Kredyt dla zadłużonych

Kredyt dla zadłużonych pomoże w opłaceniu innych zobowiązań finansowych, uregulowaniu bieżących wydatków i nie tylko. Doradca Spłata Pożyczek przeanalizuje Twoją sytuację i znajdzie najlepszą dostępną ofertę, a także przeprowadzi negocjacje z bankiem i ograniczy formalności związane z zaciągnięciem zobowiązania.

Wypełnij wniosek online

DziękujemyTwoja wiadomość
została wysłana.
Skontaktujemy się najszybciej
jak to będzie możliwe.

Kredyt dla zadłużonych – kto może o niego wnioskować?

Dzięki wsparciu ekspertów Spłata Pożyczek, wysoka maksymalna kwota zobowiązania jest w Twoim zasięgu. Korzystny kredyt dla bardzo zadłużonych pozwoli poradzić sobie z nawet najbardziej uciążliwymi wydatkami.

Kredyt dla zadłużonych jest dostępny dla osób posiadających pełną zdolność do czynności prawnych, które spełnią dodatkowe warunki postawione przez bank, przykładowo w zakresie zdolności kredytowej, historii kredytowej lub zabezpieczenia zobowiązania. Mogą z niego skorzystać osoby posiadające zobowiązania różnego typu, począwszy od bankowych kredytów gotówkowych, po pożyczki pozabankowe.

Niektóre oferty kredytów mogą być przeznaczone konkretnie dla klientów danej instytucji finansowej (a więc na przykład osób, które prowadzą w określonym banku rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy), inne mają charakter ogólnodostępny.

ikona dekoracyjna

Oszczędź czas i nerwy – powierz wybranie najlepszych ofert kredytu dla zadłużonych specjaliście. Doradca Spłata Pożyczek przeanalizuje aktualną sytuację na rynku produktów finansowych i dobierze odpowiedni kredyt.

ikona dekoracyjna

Skorzystaj z pomocy specjalisty i zaciągnij szybki kredyt dla zadłużonych z formalnościami ograniczonymi do minimum. Doradca wesprze Cię w wypełnieniu wniosku kredytowego i zebraniu niezbędnych dokumentów.

ikona dekoracyjna

Wydłużony okres kredytowania przekłada się na niską, łatwą do uregulowania ratę kredytu dla zadłużonych online. Wszystkie warunki spłaty są zawsze indywidualnie dopasowywane do potrzeb kredytobiorcy.

ikona dekoracyjna

Dzięki wsparciu ekspertów Spłata Pożyczek, wysoka maksymalna kwota zobowiązania jest w Twoim zasięgu. Korzystny kredyt dla bardzo zadłużonych pozwoli poradzić sobie z nawet najbardziej uciążliwymi wydatkami.

Kredyt na raty dla zadłużonych – kiedy warto po niego sięgnąć?

ekspert kredytowy
 

Kredyt dla zadłużonych to uniwersalny produkt finansowy, który sprawdzi się w rozmaitych okolicznościach (i może zostać wykorzystany na wiele różnorodnych sposobów).

Warto się nim zainteresować w przypadku, gdy pojawia się potrzeba pozyskania dodatkowych środków, ale uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej będzie utrudnione z uwagi na wysokość posiadanego zadłużenia (zarówno bankowego, jak i pozabankowego). Należy pamiętać, że sam fakt posiadania zadłużenia nie wyklucza automatycznie z możliwości zaciągnięcia kolejnego zobowiązania, takiego jak kredyt dla osób zadłużonych, natomiast ma on wpływ na zdolność kredytową wnioskującego.

Ponadto kredyt na raty dla zadłużonych przyda się w przypadku, gdy raty bieżących zobowiązań stają się zbyt wysokie do terminowej spłaty. Uregulowanie (i tym samym połączenie) posiadanych kredytów i pożyczek za pomocą nowego zobowiązania umożliwi obniżenie raty. Pozwoli także uniknąć opóźnień w spłacie, które mogłyby wiązać się z odsetkami karnymi, a ostatecznie nawet skierowaniem sprawy do sądu i nadaniem tytułu egzekucyjnego.

