Dzielimy się rzetelnymi i wartościowymi informacjami na temat kredytów.

Artykuł na dziś

Pożyczka leasingowa – co to jest?
Paulina Przybysz18.02.2021

Pożyczka leasingowa – co to jest?

Nikomu nie jest prawdopodobnie obce pojęcie kredytu, a i o leasingu słyszała niewątpliwie znaczna większość Polaków. Za to już termin „pożyczka leasingowa” jest znacznie mniej znana, chociaż powoli zaczyna się to zmieniać. Ten produkt finansowy już od lat rośnie w popularności, dlatego też zdecydowanie warto pochylić się nad tym, co właściwie oznacza ten termin.

Najnowsze artykuły

list gonczy za dlugi
Paulina Przybysz30.12.2023

List gończy za długi – jak postępować, gdy zostanie wydany?

Niespłacanie zobowiązań finansowych na czas ma swoje konsekwencje. Tego typu sprawy, jeśli nie zostaną rozwiązane wcześniej, zazwyczaj kończą się na egzekucji komorniczej. A co jeśli ta metoda windykacji zawodzi? Ostatnią nadzieją wierzyciela na odzyskanie należności może być zgłoszenie zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa do prokuratury. List gończy za długi to sytuacja ekstremalna, ale nie jest to nieprawdopodobny scenariusz. Jak go uniknąć?

przyklad reprezentatywny
Paulina Przybysz28.12.2023

Przykład reprezentatywny

Czytając oferty kredytowe w poszczególnych bankach, na pewno spotkaliście się z tzw. przykładami reprezentatywnymi. Zastanawiacie się, czy ta symulacja realistycznie pokazuje koszty, które przyjdzie Wam ponieść, gdy zadłużycie się w danym banku? Pomagamy zrozumieć pojęcie przykładu reprezentatywnego. Sprawdzamy, co na ten temat mówią przepisy i po co wprowadzono ten termin do obiegu.

ulga odsetkowa
Paulina Przybysz25.12.2023

Ulga odsetkowa – niższy podatek dzięki kredytowi hipotecznemu?

Spłacasz kredyt i chcesz zmniejszyć podatek dochodowy w całkowicie legalny sposób? Taką możliwość daje tzw. ulga odsetkowa. Nie wszyscy kredytobiorcy będą jednak mogli z niej skorzystać. Dla kogo zatem przeznaczone jest to rozwiązanie? Sprawdź, jakie warunki musisz spełnić, żeby zapłacić mniejszy PIT. Wyjaśniamy, jak działa ulga odsetkowa 2023!

pozyczka plynnosciowa
Paulina Przybysz23.12.2023

Pożyczka płynnościowa – ratunek dla przedsiębiorców w dobie kryzysu

Ostatnie trudne światowe wydarzenia nie oszczędzają nikogo. Nie ma chyba osoby, która nie odczułaby skutków pandemii COVID-19 albo wybuchu wojny na Ukrainie na własnej skórze. Rosnące ceny paliw i surowców, inflacja, niepewność, zmienne stopy procentowe. To wszystko odbija się na gospodarce, a cierpią na tym nie tylko konsumenci, ale też firmy. W trudnej sytuacji są zwłaszcza mniejsze przedsiębiorstwa, które nie mają ogromnego zaplecza finansowego wielkich korporacji. Z pomocą przychodzi pożyczka płynnościowa, czyli finansowanie na preferencyjnych warunkach. Dowiedz się więcej!

ulga na zle dlugi
Paulina Przybysz21.12.2023

Ulga na złe długi – wszystko, co powinieneś wiedzieć!

Sprzedajesz swoje produkty lub usługi, wystawiasz faktury, płacisz od nich podatki i otrzymujesz na konto należność. Tak wyglądałoby prowadzenie biznesu w idealnym świecie. Wiemy jednak, że rzeczywistość często bywa mniej przychylna. Klienci i kontrahenci nie zawsze opłacają faktury, a Ty zadajesz sobie wtedy pytanie: co z zapłaconym VAT-em i innymi podatkami? Powinieneś zapoznać się z zagadnieniem ulgi na złe długi. Sprawdź, jakie kwoty możesz odliczyć od podatku.

czy za dlugi mozna isc do wiezienia
Paulina Przybysz19.12.2023

Czy za długi można iść do więzienia?

