ale w Polsce jest stosunkowo niszowe.

Kredyt podatkowy – co trzeba wiedzieć?
Paulina Przybysz28.01.2021

Kredyt podatkowy – co trzeba wiedzieć?

Nie da się ukryć, że podatek dochodowy potrafi być prawdziwym cierniem w boku, zwłaszcza dla osób prowadzących działalność gospodarczą – szczególnie podczas pierwszych kilku lat funkcjonowania firmy, kiedy każdy grosz ma znaczenie. Kredyt podatkowy, który może być tymczasowym rozwiązaniem tego problemu, to pojęcie stosunkowo mało znane – nawet wśród przedsiębiorców. Zdecydowanie warto poszerzyć swoją wiedzę na jego temat.

Umowa o pożyczkę długoterminową – jak powinna wyglądać?
Paulina Przybysz09.01.2021

Umowa o pożyczkę długoterminową – jak powinna wyglądać?

Wśród klientów firm pożyczkowych ogromną popularnością cieszą się przede wszystkim chwilówki, jednak nie oznacza to, że w instytucjach pozabankowych nie da się również zaciągnąć innego rodzaju zobowiązań, bardziej przypominającego ten, który kojarzyć możemy z kredytami udzielanymi przez banki. Mowa tu oczywiście o pożyczce długoterminowej. Czym ona jest? Jak powinna wyglądać umowa u pożyczkę długoterminową?

Wakacje kredytowe czy kredyt konsolidacyjny – czy coś ułatwi nam spłatę kredytu?
Paulina Przybysz04.01.2021

Wakacje kredytowe czy kredyt konsolidacyjny – czy coś ułatwi nam spłatę kredytu?

Trudna sytuacja finansowa to w dobie koronawirusa coś, z czym przyszło się mierzyć nie jednej osobie. Oczywiście nie wszystkie kłopoty spowodowane są pandemią. Gro osób cierpi na nie z innych powodów, jak np. nietrafione inwestycje, nieprzewidziane wydatki czy zdarzenia losowe, które negatywnie wpłynęły na kondycję portfela.

Czy branie chwilówek może mieć wpływ na zdolność kredytową?
Paulina Przybysz23.12.2020

Czy branie chwilówek może mieć pozytywny wpływ na zdolność kredytową?

Chwilówki, czyli szybkie, krótkoterminowe pożyczki na niewielkie kwoty cieszą się wśród Polaków sporą popularnością. Z drugiej strony można spotkać się z opiniami, że nie powinno się ich brać, ponieważ psują one zdolność kredytową i utrudniają otrzymanie kredytów i pożyczek w przyszłości, kiedy będzie to naprawdę kluczowe (czyli na przykład wtedy, kiedy zapragniemy zakupić dom lub mieszkanie na kredyt hipoteczny). Jak jest w rzeczywistości? Czy branie chwilówek może mieć pozytywny wpływ na zdolność kredytową, czy wręcz przeciwnie?

Klient wysokiego ryzyka
Paulina Przybysz18.12.2020

Klient wysokiego ryzyka a kredyty i pożyczki

Każdy z pewnością zdaje sobie sprawę z tego, że przed podjęciem decyzji kredytowej bank dokonuje analizy sytuacji danego klienta pod względem ryzyka, jakie niesie za sobą udzielenie mu pozytywnej odpowiedzi. Należy pamiętać, że pożyczenie pieniędzy jest inwestycją, tak jak zakup i wynajem nieruchomości, czy zakup akcji na giełdzie, a wszystkie inwestycje wiążą się z pewnym ryzykiem braku zysku, czy nawet straty.

Odroczenie terminu płatności pożyczki
Paulina Przybysz13.12.2020

Odroczenie terminu płatności pożyczki – co trzeba wiedzieć?

Odroczenie terminu płatności pożyczki nie jest nowym rozwiązaniem – można je było spotkać już wiele lat temu. Nie da się jednak ukryć, że z uwagi na pandemię koronawirusa w 2020 roku taka opcja zaczęła się cieszyć znacznie większym zainteresowaniem, a także zaczęła być wdrażana przez coraz większą ilość firm pożyczkowych.

Kredyt konsolidacyjny w SKOKu
Paulina Przybysz07.12.2020

Kredyt konsolidacyjny w SKOKu – jak działa?

Najbardziej popularnym SKOK-iem, czyli Spółdzielczą Kasą Oszczędnościowo-Kredytową, jest SKOK Stefczyka, jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, że tego typu instytucji w Polsce jest znacznie więcej. Nieco się one od siebie różnią, jednak ich podstawowe założenia zwykle są takie same. W ich ofercie znaleźć można kredyty, w tym kredyty gotówkowe, konsolidacyjne i hipoteczne. Co trzeba zrobić, żeby otrzymać kredyt konsolidacyjny lub gotówkowy w SKOK-u? Czy istnieje kredyt w SKOK dla zadłużonych? Jak wygląda proces wnioskowania o pożyczkę w SKOK?

Paulina Przybysz26.11.2020

Raty allegro czy tradycyjny kredyt gotówkowy w banku?

Allegro to chyba najpopularniejsza w Polsce platforma aukcyjna, na której możemy zarówno sprzedawać, jak i kupować czego dusza zapragnie. Od ubrań, obuwia, przez gadżety do domu, meble, akcesoria po żywność i artykuły dla zwierząt. Wszystko sprzed ekranu monitora, szybko, łatwo i przyjemnie. Na Allegro kupimy zarówno tanie, jak i dużo wartościowsze przedmioty.

Obowiązki informacyjne kredytodawcy
Paulina Przybysz15.11.2020

Na czym polegają obowiązki informacyjne kredytodawcy?

Wszelkie aspekty działania banków obwarowane są licznymi ograniczeniami, wymaganiami i obowiązkami. Związane jest to z faktem, że instytucje te pełnią niezwykle ważną rolę w społeczeństwie, a ich uczciwe i rzetelne działanie jest kluczowe dla ochrony finansów nie tylko klientów danego banku, ale też ogółem utrzymaniu stabilności na całym krajowym rynku usług finansowych.

Kredyt u dewelopera i kredyt deweloperski
Paulina Przybysz08.11.2020

Kredyt u dewelopera i kredyt deweloperski – na czym polegają i czy się opłacają?

Kredyt u dewelopera i kredyt deweloperski to frazy, na które z pewnością natknęły się wielokrotnie osoby zainteresowane zakupem nieruchomości z rynku pierwotnego na kredyt. To z pewnością bardzo ciekawy rodzaj kredytu, natomiast krąży na jego temat wiele stereotypów i mylnych informacji, które nie mają potwierdzenia w rzeczywistości.

Gdzie można otrzymać pożyczkę najszybciej?
Paulina Przybysz31.07.2020

Gdzie można otrzymać pożyczkę najszybciej?

Szybkość otrzymania gotówki jest tym, na co wiele osób zwraca uwagę, decydując się, gdzie i od kogo pożyczyć pieniądze. Oczywiście, takie aspekty, jak całkowity koszt pożyczki, oprocentowanie, czy okres spłaty również mają duże znaczenie, ale mogą one schodzić na dalszy plan, kiedy bardzo zależy nam na czasie. Pojawia się w związku z tym pytanie: gdzie można otrzymać pożyczkę najszybciej? Od czego zależy, ile będziemy musieli czekać na przyznanie pożyczki i wypłatę gotówki?

Czy można usunąć konto klienta u pożyczkodawcy?
Paulina Przybysz22.07.2020

Czy można usunąć konto klienta u pożyczkodawcy?

Korzystając z Internetu, raz po raz pozostawiamy po sobie jakieś ślady – zakładamy konta na forach, w sklepach internetowych, serwisach z grami, serwisach społecznościowych, czy u pożyczkodawców. Może się zdarzyć, że będziemy chcieli z tego, czy innego powodu te ślady wymazać.