Kalkulator

Ile pieniędzy potrzebujesz?

1 000 zł200000

W jakim czasie chcesz spłacić kredyt?

1 miesiąc120 miesięcy

Oprocentowanie nominalne w skali roku

5.99%20%

Prowizja

0%10%

Całkowita kwota do zapłaty

0.00

Całkowity koszt kredytu

0

Rata miesięczna

0
Skontaktuj się z nami

 

Kredyt dla bardzo zadłużonych - jakie przygotować dokumenty?

Również szybkie kredyty dla zadłużonych wiążą się z koniecznością dostarczenia potencjalnemu kredytodawcy pewnych dokumentów, aby mógł on między innymi oszacować ryzyko związane z udzieleniem kredytu dalej osobie.

Każdy bank (lub instytucja pozabankowa) może przyjąć nieco inne procedury w zakresie dokumentów, które klient musi załączyć do wniosku kredytowego. Co więcej, inne wymogi odnośnie do dokumentacji mogą się pojawić, gdy chodzi o kredyt gotówkowy dla zadłużonych, a inne w przypadku przykładowo kredytu konsolidacyjnego. Natomiast można wyróżnić kilka dokumentów, które są wymagane najczęściej przez banki i przy okazji zaciągania różnego typu zobowiązań finansowych.

Do tej grupy należą przede wszystkim dokumenty potwierdzające tożsamość potencjalnego kredytobiorcy (z reguły dowód osobisty), a także te związane z osiąganymi dochodami. W tej drugiej kwestii duże znaczenie będzie miało źródło dochodu.

Osoba zatrudniona na podstawie umowy o pracę może zostać poproszona o zaświadczenie o dochodach od pracodawcy, a także wyciąg z konta bankowego. W przypadku emeryta lub rencisty najczęściej pojawia się potrzeba przedstawienia dokumentu potwierdzającego prawo do otrzymywania świadczenia, a także kilka ostatnich odcinków emerytury lub renty.

Z kolei wnioskodawca chcący uzyskać kredyt na raty dla zadłużonych, który prowadzi własną działalność gospodarczą, z reguły będzie musiał przygotować dokumenty księgowe, zaświadczenie o niezaleganiu ze składkami w ZUS i US, czy też wyciągi z kont firmowych.

Chcąc zaciągnąć kredyt dla zadłużonych w BIK sprawnie, bez pomyłek i problemów z załatwieniem wymaganych formalności, warto skorzystać z profesjonalnej pomocy. Internetowe rankingi i porównywarki nie zawsze są aktualne, a ponadto nie biorą pod uwagę indywidualnych okoliczności, dlatego najlepiej zaufać wykwalifikowanemu doradcy.

Kredyt gotówkowy dla zadłużonych - warunki

Dokładne warunki udzielania kredytów gotówkowych online dla zadłużonych mogą różnić się między poszczególnymi instytucjami finansowymi. W większości przypadków zwracają one jednak uwagę na podobne parametry.

Pierwszym z nich jest zdolność kredytowa. Zdolność kredytowa to zdolność do terminowej spłaty całości zadłużenia, a więc kapitału, odsetek i innych opłat. Wylicza się ją przede wszystkim na podstawie dochodów kredytobiorcy, a także wysokości i ilości posiadanych zobowiązań (zarówno bankowych, jak i pozabankowych).

Bank i inne instytucje finansowe biorą pod uwagę również źródło dochodów, koszty utrzymania oraz ilość osób pozostających na utrzymaniu wnioskującego o kredyt dla zadłużonych. Wśród źródeł dochodów preferowana jest umowa o pracę na czas nieokreślony, ale nie oznacza to, że tylko takie źródło dochodów jest dopuszczalne. Przy innych źródłach dochodu mogą jednak pojawić się dodatkowe wymagania (na przykład staż firmy w przypadku osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą).

