Kredyt dla rolników

Kredyt dla rolników to wygodny i bezpieczny sposób na pozyskanie dodatkowych środków na uregulowanie bieżących wydatków i nie tylko.

Wypełnij wniosek online

DziękujemyTwoja wiadomość
została wysłana.
Skontaktujemy się najszybciej
jak to będzie możliwe.

Kredyt dla rolników – w którym banku?

                  

ikona dekoracyjna

Nie wiesz, który kredyt dla rolników wybrać? Doradca Spłata Pożyczek nie tylko zajmie się selekcją najlepszej oferty, ale też podejmie się negocjacji z bankiem w celu ustalenia jeszcze lepszych warunków finansowania.

ikona dekoracyjna

Korzystając z usług eksperta, możesz liczyć na profesjonalne wsparcie na każdym etapie zaciągania zobowiązania. Dzięki temu formalności nie będą Ci straszne, a szybki kredyt dla rolnika nie będzie wiązał się ze zbędnym stresem.

ikona dekoracyjna

Długi maksymalny okres spłaty kredytu dla rolnika pozwala znacząco obniżyć wysokość rat zobowiązania, dzięki czemu nawet przy wysokiej kwocie finansowania nie będzie ono trudne do terminowej spłaty.

ikona dekoracyjna

Dzięki wsparciu doświadczonych doradców Spłata Pożyczek możesz liczyć na tanie kredyty dla rolników, które pozwolą Ci zrealizować nawet najbardziej ambitne plany, w tym zakup ziemi i maszyn rolniczych.

 

Rolnicy mogą liczyć na specjalne oferty kredytów w wielu polskich bankach. Jest to bowiem stosunkowo liczna grupa, która z uwagi na naturę swojego źródła dochodów może mieć inne potrzeby (i wymagać innego podejścia) niż chociażby osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę czy przedsiębiorców.

Jednocześnie nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, w którym banku dostępny jest kredyt dla rolników. Oferty poszczególnych instytucji zmieniają się dynamicznie – wraz z upływem czasu tego typu kredyt może znikać z oferty niektórych z nich i pojawiać się w innych. Co więcej, nawet, jeśli dany bank będzie cały czas proponował dany produkt finansowy, na przestrzeni czasu warunki finansowania mogą ulec zmianie.

W praktyce więc najkorzystniejszy kredyt dla rolnika może w jednej chwili oznaczać zobowiązanie w banku X, a w drugiej w banku Y. Co więcej, na to, jaka oferta jest dla poszczególnych kredytobiorców najkorzystniejsza, wpływają m.in. poszukiwana kwota i cel finansowania, a także rozmiar gospodarstwa. Żeby mieć pewność, że zaciągnie się zobowiązanie o najlepszych możliwych w określonej chwili i sytuacji parametrach, warto skorzystać z pomocy eksperta Spłata Pożyczek.

Nie musisz obawiać się formalności związanych z kredytem dla rolnika.

Doradcy Spłata Pożyczek krok po kroku przeprowadzą Cię przez cały proces jego pozyskiwania, dzięki czemu uzyskasz potrzebne środki w krótkim czasie i bez zbędnego stresu.

Wniosek on-line

Kredyt dla rolników na dowolny cel - zastosowanie

Podobnie, jak przedsiębiorcy, rolnicy mogą potrzebować środków na potrzeby osobiste (np. wakacje, sprzęt elektroniczny), a niekiedy na cele związane konkretnie z prowadzoną działalnością (w tym wypadku rolną). W obu przypadkach możliwe jest uzyskanie finansowania w banku w formie kredytu dla rolnika.

Jeśli o chodzi o potrzeby osobiste, to wygodnym rozwiązaniem będą gotówkowe kredyty konsumenckie (a także np. hipoteczny kredyt dla rolników na zakup domu). W drugim przypadku warto rozważyć kredyt dla rolników na dowolny cel związany z prowadzeniem gospodarstwa rolnego.