Czy kredyt konsolidacyjny jest kredytem konsumenckim?
Paulina Przybysz17.07.2020

Czy kredyt konsolidacyjny jest kredytem konsumenckim?

Wielu Polaków spłaca obecnie co najmniej kilka różnych kredytów i pożyczek jednocześnie, co przekłada się na coraz większą popularność kredytu konsolidacyjnego, pozwalającego te długi połączyć. Wciąż jednak mogą pojawiać się pewne niejasności odnośnie tego rodzaju kredytu. Możemy się na przykład zastanawiać, czy kredyt konsolidacyjny jest kredytem konsumenckim. Jak jest w rzeczywistości i dlaczego ta kwestia jest taka ważna?

Czy dostanę kredyt mając chwilówki?
Paulina Przybysz13.07.2020

Czy dostanę kredyt mając chwilówki?

Chwilówki, czyli pożyczki na niewielką kwotę i z krótkim terminem spłaty, które można szybko i łatwo zaciągnąć przez Internet, cieszą się wśród Polaków dużą popularnością. Same w sobie nie są one niczym złym, przeciwnie – wielokrotnie mogą okazać się bardzo przydatne, a nawet korzystne (zwłaszcza w przypadku darmowych pierwszych chwilówek dla nowych klientów). Jednak trzeba też wskazać, że niekiedy ich posiadanie może okazać się problematyczne. Na przykład w sytuacji, kiedy będziemy chcieli zaciągnąć kolejne zobowiązanie. W takim razie, czy dostanę kredyt mając chwilówki?

Co to jest formularz informacyjny i dlaczego należy go czytać?
Paulina Przybysz07.07.2020

Co to jest formularz informacyjny i dlaczego należy go czytać?

Każdy, komu zdarzyło się rozważać ofertę kredytu lub pożyczki, prawdopodobnie spotkał się z formularzem informacyjnym – nawet, jeśli nie zdawał sobie sprawę, że tym właśnie on jest.

Wezwanie do próby ugodowej
Paulina Przybysz01.07.2020

Co to jest zawezwanie do próby ugodowej?

Kiedy przestaniemy terminowo spłacać pożyczkę czy kredyt, jest mało prawdopodobne, aby nasz wierzyciel po prostu o nas zapomniał. Prędzej czy później podejmie on próbę kontaktu w celu odzyskania swojej należności. Oznacza to, że w pewnym momencie do naszych rąk może trafić zawezwanie do próby ugodowej. Czym ono jest i co następuje po jego otrzymaniu?

chwilówki a osoby zadłużone
Paulina Przybysz26.06.2020

Czy z chwilówek korzystają tylko osoby zadłużone?

Niekiedy można usłyszeć, że chwilówki są tylko dla osób mocno zadłużonych, a jeśli dobrze zarabiamy, powinniśmy kierować się tylko i wyłącznie do banków, czyli instytucji cieszących się wciąż pewnym zaufaniem publicznym. Jednak jak jest w rzeczywistości? Czy z chwilówek naprawdę korzystają tylko osoby zadłużone, czy też mają one znacznie szersze zastosowania niż można by przypuszczać?

Windykacja przez instagram
Paulina Przybysz23.06.2020

Windykacja przez Instagram – nowa metoda weryfikacji majątku dłużnika

Media społecznościowe cieszą się ogromną popularnością. Niekwestionowanym liderem jest Facebook, ale dużym gronem użytkowników może pochwalić się także Instagram. Tego typu platformy niewątpliwie mają swoje dobre strony, ale trzeba też pamiętać, aby w korzystaniu z nich zachować umiar i powściągliwość. W przeciwnym wypadku spotkać mogą nas negatywne konsekwencje. Tym bardziej, że coraz częściej spotykaną metodą windykacji jest windykacja przez Instagram. Na czym ona polega?

Ubezpieczenie pożyczki
Paulina Przybysz19.06.2020

Ubezpieczenie pożyczki – czy warto?

Zaciągając kredyt w banku możemy się spodziewać, że zostanie nam zaproponowany także szereg dodatkowych produktów, takich jak rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, karta kredytowa czy ubezpieczenie. Co ciekawe, ostatnią z wymienionych usług, czyli ubezpieczenie, oferują coraz częściej także firmy pożyczkowe. Pojawia się w związku z tym pytanie – czy ubezpieczenie pożyczki jest dobrym wyborem? Ile ono kosztuje i czy można z niego zrezygnować?

Kredyt sposobem na zwiększenie przychodów w firmie
Paulina Przybysz15.06.2020

Kredyt sposobem na zwiększenie przychodów firmy

Wielu przedsiębiorcom kredyt może kojarzyć się przede wszystkim z kryzysem w firmie i problemami finansowymi, które uniemożliwiają finansowanie bieżącego działania z własnych środków. W związku z tym trzymają się oni od zaciągania zobowiązań finansowych z daleka i decydują się na nie tylko w ostateczności. Coraz więcej z nich zaczyna jednak zdawać sobie sprawę z tego, że kredyt może być sposobem na zwiększenie przychodów firmy. Kiedy warto się na niego zdecydować?

Kredyt dla studenta a forma zatrudnienia
Paulina Przybysz11.06.2020

Kredyt dla studentów a forma zatrudnienia

Okres studiów jest wymagający nie tylko ze względu na natłok nauki, ale także duże wydatki i niewielki budżet. W pewnym momencie w życiu studenta może pojawić się chęć czy wręcz potrzeba zaciągnięcia kredytu, jednak często nie będzie to takie proste, jak moglibyśmy sobie życzyć. Zwłaszcza biorąc pod uwagę różnorodność form zatrudnienia wśród tej grupy społecznej. Pojawia się w związku z tym pytanie: jak formy zatrudnienia studentów mają się do szans na otrzymanie kredytu? Czy studenci w ogóle mogą liczyć na kredyt?

Czy kredyt konsumencki można przeznaczyć na wydatki firmowe?
Paulina Przybysz07.06.2020

Czy kredyt konsumencki można przeznaczyć na wydatki firmowe?

Na pierwszy rzut oka sprawa wydawałaby się oczywista – jeśli chcemy sfinansować wydatki firmowe, powinniśmy udać się do banku po kredyt firmowy, a w przypadku, kiedy zależy nam na pokryciu własnych wydatków (na przykład kosztu zagranicznych wakacji), najlepszym rozwiązaniem będzie kredyt konsumencki. Jednak czy nie ma innego rozwiązania? Czy kredyt konsumencki można przeznaczyć na wydatki firmowe?

Cele kredytowe Polaków
Paulina Przybysz02.06.2020

Cele kredytowe Polaków – co najczęściej finansujemy kredytami?

Polskie rodziny wiele wydatków, zwłaszcza tych poważniejszych, finansują kredytami. Powodem może być brak środków aby zakupić je za gotówkę, ale nie zawsze. Pożyczanie wiąże się co prawda z pewnym kosztem, ale czasami może być lepszym wyborem niż zakup czegoś za własne fundusze, nawet jeśli mamy ich wystarczająco dużo. W końcu kredyty możemy spłacać w małych, comiesięcznych ratach, zachowując przy tym większe oszczędności „na czarną godzinę”. Tak czy inaczej, możemy się zastanawiać: na co Polacy najczęściej biorą kredyty?

Paulina Przybysz31.05.2020

Umowa pożyczki w rodzinie – co trzeba wiedzieć?