Kolejny istotny aspekt, analizowany przed podjęciem decyzji kredytowej, to historia kredytowa, ustalana na podstawie danych zgromadzonych przez Biuro Informacji Kredytowej i inne operujące w Polsce Biura Informacji Gospodarczej. Banki nie proszą o dostarczenie raportu BIK przez wnioskującego, a jedynie o wyrażenie zgody na złożenie zapytania o udostępnienie danych do tej instytucji.

BIK gromadzi zarówno dane o zobowiązaniach, w przypadku których nastąpiło opóźnienie w spłacie, jak i o długach spłacanych na czas. Informacje na temat udzielanych zobowiązań finansowych przekazują mu wszystkie banki, a także część instytucji pożyczkowych. Analizując wniosek o kredyt dla osób zadłużonych, potencjalny kredytodawca weźmie pod uwagę pozytywne, jak i negatywne wpisy w historii kredytowej.

Dobry kredyt dla zadłużonych - czym powinien się charakteryzować?

Każdy kredytobiorca może mieć nieco inna wymagania i potrzeby, można jednak wskazać kilka podstawowych cech, którymi powinien wyróżniać się dobry kredyt dla zadłużonych. Będzie to przede wszystkim długi okres spłaty, pozwalający odpowiednio dopasować wysokość rat do możliwości finansowych spłacającego.

Dzięki temu nawet w przypadku wysokiej kwoty zobowiązania, raty nie będą nadmiernie obciążać domowego budżetu. Maksymalna kwota kredytu również ma znaczenie, zwłaszcza, jeśli chodzi o kredyt dla bardzo zadłużonych.

Tani kredyt dla zadłużonych będzie charakteryzował się także korzystnymi warunkami spłaty, to jest optymalnym oprocentowaniem, prowizją i innymi parametrami wpływającymi na ostateczny koszt zobowiązania. Szczególnie w przypadku zobowiązań o wysokiej kwocie kredytowania, każdy ułamek procenta może mieć duży wpływ na ostateczny koszt zobowiązania.

Każda sytuacja jest jednak inna i kredyt online dla zadłużonych, który będzie idealny dla jednego kredytobiorcy, może nie być optymalny dla drugiego. Dlatego tak ważne są indywidualne podejście i szczegółowa analiza potrzeb oraz możliwości kredytobiorcy przed selekcją najlepszej oferty.

* – Pola obowiązkowe

Wysłanie wniosku kredytowego NIE spowoduje powstania zapytania kredytowego w BIK.

Każdą sprawę analizujemy indywidualnie. Warunki negocjujemy na szczeblu decyzyjnym.

Stosujemy zasady dobrych praktyk pośredników finansowych.

Nasze usługi są bezpieczne i objęte nadzorem KNF.

DziękujemyTwoja wiadomość
została wysłana.
Skontaktujemy się najszybciej
jak to będzie możliwe.

Kredyty przez Internet dla zadłużonych – jak wygląda proces ich zaciągania?

Pierwszy krok na drodze do zaciągnięcia kredytu dla zadłużonych online to wyselekcjonowanie odpowiedniej oferty.

Ważne jest, aby dokładnie zapoznać się ze szczegółami każdej dostępnej propozycji i zadbać o to, aby żadnej nie pominąć. Co ważne, warunki zamieszczone w ogólnodostępnych ofertach kredytu nie są warunkami ostatecznymi.

ikona dekoracyjna

Pewne aspekty zobowiązania, takie jak chociażby marża banku czy okres kredytowania, podlegają negocjacjom. Nie trzeba prowadzić ich samodzielnie – nic nie stoi na przeszkodzie, aby przekazać to zadanie ekspertowi. W ten sposób kredyt dla osób zadłużonych zostanie udzielony na najlepszych możliwych w danej sytuacji warunkach.

