Dzielimy się rzetelnymi i wartościowymi informacjami na temat kredytów.

Artykuł na dziś

Pożyczka leasingowa – co to jest?
Paulina Przybysz18.02.2021

Pożyczka leasingowa – co to jest?

Nikomu nie jest prawdopodobnie obce pojęcie kredytu, a i o leasingu słyszała niewątpliwie znaczna większość Polaków. Za to już termin „pożyczka leasingowa” jest znacznie mniej znana, chociaż powoli zaczyna się to zmieniać. Ten produkt finansowy już od lat rośnie w popularności, dlatego też zdecydowanie warto pochylić się nad tym, co właściwie oznacza ten termin.

Najnowsze artykuły

upadlosc banku a kredyt
Paulina Przybysz23.09.2023

Upadłość banku a kredyt – co należy wiedzieć o tej sytuacji?

Omawiając kwestie kredytów, skupiamy się na tym, co związane z kredytobiorcą. Jaka jest jego sytuacja finansowa, czy ma stałą pracę, czy będzie w stanie spłacać kredyt. Mało uwagi poświęcamy w tym wszystkim kredytodawcy. Nie zastanawiamy się nad tym, że po jego stronie też mogą wystąpić trudności. W ostatecznych sytuacjach może dojść nawet do upadłości banku. A kredyt – co dalej z jego spłatą?

podatek progresywny
Paulina Przybysz18.09.2023

Podatek progresywny – kiedy opłaca się stosować skalę podatkową?

Zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej muszą w Polsce płacić podatek dochodowy. W przypadku firm często można wybrać formę opodatkowania działalności. Mamy do dyspozycji metodę liniową lub progresywną. Dzisiaj pochylimy się nad tym drugim sposobem. Podatek progresywny – co to jest, jak się go oblicza, kiedy można go stosować? Czytaj dalej i poznaj odpowiedzi na powyższe pytania.

ekspektatywa na czym polega
Paulina Przybysz12.09.2023

Ekspektatywa – na czym polega i kiedy ma zastosowanie?

Zastanawiasz się nad zakupem mieszkania deweloperskiego, ale obawiasz się ryzyka? Prawo proponuje rozwiązanie w postaci ekspektatywy, czyli przyszłego prawa własności. To zabieg stosowany w przypadku transakcji na nieruchomościach, które nie mają księgi wieczystej – prace budowlane nie są wystarczająco zaawansowane. Dzisiaj odpowiemy na pytania, które zapewne właśnie sobie zadajesz. Co daje umowa ekspektatywy i czy w jej przypadku można mówić o kredycie hipotecznym?

stopa lombardowa
Paulina Przybysz07.09.2023

Stopa lombardowa – wysokość, znaczenie, zasady jej ustalania

Zastanawiałeś się kiedyś, od czego zależy to, jaka jest wysokość odsetkowych kosztów kredytów? Albo ile można zarobić na lokacie? To wszystko powiązane jest z wysokością stóp procentowych Narodowego Banku Polskiego (NBP). Od polityki pieniężnej naszego banku centralnego uzależniona jest ilość pieniędzy w obiegu. Jednym z narzędzi do sterowania sytuacją na rynku jest stopa lombardowa NBP. Chcesz się dowiedzieć, jak jest ustalana i na co ma wpływ? Zapraszamy do lektury!

dodatkowe zrodlo dochodu
Paulina Przybysz02.09.2023

Dodatkowe źródło dochodu – czy pomoże w staraniach o kredyt?

Potrzebujesz dodatkowych pieniędzy albo Twoja zdolność kredytowa nie jest najlepsza? W takiej sytuacji warto rozważyć rozejrzenie się za dodatkowym źródłem dochodu. To sposób, który pomoże Ci podnieść swoją atrakcyjność jako klienta w oczach banku. Więcej pieniędzy w kieszeni kredytobiorcy to mniejsze ryzyko dla udzielającego pożyczki. Poznaj nasze pomysły na dodatkowe źródło dochodu i przekonaj się, czy to dobre rozwiązanie!

zaległości w zus a kredyt hipoteczny
Paulina Przybysz28.08.2023

Zaległości w ZUS a kredyt hipoteczny — jak pozbyć się długu i wnioskować o kredyt?

Starasz się o kredyt hipoteczny dla swojej firmy? Jednym z podstawowych wymagań, które banki stawiają przed klientami, jest dobra historia kredytowa. Przedsiębiorcy z długami mają mniejsze szanse już na samym starcie. Co jeśli przeterminowane zobowiązania to zaległości w ZUS? A kredyt hipoteczny – jak mają się do niego posiadane długi? Sprawdźmy, jak sytuacja wpłynie na szanse akceptacji wniosku.

kredyt pomostowy
Paulina Przybysz22.08.2023

Kredyt pomostowy – „przejściowe” finansowanie inwestycji

Kredyt pomostowy to pojęcie, z którym powinni zapoznać się przede wszystkim inwestorzy. Jest narzędziem pozwalającym na rozpoczęcie realizacji przedsięwzięć rozwojowych przed otrzymaniem właściwego finansowania. Z tego powodu szczególnie zainteresowani pożyczką pomostową będą przedsiębiorcy, którzy uzyskali obietnicę otrzymania dotacji unijnej. Na czym zatem polega kredyt pomostowy i kto może się starać o tę formę finansowania?

