Dzielimy się rzetelnymi i wartościowymi informacjami na temat kredytów.

Artykuł na dziś

Pożyczka leasingowa – co to jest?
Paulina Przybysz18.02.2021

Pożyczka leasingowa – co to jest?

Nikomu nie jest prawdopodobnie obce pojęcie kredytu, a i o leasingu słyszała niewątpliwie znaczna większość Polaków. Za to już termin „pożyczka leasingowa” jest znacznie mniej znana, chociaż powoli zaczyna się to zmieniać. Ten produkt finansowy już od lat rośnie w popularności, dlatego też zdecydowanie warto pochylić się nad tym, co właściwie oznacza ten termin.

Najnowsze artykuły

niezgloszenie pozyczki do urzedu skarbowego
Paulina Przybysz27.01.2024

Jakie konsekwencje może mieć niezgłoszenie pożyczki do urzędu skarbowego?

Niezgłoszenie pożyczki do urzędu skarbowego może w niektórych przypadkach prowadzić do dość poważnych konsekwencji prawnych. Taki obowiązek należy wypełnić, by uchronić się przed potencjalnymi dużymi sankcjami finansowymi. W tym artykule przybliżymy, czym grozi niezgłoszenie pożyczki do urzędu skarbowego.

wiarygodnosc kredytowa
Paulina Przybysz23.01.2024

Czym jest wiarygodność kredytowa oraz co na nią wpływa?

Banki na podstawie wielu czynników decydują, czy dana osoba otrzyma kredyt lub pożyczkę. Wiarygodność kredytowa jest kluczowa dla kredytodawcy. To od niej najczęściej zależy, czy kredytobiorca może zaciągnąć wybrane zobowiązanie. Ma ona także znaczenie przy ustalaniu warunków kredytowania. W tym artykule przybliżymy, czym jest wiarygodność kredytowa i co na nią wpływa.

kredyt hipoteczny z rodzicami
Paulina Przybysz19.01.2024

Na czym polega kredyt hipoteczny z rodzicami i czy warto się na niego zdecydować?

Zaciągnięcie kredytu hipotecznego wymaga bardzo dobrej zdolności kredytowej. Niestety nie każda osoba uzyska takie finansowanie. Młode osoby chcą jednak zaciągać kredyty hipoteczne na zakup pierwszego mieszkania czy domu. Jak rozwiązać problem zbyt niskiej zdolności kredytowej? W tym artykule przybliżymy, czym jest kredyt hipoteczny z rodzicami oraz przedstawimy jego wady i zalety.

kredyt z odroczona splata
Paulina Przybysz10.01.2024

Kredyt z odroczoną spłatą – to powinieneś wiedzieć!

Jeśli spłata kredytu sprawia Ci problemy, najgorsze, co możesz zrobić, to po prostu przestać regulować raty. Grozi Ci wtedy szereg konsekwencji – od negatywnego wpisu do BIK po egzekucję komorniczą. Jak uniknąć takich przykrych sytuacji? Zwróć się po pomoc do banku i to od razu, gdy pojawią się problemy. Instytucje kredytowe oferują dla swoich klientów pomoc w postaci kredytu z odroczoną spłatą. Jak w praktyce wygląda takie rozwiązanie? Czy warto z niego skorzystać? Po przeczytaniu tego artykułu poznasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania!

kredyt ekologiczny z dotacja bgk
Paulina Przybysz08.01.2024

Kredyt ekologiczny z dotacją BGK – z troski o środowisko

W dzisiejszych czasach ekologia ma coraz większe znaczenie. Rośnie świadomość społeczeństwa, bo zdajemy sobie sprawę z tego, jak poważne są konsekwencje coraz gorszego stanu środowiska naturalnego. Również część klientów zaczyna stosować „zielone” kryteria, wybierając miejsce, gdzie robią zakupy. Zrównoważona środowiskowo działalność gospodarcza wymaga jednak szeregu kosztownych zmian. Jeśli twojej firmy nie stać na takie inwestycje, warto zainteresować się kredytem ekologicznym.

pozyczka podporzadkowana
Paulina Przybysz05.01.2024

Pożyczka podporządkowana jako specyficzna forma finansowania działalności

Czasami klasyczne kredyty bankowe są trudno dostępne. Przedsiębiorstwa giełdowe mogą zwiększać kapitał własny poprzez emisję akcji. Co jednak z pozostałymi firmami? Rozwiązaniem może być pożyczka podporządkowana, często wykorzystywana także przez banki. Na czym polega to wyjątkowe finansowanie? Sprawdzamy, jak zaciąga się pożyczki podporządkowane i czy warto to robić.

kredyt konsorcjalny
Paulina Przybysz02.01.2024

Kredyt konsorcjalny – jak sfinansować potężne inwestycje?