Można go przeznaczyć na przykład na opłacenie rachunków, uregulowanie innych zobowiązań finansowych, zakup produktów niezbędnych do funkcjonowania gospodarstwa (np. pożywienia dla zwierząt). Natomiast, w odniesieniu do bardziej wymagających inwestycji, kredyt gotówkowy dla rolnika mogą zastąpić kredyty celowe, takie jak kredyt dla rolników na zakup ziemi, charakteryzujące się dłuższym okresem spłaty i wyższą maksymalną kwotą zobowiązania.

Kredyt dla rolników na budowę domu - co warto wiedzieć?

Zasadniczo w ofertach banków nie pojawia się dedykowany kredyt dla rolników na budowę domu. Nie oznacza to, że osoby prowadzące działalność rolną nie mogą uzyskać od banku finansowania na własne cztery kąty. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby rolnik zawnioskował o ogólnodostępny kredyt hipoteczny na budowę domu, kierowany do wszystkich, a nie tylko jednej konkretnej grupy zawodowej.

Przy rozpatrywaniu wniosku bank weźmie pod uwagę, że o kredyt stara się rolnik. Fakt ten wpłynie na sposób obliczania zdolności kredytowej, a także na rodzaj dokumentów, które dostarczyć będzie musiał potencjalny kredytobiorca.

Warto wiedzieć, że w przypadku, gdy budowaną nieruchomością nie będzie dom, a na przykład obora, kurnik czy inny budynek o przeznaczeniu gospodarczym, możliwe będzie skorzystanie ze specjalnych kredytów dla rolników. Nie mają one zastosowanie jedynie przy nieruchomościach na użytek osobisty, takich jak dom czy mieszkanie.

Kredyt dla rolników na zakup ziemi - wymagania

Pod pojęciem kredytu dla rolników na zakup ziemi kryje się z reguły kredyt preferencyjny, nierzadko udzielany z dofinansowaniem ze środków krajowych lub unijnych (chociaż ziemię można zakupić także za pomocą np. kredytu dla rolników na dowolny cel). Wiąże się w związku z tym z szeregiem wymagań, które muszą spełnić potencjalni kredytobiorcy. 

Przede wszystkim na finansowanie mogą liczyć tylko osoby, które posiadają oficjalny status rolnika (niekiedy wymagane jest także określone doświadczenie). Z reguły pojawia się także konieczność wniesienia pewnego wkładu własnego, na przykład 10% wartości inwestycji, chociaż w szczególnych przypadkach bank może od tego warunku odstąpić. Kolejnym istotnym warunkiem jest pozytywna ocena zdolności kredytowej.

Kredyty dla zadłużonych rolników - czy są możliwe?

Rolnicy, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji, mogli do 31 grudnia 2021 roku wnioskować o pożyczkę na sfinansowanie spłaty zadłużenia powstałego w związku z prowadzeniem działalności rolniczej. Obecnie ten produkt finansowy nie jest już dostępny, ale nie oznacza to, że kredyty dla zadłużonych rolników są niemożliwe.

Sam fakt posiadania zadłużenia nie przekreśla szans na uzyskanie finansowania, czy to w banku, czy alternatywnie w instytucji pozabankowej, chociaż niewątpliwie zostanie wzięty pod uwagę przez potencjalnego kredytodawcę.

Kredyty dla zadłużonych rolników - od czego zależą szanse na otrzymanie finansowania?

Kredyty dla zadłużonych rolników nie są z góry wykluczone, natomiast duży wpływ na szanse na otrzymanie pozytywnej decyzji kredytowej będą miały indywidualne okoliczności. Mowa przede wszystkim o tym, jak duże jest zadłużenie, i czy doszło do opóźnień w spłacie zobowiązań (a jeśli tak, to jak dużych).

W praktyce oznacza to, że niewielkie opóźnienie w spłacie zobowiązania kilka lat wcześniej nie powinno sprawić większego problemu, ale na przykład kredyt dla rolników z komornikiem może być trudniejszy do uzyskania. Warto skontaktować się z doradcami Spłata Pożyczek, a więc profesjonalistami posiadającymi doświadczenie w zakresie pozyskiwania trudnych kredytów, aby przeanalizowali sytuację i doradzili, jaką decyzję najlepiej podjąć.