ikona dekoracyjna

Uzyskanie potrzebnych środków wymaga złożenia wniosku kredytowego, a także dołączenia do niego wszystkich wymaganych przez bank załączników (na przykład zaświadczenia od pracodawcy czy wyciągu z konta bankowego). We wniosku kredytowym z reguły pojawiają się pytania o dane osobowe potencjalnego kredytobiorcy, jego zarobki (a także źródło dochodów i dane pracodawcy), koszty utrzymania i aktualne zobowiązania finansowe, często z podziałem na zobowiązania bankowe i pozabankowe.

ikona dekoracyjna

Po otrzymaniu wniosku i całej potrzebnej dokumentacji, bank przeanalizuje wszystkie dane i podejmie decyzję kredytową, a następnie przekaże ją kredytobiorcy. W przypadku decyzji pozytywnej ostatnim krokiem jest wypłata przyznanych środków, czy to na rachunek kredytowy, rachunek kredytobiorcy bądź rachunki bieżących wierzycieli (przy kredytach celowych udzielanych na spłatę zadłużenia). Kredyty przez Internet dla zadłużonych zaciąga się więc w podobny sposób, jak innego rodzaju zobowiązania finansowe.

Co warto wiedzieć o kredycie dla zadłużonych?

Gdzie dostanę kredyt dla zadłużonych?

Odpowiedź na pytanie, gdzie dostanę kredyt dla zadłużonych może być w każdym przypadku inna. Wszystko zależy od aktualnej oferty banków i firm pożyczkowych, przyjętych przez nie wymagań, a także indywidualnych czynników – przede wszystkim sytuacji finansowej wnioskującego oraz parametrów zobowiązania, które go interesują (tj. kwoty kredytu, okresu spłaty, wysokości rat).
 

W związku z tym ten sam kredytobiorca może spotkać się z odmową od jednej instytucji finansowej i akceptacją w drugiej, z uwagi chociażby na nieco inne warunki stawiane przez poszczególne banki i instytucje pozabankowe.

 

Jednak zarówno kredyty pozabankowe dla zadłużonych, jak i kredyty udzielane przez banki bywają trudne lub czasochłonne do uzyskania, gdy działa się samodzielnie. Brak wiedzy i praktycznego doświadczenia może doprowadzić do błędu w obliczeniach czy trudności z prawidłowym wypełnieniem wniosku kredytowego.

Kredyt w banku dla zadłużonych – jakie banki go oferują?

Banki z reguły nie mają w swojej ofercie produktu o nazwie kredyt dla zadłużonych. Jednocześnie nie oznacza to, że kredyt w banku dla zadłużonych nie jest możliwy. Pod tym pojęciem można bowiem rozumieć któryś z typowych produktów bankowych, takich jak kredyt gotówkowy czy konsolidacyjny, ale udzielany na takich zasadach, że potencjalnie może z niego skorzystać także osoba znajdująca się w trudnej sytuacji finansowej.
 

Każdy bank może bowiem nieco inaczej ustalić wymagania w zakresie zdolności kredytowej czy historii kredytowej. Doradcy Spłata Pożyczek posiadają aktualne informacje o ofercie i wymaganiach poszczególnych banków, co pozwala im ustalić, która instytucja kredytowa z największym prawdopodobieństwem przyzna kredyt dla zadłużonych danemu klientowi.

Kredyty pozabankowe dla zadłużonych – w jakich firmach?

Kredyt pozabankowy dla zadłużonych pojawia się w ofercie wielu firm pożyczkowych. Trudno jednak wskazać, jakie konkretnie są to instytucje. Oferty te regularnie się zmieniają, co więcej, ciągle powstają nowe pozabankowe instytucje finansowe. Chcąc zaciągnąć kredyt gotówkowy dla osób zadłużonych, warto więc dokładnie zbadać, gdzie jest on dostępny w danym momencie.
 