Pożyczanie od rodziny to bardzo częsta praktyka. Jest ono z reguły szybsze, mniej sformalizowane i tańsze niż kredyt w banku czy pożyczka w firmie pożyczkowej. Z drugiej strony, ewentualne kłótnie o pieniądze i niejasności mogą prowadzić niekiedy nawet do wieloletnich konfliktów. Dlatego też umowa pożyczki w rodzinie jest spisywana coraz częściej, zwłaszcza w przypadku dużych sum. Nie jest ona oznaką braku zaufania, a sposobem na zabezpieczenie interesów obu stron. Co trzeba o niej wiedzieć?

Kiedy umowa kredytu lub pożyczki jest nieważna?
Paulina Przybysz28.05.2020

Kiedy umowa kredytu lub pożyczki będzie nieważna?

Podpisanie umowy zobowiązuje nas do jej przestrzegania – co jednak, jeśli zawiera ona zapisy dla nas niekorzystne, błędy formalne lub z jakiegoś innego względu uważamy, że jej całość bądź pewne części nie powinny być przez nas respektowane? Kiedy umowa kredytu lub pożyczki będzie nieważna?

Paulina Przybysz25.05.2020

Ile się czeka na decyzję kredytową?

Z uwagi na bardzo dynamiczny rozwój technologiczny w ostatnich kilku dekadach czynności i procesy, które kiedyś zajmowały bardzo wiele czasu, często obecnie da się wykonać znacznie szybciej. Zmiany te nie ominęły również sektora finansowego, a mówiąc jeszcze ściślej, sektora bankowego. Czas oczekiwania na decyzję kredytową z pewnością zmniejszył się w porównaniu do tego, ile wynosił niegdyś, ale wciąż możemy zadawać sobie pytanie: ile się czeka na decyzję kredytową? Ile czeka się na decyzję banku, po jakim czasie zostanie wydana?

Co zrobić żeby spłacić kredyty i pożyczki?
Paulina Przybysz22.05.2020

Co zrobić, żeby spłacić kredyty i pożyczki?

Kredyt czy pożyczkę z reguły bierzemy z zamiarem terminowej spłaty, jednak nie zawsze sytuacja obróci się po naszej myśli. Może się okazać, że ciężar zobowiązań będzie dla nas przytłaczający i pojawi się ryzyko negatywnych konsekwencji związanych z opóźnieniami w spłacie, takich jak naliczanie karnych odsetek czy wpis na listę dłużników. Co zrobić, żeby spłacić pożyczkę lub kredyt na czas, bez stresu i niepokoju?

Czym jest hipoteka przymusowa?
Paulina Przybysz19.05.2020

Czym jest hipoteka przymusowa?

Hipoteka to fraza, którą doskonale zna wielu Polaków. Kojarzymy ją przede wszystkim z kredytem hipotecznym, który często jest jedynym sposobem na wejście w posiadanie własnego domu lub mieszkania. W tym wypadku decydujemy się na nią dobrowolnie, świadomi konsekwencji, jakie się z tym wiążą. Nie każdy jednak wie, że istnieje również coś takiego, jak hipoteka przymusowa. W takim razie czym jest hipoteka przymusowa i jak się ją ustanawia? Ile może ona wynosić i jak się jej pozbyć? Czy można sprzedać nieruchomość, na którą nałożona została hipoteka przymusowa?

Leasing z wysoką kwotą wykupu
Paulina Przybysz16.05.2020

Leasing z wysoką kwotą wykupu – czy warto?

Leasing cieszy się bardzo dużą popularnością wśród polskich przedsiębiorców. W dużej mierze dotyczy on pojazdów, jednak nie tylko – przedmiotem leasingu może być również między innymi sprzęt biurowy, laptop czy telefon komórkowy. Przez ustalony okres leasingobiorca opłaca raty, a następnie dochodzi do wykupu. Niekiedy kwota wykupu jest wręcz symboliczna, ale można znaleźć także oferty, w których jest ona stosunkowo wysoka. Pojawia się w związku z tym pytanie – czy leasing z wysoką kwotą wykupu się opłaca? Czy leasing jako sposób finansowania nowych samochodów osobowych i używanych aut jest opłacalny?

Zablokowane konto przez komornika
Paulina Przybysz13.05.2020

Zablokowane konto przez komornika – jak odblokować?

Egzekucja komornicza to niezwykle stresująca i uciążliwa sytuacja – zarówno pod względem finansowym, jak i mentalnym. Niestety zmagać się z nią musi co roku ogromna ilość Polaków. Komornikom przyznawany jest bardzo szeroki wachlarz uprawnień, aby zwiększyć szanse, że rzeczywiście uda im się odzyskać dla wierzyciela jego należność. Czy komornik może zablokować konto dłużnika? Jeśli tak, to jak odblokować konto zajęte przez komornika?

Media społecznościowe a ocena zdolności kredytowej
Paulina Przybysz06.05.2020

Media społecznościowe a ocena zdolności kredytowej

Mało jest obecnie osób, które nie posiadają konta na przynajmniej jednym portalu społecznościowym (a zazwyczaj kilku), nawet jeśli nie korzystają z niego często. Coraz częściej zdajemy sobie sprawę, że to, co w nich umieszczamy, może mieć dla nas realne konsekwencje (na przykład w formie zwolnienia z pracy za nieodpowiednie treści czy konieczności zwrotu świadczenia chorobowego, jeśli okaże się, że podczas zwolnienia wstawialiśmy zdjęcia z wycieczek). Pojawia się w związku z tym pytanie: czy nasze media społecznościowe mają jakiś wpływ na ocenę zdolności kredytowej?

Paulina Przybysz03.05.2020

Korzystniejszy kredyt hipoteczny dzięki negocjacjom z bankiem – czy to możliwe?

Kiedy idziemy do sklepu i kupujemy bochenek chleba czy butelkę wody, obowiązują nas, co oczywiste, ceny na nich widniejące. Nie ma wtedy dużej przestrzeni do negocjacji. Zupełnie inaczej jest w przypadku drogich przedmiotów, takich jak telewizory czy laptopy – w ich przypadku krótka dyskusja ze sprzedawcą może zaowocować rabatem. Czy taka sama zasada obowiązuje w przypadku kosztownego zobowiązania finansowego, którym jest kredyt hipoteczny? Czy negocjacje z bankiem mogą pozwolić na uzyskanie lepszych warunków kredytu?

Oprocentowanie a prowizja
Paulina Przybysz30.04.2020

Oprocentowanie a prowizja – co jest ważniejsze?

Na całkowity koszt kredytu składa się wiele różnych czynników. Dlatego też, podczas wybierania odpowiedniej dla nas oferty, musimy brać pod uwagę wszystkie jej parametry. Nie da się jednak ukryć, że niektóre z nich mogą okazać się bardziej znaczące, a inne – mniej. W takim razie oprocentowanie a prowizja – co jest ważniejsze?

Kredyt podczas ciąży i urlopu macierzyńskiego
Paulina Przybysz25.04.2020

Kredyt podczas ciąży lub urlopu macierzyńskiego – czy jest możliwy?

Zarówno okres ciąży, jak i urlopu macierzyńskiego może być bardzo wymagający finansowo. Istnieje prawdopodobieństwo, że nie wszystkie wydatki uda się pokryć z bieżących dochodów. Z tego względu potrzebny nam może być kredyt gotówkowy. Często zdarza się też, że przyszli bądź świeżo upieczeni rodzice chcą zaciągnąć kredyt hipoteczny, aby zamieszkać we własnych czterech kątach, a nie na przykład u rodziców czy w wynajętym mieszkaniu. Pojawia się jednak pytanie: czy kredyt podczas ciąży bądź urlopu macierzyńskiego jest możliwy? Jakie warunki trzeba spełnić, aby go otrzymać?

Kredyt na działkę
Paulina Przybysz22.04.2020

Kredyt na działkę – co trzeba wiedzieć?

