Dzielimy się rzetelnymi i wartościowymi informacjami na temat kredytów.

Artykuł na dziś

Pożyczka leasingowa – co to jest?
Paulina Przybysz18.02.2021

Pożyczka leasingowa – co to jest?

Nikomu nie jest prawdopodobnie obce pojęcie kredytu, a i o leasingu słyszała niewątpliwie znaczna większość Polaków. Za to już termin „pożyczka leasingowa” jest znacznie mniej znana, chociaż powoli zaczyna się to zmieniać. Ten produkt finansowy już od lat rośnie w popularności, dlatego też zdecydowanie warto pochylić się nad tym, co właściwie oznacza ten termin.

Najnowsze artykuły

Konsolidacja dużych kredytów
Paulina Przybysz25.03.2023

Zmiana warunków umowy kredytu – przebieg krok po kroku

Umowa kredytowa to bardzo elastyczny rodzaj zobowiązania. Umowa kredytowa podpisania dzisiaj nie oznacza wcale identycznych warunków spłaty zadłużenia w przyszłości. Kredytobiorca na wszelki wypadek powinien przygotować się na zmiany niektórych zapisów przez pożyczkodawcę. Banki detaliczne muszą reagować na ryzyko zgodnie z rekomendacjami Komisji Nadzoru Finansowego oraz Narodowego Banku Polskiego. Większość banków detalicznych to spółki akcyjne. W takim przypadku główny cel do maksymalizacja zysku dla akcjonariuszy. Jeżeli w gospodarce lub w regulaminach banków zachodzą drastyczne zmiany, aktualizacja warunków umowy kredytowej to naprawdę nic dziwnego. Pamiętaj, że o zmianę warunków możesz też wnioskować samodzielnie. Konsolidacja kredytu to jeden z ciekawszych przykładów takiego działania. Z drugiej strony może to też zrobić kredytodawca. Kulminacyjny moment kontynuacji współpracy to podpisanie aneksu, w którym dwie strony określają nowe warunki współpracy. Sprawdź w publikacji, z czym wiąże się zmiana warunków umowy dla kredytów hipotecznych oraz pożyczek konsumpcyjnych i w jaki sposób zabezpieczyć się ekonomicznie przed taką sytuacją? Jeżeli poruszasz się po rynku kredytowym, taka wiedza to właściwie niezbędnik ułatwiający wybranie właściwej instytucji pożyczkowej.

Konsolidacja dużych kredytów
Paulina Przybysz23.03.2023

Wspólny kredyt gotówkowy – poznaj jego warunki

Kredyt gotówkowy jest najczęściej zaciąganym rodzajem kredytu bankowego. W swojej ofercie mają go wszystkie banki działające na terenie naszego kraju. Warto pamiętać, że taki kredyt można wziąć nie tylko samodzielnie. Dostępny jest również wspólny kredyt gotówkowy, który jest doskonałym rozwiązaniem, jeśli poziom zdolności kredytowej nie pozwala na samodzielne pożyczenie pieniędzy w banku. To dobre posunięcie również wówczas, gdy planujesz pożyczyć naprawdę dużą sumę. Przyjrzyjmy się wspólnemu kredytowi gotówkowemu bliżej.

Konsolidacja dużych kredytów
Paulina Przybysz22.03.2023

Zabezpieczenie pożyczki gotówkowej – jak przebiega i czy jest możliwe?

Banki udzielając pożyczek, zawsze biorą pod uwagę ryzyko niewypłacalności klientów. Dlatego kredytodawcy na ogół decydują się na zabezpieczenie pożyczki. Jeśli kredytobiorca przestanie spłacać swoje zobowiązanie, bank będzie mógł odzyskać pieniądze. Skuteczne zabezpieczenie pożyczki może być bardzo różne. Wielość form sprawia, że każdy, kto zainteresowany jest pożyczeniem pieniędzy z banku, może znaleźć takie zabezpieczenie, które będzie dopasowane do indywidualnych potrzeb i preferencji.

Konsolidacja dużych kredytów
Paulina Przybysz21.03.2023

Rentowność firmy – definicja, zasady obliczeń wskaźnika

Kiedy rozmawiamy o prowadzeniu działalności gospodarczej, niewątpliwie pojawi się szereg różnego rodzaju pojęć. Do tych najważniejszych zalicza się rentowność firmy. Decydując się na założenie firmy, musisz pamiętać, że biznes będzie się opłacał jedynie wtedy, kiedy zyski będą wyższe niż wydatki. Rentowność to wskaźnik, który wskazuje na to, na jakim poziomie kształtuje się dochodowość Twojej firmy. Warto podkreślić, że nie ma jednego wskaźnika rentowności. Wyróżnia się ich kilka. Dostarczają one nieco odmiennej wiedzy na temat kondycji firmy.

Konsolidacja dużych kredytów
Paulina Przybysz20.03.2023

Opłata przygotowawcza – kto musi ją zapłacić?