Kredyty dla młodych rolników - kto może wnioskować?

Kredyty z częściową spłatą kapitału na zakup użytków rolnych przez młodych rolników, nazywane często kredytami dla młodych rolników, pozwalają pozyskać ziemię relatywnie niskim kosztem, ze znaczącymi dopłatami ze strony Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Zobowiązanie tego typu można zaciągnąć w bankach współpracujących z ARiMR. Jest ono przeznaczone dla osób fizycznych w wieku poniżej 40 lat, posiadających odpowiednie kwalifikacje zawodowe, które dopiero stawiają pierwsze kroki w kierowaniu własnym gospodarstwem rolnym. Kredyt dla młodego rolnika charakteryzuje się długim okresem kredytowania i wysoką maksymalną kwotą finansowania.

Nasi klienci często polecają nas innym.

Większość naszych klientów to osoby, które trafiły do nas z polecenia. Dziękujemy wszystkim za okazane nam zaufanie.

decorative quotes

Dzięki usłudze pośrednictwa finansowego uzyskałam satysfakcjonujący mnie kredyt konsolidacyjny na bardzo dobrych warunkach.

Po stronie firmy zawsze stoi człowiek, więc podziękowania kieruję przede wszystkim do Pana Bartka P. za świetną współpracę, profesjonalizm, skuteczność i wszelką pomoc. Jest to fachowiec godny polecenia.

Joanna P

decorative quotes

Myśląc, że jestem już w sytuacji bez wyjścia, panicznie szukając rozwiązania natknęłam się na tę stronę i profesjonalnie się mną zajęto.

Wystarczyło, że uzupełniłam jeden formularz, pobrałam raport z BIK i pobrałam z konta potwierdzenia przelewów z ostatnich sześciu miesięcy. Te informacje pozwoliły na ocenę sytuacji i podjęcie planu działania w mojej sprawie. W końcu ktoś powiedział mi, że jest szansa na wyjście z długów. Serdecznie polecam Pana Łukasza Końskiego z Warszawy, który zajął się wszystkim, gdy ja byłam bardzo zestresowana!

Anna Rotwin

decorative quotes

Szybkie działanie, nawet kiedy myslalem, że sytuacja jest dramatyczna, bez wyjścia, byłem przekonany dzięki Pani Marlenie, że jednak jest nadzieja i wyjście z tej sytuacji.

I tak się stało, jak mówiła wszystko się udało. Profesjonalizm, podejście do klienta na najwyższym poziomie, polecam gorąco 🙂

Tomasz Steć

Skontaktuj się z nami

* – Pola obowiązkowe

Wysłanie wniosku kredytowego NIE spowoduje powstania zapytania kredytowego w BIK.

Każdą sprawę analizujemy indywidualnie. Warunki negocjujemy na szczeblu decyzyjnym.

Stosujemy zasady dobrych praktyk pośredników finansowych.

Nasze usługi są bezpieczne i objęte nadzorem KNF.

DziękujemyTwoja wiadomość
została wysłana.
Skontaktujemy się najszybciej
jak to będzie możliwe.

Kredyt dla rolników oprocentowanie - ile wynosi?

Podobnie, jak w przypadku innych typów zobowiązań, tak i w przypadku kredytu dla rolników oprocentowanie ma duży wpływ na ostateczny koszt zobowiązania, w związku z czym warto, aby było jak najniższe. To, ile dokładnie będzie wynosiło, zależy między innymi od typu zobowiązania (innym oprocentowaniem będzie charakteryzował się kredyt gotówkowy, a innym inwestycyjny), aktualnej oferty banku i skuteczności prowadzonych negocjacji.