Niespłacanie swoich zobowiązań finansowych w terminie, zarówno tych wobec banków i firm pozabankowych, jak i instytucji państwowych, a także wobec innych osób, może nieść za sobą szereg nieprzyjemnych konsekwencji. W najgorszym przypadku za długi można pójść nawet do więzienia. Dotyczy to szczególnych sytuacji określonych w Kodeksie karnym i tylko niektórych typów zobowiązań. Wielu kredytobiorców zastanawia się jednak, czy i kiedy za długi można iść do więzienia. Co warto wiedzieć na ten temat? Podpowiadamy.

dewaluacja kredytu
Paulina Przybysz17.12.2023

Dewaluacja kredytu – czy kredytobiorcy tracą na inflacji?

W ogólnym ujęciu dewaluacja równa się spadkowi wartości. To termin, który większość z nas kojarzy z kursem walut. Jeśli jakaś jednostka monetarna zostaje zdewaluowana, to znaczy, że traci na wartości w stosunku do innych dewiz. A czy wiedziałeś, że to pojęcie odnosi się też do zobowiązań? Odpowiadamy dzisiaj na pytania związane z dewaluacją kredytu. Kiedy to zjawisko ma miejsce i co oznacza dla kredytobiorców? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

umowa na zastepstwo a kredyt
Paulina Przybysz15.12.2023

Umowa na zastępstwo a kredyt – kto dostanie pieniądze, a komu bank odmówi?

Wszyscy wiemy, że aby starać się o kredyt, potrzebne jest stałe źródło dochodów. Banki najbardziej przychylnie patrzą na umowę o pracę, a kontrakty cywilnoprawne (umowa o dzieło, umowa zlecenia) mogą znacznie obniżyć Twoje szanse. Pojawia się jednak pytanie, co z umową na czas określony? Jej szczególnym przypadkiem jest umowa na zastępstwo. A kredyt? Czy w tym przypadku warto się o niego starać? Sprawdź, jakie masz szanse.

koszty okolokredytowe
Paulina Przybysz12.12.2023

Koszty okołokredytowe, czyli jak sprawdzić, ile rzeczywiście zapłacisz za kredyt

Zamierzasz wziąć kredyt, ale masz wrażenie, że gubisz się w nadmiarze informacji? Nic dziwnego. Jest wiele parametrów, które trzeba brać pod uwagę. Liczy się nie tylko oprocentowanie, które może się okazać jedynie ułamkiem wszystkich wydatków związanych z finansowaniem. Zwłaszcza jeśli zadłużamy się, aby mieć możliwość zakupu mieszkania. Koszty okołokredytowe to coś, z czym trzeba się liczyć od samego początku. Całkowity koszt kredytu będzie zależny m.in. od rodzaju finansowania. Aby ułatwić nawigowanie po tym zawiłym temacie, tłumaczymy, co zawiera się w pojęciu kosztów okołokredytowych i jak je policzyć, żeby nie mieć przykrych niespodzianek.

skarga paulianska
Paulina Przybysz10.12.2023

Skarga pauliańska – sposób na nieuczciwego dłużnika?

W idealnym świecie zobowiązania powinny być zawsze spłacane na czas. W życiu są jednak różne sytuacje i zdarza się, że dłużnicy nie dotrzymują warunków umów. Niekiedy bywa też tak, że wręcz pozbywają się składników majątku, aby egzekucja długu była niemożliwa. Czy jako wierzyciel jesteś w tej sytuacji bezradny? Sprawdź, czy przysługuje Ci tzw. skarga pauliańska. Termin ten postaramy się jak najskuteczniej wyjaśnić w następnych akapitach.

bik – zastrzezenie kredytowe
Paulina Przybysz08.12.2023

BIK – zastrzeżenie kredytowe

Każdy z nas słyszał o niejednym przypadku wymuszenia, polegającego na tym, że przestępcy wyłudzają kredyty na cudze dane. Zastosowanie tego typu procederu oznacza, że oszust zgarnia gotówkę, a ofiara zostaje z długiem. Czy można się przed tym uchronić? Jak zablokować możliwość wzięcia kredytu na Twoje nazwisko? W tej kwestii warto przyjrzeć się usłudze oferowanej przez BIK – zastrzeżeniu kredytowemu. Dowiedz się, na czym polega ta metoda prewencji wyłudzeń kredytowych.

stopy procentowe
Paulina Przybysz27.11.2023

Stopy procentowe – znaczenie dla kredytobiorców i całej gospodarki

Nie ma chyba takiego sektora gospodarki, na który nie wpływałyby stopy procentowe. To od ich wysokości zależą koszty kredytów, zyski z lokat, a nawet ceny na półkach sklepowych. Pomagamy zrozumieć, dlaczego stopy procentowe w Polsce mają tak ogromne znaczenie.

strona12345624
Idź do strony:Przejdź

Chcesz wiedzieć więcej na temat kredytów?

Nasi specjaliści udzielą Ci wszelkich informacji na temat możliwości kredytowania.

Skontaktuj się z nami