Potocznie słowo „konsorcjum” kojarzymy z zespołem spółek, które wspólnie dążą do tego samego celu. Mało kto jednak wie, że podobny syndykat mogą utworzyć również banki, aby realizować duże inwestycje. Mowa tutaj o kredycie konsorcjalnym, który jest potencjalnie bardzo zyskowny dla kredytodawcy. Charakteryzuje się jednak również podwyższonym ryzykiem – kwoty takich wierzytelności sięgają milionów złotych. Dlatego może być rozwiązaniem dla firm, które szykują tak kosztowne projekty. Co to jest kredyt konsorcjalny, jak wygląda procedura przyznawania i czy w ogóle warto się o niego starać? Odpowiadamy na te ważne pytania.

list gonczy za dlugi
Paulina Przybysz30.12.2023

List gończy za długi – jak postępować, gdy zostanie wydany?

Niespłacanie zobowiązań finansowych na czas ma swoje konsekwencje. Tego typu sprawy, jeśli nie zostaną rozwiązane wcześniej, zazwyczaj kończą się na egzekucji komorniczej. A co jeśli ta metoda windykacji zawodzi? Ostatnią nadzieją wierzyciela na odzyskanie należności może być zgłoszenie zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa do prokuratury. List gończy za długi to sytuacja ekstremalna, ale nie jest to nieprawdopodobny scenariusz. Jak go uniknąć?

przyklad reprezentatywny
Paulina Przybysz28.12.2023

Przykład reprezentatywny

Czytając oferty kredytowe w poszczególnych bankach, na pewno spotkaliście się z tzw. przykładami reprezentatywnymi. Zastanawiacie się, czy ta symulacja realistycznie pokazuje koszty, które przyjdzie Wam ponieść, gdy zadłużycie się w danym banku? Pomagamy zrozumieć pojęcie przykładu reprezentatywnego. Sprawdzamy, co na ten temat mówią przepisy i po co wprowadzono ten termin do obiegu.

ulga odsetkowa
Paulina Przybysz25.12.2023

Ulga odsetkowa – niższy podatek dzięki kredytowi hipotecznemu?

Spłacasz kredyt i chcesz zmniejszyć podatek dochodowy w całkowicie legalny sposób? Taką możliwość daje tzw. ulga odsetkowa. Nie wszyscy kredytobiorcy będą jednak mogli z niej skorzystać. Dla kogo zatem przeznaczone jest to rozwiązanie? Sprawdź, jakie warunki musisz spełnić, żeby zapłacić mniejszy PIT. Wyjaśniamy, jak działa ulga odsetkowa 2023!

pozyczka plynnosciowa
Paulina Przybysz23.12.2023

Pożyczka płynnościowa – ratunek dla przedsiębiorców w dobie kryzysu

Ostatnie trudne światowe wydarzenia nie oszczędzają nikogo. Nie ma chyba osoby, która nie odczułaby skutków pandemii COVID-19 albo wybuchu wojny na Ukrainie na własnej skórze. Rosnące ceny paliw i surowców, inflacja, niepewność, zmienne stopy procentowe. To wszystko odbija się na gospodarce, a cierpią na tym nie tylko konsumenci, ale też firmy. W trudnej sytuacji są zwłaszcza mniejsze przedsiębiorstwa, które nie mają ogromnego zaplecza finansowego wielkich korporacji. Z pomocą przychodzi pożyczka płynnościowa, czyli finansowanie na preferencyjnych warunkach. Dowiedz się więcej!

ulga na zle dlugi
Paulina Przybysz21.12.2023

Ulga na złe długi – wszystko, co powinieneś wiedzieć!

Sprzedajesz swoje produkty lub usługi, wystawiasz faktury, płacisz od nich podatki i otrzymujesz na konto należność. Tak wyglądałoby prowadzenie biznesu w idealnym świecie. Wiemy jednak, że rzeczywistość często bywa mniej przychylna. Klienci i kontrahenci nie zawsze opłacają faktury, a Ty zadajesz sobie wtedy pytanie: co z zapłaconym VAT-em i innymi podatkami? Powinieneś zapoznać się z zagadnieniem ulgi na złe długi. Sprawdź, jakie kwoty możesz odliczyć od podatku.

strona12345623
Idź do strony:Przejdź

Chcesz wiedzieć więcej na temat kredytów?

Nasi specjaliści udzielą Ci wszelkich informacji na temat możliwości kredytowania.

Skontaktuj się z nami