Dzielimy się rzetelnymi i wartościowymi informacjami na temat kredytów.

Artykuł na dziś

Pożyczka leasingowa – co to jest?
Paulina Przybysz18.02.2021

Pożyczka leasingowa – co to jest?

Nikomu nie jest prawdopodobnie obce pojęcie kredytu, a i o leasingu słyszała niewątpliwie znaczna większość Polaków. Za to już termin „pożyczka leasingowa” jest znacznie mniej znana, chociaż powoli zaczyna się to zmieniać. Ten produkt finansowy już od lat rośnie w popularności, dlatego też zdecydowanie warto pochylić się nad tym, co właściwie oznacza ten termin.

Najnowsze artykuły

zastrzezenie numeru pesel
Paulina Przybysz17.06.2024

Zastrzeżenie numeru PESEL – jak to zrobić?

Numer PESEL (Powszechny Elektroniczny System Ewidencji Ludności) to unikalny identyfikator nadawany każdemu obywatelowi Polski. Jest on kluczowym elementem w procesie identyfikacji osoby w wielu instytucjach, od urzędów po banki. W ostatnich latach, w dobie rosnących zagrożeń związanych z kradzieżą tożsamości, coraz częściej pojawiają się pytania o możliwość zastrzeżenia numeru PESEL. Czy jest to możliwe? Jakie są mechanizmy ochrony tego numeru?

kredyt inwestycyjny dla osoby fizycznej
Paulina Przybysz18.04.2024

Kredyt inwestycyjny dla osoby fizycznej – warunki, przeznaczenie i korzyści

„Rozwój” to modne pojęcie odmieniane ostatnio przez wszystkie przypadki. Wszystko wokół nieustannie się zmienia, dlatego my też nie możemy stać w miejscu. Dotyczy to nie tylko nas samych, ale również prowadzonych przez nas firm. Dlatego kredyt inwestycyjny dla osoby fizycznej to produkt bankowy wciąż cieszący się popularnością. Jeśli zastanawiasz się, dla kogo przeznaczony jest ten typ finansowania, na co można wydać uzyskane środki i z jakimi wiąże się kosztami, ten wpis jest dla Ciebie!

rekomendacja s – czym jest
Paulina Przybysz13.04.2024

Rekomendacja S – czym jest i co oznacza dla kredytobiorców?

Sektor finansowy jest jedną z najbardziej rygorystycznie nadzorowanych gałęzi gospodarki. Nic w tym dziwnego – od jego stabilności zależy kondycja całej krajowej ekonomii. Nad funkcjonowaniem instytucji finansowych, ale także ubezpieczeniowych, płatniczych czy emerytalnych pieczę sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego (KNF). Rekomendacja S jest jednym z narzędzi regulujących działalność kredytową banków. KNF wprowadza w niej zasady dotyczące m.in. udzielania kredytów w obcych walutach albo ustala kwestię wkładu własnego w kredytach hipotecznych. Co zaleca Rekomendacja S i jaki ma to wpływ na konsumentów? Dzisiaj poznamy odpowiedzi na te pytania.

spotkanie z doradca kredytowym
Paulina Przybysz08.04.2024

Jak się przygotować na spotkanie z doradcą kredytowym? Przydatne wskazówki

Nie wiesz, która oferta kredytowa będzie dla Ciebie najlepsza? Formalności związane ze staraniami o dodatkowe pieniądze Cię przerastają? Nie rozumiesz skomplikowanych terminów, którymi posługują się banki? Nie ma w tym nic złego. Nie każdy musi być specjalistą od spraw finansowych! W takich sytuacjach warto rozważyć spotkanie z doradcą kredytowym. Ekspert w tej dziedzinie zapewni Ci kompleksową pomoc. Jego usługi mogą okazać się szczególnie pomocne przy skomplikowanym kredycie hipotecznym. O co pytać doradcę? Jak może wyglądać współpraca? Czy w ogóle warto ją nawiązać? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości!

czym jest zastrzezenie kredytowe
Paulina Przybysz03.04.2024

Czym jest zastrzeżenie kredytowe? W jakich sytuacjach może nas ochronić?