Jeszcze do stosunkowo niedawna osoby pochodzące z terenów wiejskich często wyprowadzały się do dużych miast, ponieważ mieszkanie w metropolii było powszechnie uznawane za symbol sukcesu. Aktualnie trend się odwrócił i coraz bardziej ceni się spokojne życie na wsi, w związku z czym wielu mieszkańców miast decyduje się na przeprowadzkę.

kredyt buy to let
Paulina Przybysz20.04.2020

Czym jest kredyt buy to let?

Tradycyjne kredyty hipoteczne nikogo w Polsce już nie dziwią. Decydują się na nie co roku tysiące zwykłych Polaków, którzy chcą wejść w posiadanie własnych czterech kątów, a także liczni inwestorzy działający na rynku nieruchomości. Znacznie mniej znanym rodzajem kredytu jest kredyt buy to let. Na czym on polega i czy w ogóle można go wziąć w Polsce? Czy warto się nad nim zastanowić?

Kredyt dla rolników na dowolny cel
Paulina Przybysz15.04.2020

Kredyt dla rolników na dowolny cel

We współczesnym świecie kredyty dla rolników nikogo już nie dziwi. Gospodarstwo rolne, żeby pozostało rentowne, konkurencyjne i nowoczesne, musi być odpowiednio doinwestowane. Dbać trzeba nie tylko o plony czy inwentarz, ale i o park maszyn, nawozy i pojazdy rolnicze oraz inne elementy, które przekładają się na jakość i bezpieczeństwo produkcji (np. zakup środków ochrony roślin) oraz komfort pracowników. Niestety, kredyty na działalność rolną potrzebny bywa również w przypadku klęsk żywiołowych oraz innych wypadków losowych, które są niezależne od ciężkiej i systematycznej pracy farmera.

Ryzyko kredytowe
Paulina Przybysz12.04.2020

Czym jest ryzyko kredytowe?

Większość osób zdaje sobie sprawę z faktu, że zaciągnięcie kredytu jest sporym ryzykiem, nawet jeśli jesteśmy pewni, że stać nas na jego spłacanie. Nie jesteśmy bowiem w stanie przewidzieć, czy na przykład nie zachorujemy bądź nie stracimy pracy, przez co pojawią się problemy z uregulowaniem zobowiązania.

Restrukturyzacja kredytu
Paulina Przybysz11.04.2020

Restrukturyzacja kredytu – na czym polega?

Kiedy staramy się o większy kredyt rozłożony na dłuższy, zwłaszcza wieloletni okres, bierzemy zazwyczaj pod uwagę jedynie aktualną sytuację finansową. Uwzględniamy bieżące zarobki, koszty życia oraz zobowiązania i pożyczki obciążające domowy budżet. Dopóki wszystko układa się zgodnie z planem, kredyt nie stanowi zbytniego obciążenia. Jednak nikt nie może przewidzieć tego, co zdarzy się zarówno w bliższej, jak i dalszej perspektywie czasowej.

Jak skonsolidować kredyt?
Paulina Przybysz10.04.2020

Jak skonsolidować kredyty – instrukcja krok po kroku

Kredyt konsolidacyjny czy konsolidacja długów to frazy, które w ostatnich latach stały się powszechnie spotykane. Proces konsolidacji nie jest bardzo skomplikowany, jednak nie jest tak szybki i prosty, jak chociażby zaciągnięcie chwilówki. Warto dobrze się do niego przygotować, aby przebiegł bez żadnych problemów czy opóźnień. Tylko jak skonsolidować kredyty? Pomoże w tym poniższa instrukcja, która krok po kroku objaśnia proces konsolidacji i wszystkie jego aspekty.

Jak powinno wyglądać podanie o umorzenie odsetek?
Paulina Przybysz09.04.2020

Jak powinno wyglądać podanie o umorzenie odsetek?

Wpadnięcie w długi i spóźnianie się z ich regulowaniem może być wynikiem własnej nieodpowiedzialności i podejmowania złych decyzji, ale też może być kwestią nieprzewidzianego zdarzenia losowego, takiego jak utrata pracy czy choroba.

Od czego zależy całkowity koszt pożyczki?
Paulina Przybysz07.04.2020

Od czego zależy całkowity koszt pożyczki?

Pożyczki oferowane przez instytucje pozabankowe są ciekawą alternatywą dla tradycyjnych kredytów. Klienci firm pożyczkowych cenią ich usługi przede wszystkim za małą ilość formalności i szybkość, z jaką środki trafiają na konto pożyczkobiorcy. Pożyczkodawcy są również znacznie bardziej wyrozumiali niż banki w kwestii na przykład niskich dochodów czy negatywnej historii kredytowej.

Czym się różni upoważnienie od pełnomocnitwa?
Paulina Przybysz05.04.2020

Upoważnienie a pełnomocnictwo – czym się różnią?

Nie zawsze jesteśmy w stanie sami załatwić sprawy, które z reguły wykonuje się osobiście (czyli na przykład dopełnienie formalności w urzędzie). Powodem może być zły stan zdrowia, nieobecność w kraju czy w danym mieście lub po prostu brak czasu. Nie jesteśmy wtedy w sytuacji bez wyjścia – jak większość osób zdaje sobie sprawę, możliwe jest sprawienie, że ktoś inny będzie mógł działać w naszym imieniu. Upoważnienie a pełnomocnictwo – czym te dwa działania się różnią? Czy rzeczywiście oznaczają to samo?

Kredyt oddłużeniowy
Paulina Przybysz02.04.2020

Kredyt oddłużeniowy – popraw swoją kondycję finansową

Dynamicznie zmieniająca się sytuacja materialna wielu Polaków sprawia, że w centrum ich zainteresowania często znajduje się kredyt oddłużeniowy. Jest to dobre rozwiązanie, kiedy nasz domowy budżet napięty jest do granic możliwości, a dalsze zaciąganie pożyczek albo jest bardzo ryzykowne, albo już po prostu niemożliwe. Tymczasem dobrym rozwiązaniem w takim momencie staje się oddłużanie kredytem bankowym, który wesprze nas w uregulowaniu często przeterminowanych już zobowiązań. Na czym polega kredyt oddłużeniowy? Kto może go uzyskać i na co można do przeznaczyć? Jakie dokumenty trzeba zgromadzić, jak długo czeka się na decyzję i co zrobić, aby zmaksymalizować swoje szanse? Kredyt oddłużeniowy to nowe życie? Jeżeli interesuje Cię wyjście z pętli zadłużenia oraz oddłużanie kredytem bankowym, ten tekst skierowany jest właśnie do Ciebie!

Na czym polega prolongata kredytu?
Paulina Przybysz31.03.2020

Na czym polega prolongata kredytu?

Zazwyczaj, kiedy decydujemy się na zaciągnięcie kredytu, działamy z myślą, że będziemy go w stanie terminowo spłacać. W końcu nikt nie chce się narażać na konsekwencje niespłacania zobowiązania, począwszy od naliczania wyższych odsetek, przez negatywne wpisy w BIK-u, po w skrajnych przypadkach egzekucję komorniczą.

Z jakich przyczyn bank może odmówić kredytu?
Paulina Przybysz28.03.2020

Z jakich przyczyn bank może odmówić przyznania kredytu?

Odmowa udzielenia kredytu to niefortunna sytuacja, która wbrew pozorom zdarza się stosunkowo często. Może ona być wyjątkowo uciążliwa, jeśli środki, o które wnioskowaliśmy, są nam naprawdę pilnie potrzebne (na przykład z uwagi na chorobę).

Czy można odfrankować kredyt?
Paulina Przybysz16.03.2020

Czy można odfrankować kredyt?

