Kredyt inwestycyjny dla firm

Rozwój przedsiębiorstwa nie musi wymagać dużych oszczędności. Korzystny kredyt inwestycyjny dla firm pozwoli Ci pozyskać potrzebne fundusze niskim kosztem. Zwróć się do nas i uzyskaj profesjonalną pomoc w pozyskaniu zobowiązania na najlepszych warunkach!

Wypełnij wniosek online

DziękujemyTwoja wiadomość
została wysłana.
Skontaktujemy się najszybciej
jak to będzie możliwe.

Kredyt inwestycyjny – definicja

ikona dekoracyjna

Nie przepłacaj niepotrzebnie na kredytach inwestycyjnych dla firm. Wykwalifikowany doradca Spłata Pożyczek szybko i sprawnie dobierze odpowiednią ofertę dla Twojego przedsiębiorstwa.

ikona dekoracyjna

Doradca przeprowadzi w Twoim imieniu niezbędne negocjacje z bankiem. Wysoka maksymalna kwota pozwoli Ci zrealizować wymarzony projekt, a wydłużony okres spłaty zapewni niską ratę, która nie zagraża płynności finansowej przedsiębiorstwa.

ikona dekoracyjna

W ramach kredytu inwestycyjnego dla firm możesz sfinansować niemal wszystkie cele związane z rozwojem firmy, na przykład zakup nowych pojazdów, budowę nieruchomości firmowych czy uzyskanie potrzebnych licencji.

ikona dekoracyjna

Nie musisz bać się skomplikowanych formalności i przeciągającego się procesu zaciągania kredytu. Eksperci zadbają o ograniczenie wszelkich formalności do minimum, a także o brak jakichkolwiek błędów we wniosku kredytowym.

 

Przed przejściem do bardziej szczegółowych aspektów, warto w pierwszej kolejności wyjaśnić, na czym polega kredyt inwestycyjny dla firm i do czego służy. Jest to zobowiązanie celowe, a więc środków uzyskanych dzięki niemu nie można wydać w dowolny sposób, a jedynie na cele wskazane w umowie kredytowej.

Jak sama nazwa wskazuje, służy do zrealizowaniu inwestycji, a więc wszelkiej maści planów czy projektów, które mają przyczynić się na dłuższą metę do rozwoju firmy, a na które przedsiębiorstwo nie chce lub nie jest w stanie wydać własnych środków. W zależności od potrzeb firmy i jej możliwości finansowych, mogą to być zarówno małe, jak i bardzo duże inwestycje.

Taka jest najprostsza definicja kredytu inwestycyjnego dla firm – rozbudowywanie jej o dodatkowe kryteria niekoniecznie ma rację bytu, ponieważ, jeśli chodzi o detale, takie jak okres spłaty, maksymalna kwota, sposób zabezpieczenia czy wymagany wkład własny, to różnią się one w zależności od zasad panujących w danej instytucji finansowej.

 

Wniosek on-line
Ekspert kredytowy

Skorzystaj z naszego kalkulatora.

Ile pieniędzy potrzebujesz?

1 000 zł200000

W jakim czasie chcesz spłacić kredyt?

1 miesiąc120 miesięcy

Oprocentowanie nominalne w skali roku

5.99%20%

Prowizja

0%10%

Całkowita kwota do zapłaty

0.00

Całkowity koszt kredytu

0

Rata miesięczna

0
Skontaktuj się z nami

 

Nasi klienci często polecają nas innym.

Większość naszych klientów to osoby, które trafiły do nas z polecenia. Dziękujemy wszystkim za okazane nam zaufanie.

decorative quotes

Dzięki usłudze pośrednictwa finansowego uzyskałam satysfakcjonujący mnie kredyt konsolidacyjny na bardzo dobrych warunkach.

Po stronie firmy zawsze stoi człowiek, więc podziękowania kieruję przede wszystkim do Pana Bartka P. za świetną współpracę, profesjonalizm, skuteczność i wszelką pomoc. Jest to fachowiec godny polecenia.

Joanna P

decorative quotes

Myśląc, że jestem już w sytuacji bez wyjścia, panicznie szukając rozwiązania natknęłam się na tę stronę i profesjonalnie się mną zajęto.