W dzisiejszych czasach bezpieczeństwo danych to coś, do czego wszyscy powinniśmy przykładać szczególną uwagę. Prawie wszystko da się obecnie zrobić online. To duże ułatwienie, ale niesie też za sobą sporo niebezpieczeństw. Zwłaszcza jeśli dane osobowe dostaną się w niepowołane ręce. Każdy z nas słyszał przecież o przestępstwach polegających na zaciąganiu zobowiązań na podstawie cudzych danych. Czy piszemy to wszystko, żeby kogoś nastraszyć? Absolutnie nie! Trzeba jednak mieć świadomość zagrożenia i chronić się przed nim. Dlatego dzisiaj przybliżamy funkcję oferowaną przez Biuro Informacji Kredytowej (BIK) – zastrzeżenie kredytowe. Czy warto się na nie zdecydować?

kredyt walutowy
Paulina Przybysz29.03.2024

Kredyt walutowy – czym jest i co warto o nim wiedzieć?

Często słyszy się, że zmiana kursu jakiejś waluty wywołała burzę na rynkach finansowych. Dlaczego ta kwestia budzi tyle emocji? Bo dla posiadaczy kredytów walutowych wahania wartości jednostki monetarnej, w której się zadłużyli, to czasami „być albo nie być”. Wszyscy pamiętamy uwolnienie kursu franka szwajcarskiego z dnia 15 stycznia 2015 roku, który nazywamy dzisiaj „czarnym czwartkiem”. Gwałtowny wzrost wartości tej waluty spowodował, że raty kredytów frankowych gwałtownie poszybowały w górę. Dla wielu osób zaczęły się poważne kłopoty z wypłacalnością. Czy to oznacza, że powinniśmy bać się kredytów dewizowych? Zdecydowanie nie! Trzeba jednak decydować się na nie świadomie, dlatego dzisiaj zachęcamy, abyś poznał razem z nami specyfikę kredytu walutowego. Jakie są rodzaje zobowiązań dewizowych, kto może się o nie starać i w jaki sposób są spłacane? Zaraz wszystko stanie się jasne!

dobranie kredytu hipotecznego
Paulina Przybysz24.03.2024

Na czym polega dobranie kredytu hipotecznego i kiedy jest możliwe?

Zaciąganie kredytów hipotecznych na zakup lub budowę nieruchomości jest dość popularne. Warto wiedzieć, że kwota takiego zobowiązania zależy od wartości domu czy też mieszkania i potrzeb kredytobiorcy. W niektórych przypadkach środków może jednak zabraknąć, by zrealizować inwestycję. Dobranie kredytu hipotecznego będzie wtedy idealnym rozwiązaniem. W tym artykule przybliżymy, kiedy można zwiększyć kwotę zobowiązania i jak to zrobić.

refinansowanie kredytu hipotecznego
Paulina Przybysz19.03.2024

Refinansowanie kredytu hipotecznego – wszystko, co trzeba wiedzieć o tym rozwiązaniu!