Polacy, którzy zaciągnęli kredyt hipoteczny indeksowany we frankach szwajcarskich, od lat pozostają w konflikcie z bankami, które im tych kredytów udzieliły. Wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z 2019 roku sprawił, że pojawiła się wreszcie nadzieja na odfrankowienie tych skrajnie niekorzystnych zobowiązań. Tylko czy odfrankowienie kredytu jest rzeczywiście możliwe i co to właściwie oznacza?

Kredyt na wesele
Paulina Przybysz10.03.2020

Kredyt na wesele lub pożyczka na wesele – czy warto?

Ślub i wesele to jedne z najważniejszych wydarzeń w życiu, wobec czego większość osób przykłada dużą wagę do tego, aby były one tak idealne, jak to tylko możliwe. Każda para młoda ma inną wizję odnośnie tego, jak ma wyglądać jej dzień, natomiast w większości przypadków jest jeden punkt wspólny: spore wydatki, które ciężko pokryć z samych oszczędności i bieżących dochodów. W takim wypadku zainteresować nas może kredyt na wesele lub pożyczka na wesele. Alternatywnie używa się także sformułowań kredyt na ślub i pożyczka na ślub. Które z tych dwóch rozwiązań jest bardziej opłacalne? Na co lepiej się zdecydować? Czy w ogóle warto zadłużać się na ślub?

Gwarancja bankowa
Paulina Przybysz09.03.2020

Czym jest i ile kosztuje gwarancja bankowa?

Udzielenie kredytu jest dla kredytodawcy sporym ryzykiem, podobnie jak na przykład sprzedaż towarów bądź świadczenie usług, kiedy nie jesteśmy pewni, że druga strona transakcji jest wiarygodna i wypłacalna. Dlatego też tak chętnie stosuje się różnego rodzaju zabezpieczenia, mające na celu rzeczone ryzyko zminimalizować. Jednym z nich jest właśnie gwarancja bankowa. Tylko na czym ona dokładnie polega i ile kosztuje? Czy gwarantuje bezpieczeństwo transakcji?

Umorzenie kredytu
Paulina Przybysz04.03.2020

Umorzenie kredytu – co trzeba wiedzieć?

Po wzięciu kredytu jesteśmy z reguły zadowoleni, ponieważ udało nam się dzięki temu na przykład zakupić wymarzone mieszkanie czy sprzęt elektroniczny. Ekscytacja jednak szybko opada, a po jakimś czasie terminowa spłata zobowiązania może stać się bardzo ciężka lub wręcz niemożliwa, i to niekoniecznie z naszej winy. W takim wypadku zainteresować nas może umorzenie kredytu (w tym między innymi umorzenie kredytu studenckiego lub umorzenie kredytu mieszkaniowego), które wydaje się wręcz wybawieniem. Co trzeba o tym procesie wiedzieć?

Płynność finansowa
Paulina Przybysz01.03.2020

Płynność finansowa – czym jest i jakie są jej wskaźniki?

Prowadzenie działalności nieodzownie wiąże się z ciągłym monitorowaniem jej sytuacji finansowej. Nawet jeśli firma jest niewielka, to bez dokonywania odpowiednich obliczeń i zwracania uwagi na istotne wskaźniki może się w pewnym momencie okazać, że jesteśmy w znacznie gorszym położeniu, niż sądziliśmy. Jednym z niezwykle istotnych konceptów, które określają, jak dobrze zarządzana jest firma i w jakiej jest ona kondycji, jest płynność finansowa. Wobec tego co to jest płynność finansowa? Jakie są wskaźniki płynności i jak je obliczać?

Jak obniżyć raty kredytów
Paulina Przybysz27.02.2020

Jak obniżyć raty kredytów?

W naszej kondycji finansowej mogą zajść drastyczne zmiany, czy to na lepsze, czy to na gorsze, niemal w każdym momencie. Załamanie rynku, bankructwo pracodawcy, pech, choroba, śmierć osoby bliskiej – to wszystko może szybko sprawić, że rachunki i raty, które wcześniej nie sprawiały nam problemów, staną się ogromnym wyzwaniem. Taka sytuacja jest bardzo prawdopodobna zwłaszcza w przypadku kredytów długoterminowych, takich jak kredyty hipoteczne. Możemy zadawać sobie wtedy pytanie: czy można zmniejszyć ratę kredytu? Jeśli tak, to jak obniżyć raty kredytów i czy warto to zrobić?

Lista dłużników w Polsce w 2020 roku
Paulina Przybysz13.02.2020

Listy dłużników w Polsce 2020 – co trzeba wiedzieć?

Pożyczkodawcy i kredytodawcy wykorzystują wiele zróżnicowanych metod, aby zbadać i ocenić możliwości finansowe potencjalnego klienta, a także poziom ryzyka, jaki wiąże się z pozytywnym rozpatrzeniem jego wniosku. Weryfikuje się między innymi wysokość zarobków danej osoby, a także to, czy znajduje się ona na listach dłużników. Jeśli nasze nazwisko figuruje na którejś z nich, to jest spore prawdopodobieństwo, że uzyskamy od banku bądź firmy pożyczkowej odpowiedź odmowną. Wobec tego co trzeba wiedzieć, jeśli chodzi o listy dłużników w Polsce 2020? Czym one właściwie są i ile ich jest? Czym się od siebie różnią? Ile jest biur informacji gospodarczej i czym się zajmują?

Kredyt bez prowizji
Paulina Przybysz12.02.2020

Kredyt bez prowizji – co trzeba wiedzieć?

Oprocentowanie to często pierwsza rzecz, na jaką zwracamy uwagę, porównując poszczególne oferty kredytów. Z pewnością jednak rzucimy okiem także na wysokość prowizji, która również może mieć znaczny wpływ na całkowity koszt kredytu. Tylko, czy bank zawsze musi pobierać prowizję? Czym ona właściwie jest, i czy kredyt bez prowizji jest możliwy?

Jak budować pozytywną historię kredytową
Paulina Przybysz11.02.2020

Jak budować pozytywną historię kredytową?

Zdolność kredytowa to wyrażenie, które pada najczęściej w kontekście oceny szans na uzyskanie kredytu. Szczególną uwagę przywiązujemy zwłaszcza do jednego z jej elementów - wysokości zarobków. Podczas gdy niewątpliwie ma ona bardzo duże znaczenie, nie oznacza to, że można ignorować także inne istotne czynniki, które mogą okazać się dla nas decydujące. Mowa tu przede wszystkim o historii kredytowej, o której mamy tendencję często zapominać, co może mieć ostatecznie nieprzyjemne konsekwencje. Wobec tego jak budować pozytywną historię kredytową? Jakie są zasady budowania dobrej historii kredytowej, a co wpływa na nią negatywnie? Czy posiadanie pustej historii kredytowej może nam zaszkodzić?

Kredyt kupiecki
Paulina Przybysz09.02.2020

Kredyt kupiecki – czym jest i jak działa?

Pozabankowych form finansowania działalności jest znacznie więcej, niż mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać. Pożyczka w firmie pożyczkowej jest w wielu przypadkach użytecznym i opłacalnym rozwiązaniem, ale warto zastanowić się także nad alternatywami dla niej. Jedną z nich jest stosowany stosunkowo powszechnie kredyt kupiecki. Na czym on polega? Czym jest limit kupiecki?

Pożyczka bez weryfikacji konta bankowego
Paulina Przybysz29.01.2020

Pożyczka bez weryfikacji konta bankowego – czy jest możliwa?

Internetowe pożyczki znane są przede wszystkim ze swojej prostoty i braku formalności. W wielu przypadkach cieszyć się nowymi środkami na koncie bankowym możemy już w przeciągu kilku godzin, a nawet szybciej. Wystarczy, że wypełnimy wniosek swoimi danymi osobowymi, a następnie potwierdzimy swoją tożsamość – z reguły odbywa się to poprzez przelew weryfikacyjny w wysokości jednego grosza lub jednego złotego. Co jednak, jeśli nie mamy rachunku bankowego, został on zajęty przez komornika lub nie posiadamy na nim żadnych środków? Czy pożyczka bez weryfikacji konta bankowego jest możliwa? Jakie są alternatywy dla przelewu weryfikacyjnego?