Podejmując decyzję o pożyczeniu pieniędzy w firmie pożyczkowej, musisz liczyć się z wieloma kosztami dodatkowymi. Zaliczana jest do nich między innymi opłata przygotowawcza. Oczywiście nie wszystkie firmy działające na rynku, które zajmują się pożyczaniem pieniędzy, decydują się na pobieranie opłaty przygotowawczej. Niemniej jednak jej obecność nie jest niczym nadzwyczajnym. Dlatego tak ważne jest, aby przed podpisaniem umowy bardzo dokładnie się z nią zapoznać. Dzięki temu nie będziesz zaskoczony, kiedy przyjdzie Ci ponieść dodatkowe koszty. Co to jest opłata przygotowawcza? Czy jest to koszt pożyczenia pieniędzy, który można odzyskać?

Konsolidacja dużych kredytów
Paulina Przybysz19.03.2023

Pożyczka z gwarantem – czym jest?

Potrzebujesz szybkiej gotówki, ale nie możesz pochwalić się doskonałą zdolnością kredytową? Nawet jeśli masz za sobą negatywną historię kredytową, nie załamuj rąk! Istnieje możliwość, która pozwoli Ci uzyskać dostęp do dodatkowej gotówki. Wystarczy, że znajdziesz zaufaną osobę, która za Ciebie poręczy. Możesz wtedy zaciągnąć tzw. pożyczkę z gwarantem – także online, dlatego nie musisz nawet wychodzić z domu. Wyjaśniamy, czym charakteryzuje się ten produkt finansowy, dla kogo jest dostępny i czy warto po niego sięgać.

Konsolidacja dużych kredytów
Paulina Przybysz18.03.2023

Zawieszenie spłaty kredytu – co warto o nim wiedzieć?

Zobowiązania finansowe bywają uciążliwe w utrzymaniu, zwłaszcza wtedy, gdy są długoterminowe. Masz problemy z uregulowaniem należności? Zastanawiasz się, czy można zawiesić spłatę kredytu gotówkowego? Ten artykuł jest dla Ciebie! Dowiesz się, na jakich zasadach można starać się o wakacje kredytowe i jak zawiesić spłatę kredytu. Czy warto zrobić sobie przerwę w spłacaniu zadłużenia? Przekonajmy się razem!

Konsolidacja dużych kredytów
Paulina Przybysz17.03.2023

Zadłużenie osoby prywatnej – jak je sprawdzić?

Korzystanie z różnego rodzaju kredytów i pożyczek może być istotnym wsparciem finansowym dla wielu osób. Niestety, problemy pojawiają się w momencie, gdy spłata zobowiązań finansowych nie jest możliwa. Okazuje się, że obecnie wiele Polaków ma spore kłopoty ze spłacaniem rat. Planujesz nawiązanie współpracy z nowym klientem? A może chcesz poznać stan swojego zadłużenia? Dowiedz się, jak sprawdzić zadłużenie osoby prywatnej.

pozyczka-pracownicza-czym-jest-i-jak-sie-o-nia-ubiegac
Paulina Przybysz15.03.2023

Pożyczka pracownicza – czym jest i jak się o nią ubiegać?

Gdy człowiekowi potrzebne są pieniądze, a nie ma ich w posiadaniu, jego myśli koncentrują się na tym, jak je zdobyć. Podejmowane rozważania odnoszą się między innymi do skorzystania z pomocy ze strony pożyczkodawców. Jedną z ciekawych opcji jest pożyczka pracownicza. Warto ją rozpatrzyć, ponieważ posiada znacznie więcej zalet w porównaniu z pożyczką udzielaną przez profesjonalne instytucje pożyczkowe.

pozyczka-pozabankowa-dlugoterminowa-co-warto-o-niej-wiedziec
Paulina Przybysz14.03.2023

Pożyczka pozabankowa długoterminowa – co warto o niej wiedzieć?

Obecnie kredyty nie są najpopularniejszą formą pożyczania pieniędzy. Wiele osób korzysta z usług zewnętrznych firm. Pożyczka pozabankowa długoterminowa lub krótkoterminowa to ciekawe formy finansowania, które często gwarantują nawet lepsze warunki, niż banki. Chwilówki czy większe zobowiązania nie powinny być tajemnicą. Sprawdź, co warto wiedzieć, jeśli chodzi o pożyczkę pozabankową długoterminową!

odrzocony-wniosek-a-kredyt-postepowanie
Paulina Przybysz13.03.2023

Odrzucony wniosek o kredyt – postępowanie

Nie każdy wniosek kredytowy jest pozytywnie rozpatrywany przez bank. Bez względu na to, jaka jest Twoja sytuacja materialna, nawet jeśli we wstępnej analizie masz zdolność kredytową na konkretną kwotę, zawsze istnieje ryzyko odrzucenia wniosku o raty. Wyjaśniamy, jakie są najpopularniejsze powody negatywnych decyzji kredytowych i co zrobić, gdy bank odrzucił wniosek o kredyt.

monit-czym-jest-i-kogo-dotyczy
Paulina Przybysz12.03.2023

Monit – czym jest i kogo dotyczy?

W dzisiejszym artykule powiemy o tym, co to znaczy monit. Jesteśmy przekonani, że niejednokrotnie spotkaliście się z tym hasłem w swoim życiu. Jednak, czy wiecie, co się za nim kryje? Jeśli nie, spieszymy z informacjami.

strona12345617
Idź do strony:Przejdź

Chcesz wiedzieć więcej na temat kredytów?

Nasi specjaliści udzielą Ci wszelkich informacji na temat możliwości kredytowania.

Skontaktuj się z nami