Kredyty niskooprocentowane dla rolników są udzielane między innymi na cele związane z nowymi technologiami, w szczególności rozwiązaniami korzystnymi dla środowiska naturalnego (np. panelami fotowoltaicznymi). W przypadku innego rodzaju kredytów dla rolników również da się znaleźć i zaciągnąć oferty o korzystnych parametrach – warto jednak wiedzieć, że pewne konkretne typy inwestycji są premiowane przez kredytodawców, z uwagi m.in. na rządowe dofinansowania.

Szybki kredyt dla rolnika - na jakich zasadach?

Podstawowe zasady związane z zaciąganiem kredytu dla rolnika dotyczą zdolności kredytowej i historii kredytowej danej osoby. Bank będzie bowiem chciał zweryfikować, z jak dużym prawdopodobieństwem kredytobiorca poradzi sobie z terminową spłatą rat, a także, czy jest rzetelny i godny zaufania (a więc, czy w przeszłości regulował swoje zadłużenia w terminie).

W zależności od typu kredytu, jego kwoty i przyjętych przez bank procedur, mogą pojawić się także inne wymagania, na przykład związane z formą i wartością zabezpieczenia zobowiązania (np. ubezpieczeniem, gwarancją de minimis) czy okresem prowadzenia przez potencjalnego kredytobiorcę działalności rolnej lub jego wiekiem.

Kredyt dla rolników - jak przebiega spłata?

Spłata kredytu dla rolnika zwykle przebiega w miesięcznych ratach, tak, jak w przypadku większości innych kredytów dla konsumentów i przedsiębiorców. Zdarzają się jednak także inne rozwiązania, takie jak raty kwartalne.

Ponadto niekiedy istnieje możliwość skorzystania z nawet kilkuletniej karencji w regulowaniu zobowiązania. Oznacza to, że pierwsza rata kredytu będzie wymagana dopiero po dłuższym czasie. Trzeba jednak wskazać, że każdy bank może mieć inne zasady w tym zakresie. Warunki spłaty często różnią się także między poszczególnymi ofertami w ramach jednej instytucji finansowej. 

Najkorzystniejszy kredyt dla rolnika - gdzie taki znaleźć?

Oferta, która dla jednej osoby będzie najkorzystniejszym kredytem dla rolnika, niekoniecznie musi być równie atrakcyjna dla innego potencjalnego kredytobiorcy. Dużą rolę odgrywać będzie tutaj zdolność kredytowa i historia kredytowa klienta, a także to, jaką kwotę, na jak długo i na jaki cel chciałby uzyskać.

Stąd zaciągnięcie opłacalnego kredytu dla rolnika będzie zawsze wymagało w pierwszej kolejności analizy sytuacji kredytobiorcy, a następnie porównania wszystkich dostępnych w danej chwili ofert odpowiadających jego wymaganiom. Nie warto robić tego samodzielnie, jako że łatwo popełnić błąd w obliczeniach bądź pominąć jakiś detal, co przełoży się ostatecznie na wybór zbyt drogiej oferty.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i szerokiej wiedzy na temat polskiego rynku usług finansowych, doradcy Spłata Pożyczek są w stanie szybko i skutecznie znaleźć odpowiednią ofertę nawet w skomplikowanych lub nietypowych przypadkach.

Ranking kredytów dla rolników - czy warto korzystać?

Ranking kredytów dla rolników może być przydatnym narzędziem, gdy na przykład chcemy szybko sprawdzić, w jakich bankach oferowane są tego typu zobowiązania. Warto jednak pamiętać, że nie zawsze taki ranking będzie całkowicie aktualny – może się zdarzyć, że ostatecznie okaże się, iż zawiera niewłaściwie informacje.

Co więcej, z zasady rankingi przedstawiają jedynie ogólnodostępne parametry kredytów, podczas gdy w rzeczywistości istnieje możliwość negocjacji z bankiem, aby uzyskać jeszcze lepsze warunki finansowania. Podobnie dzieje się w przypadku kalkulatora kredytu dla rolników – uzyskane informacje mają jedynie wartość poglądową i mogą się różnić od tego, co ostatecznie zostanie danej osobie zaproponowane przez bank. 