Ktoś wziął na mnie kredyt
Paulina Przybysz26.01.2020

Ktoś wziął na mnie kredyt przez Internet lub chwilówkę – co robić?

Co roku w Polsce dochodzi do tysięcy prób wyłudzeń kredytów i pożyczek. W takim razie czy ktoś może wziąć na mnie kredyt? Nie wszystkie z tych prób są co prawda udane, ale też nie można powiedzieć, że obecnie dokonanie wyłudzenia jest niemożliwe. Mimo rozbudowanych systemów weryfikacji i zabezpieczeń przeciwko wyłudzeniom wciąż oszuści znajdują coraz to nowe i bardziej kreatywne sposoby, aby zaciągać zobowiązania na nieswoje dane. Ktoś wziął na mnie kredyt przez Internet bądź ktoś wziął na mnie pożyczkę – jak w takiej sytuacji postępować? W jaki sposób w ogóle możliwe jest wyłudzenie pożyczki?

Kredyt w rachunku bieżącym
Paulina Przybysz21.01.2020

Czym jest kredyt w rachunku bieżącym?

Pojęcia kredytu obrotowego czy kredytu inwestycyjnego nie są dla większości przedsiębiorców żadną tajemnicą. Nieco inaczej jest z kredytem w rachunku bieżącym, o którym wiele osób słyszało, ale już nie każdy wie, na jakich zasadach ten rodzaj kredytu funkcjonuje. Warto poszerzyć swój zasób informacji na ten temat, ponieważ w wielu sytuacjach to właśnie ten rodzaj zobowiązania może dla danej firmy okazać się najbardziej korzystny. Wobec tego czym jest kredyt w rachunku bieżącym? Jakie jest oprocentowanie kredytu? Kto może liczyć na jego otrzymanie i kiedy warto się nim zainteresować?

Rolowanie kredytu
Paulina Przybysz13.01.2020

Rolowanie kredytu – co to jest?

Kiedy w naszym budżecie pojawiają się problemy finansowe zagrażające terminowej spłacie dotychczasowych zobowiązań, wówczas szukamy rozwiązania na poradzenie sobie z trudną sytuacją. Jednak pamiętajmy, że pośpiech jest złym doradcą i to, co wydaje się najszybsze, nie zawsze okazuje się najlepsze. Jakie mamy zatem możliwości? Czym jest rolowanie kredytu?

Zabezpieczenie wekslowe
Paulina Przybysz07.01.2020

Zabezpieczenie wekslowe – czym jest i jak działa?

Kredytodawcy, pożyczkodawcy czy innego rodzaju wierzyciele zawsze muszą mierzyć się z możliwością, że pojawi się problem z terminową spłatą zobowiązania przez dłużnika, nawet mimo jego najlepszych chęci. Dlatego też tak chętnie korzystają z wszelkiego rodzaju zabezpieczeń umów, które pozwalają ułatwić egzekucję należności lub zwiększyć szanse na zwrot pełnej sumy. Zdecydowanie warto je znać, zwłaszcza, że występuje wśród nich duża różnorodność i łatwo jest dopasować zabezpieczenie odpowiednie do swojej sytuacji. Wobec tego jakie może być zabezpieczenie pożyczki lub innego zobowiązania? Na czym polega zabezpieczenie wekslowe i dlaczego jest tak popularne?

BIK czy BIG co bardziej wpływa na zdolność kredytową?
Paulina Przybysz02.01.2020

BIK czy BIG – co bardziej wpływa na zdolność kredytową?

Podczas szukania oferty kredytu lub pożyczki pozabankowej można spotkać się z informacją dotyczącą weryfikacji w bazach. W ten sposób instytucje finansowe sprawdzają, czy dany wnioskodawca jest wiarygodny i jak przebiegała spłata jego wcześniejszych zobowiązań. Zdarza się jednak, że konsumenci posiadają negatywne wpisy w bazach. W takiej sytuacji pojawia się pytanie, co bardziej wpływa na zdolność kredytową: BIK czy BIG?

Ocena punktowa BIK
Paulina Przybysz26.12.2019

Ocena punktowa BIK – co to jest?

Skrót BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej, pojawia się bardzo często w dyskusjach związanych z kredytami czy innymi zadłużeniami. Każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo BIK jest istotny w kontekście otrzymania pozytywnej decyzji od banku lub firmy pożyczkowej (chociaż część parabanków deklaruje, że nie sugeruje się BIK-iem podczas rozpatrywania wniosków). Mimo to wiele osób nigdy nie słyszało o czymś takim, jak ocena punktowa BIK i badanie wiarygodności kredytowej. Warto nadrobić w tym względzie zaległości, ponieważ w BIK ocena punktowa jest tak naprawdę  najważniejsza z punktu widzenia kredytobiorców. W takim razie czym jest ocena punktowa w BIK? Co warto o niej wiedzieć i w jaki sposób można ją sprawdzić? Czy każde zapytanie kredytowe wiąże się z weryfikacją scoringu BIK?

Jakie dokumenty są niezbędny przy kredycie?
Paulina Przybysz20.12.2019

Jakie dokumenty niezbędne są przy każdym kredycie?

Każdy na pewno zdaje sobie sprawę z faktu, że zaciągnięcie kredytu hipotecznego nie jest szybkie, proste ani przyjemne. Jednak kredyt na mieszkanie to w wielu przypadkach jedno z największych, jeśli nie największe zobowiązanie, które dana osoba zaciągnie w swoim życiu. Nic więc dziwnego, że musi się z nim łączyć wiele formalności. Jeśli chcemy wziąć kredyt hipoteczny dokumenty szybko nam zbrzydną, ale jest to po prostu konieczne. Cały proces można sobie ułatwić odpowiednim przygotowaniem, czyli przede wszystkim wcześniejszym zgromadzeniem odpowiednich dokumentów, o ile jest to możliwe. W takim razie jakie są potrzebne dokumenty do kredytu hipotecznego? W jaki sposób można je uzyskać?

Co sprawdza bank przed udzieleniem kredytu?
Paulina Przybysz18.12.2019

Co sprawdza bank przed udzieleniem kredytu

Żyjemy w czasach, w których czynności, które wcześniej potrafiły zajmować tygodnie lub miesiące, zajmują zaledwie ułamek tej liczby. Przykładem może być chociażby podróżowanie, ale też oczywiście pożyczanie pieniędzy. Wiele firm pożyczkowych szczyci się tym, że rozpatruje wnioski błyskawicznie i już po kilkudziesięciu, czy nawet kilkunastu minutach pożyczone środki znajdują się na koncie klienta (w przypadku niektórych firm nawet podczas weekendu).

Kto decyduje o przyznaniu kredytu?
Paulina Przybysz16.12.2019

Kto decyduje o przyznaniu kredytu?

Większość ludzi w swoim życiu zaciągnie jakiś kredyt czy pożyczkę. Prawdopodobnie nawet nie raz, a co najmniej kilka. Chociażby na samochód, mieszkanie czy inny ogromny wydatek, który ciężko jest pokryć z własnych środków. Jeśli wyliczyliśmy swoją zdolność kredytową za pomocą odpowiedniego kalkulatora rat kredytowych i mamy wysoką ocenę punktową w BIK, możemy się czuć niemal pewni, że nasz wniosek o kredyt zostanie zaakceptowany. Czy jednak na pewno? W końcu ostateczna decyzja należy do… właśnie, kogo? Kto decyduje o przyznaniu kredytu? Czy to wciąż jakiś człowiek, czy może już algorytm komputerowy?