Wystarczyło, że uzupełniłam jeden formularz, pobrałam raport z BIK i pobrałam z konta potwierdzenia przelewów z ostatnich sześciu miesięcy. Te informacje pozwoliły na ocenę sytuacji i podjęcie planu działania w mojej sprawie. W końcu ktoś powiedział mi, że jest szansa na wyjście z długów. Serdecznie polecam Pana Łukasza Końskiego z Warszawy, który zajął się wszystkim, gdy ja byłam bardzo zestresowana!

Anna Rotwin

decorative quotes

Szybkie działanie, nawet kiedy myslalem, że sytuacja jest dramatyczna, bez wyjścia, byłem przekonany dzięki Pani Marlenie, że jednak jest nadzieja i wyjście z tej sytuacji.

I tak się stało, jak mówiła wszystko się udało. Profesjonalizm, podejście do klienta na najwyższym poziomie, polecam gorąco 🙂

Tomasz Steć

Odpowiadamy na pytania naszych klientów dotyczące kredytów inwestycyjnych dla firm.

Na jakie cele najczęściej zaciągany jest kredyt inwestycyjny dla firm?

Katalog celów, na realizację których można zaciągnąć kredyt inwestycyjny dla firm, z reguły nie jest zamknięty. Można natomiast wyróżnić kilka inwestycji, na które polskie przedsiębiorstwa decydują się najczęściej. Znajdują się wśród nich:

  • budowa, zakup lub remont nieruchomości firmowej
  • nabycie nowych maszyn, pojazdów lub wyposażenia biurowego
  • uzyskanie licencji, patentów, oprogramowania lub know-how
  • wdrożenie nowych technologii
  • refinansowanie już posiadanych kredytów inwestycyjnych.

W zależności od celu inwestycji bank może przyjąć m.in. różne zasady przyznawania kredytu.

Ile wynosi oprocentowanie kredytu inwestycyjnego?

Dla przedsiębiorstwa, które chce zaciągnąć kredyt inwestycyjny dla firm oprocentowanie zobowiązania, na które składają się zmienna stopa oprocentowania i marża banku, zawsze powinno mieć duże znaczenie. To od niego bowiem zależy, jak wysokie będą naliczane odsetki od kapitału pozostałego do spłaty. Wysokie oprocentowanie przekłada się więc na wysoki całkowity koszt zobowiązania.

Trudno jest jednak jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie o wysokość oprocentowania kredytów, ponieważ sytuacja na rynku produktów finansowych w Polsce (i nie tylko) jest bardzo dynamiczna. Patrząc na to, ile wynosiło średnie oprocentowanie kredytu inwestycyjnego dla firm w 2020 roku, a to, ile wynosi ono obecnie, widać to jak na dłoni.

Jednocześnie trzeba podkreślić, że po analizie oprocentowania kredytów inwestycyjnych dla firm porównanie innych parametrów zobowiązania również jest koniecznie. Może się bowiem zdarzyć, że jakaś oferta charakteryzuje się nieco wyższym oprocentowaniem od innej, ale i tak będzie korzystniejsza, choćby z uwagi na znacznie niższą prowizję czy mniejsze opłaty dodatkowe.

Na co zwracać uwagę, wybierając kredyt inwestycyjny?

Jak już wskazano, oprocentowanie kredytu to istotny aspekt, wpływający znacząco na jego ostateczny koszt. Nie jest to jednak jedyna rzecz, na którą powinno się zwracać uwagę, porównując różne kredyty inwestycyjne dla firm.

Nie bez znaczenia jest również prowizja za udzielenie kredytu, wyrażona w procentowej części wartości kredytu. Niekiedy banki mogą być skłonne zrezygnować całkowicie z jej pobierania, ale może to wymagać negocjacji.

Ważne są również wszelkiej maści koszty dodatkowe, czy to na przykład związane z rozpatrzeniem wniosku, czy zabezpieczeniem spłaty zobowiązania (jak przykładowo ubezpieczenie kredytu).