Można zrobić to na kilka sposobów. Pierwszy z nich to wyszukiwanie firm pożyczkowych, odwiedzanie ich stron internetowych i porównywanie dostępnych ofert. Jest to czasochłonne rozwiązanie, które z uwagi na brak dogłębnej znajomości polskiego rynku produktów finansowych wciąż może wiązać się z pominięciem korzystnej oferty.

 

Przyszli kredytobiorcy mogą także szukać informacji w rankingach kredytów dla osób zadłużonych, jednak nie wszystkie rankingi będą aktualne lub w pełni rzetelne. Dlatego korzystny pozabankowy kredyt na raty dla zadłużonych najłatwiej znaleźć z pomocą doświadczonych specjalistów, którzy posiadają rozległą wiedzę na temat bieżącej sytuacji na polskim rynku.

 

Kredyty pozabankowe dla zadłużonych wyróżniają się niewielką ilością formalności i bardziej liberalnymi warunkami niż te stawiane przez banki, mogą jednak wiązać się z wyższym kosztem.

Kredyt dla zadłużonych bez zdolności – czy jest możliwy?

Zdolność kredytowa jest ważnym czynnikiem wpływającym na decyzję banku lub instytucji finansowej, ale nie jest jedynym. Kredyt dla zadłużonych bez zdolności (czyli w praktyce kredyt z niską zdolnością) będzie zależał także od innych aspektów. Potencjalny kredytodawca weźmie pod uwagę również między innymi historię kredytową wnioskującego, a więc to, czy dotychczas spłacał on swoje zobowiązania na czas.
 

Nie bez znaczenia będzie również kwota zobowiązania – kredyt 10 tys. dla zadłużonych będzie łatwiejszy do uzyskania niż zobowiązanie opiewające na kilkadziesiąt lub kilkaset tysięcy złotych. W rozwiązaniu problemu związanego z niską zdolnością kredytową może pomóc także zabezpieczenie kredytu, na przykład w postaci ubezpieczenia lub poręczenia spłaty zobowiązania. Zabezpieczenia spłaty kredytu na wymienione (lub inne) sposoby zmniejsza ryzyko związane z jego udzieleniem. W przypadku, gdy kredytobiorca będzie miał problem z terminowym uregulowaniem spłaty, kredytodawca będzie miał szersze możliwości odzyskania swojej należności.

 

Niekiedy kredytobiorcy znajdujący się w trudnej sytuacji finansowej poszukują kredytu dla zadłużonych bez baz. Warto jednak wiedzieć, że pojedyncze negatywne wpisy w BIK-u niekoniecznie muszą stanąć na drodze do uzyskania potrzebnych środków. Wiele zależy między innymi od tego, kiedy powstało opóźnienie (czy było to niedawno, czy na przykład kilka lat temu), jak długie było i czy się powtarzało.

Jeśli masz problem z uzyskaniem kredytu dla zadłużonych – skontaktuj się z nami.

Kontakt

Co jeszcze powinienieś wiedzieć o kredycie dla zadłużonych?

Kredyt dla zadłużonych na spłatę zobowiązań – czy to dobry pomysł?

Kredyt dla zadłużonych na spłatę aktualnych zobowiązań może występować pod postacią kredytu gotówkowego dla zadłużonych, ale także na przykład kredytu oddłużeniowego. Zamiana wielu zobowiązań, często charakteryzujących się krótkim terminem spłaty i wysokimi ratami, na jedno, łatwiejsze do terminowego uregulowania, to skuteczny sposób na ulżenie domowemu budżetowi.
 

Niska rata zobowiązania wykorzystanego do spłaty innych kredytów i pożyczek jest możliwa do osiągnięcia dzięki wydłużonemu okresowi kredytowania. Im dłuższy okres kredytowania, tym niższa rata, jako że kwota do spłaty jest dzielona na więcej części. Tego typu kredyty dla osób zadłużonych pozwalają przerwać spiralę zadłużenia i uporządkować finanse nawet przy wysokiej kwocie zadłużenia.