Bardziej szczegółowych i spersonalizowanych danych odnośnie do warunków kredytowania, a także wysokości rat czy kosztów kredytu dla rolnika, najlepiej szukać u wykwalifikowanych ekspertów, mających doświadczenie w pozyskiwaniu tego typu finansowania.

Kredyt dla rolników - wady i zalety

Kredyt dla rolników to w istocie szeroka kategoria produktów finansowych, obejmująca między innymi kredyt gotówkowy dla rolnika, a także kredyt dla rolników na budowę domu lub zakup ziemi czy inne cele inwestycyjne. Każdy powinien w związku z tym być w stanie znaleźć odpowiednie rozwiązanie dla siebie, niezależnie od potrzebnej kwoty i celu finansowania.

Bezpieczny i tani kredyt dla rolnika umożliwi rozwój gospodarstwa (co, biorąc pod uwagę wysokie ceny  m.in. ziemi i maszyn rolniczych, byłoby trudne bez sięgnięcia po zewnętrzne finansowanie), a także sfinansowanie bieżących potrzeb w trudniejszym okresie. Elastyczne warunki kredytowania pozwalają ustalić wysokość rat na optymalnym poziomie, tak aby nie były zbyt dolegliwe dla budżetu gospodarstwa i pozwoliły bez problemu spłacić zobowiązanie.

Rozwiń swoją wiedzę o kredytach dla rolnika
za pośrednictwem naszych artykułów.

kredyt inwestycyjny dla osoby fizycznej
Paulina Przybysz18.04.2024

Kredyt inwestycyjny dla osoby fizycznej – warunki, przeznaczenie i korzyści

„Rozwój” to modne pojęcie odmieniane ostatnio przez wszystkie przypadki. Wszystko wokół nieustannie się zmienia, dlatego my też nie możemy stać w miejscu. Dotyczy to nie tylko nas samych, ale również prowadzonych przez nas firm. Dlatego kredyt inwestycyjny dla osoby fizycznej to produkt bankowy wciąż cieszący się popularnością. Jeśli zastanawiasz się, dla kogo przeznaczony jest ten typ finansowania, na co można wydać uzyskane środki i z jakimi wiąże się kosztami, ten wpis jest dla Ciebie!

rekomendacja s – czym jest
Paulina Przybysz13.04.2024

Rekomendacja S – czym jest i co oznacza dla kredytobiorców?

Sektor finansowy jest jedną z najbardziej rygorystycznie nadzorowanych gałęzi gospodarki. Nic w tym dziwnego – od jego stabilności zależy kondycja całej krajowej ekonomii. Nad funkcjonowaniem instytucji finansowych, ale także ubezpieczeniowych, płatniczych czy emerytalnych pieczę sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego (KNF). Rekomendacja S jest jednym z narzędzi regulujących działalność kredytową banków. KNF wprowadza w niej zasady dotyczące m.in. udzielania kredytów w obcych walutach albo ustala kwestię wkładu własnego w kredytach hipotecznych. Co zaleca Rekomendacja S i jaki ma to wpływ na konsumentów? Dzisiaj poznamy odpowiedzi na te pytania.

spotkanie z doradca kredytowym
Paulina Przybysz08.04.2024

Jak się przygotować na spotkanie z doradcą kredytowym? Przydatne wskazówki

Nie wiesz, która oferta kredytowa będzie dla Ciebie najlepsza? Formalności związane ze staraniami o dodatkowe pieniądze Cię przerastają? Nie rozumiesz skomplikowanych terminów, którymi posługują się banki? Nie ma w tym nic złego. Nie każdy musi być specjalistą od spraw finansowych! W takich sytuacjach warto rozważyć spotkanie z doradcą kredytowym. Ekspert w tej dziedzinie zapewni Ci kompleksową pomoc. Jego usługi mogą okazać się szczególnie pomocne przy skomplikowanym kredycie hipotecznym. O co pytać doradcę? Jak może wyglądać współpraca? Czy w ogóle warto ją nawiązać? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości!

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Wszystkie artykuły