Dzielimy się rzetelnymi i wartościowymi informacjami na temat kredytów.

Artykuł na dziś

Pożyczka leasingowa – co to jest?
Paulina Przybysz18.02.2021

Pożyczka leasingowa – co to jest?

Nikomu nie jest prawdopodobnie obce pojęcie kredytu, a i o leasingu słyszała niewątpliwie znaczna większość Polaków. Za to już termin „pożyczka leasingowa” jest znacznie mniej znana, chociaż powoli zaczyna się to zmieniać. Ten produkt finansowy już od lat rośnie w popularności, dlatego też zdecydowanie warto pochylić się nad tym, co właściwie oznacza ten termin.

Najnowsze artykuły

Upadlosc-JDG
Paulina Przybysz20.07.2023

Upadłość JDG – jak zamknąć niewypłacalną firmę?

W pierwszym kwartale roku 2023 Główny Urząd Statystyczny odnotował prawie 30% więcej upadłości przedsiębiorstw niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Ta niepokojąca zależność pokazuje, że z niewypłacalnością zmaga się coraz większa liczba podmiotów. Zastanawia zatem kwestia tego, czy można ogłosić upadłość firmy jednoosobowej? Sprawdzimy, jakie warunki trzeba spełnić i opiszemy procedury, na które należy się przygotować. Dlaczego najczęściej dochodzi do upadłości JDG? Jeśli zastanawiasz się nad odpowiedziami na powyższe pytania, zapraszamy do lektury.

Wypłata dla pracowników
Paulina Przybysz30.06.2023

Upadłość firmy a wypłaty dla pracowników – jak rozwiązać kwestię zaległych pensji?

Firma, w której jesteś zatrudniony, ogłosiła upadłość? Jest to niestety problem, z którym mierzy się wiele osób. W trudnych dla gospodarki czasach bankructwo przedsiębiorstw nie należy do rzadkości. W wyniku tych procesów dziesiątki osób stają się bezrobotne. Co więcej, pracodawcy często już przed likwidacją działalności mają długi wobec własnych pracowników. Zła sytuacja finansowa podmiotu gospodarczego odbija się przecież nie tylko na jego kontrahentach. Dlatego postanowiliśmy dzisiaj zgłębić te istotne kwestie. Upadłość firmy a wypłaty dla pracowników – jak odzyskać należne świadczenia? Czy wszyscy zatrudnieni stracą pracę?

Sprawdzanie upadłości firmy
Paulina Przybysz26.06.2023

Gdzie sprawdzić upadłość firmy?

Zastanawiasz się, dlaczego sprawdzenie upadłości firmy miałoby Cię interesować? Istnieje wiele powodów, związanych głównie z Twoim bezpieczeństwem finansowym. Wiadomo przecież, że nikt nie zadba o Twoje interesy równie dobrze jak Ty sam. Dlatego dzisiaj dowiesz się, dlaczego warto zweryfikować, czy dana firma jest w upadłości lub zgłosiła do sądu stosowny wniosek. Czasami lepiej zrezygnować z pozornie intratnej transakcji, aby uchronić się przed negatywnymi skutkami w przyszłości. W niniejszym artykule podpowiadamy też przede wszystkim, gdzie sprawdzić upadłość firmy. Zrobisz to często bez wychodzenia z domu i nie musisz nawet mieć wszystkich danych przedsiębiorcy.

Ogłoszenie upadłości spółki komandytowej
Paulina Przybysz21.06.2023

Ogłoszenie upadłości spółki komandytowej — przebieg, warunki, koszty

Spółka komandytowa to forma prowadzenia działalności ciesząca się dużą popularnością. Powody? Korzystne zasady opodatkowania oraz zabezpieczenie majątku komandytariusza, który odpowiada za zobowiązania jedynie do wysokości sumy komandytowej. Mimo sprzyjających warunków upadłość spółek komandytowych nie należy do rzadkości. Warto więc wiedzieć, kiedy trzeba zdecydować się na złożenie wniosku. Wyjaśniamy, jak przygotować dokumenty i czego należy się spodziewać w trakcie procesu.

Ogłoszenie upadłości spółki akcyjnej
Paulina Przybysz17.06.2023

Ogłoszenie upadłości spółki akcyjnej — przebieg krok po kroku

Spółka akcyjna to forma działalności popularna wśród przedsiębiorców operujących na szeroką skalę. Charakteryzuje ją m.in. pełna osobowość prawna oraz zdolność do samodzielnego zaciągania zobowiązań. Co jednak dzieje się, gdy te wymkną się spod kontroli? Upadłość spółki S.A. to ostateczność. Zastanowimy się zatem, w jakich sytuacjach złożenie wniosku jest konieczne i na czym polega upadłość spółki akcyjnej. A akcjonariusze – jak to na nich wpłynie? Wyjaśniamy wszelkie wątpliwości.

Upadłość spółki jawnej
Paulina Przybysz13.06.2023

Upadłość spółki jawnej – czym jest i jak ją ogłosić?