Kredyt w wysokości 10000 zł dla zadłużonych – na co można przeznaczyć środki?

Kredyt w wysokości 10000 zł dla zadłużonych (bądź zobowiązanie opiewające na większą kwotę, w zależności od potrzeb i możliwości finansowych wnioskującego) z reguły może zostać przeznaczony na dowolny cel. To elastyczny produkt finansowy, występujący pod wieloma postaciami.
 

Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby szybki kredyt gotówkowy dla zadłużonych spożytkować zgodnie z bieżącymi potrzebami, czy to na jeden duży wydatek, czy wiele mniejszych. Przykładowo może to być zakup sprzętu elektronicznego, wycieczka czy opłacenie rachunków. Kredytodawca nie będzie wymagał przedstawiania mu rachunków i faktur potwierdzających poniesione wydatki.

 

Wyjątkiem jest tu sytuacja, gdy kredyt dla bardzo zadłużonych zostanie udzielony konkretnie na oddłużenie czy w ramach konsolidacji zobowiązań. W takiej sytuacji kredytobiorca albo będzie musiał rozdysponować przekazane mu pieniądze w określony w umowie sposób, albo sam kredytodawca bezpośrednio przekaże je odpowiednim instytucjom (innym bankom, firmom pożyczkowym).

Tani kredyt dla zadłużonych – co zrobić, żeby nie przepłacić?

Chcąc zaciągnąć szybki kredyt dla zadłużonych, w pierwszej kolejności należy zastanowić się, jak dużą kwotę chce się uzyskać, w jakim celu i jakie maksymalnie raty będzie się w stanie terminowo spłacać. Następnie przyjdzie pora na znalezienie odpowiedniej oferty i przeprowadzenie negocjacji z bankiem, aby warunki spłaty były lepsze niż w ofertach ogólnodostępnych.
 

Warto na tym etapie skorzystać ze wsparcia doświadczonych doradców Spłata Pożyczek, zarówno, gdy chce się otrzymać kredyt pozabankowy dla zadłużonych, jak i kredyt w banku dla zadłużonych. Na podstawie informacji otrzymanych od klienta, a także własnej wiedzy i doświadczenia, ekspert wyselekcjonuje optymalną ofertę.

 

Działając na własną rękę, nietrudno przeoczyć którąś z ofert lub błędnie przeprowadzić porównanie, co prowadzi do niepotrzebnego przepłacania. Na ostateczny koszt zobowiązania i jego opłacalność składa się wiele różnorodnych czynników – należy uwzględnić wszystkie z nich, aby wybrać odpowiedni tani kredyt dla zadłużonych.

 

Warto pamiętać, że również w procesie przygotowywania wniosku i gromadzenia dokumentów można liczyć na wsparcie naszego doradcy, dzięki czemu kredyt dla zadłużonych będzie szybki i bezstresowy. Ekspert Spłata Pożyczek zadba o poprawne uzupełnienie wniosku i pomoże w uzyskaniu niezbędnych zaświadczeń, wyciągów i nie tylko.

Kredyt dla zadłużonych online – wady i zalety

Kiedyś zaciągnięcie zobowiązania finansowego, takiego jak kredyt dla zadłużonych, wymagało osobistego stawienia się w oddziale banku lub firmy pożyczkowej, załatwienia wielu skomplikowanych formalności i długiego okresu oczekiwania. Obecnie jednak wygląda to już zupełnie inaczej.
 

Powszechnie dostępny jest kredyt online dla osób zadłużonych – wygodny sposób na pozyskanie potrzebnych środków bez wychodzenia z domu. Jest to również bezpieczne rozwiązanie, jako że internetowy wniosek o udzielenie kredytu i wszystkie zawarte w nim dane są zaszyfrowane w procesie przekazywania ich bankowi.