Spłacanie kredytu mieszkaniowego sprawia Ci kłopoty? Nic w tym dziwnego, bo w ostatnim czasie wielu kredytobiorców zmaga się z podobnymi problemami. Jako winowajcę wskazuje się często decyzję Rady Polityki Pieniężnej o podnoszeniu stóp procentowych. Do tego dochodzi szalejąca inflacja, w wyniku której koszty życia stale idą w górę. Nasze dochody, jednak jeśli w ogóle wzrastają, to nie tak szybko, jak ceny na półkach sklepowych. Dlatego w przegródce portfela przeznaczonej na spłatę rat zostaje coraz mniej pieniędzy, a płatności przecież nie maleją – wręcz przeciwnie. Co można zrobić w takiej sytuacji? Warto zastanowić się nad refinansowaniem kredytu hipotecznego. Jeśli nie masz pojęcia, jak to zrobić, spieszymy z wyjaśnieniem!Spłacanie kredytu mieszkaniowego sprawia Ci kłopoty? Nic w tym dziwnego, bo w ostatnim czasie wielu kredytobiorców zmaga się z podobnymi problemami. Jako winowajcę wskazuje się często decyzję Rady Polityki Pieniężnej o podnoszeniu stóp procentowych. Do tego dochodzi szalejąca inflacja, w wyniku której koszty życia stale idą w górę. Nasze dochody, jednak jeśli w ogóle wzrastają, to nie tak szybko, jak ceny na półkach sklepowych. Dlatego w przegródce portfela przeznaczonej na spłatę rat zostaje coraz mniej pieniędzy, a płatności przecież nie maleją – wręcz przeciwnie. Co można zrobić w takiej sytuacji? Warto zastanowić się nad refinansowaniem kredytu hipotecznego. Jeśli nie masz pojęcia, jak to zrobić, spieszymy z wyjaśnieniem!

niezgloszenie pozyczki do urzedu skarbowego
Paulina Przybysz27.01.2024

Jakie konsekwencje może mieć niezgłoszenie pożyczki do urzędu skarbowego?

Niezgłoszenie pożyczki do urzędu skarbowego może w niektórych przypadkach prowadzić do dość poważnych konsekwencji prawnych. Taki obowiązek należy wypełnić, by uchronić się przed potencjalnymi dużymi sankcjami finansowymi. W tym artykule przybliżymy, czym grozi niezgłoszenie pożyczki do urzędu skarbowego.

wiarygodnosc kredytowa
Paulina Przybysz23.01.2024

Czym jest wiarygodność kredytowa oraz co na nią wpływa?

Banki na podstawie wielu czynników decydują, czy dana osoba otrzyma kredyt lub pożyczkę. Wiarygodność kredytowa jest kluczowa dla kredytodawcy. To od niej najczęściej zależy, czy kredytobiorca może zaciągnąć wybrane zobowiązanie. Ma ona także znaczenie przy ustalaniu warunków kredytowania. W tym artykule przybliżymy, czym jest wiarygodność kredytowa i co na nią wpływa.

kredyt hipoteczny z rodzicami
Paulina Przybysz19.01.2024

Na czym polega kredyt hipoteczny z rodzicami i czy warto się na niego zdecydować?

Zaciągnięcie kredytu hipotecznego wymaga bardzo dobrej zdolności kredytowej. Niestety nie każda osoba uzyska takie finansowanie. Młode osoby chcą jednak zaciągać kredyty hipoteczne na zakup pierwszego mieszkania czy domu. Jak rozwiązać problem zbyt niskiej zdolności kredytowej? W tym artykule przybliżymy, czym jest kredyt hipoteczny z rodzicami oraz przedstawimy jego wady i zalety.

kredyt z odroczona splata
Paulina Przybysz10.01.2024

Kredyt z odroczoną spłatą – to powinieneś wiedzieć!

Jeśli spłata kredytu sprawia Ci problemy, najgorsze, co możesz zrobić, to po prostu przestać regulować raty. Grozi Ci wtedy szereg konsekwencji – od negatywnego wpisu do BIK po egzekucję komorniczą. Jak uniknąć takich przykrych sytuacji? Zwróć się po pomoc do banku i to od razu, gdy pojawią się problemy. Instytucje kredytowe oferują dla swoich klientów pomoc w postaci kredytu z odroczoną spłatą. Jak w praktyce wygląda takie rozwiązanie? Czy warto z niego skorzystać? Po przeczytaniu tego artykułu poznasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania!

strona12345623
Idź do strony:Przejdź

Chcesz wiedzieć więcej na temat kredytów?

Nasi specjaliści udzielą Ci wszelkich informacji na temat możliwości kredytowania.

Skontaktuj się z nami