Związany z kredytem inwestycyjnym dla firmy kalkulator kredytowy zwykle będzie pozwalał obliczyć koszt zobowiązania właśnie na podstawie oprocentowania, prowizji i ewentualnego ubezpieczenia, a ponadto okresu spłaty.

Jakie są warunki kredytu inwestycyjnego?

To, jakie osobom zainteresowanym zaciągnięciem kredytu inwestycyjnego dla firm warunki postawi bank, zależy od wewnętrznych procedur danej instytucji i indywidualnych okoliczności. Na ogół podstawowym kryterium jest sytuacja finansowa firmy. Instytucja finansowa bada, jakie są jej przychody, wydatki i bieżące obciążenia finansowe, weryfikuje również, czy przedsiębiorstwo nie znajduje się na liście dłużników.

W wielu przypadkach nie obejdzie się też bez wniesienia wkładu własnego. Wkład w kredyty inwestycyjne dla firm wynosi z reguły 10-20% wartości inwestycji, chociaż w zależności od okoliczności może być wyższy lub niższy. Dodatkowo, banki często wymagają dodatkowego zabezpieczenia spłaty kredytu, czy to hipoteką na przedmiocie inwestycji, czy ubezpieczeniem lub przykładowo wekslem czy gwarancją de minimis.

Poza tym często można spotkać na przykład warunki związane ze stażem firmy. Jak już wspomniano, kredyt inwestycyjny dla nowych firm nie jest niemożliwy, natomiast wiąże się z większym ryzykiem dla banku, w związku z czym może być trudniejszy do uzyskania i wiązać się z dodatkowymi wymaganiami, choćby w zakresie zabezpieczenia.

Kredyt inwestycyjny dla firm – podsumowanie

Kredyt inwestycyjny dla firm to potencjalnie bardzo korzystny i wygodny sposób na sfinansowanie różnego typu ambitnych planów. Zakup nowej floty, budowa kolejnej hali czy wdrożenie nowej, rewolucyjnej technologii to tylko kilka przykładów inwestycji, które wymagają dużych nakładów finansowych, ale jednocześnie na przestrzeni lat mogą się wielokrotnie zwrócić. Dlatego też zarówno małe firmy, jak i duże przedsiębiorstwa nie stronią od tego typu zobowiązań finansowych.

Różnego typu kredyty inwestycyjne dla firm ma w swojej ofercie większość banków, więc potencjalni kredytobiorcy stają przed sporym dylematem. Najlepiej więc, aby powierzyli zadanie wyszukania odpowiedniego kredytu i jego pozyskanie ekspertowi, takiemu jak doradca Spłata Pożyczek. Dzięki temu nie będzie trzeba martwić się o przepłacanie czy dużą ilość uciążliwych formalności.

Dla jakich firm dostępny jest kredyt inwestycyjny?

Pytania o to, jakie firmy mogą skorzystać z kredytów inwestycyjnych, często łączą się również z pytaniami o kredyt inwestycyjny dla małych firm czy też kredyt inwestycyjny dla nowych firm. Od razu trzeba wskazać, że małe firmy nie są z góry wykluczone z zaciągnięcia tego typu zobowiązania ze względu na swój rozmiar, natomiast z oczywistych względów będą mogły zwykle liczyć na niższe maksymalne kwoty kredytów niż firmy duże.

Jeśli chodzi o kwestię stażu firmy, to w tym przypadku sytuacja jest bardziej skomplikowana. Inne kryterium stażowe może postawić dla przedsiębiorstw chcących zaciągnąć kredyt inwestycyjny dla firm mBank, inne na przykład Alior Bank. Niekiedy pojawia się warunek, aby firma istniała przez co najmniej rok, w innych przypadkach nawet dwa czy trzy lata.

Czy to oznacza, że kredyt inwestycyjny dla nowych firm w ogóle nie jest dostępny? Niekoniecznie. Udzielanie kredytów inwestycyjnych nowym firmom jest dla banków bardziej ryzykowne, ale nie jest całkowicie wykluczone. Zdarza się, że wymagania stażu są niższe, ponadto pojawiają się również oferty dedykowane konkretnie początkującym przedsiębiorcom.