Czy warto nadpłacać kredyt?
Paulina Przybysz13.12.2019

Czy warto nadpłacać kredyt?

W idealnej sytuacji każdy byłby w stanie zakupić własne mieszkanie za gotówkę, ale niestety rzeczywistość jest zupełnie inna. Dla bardzo wielu osób zaciągnięcie kredytu hipotecznego to jedyne dostępne rozwiązanie. Jest to zobowiązanie ekstremalnie długoterminowe (do nawet 35 lat), co na początku nie powinno być dużym problemem, ale w pewnym momencie możemy poczuć się kredytem zmęczeni czy po prostu zapragnąć jego szybszej spłaty. Łatwo wtedy trafić na opinię, że nadpłata kredytu hipotecznego pozwoli nam zaoszczędzić i skrócić okres spłaty. Jednak są też tacy, którzy twierdzą że nadpłata kredytu to zły pomysł i lepiej te pieniądze po prostu wpłacać na konto albo inwestować. Wobec tego jak działa nadpłata kredytu hipotecznego i czy opłaca się nadpłacać kredyt hipoteczny? Co można dzięki temu zyskać?

Kredyt online dla zadłużonych
Paulina Przybysz10.12.2019

Kredyt online dla zadłużonych – szybki sposób na uzyskanie gotówki

Kredyt online dla zadłużonych jest produktem bardzo pożądanym, jednak jego uzyskanie może stanowić nie lada wyzwanie. Mając już inne zobowiązania kredytowe, często nieuregulowane, będzie nam trudno otrzymać kolejną pożyczkę. Banki dogłębnie weryfikują naszą zdolność kredytową, sprawdzają nasze zarobki oraz dotychczasową historię kredytową. W większości przypadków sprawdzany jest również raport w BIK, czyli Biurze Informacji Kredytowej, w którym widnieją dane na temat naszych regularnych płatności za zaciągnięte zobowiązania. Jeżeli zdarzały się nam opóźnienia, lub, co gorsza, mamy na swoim koncie niespłacone pożyczki, otrzymanie kolejnego kredytu w banku może okazać się niemożliwe, ze względu na niską zdolność kredytową. Co jednak zrobić, kiedy kredyt online dla zadłużonych jest dla nas ostatnią deską ratunku?

Kredyt online dla zadłużonych
Paulina Przybysz08.12.2019

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych z komornikiem

Wielu Polaków, borykających się z problemami finansowymi i poszukujących pomocy w wyjściu z trudnej sytuacji, prędzej czy później trafia na kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych z komornikiem. Jest to produkt, który staje się coraz bardziej popularny i znajduje się w ofercie wielu firm pożyczkowych. Jakie są zasady jego przyznawania? Jakie dokumenty trzeba zgromadzić i jak długo czeka się na kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych z komornikiem? Na to i wiele innych pytań odpowiedź znajdziesz w naszym artykule. Zapraszamy do lektury!

Konsolidacja chwilówek bez BIK
Paulina Przybysz06.12.2019

Konsolidacja chwilówek bez BIK

Chwilówki, czyli kredyty przyznawane na niższe sumy, krótkie okresy spłaty i większości przypadków jedynie za okazaniem dowodu osobistego, są wśród Polaków bardzo popularne. Ich reklamy atakują nas zewsząd - w telewizji, w radiu, prasie i na ulicy. Sprzedażą tego typu produktów zajmują się liczne instytucje pozabankowe, nazywane również parabankami i oferujące bogatą gamę rozwiązań finansowych. Statystyki mówią, że chwilówki stanowią obecnie nawet około 20% wszystkich pożyczek zaciąganych przez naszych rodaków.

Kto spłaca długi po śmierci dłużnika?
Paulina Przybysz04.12.2019

Kto spłaca długi po śmierci dłużnika?

Śmierć osoby bliskiej jest sama w sobie bardzo ciężkim przeżyciem, a nie pomaga w tym fakt, że w tym trudnym okresie trzeba uregulować wiele spraw, w tym urzędowych. Mowa między innymi o spadku, który nie zawsze jest powodem do radości. Bardzo wiele osób pozostawia potomnym po sobie nie tylko gotówkę, nieruchomości czy inne cenne przedmioty, ale także zadłużenie.

Paulina Przybysz02.12.2019

Po jakim czasie przedawniają się długi i czym to skutkuje?

Mechanizm przedawniania się długów ma dwojakie zadanie. Przede wszystkim ma chronić dłużników, o których nagle wierzyciele mogą sobie przypomnieć po wielu latach i wywrócić ich życie do góry nogami. Ponadto ma skłaniać wierzycieli do szybkiego i sprawnego upominania się o swoje należności, aby te sprawy zostawały jak najszybciej rozwiązywane. Każdy z pewnością słyszał o czymś takim jak dług przedawniony. Tylko po jakim czasie przedawniają się długi i co przeterminowanie długów właściwie oznacza? Kiedy ma miejsce przerwanie biegu przedawnienia? Warto także wiedzieć, jakie długi się nie przedawniają, ponieważ to również jest możliwe.

Kredyt na remont hipoteczny czy gotówkowy?
Paulina Przybysz30.11.2019

Kredyt na remont – hipoteczny czy gotówkowy?

Jakkolwiek nie dbalibyśmy o naszą nieruchomość, wszystko się z czasem starzeje i może się okazać, że w pewnym momencie niezbędny jest remont. Niestety, chociaż w większości przypadków i tak taniej jest wyremontować stary dom niż kupić nowy, to i tak jest to bardzo kosztowne przedsięwzięcie. Małe poprawki można wykonać samodzielnie i nie są one wtedy bardzo kosztowne, ale remont z prawdziwego zdarzenia potrafi mocno uderzyć po kieszeni.  W takim wypadku możemy zacząć rozważać kredyt remontowy – tylko który będzie najlepszy? Kredyt hipoteczny na remont czy może bardziej tradycyjny gotówkowy kredyt na remont?

Raty malejące czy równe? Co jest lepsze?
Paulina Przybysz20.11.2019

Raty malejące czy równe – które będą bardziej opłacalne?

Każdy z pewnością zdaje sobie sprawę z faktu, że banki nie działają charytatywnie i na udzielaniu kredytów chcą zarabiać. Z drugiej strony nie mogą za bardzo obciążać portfeli klientów, ponieważ jest ich dużo, przez co muszą ze sobą konkurować. Z tego powodu oferty kredytów bywają bardzo korzystne. Nie zmienia to jednak faktu, że zawsze poza pożyczoną kwotą będziemy bankowi musieli jeszcze sporo zapłacić. Ważny jest dla nas zwłaszcza nie całkowity koszt kredytu, a to, ile będzie wynosiła miesięczna rata. Często odruchowo decydujemy się na raty równe, licząc, że w ten sposób zaoszczędzimy. Czy jednak jest tak na pewno? Może jednak raty malejące okażą się bardziej korzystne? Co jest bardziej opłacalne – raty równe czy malejące?

Kredyt i pożyczka na PESEL
Paulina Przybysz07.11.2019

Kredyt i pożyczka na PESEL – co to jest i jak działa?

Obecnie dąży się, nie tylko w bankowości, do jak największego ułatwiania i przyspieszania wszelkich procesów, które dla klientów mogą być uciążliwe. Liczne formalności czy długi czas oczekiwania odpychają potencjalnych konsumentów czy kredytobiorców, trzeba więc ich unikać. Nie zawsze jednak jest to możliwe, zwłaszcza jeśli chodzi o pieniądze… ale czy na pewno? Wiele firm pożyczkowych w Internecie promuje się hasłami „kredyt na PESEL” czy „pożyczka na PESEL”. Pojawiają się wtedy pytania typu: czy można wziąć kredyt na PESEL? Czy jest to bezpieczne i na czym to wszystko polega?