Spółkę jawną stosunkowo łatwo jest założyć. Nie trzeba do tego aktu notarialnego, a koszty otwarcia działalności nie są znaczące. Co jednak dzieje się wtedy, gdy sprawy nie potoczyły się według biznesplanu? Jeśli podmiot staje się niewypłacalny, często okazuje się, że trzeba ogłosić upadłość spółki jawnej. Zastanawiasz się, jak przeprowadzić taki proces? Podpowiadamy, co zawrzeć we wniosku o upadłość spółki jawnej i tłumaczymy, jakie będą konsekwencje wszczęcia procedur.

Upadłość spółki cywilnej
Paulina Przybysz08.06.2023

Upadłość spółki cywilnej – kiedy warto ją ogłosić?

Spółka cywilna to jedna z dopuszczonych w Polsce prawnych form prowadzenia działalności. Wspólnicy zawiązują umowę na mocy Kodeksu cywilnego. Według ustawy podstawą kontraktu jest dążenie do wspólnego celu gospodarczego. Czasami rzeczywistość weryfikuje te postanowienia i firma wpada w kłopoty finansowe. Czy konieczne jest wtedy ogłoszenie upadłości spółki cywilnej?

Upadłość spółki z o.o.
Paulina Przybysz04.06.2023

Upadłość spółki z o.o. – definicja, warunki, koszty

Niewypłacalność przedsiębiorstw często prowadzi do ich likwidacji. Ale skąd wiadomo dokładnie, kiedy spółka z o.o. powinna ogłosić upadłość? Istnieją konkretne przesłanki, które pozwalają stwierdzić, czy w konkretnym przypadku wszczęcie procedury jest konieczne. Ale zacznijmy od początku – czym jest upadłość spółki z o.o. i jakie niesie za sobą konsekwencje? Co stanie się z pracownikami firmy? Opisujemy upadłość spółki z o.o. krok po kroku!

Upadłość konsumencka a kredyt – perspektywy wychodzenia z problemów ekonomicznych
Paulina Przybysz31.05.2023

Upadłość konsumencka a kredyt – perspektywy wychodzenia z problemów ekonomicznych

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej to dla dłużnika z dużymi problemami ekonomicznymi najczęściej ostatnia deska ratunku. Cały proces to nic innego jak dopełnienie formalności w sądzie. Upadłość konsumencka wiąże się z pewnymi konsekwencjami dotyczącymi zdolności kredytowej. Większość kredytobiorców po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej chce wiedzieć, czy może w ogóle myśleć o kolejnym zadłużeniu konsumenckim, inwestycyjnym, hipotecznym i jakie w ogóle konsekwencje wiążą się z bankructwem osoby fizycznej. W artykule przeczytasz, w jaki sposób wygląda kredyt po upadłości konsumenckiej i jak właściwie podejść do budowania zdolności kredytowej po zbudowaniu poduszki finansowej w gospodarstwie domowym.

Opóźnienie w spłacie kredytu – co należy wiedzieć w takiej sytuacji
Paulina Przybysz28.05.2023

Opóźnienie w spłacie kredytu – co należy wiedzieć w takiej sytuacji?

Konieczność opłacania comiesięcznych zobowiązań jest dość uciążliwa. Niestety każdemu może przytrafić się opóźnienie w spłacie kredytu. Taka sytuacja często jest niezależna od zarobków. Niestety opóźnienie oznacza nieprzyjemne dla kredytobiorcy konsekwencje. Sprawdź, co dzieje się, kiedy zwlekasz ze spłatą kolejnej raty kredytu!

Poręczenie wekslowe – co to jest
Paulina Przybysz25.05.2023

Poręczenie wekslowe – co to jest?

Poręczenie wekslowe to określenie, które pojawia się najczęściej w kontekście zabezpieczeń zobowiązań finansowych. Jest to termin, który określa się zamiennie awal. Pod tym hasłem kryje się czynność prawna, która dotyczy przyjęciu przez poręczającego (awalistę) solidarnej odpowiedzialności za dług osoby podpisanej na wekslu. Innymi słowy, odnosi się do zobowiązania poręczyciela, w którym deklaruje wzięcie odpowiedzialności za zobowiązania dłużnika, które wynika z weksla. Formę oraz zakres awalu określają przepisy prawa obowiązujące w kraju, w którym zostaje on udzielony.

Odsetki ustawowe – czym są, ile wynoszą i jak policzyć ich wysokość
Paulina Przybysz22.05.2023

Odsetki ustawowe – czym są, ile wynoszą i jak policzyć ich wysokość?

Kredyty i pożyczki kosztują – ta cena zależy od banków oraz konkretnych, określonych wyżej przepisów. Odsetki ustawowe to właśnie ten element, który nie jest powiązany z firmami pożyczkowymi. Są one ustalane przez rząd. Odsetki ustawowe są wykorzystywane w umowach pożyczki lub kredytu czy też przy opóźnieniach z płatnościami. Sprawdź, co warto o nich wiedzieć!

strona13456724
Idź do strony:Przejdź

Chcesz wiedzieć więcej na temat kredytów?

Nasi specjaliści udzielą Ci wszelkich informacji na temat możliwości kredytowania.

Skontaktuj się z nami