 

Wnioskowanie o kredyt zdalnie to także duża oszczędność czasu i energii. Co istotne, doradca Spłata Pożyczek może z powodzeniem udzielać wsparcia na odległość, w związku z czym pomoc eksperta jest dostępna niezależnie od miejsca zamieszkania kredytobiorcy. Zarówno, jeśli chodzi o dobór kredytu, jak i na przykład załatwienie związanych z nim formalności.

 

Kredyty przez Internet dla zadłużonych mogą być w związku z tym korzystnym rozwiązaniem zwłaszcza dla tych osób, którym zależy na czasie, a więc na jak najszybszym otrzymaniu decyzji kredytowej. Są pomocne również dla tych, którzy nie mieszkają w pobliżu placówek banku i przechodzenie przez wszystkie etapy pozyskiwania zobowiązania osobiście byłoby dla nich uciążliwe.

Sprawdź artykuły blogowe.

spotkanie z doradca kredytowym
Paulina Przybysz08.04.2024

Jak się przygotować na spotkanie z doradcą kredytowym? Przydatne wskazówki

Nie wiesz, która oferta kredytowa będzie dla Ciebie najlepsza? Formalności związane ze staraniami o dodatkowe pieniądze Cię przerastają? Nie rozumiesz skomplikowanych terminów, którymi posługują się banki? Nie ma w tym nic złego. Nie każdy musi być specjalistą od spraw finansowych! W takich sytuacjach warto rozważyć spotkanie z doradcą kredytowym. Ekspert w tej dziedzinie zapewni Ci kompleksową pomoc. Jego usługi mogą okazać się szczególnie pomocne przy skomplikowanym kredycie hipotecznym. O co pytać doradcę? Jak może wyglądać współpraca? Czy w ogóle warto ją nawiązać? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości!

czym jest zastrzezenie kredytowe
Paulina Przybysz03.04.2024

Czym jest zastrzeżenie kredytowe? W jakich sytuacjach może nas ochronić?

W dzisiejszych czasach bezpieczeństwo danych to coś, do czego wszyscy powinniśmy przykładać szczególną uwagę. Prawie wszystko da się obecnie zrobić online. To duże ułatwienie, ale niesie też za sobą sporo niebezpieczeństw. Zwłaszcza jeśli dane osobowe dostaną się w niepowołane ręce. Każdy z nas słyszał przecież o przestępstwach polegających na zaciąganiu zobowiązań na podstawie cudzych danych. Czy piszemy to wszystko, żeby kogoś nastraszyć? Absolutnie nie! Trzeba jednak mieć świadomość zagrożenia i chronić się przed nim. Dlatego dzisiaj przybliżamy funkcję oferowaną przez Biuro Informacji Kredytowej (BIK) – zastrzeżenie kredytowe. Czy warto się na nie zdecydować?

kredyt walutowy
Paulina Przybysz29.03.2024

Kredyt walutowy – czym jest i co warto o nim wiedzieć?

Często słyszy się, że zmiana kursu jakiejś waluty wywołała burzę na rynkach finansowych. Dlaczego ta kwestia budzi tyle emocji? Bo dla posiadaczy kredytów walutowych wahania wartości jednostki monetarnej, w której się zadłużyli, to czasami „być albo nie być”. Wszyscy pamiętamy uwolnienie kursu franka szwajcarskiego z dnia 15 stycznia 2015 roku, który nazywamy dzisiaj „czarnym czwartkiem”. Gwałtowny wzrost wartości tej waluty spowodował, że raty kredytów frankowych gwałtownie poszybowały w górę. Dla wielu osób zaczęły się poważne kłopoty z wypłacalnością. Czy to oznacza, że powinniśmy bać się kredytów dewizowych? Zdecydowanie nie! Trzeba jednak decydować się na nie świadomie, dlatego dzisiaj zachęcamy, abyś poznał razem z nami specyfikę kredytu walutowego. Jakie są rodzaje zobowiązań dewizowych, kto może się o nie starać i w jaki sposób są spłacane? Zaraz wszystko stanie się jasne!

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Wszystkie artykuły