Warto więc nie rezygnować od razu, a zasięgnąć porady eksperta – może się okazać, że nawet dla młodej firmy w danej chwili dostępna będzie atrakcyjna oferta. Podczas rozważania kredytu inwestycyjnego dla nowych firm kalkulator kredytowy może dać wstępne wskazówki w zakresie tego, ile będzie prawdopodobnie wynosiła rata zobowiązania.

Kredyt inwestycyjny – ranking

Wydawać by się mogło, że przy wyborze kredyt inwestycyjny dla firm ranking najlepszych ofert będzie bardzo użytecznym narzędziem. W praktyce jednak oferty banków zmieniają się na tyle często, że w wielu przypadkach tego typu zestawienia okazują się nieaktualne. W jednej chwili przykładowo w zakresie kredytu inwestycyjnego dla firm Alior Bank może oferować najlepsze warunki, w następnej inna instytucja finansowa.

Bywa też, że rankingi są przygotowane przez osoby, które nie posiadają odpowiedniej wiedzy z zakresu finansów i bankowości. Bardziej w trakcie procesu dobierania odpowiedniego kredytu przydaje się inne narzędzie, a mianowicie kalkulator kredytu inwestycyjnego, przy czym ono również nie jest niezawodne.

W tym wypadku nie dość, że na pewno kredyt zostanie wybrany na podstawie najlepszych informacji, to jeszcze przy dokonywaniu selekcji będą brane pod uwagę szczegóły danej sytuacji.

Do kogo się zwrócić o pomoc w uzyskaniu kredytu inwestycyjnego?

Kredyty inwestycyjne dla firm najlepiej zaciągać z pomocą wykwalifikowanego doradcy kredytowego. Są to zobowiązania finansowe, które nierzadko opiewają na setki tysięcy złotych, a niekiedy nawet miliony. W związku z tym jest bardzo istotne, aby wynegocjować jak najlepsze warunki. Nawet ułamek procenta różnicy w oprocentowaniu może mieć ostatecznie duże znaczenie.

Samodzielne prowadzenie negocjacji i wyliczanie potencjalnych kosztów kredytu czy wysokości raty bywa jednak kłopotliwe. Przy wybieraniu kredyt inwestycyjny dla nowych firm kalkulator kredytowy jest pomocnym narzędziem, ale nie zastąpi precyzyjnych wyliczeń dokonywanych przez specjalistę, przy których brane są pod uwagę indywidualne okoliczności (na przykład sytuacja finansowa firmy czy jej historia kredytowa).

Dokumenty potrzebne do uzyskania kredytu inwestycyjnego

Każda instytucja finansowa może przyjąć nieco inne wymagania w zakresie wymaganej dokumentacji, natomiast zwykle różnice te są relatywnie niewielkie. Przede wszystkim, aby móc otrzymać kredyt inwestycyjny dla firm, należy przedstawić dokumenty rejestrowe firmy (ten krok jest z reguły pomijany, jeśli przedsiębiorstwo prowadzi już w danym banku rachunek rozliczeniowy).

Nie obejdzie się też bez różnego rodzaju zaświadczeń i innych dokumentów pozwalających bankowi określić, w jakiej sytuacji finansowej znajduje się przedsiębiorstwo. Mogą to być na przykład:

  • zaświadczenia z ZUS i US o niezaleganiu z płatnościami
  • zeznanie podatkowe za ubiegły rok
  • wyciąg z konta bankowego firmy
  • dokumenty księgowe (np. księga przychodów i rozchodów, w zależności od formy opodatkowania).

Tego typu zobowiązanie, zwłaszcza, jeśli jest to kredyt inwestycyjny dla nowych firm, niekiedy wymaga również przygotowania biznesplanu. W biznesplanie trzeba zawrzeć informacje o szczegółach planowanej inwestycji i o tym, jak wpłynie ona na rozwój firmy.