Macierzyński a upadłość firmy
Paulina Przybysz15.08.2023

Macierzyński a upadłość firmy – zależność

Upadłość firmy będącej pracodawcą zawsze prowadzi do wielu zmartwień i stresów. Tym bardziej wtedy, gdy spodziewasz się potomstwa albo masz malutkie dziecko. Chcesz wtedy skupić uwagę na zapewnieniu mu jak najlepszej opieki, a nie martwić się o zapewnienie utrzymania rodzinie. Poruszymy więc dzisiaj te istotne kwestie. Likwidacja zakładu pracy a ciąża – jaka jest sytuacja przyszłych mam? Poznaj swoje prawa i dowiedz się, co Ci się należy!

Upadłość konsumencka a emerytura
Paulina Przybysz10.08.2023

Upadłość konsumencka a emerytura – co mają ze sobą wspólnego?

Każdy może znaleźć się w trudnej sytuacji finansowej, bo ta zależy nie tylko od nas. Czasami w stan zadłużenia popadamy w wyniku wystąpienia nieprzewidzianych zdarzeń losowych. To spotyka coraz częściej także seniorów. Jak można pomóc im wyjść z długów? Dzięki nowelizacji przepisów upadłościowych jest coś, co można w tej sytuacji zrobić. Upadłość konsumencka emeryta 2023 – na czym polega? Jaką część emerytury może zająć syndyk? Dzisiaj sprawdzimy, czy warto zdecydować się na upadłość konsumencką w późniejszym wieku.

Upadłość układowa
Paulina Przybysz05.08.2023

Upadłość układowa – co to jest i jakie są jej skutki?

Upadłość to sytuacja, w której firma staje się niewypłacalna z powodu zbyt dużej konkurencji na rynku czy złych decyzji osób zarządzających przedsiębiorstwem. Istnieje wiele różnych rodzajów upadłości. Jedną z nich jest upadłość układowa, która w zasadzie jest terminem już dość nieaktualnym, ponieważ nie funkcjonuje on w świetle ustawy Prawo Upadłościowe już od końca 2015 roku, a zastąpiło go pojęcie zawarcia układów upadłości. Czym więc jest upadłość układowa i jakie są jej skutki? Podpowiadamy.

Upadłość firmy
Paulina Przybysz30.07.2023

Upadłość firmy – kompendium wiedzy

Trudna rzeczywistość gospodarcza sprawia, że coraz więcej przedsiębiorstw jest zmuszonych zakończyć działalność. Statystyki pokazują dobitnie: rośnie liczba tych, którzy z powodu bankructwa muszą ogłosić upadłość firmy. To sytuacja, która dotyka nie tylko samych biznesmenów, ale także ich pracowników, klientów i kontrahentów. Każda z tych osób potrzebuje rzetelnych informacji, bo w stresujących okolicznościach najgorsza jest niewiedza. Dlatego tłumaczymy dla Was najważniejsze aspekty tego zagadnienia: jak ogłosić upadłość firmy, co stanie się z zatrudnionymi, czy prawo chroni pracowników przed zwolnieniem, jakie będą konsekwencje przeprowadzenia procesu dla upadłego.

Wniosek o upadłość konsumencką
Paulina Przybysz25.07.2023

Wniosek o upadłość konsumencką – jak go napisać? Gdzie go złożyć?

Upadłość to coś, co intuicyjnie kojarzy nam się z działalnością gospodarczą. Przedsiębiorstwa często przecież bankrutują. Ale czy wiesz, że upadłość może ogłosić teraz każdy? Tę możliwość zawdzięczamy nowelizacji ustawy Prawo upadłościowe z 2020 roku. Dzięki zmianom w przepisach, osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej mogą złożyć wniosek o upadłość konsumencką. To pozwala zastosować wobec nich uproszczone procedury i zmienić charakter postępowania na korzystniejszy dla dłużnika. Jak zatem złożyć wniosek o upadłość konsumencką i czy warto w ogóle to robić? Zebraliśmy dla Ciebie informacje, które pomogą podjąć decyzję.

strona12345624
Idź do strony:Przejdź

Chcesz wiedzieć więcej na temat kredytów?

Nasi specjaliści udzielą Ci wszelkich informacji na temat możliwości kredytowania.

Skontaktuj się z nami