Kredyt konsolidacyjny a oszczędność
Paulina Przybysz01.11.2019

Kredyt konsolidacyjny – oszczędność czy strata pieniędzy?

Mówi się, że tonący brzytwy się chwyta. Wystarczy wskazać na przykład osoby, które „toną” w długach. Metaforyczną brzytwą mogą być dla nich wyskakujące z każdego kąta cudowne sposoby na rozwiązanie problemów z zadłużeniami. Jeden z nich to kredyt konsolidacyjny, który ma pewną przewagę nad innymi opcjami. Oferują go banki, a więc instytucje, które cieszą się pewnym zaufaniem społecznym. Już nie takim jak niegdyś, ale mimo wszystko większym niż firmy pożyczkowe. Rodzi się jednak pytanie – kredyt konsolidacyjny czy warto go brać? Czy może na dłuższą metę znacznie na nim stracimy? Dla kogo będzie on korzystny?

Wypowiedzenie umowy kredytowej
Paulina Przybysz30.10.2019

Wypowiedzenie umowy kredytowej – co trzeba o nim wiedzieć?

Kiedy zaciągamy kredyt, z reguły robimy to z zamiarem jego terminowej spłaty. W końcu nikt nie ma ochoty na spłacanie dodatkowych odsetek, nie mówiąc już o narażaniu się na kontakty z windykatorami czy komornikami w trakcie postępowania egzekucyjnego. Niestety, nie zawsze w życiu wszystko idzie po naszej myśli. Może się okazać, że otrzymamy od banku wypowiedzenie umowy kredytowej. Warto wiedzieć, w jaki sposób i w jakich okolicznościach bank ma prawo takiego wypowiedzenia dokonać. Jakie będą tego skutki? Czy można cofnąć wypowiedzenie umowy kredytowej?

czy warto skorzystać z kredytu konsolidacyjnego?
Paulina Przybysz18.10.2019

Czy warto skorzystać z kredytu konsolidacyjnego

Miliony Polaków ma na swoim koncie zobowiązania finansowe. Można więc pokusić się o stwierdzenie, ze wielu z nas żyje na kredyt. Dopóki świadomi jesteśmy konsekwencji jakie niesie za sobą każde zobowiązanie bez trudu radzimy sobie ze spłatą. Jednakże jeśli kredyt traktujemy jedynie jako źródło szybkiej gotówki, a nie zastanawiamy się nad tym skąd weźmiemy środki na terminowe uregulowanie rat, szybko mogą pojawić się problemy. Co więcej dynamicznie zmieniająca się sytuacja finansowa, nie daje nam gwarancji, że dziś bezproblemowa spłata należności, będzie taką za kilka bądź kilkanaście lat.

Jak poprawić zdolność kredytową?
Paulina Przybysz12.09.2019

Jak poprawić zdolność kredytową?

Niezależnie od tego, o jaki rodzaj kredytu wnioskujesz, bank w procesie rozpatrywania Twojego wniosku sprawdzi Twoją zdolność kredytową i historię w BIK. Przy wnioskowaniu o pożyczkę na niewielką kwotę, z reguły nie napotykamy większych problemów w tej kwestii.

Paulina Przybysz20.07.2019

Jak zbudować dobrą historię kredytową w BIK?

Dobra historia kredytowa w BIK daje nam ogromne szanse na uzyskanie kredytu bankowego na korzystnych warunkach, z kolei jej brak lub negatywne zapisy w BIK, mogą spowodować, że nie dostaniemy pożyczki lub zostanie nam udzielona na gorszych warunkach (wyższe oprocentowanie, lub dużo droższe ubezpieczenie kredytu).

Paulina Przybysz03.07.2019

5 sposobów, które wykorzystują hakerzy, aby zaatakować nasze konto bankowe.

Banki zapewniają, że stosują najnowocześniejsze zabezpieczenia, aby zapobiec atakowi hakerów na konta swoich klientów. Jednak bezpieczeństwo naszych pieniędzy w największym stopniu zależy od nas samych. Żadne nawet najlepsze i najnowocześniejsze rozwiązania informatyczne stosowane przez bank, nie zastąpią zdrowego rozsądku i uważności.

kredyt konsumencki
Paulina Przybysz22.05.2019

Jak zadbać o swoją finansową przyszłość w 5 prostych krokach.

Nadal zaledwie kilka procent Polaków deklaruje, że odkłada pieniądze na przyszłość. Większość z nas nie posiada nawet niewielkiej poduszki finansowej pozwalającej na przetrwanie trzech miesięcy bez pracy.

Paulina Przybysz09.04.2019

Kredyt konsolidacyjny – jak wybrać najlepszy?

Wielu kredytobiorców, którzy posiadają kilka różnych ratalnych zobowiązań finansowych, po jakimś czasie dostrzega obciążającą budżet wysokość łącznych rat. Nie dość, że każde z kredytów, pożyczek i kart kredytowych mają różne oprocentowania, a odsetki naliczane są w różnych wysokościach, to należy pamiętać jeszcze o terminowych spłatach.

Paulina Przybysz25.02.2019

Upadłość konsumencka

Upadłość konsumencka to jedna z opcji jaką ma osoba fizyczna, którą dotknęła niewypłacalność. Kiedy i w jakich okolicznościach można skorzystać z tej instytucji? Wyjaśnienie poniżej.

Paulina Przybysz10.02.2019

Przedawnienie długu

Przedawnienie długu to instytucja pozwalająca dłużnikowi na "bezbolesne" niewywiązanie się ze świadczeń. Jak to wygląda w praktyce?

Paulina Przybysz28.01.2019

Co to jest poduszka finansowa i jak ją zbudować?

Niestety nadal stosunkowo niewiele osób posiada tak zwaną poduszkę finansową, czyli po prostu pieniądze odłożone na tak zwaną czarną godzinę. Większość Polaków deklaruje, że nie ma żadnych oszczędności.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Wszystkie artykuły

Nie udzielamy kredytów i pożyczek ze środków własnych. Nie pośredniczymy w uzyskiwaniu krótkoterminowych kredytów bez zdolności kredytowej z terminem spłaty całej kwoty w terminie 60 dni (lub krótszym).

Przykład reprezentatywny: kwota kredytu bez zdolności kredytowej – 60 000 zł, prowizja – 5%, oprocentowanie nominalne – 5,99%, maksymalna Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) – 7,37%; całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) – 60 000 zł, całkowity koszt kredytu dla Ciebie – 23 893 zł (w tym: prowizja z tytułu udzielenia kredytu 3 000 zł, odsetki od kredytu 20 893 zł, koszty usług dodatkowych 0 zł, koszty zabezpieczeń 0 zł), całkowita kwota do zapłaty – 83 893 zł; prowizja za udzielenie kredytu jest kredytowana, oprocentowanie nominalne – 5,99%, 120 miesięcznych rat w równej wysokości 699,11 zł; minimalny okres spłaty – 4 miesiące, maksymalny okres spłaty – do 120 m-cy.

Jesteśmy biurem pośrednictwa kredytowego. Działamy w imieniu klienta. Nie pobieramy przedpłat. Nasze wynagrodzenie jest płatne tylko w przypadku uzyskania kredytu, podpisania umowy kredytowej przez klienta i uruchomieniu środków przez bank lub instytucję finansową. Wysokość wynagrodzenia ustalana jest indywidualnie z klientem w zależności m.in. od skomplikowania sytuacji, wkładu pracy i sytuacji finansowej. Wynosi ono maksymalnie 19% od kwoty uzyskanego finansowania.