Rozwiń swoją wiedzę o kredytach dla firm
za pośrednictwem naszych artykułów.

kredyt inwestycyjny dla osoby fizycznej
Paulina Przybysz18.04.2024

Kredyt inwestycyjny dla osoby fizycznej – warunki, przeznaczenie i korzyści

„Rozwój” to modne pojęcie odmieniane ostatnio przez wszystkie przypadki. Wszystko wokół nieustannie się zmienia, dlatego my też nie możemy stać w miejscu. Dotyczy to nie tylko nas samych, ale również prowadzonych przez nas firm. Dlatego kredyt inwestycyjny dla osoby fizycznej to produkt bankowy wciąż cieszący się popularnością. Jeśli zastanawiasz się, dla kogo przeznaczony jest ten typ finansowania, na co można wydać uzyskane środki i z jakimi wiąże się kosztami, ten wpis jest dla Ciebie!

rekomendacja s – czym jest
Paulina Przybysz13.04.2024

Rekomendacja S – czym jest i co oznacza dla kredytobiorców?

Sektor finansowy jest jedną z najbardziej rygorystycznie nadzorowanych gałęzi gospodarki. Nic w tym dziwnego – od jego stabilności zależy kondycja całej krajowej ekonomii. Nad funkcjonowaniem instytucji finansowych, ale także ubezpieczeniowych, płatniczych czy emerytalnych pieczę sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego (KNF). Rekomendacja S jest jednym z narzędzi regulujących działalność kredytową banków. KNF wprowadza w niej zasady dotyczące m.in. udzielania kredytów w obcych walutach albo ustala kwestię wkładu własnego w kredytach hipotecznych. Co zaleca Rekomendacja S i jaki ma to wpływ na konsumentów? Dzisiaj poznamy odpowiedzi na te pytania.

spotkanie z doradca kredytowym
Paulina Przybysz08.04.2024

Jak się przygotować na spotkanie z doradcą kredytowym? Przydatne wskazówki

Nie wiesz, która oferta kredytowa będzie dla Ciebie najlepsza? Formalności związane ze staraniami o dodatkowe pieniądze Cię przerastają? Nie rozumiesz skomplikowanych terminów, którymi posługują się banki? Nie ma w tym nic złego. Nie każdy musi być specjalistą od spraw finansowych! W takich sytuacjach warto rozważyć spotkanie z doradcą kredytowym. Ekspert w tej dziedzinie zapewni Ci kompleksową pomoc. Jego usługi mogą okazać się szczególnie pomocne przy skomplikowanym kredycie hipotecznym. O co pytać doradcę? Jak może wyglądać współpraca? Czy w ogóle warto ją nawiązać? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości!

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Wszystkie artykuły

Znajdziemy kredyt, który pchnie do przodu Twój biznes

Skorzystaj z porady i pośrednictwa doświadczonych i rzetelnych pośredników kredytowych.

Wniosek on-line

Nie udzielamy kredytów i pożyczek ze środków własnych. Nie pośredniczymy w uzyskiwaniu krótkoterminowych kredytów bez zdolności kredytowej z terminem spłaty całej kwoty w terminie 60 dni (lub krótszym).

Przykład reprezentatywny: kwota kredytu bez zdolności kredytowej – 60 000 zł, prowizja – 5%, oprocentowanie nominalne – 5,99%, maksymalna Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) – 7,37%; całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) – 60 000 zł, całkowity koszt kredytu dla Ciebie – 23 893 zł (w tym: prowizja z tytułu udzielenia kredytu 3 000 zł, odsetki od kredytu 20 893 zł, koszty usług dodatkowych 0 zł, koszty zabezpieczeń 0 zł), całkowita kwota do zapłaty – 83 893 zł; prowizja za udzielenie kredytu jest kredytowana, oprocentowanie nominalne – 5,99%, 120 miesięcznych rat w równej wysokości 699,11 zł; minimalny okres spłaty – 4 miesiące, maksymalny okres spłaty – do 120 m-cy.

Jesteśmy biurem pośrednictwa kredytowego. Działamy w imieniu klienta. Nie pobieramy przedpłat. Nasze wynagrodzenie jest płatne tylko w przypadku uzyskania kredytu, podpisania umowy kredytowej przez klienta i uruchomieniu środków przez bank lub instytucję finansową. Wysokość wynagrodzenia ustalana jest indywidualnie z klientem w zależności m.in. od skomplikowania sytuacji, wkładu pracy i sytuacji finansowej. Wynosi ono maksymalnie 19% od kwoty uzyskanego finansowania.