Kredyt refinansowy

Pomożemy Ci zamienić Twój niekorzystny, uciążliwy kredyt na taki, który będziesz spłacać bez żadnego problemu. Dzięki naszemu wsparciu oszczędzisz swój czas, nerwy i pieniądze.

 • ikona dekoracyjna
  Skonsoliduj swoje chwilówki, nawet do 250 tys zł!
 • ikona dekoracyjna
  Liderzy na rynku, ponad 10 letnie doświadczenie.
 • ikona dekoracyjna
  Dogodny okres spłat, od 3 do 144 miesięcy!
 • ikona dekoracyjna
  Możliwość negocjacji warunków na szczeblu decyzyjnym.
Sprawdź opinie

Wypełnij wniosek online

DziękujemyTwoja wiadomość
została wysłana.
Skontaktujemy się najszybciej
jak to będzie możliwe.

Weź kredyt refinansowy i pozbądź się drogich pożyczek z innych banków!

Twój kredyt jest nieopłacalny lub trudny do spłaty?
Zmień go dzięki kredytowi refinansowemu.

ikona dekoracyjna

Wynegocjujemy dla Ciebie kredyt na najkorzystniejszych możliwych warunkach. Możesz mieć pewność, że z naszą pomocą nie przepłacisz.

ikona dekoracyjna

Prowadzone przez nas negocjacje na szczeblu decyzyjnym gwarantują wysoką skuteczność. Nie musisz martwić się o odmowę od banku.

ikona dekoracyjna

Dzięki wydłużonemu okresowi spłaty rozłożysz kredyt na tyle rat, ile będzie dla Ciebie wygodne. Spłacisz go w swoim tempie.

ikona dekoracyjna

Korzystna rata kredytu refinansowego zapewni Ci nie tylko oszczędności, ale także spokój ducha. Koniec ze stresem i opóźnieniami w spłacie.

Dzięki kredytowi refinansowemu wyjdziesz z trudnej sytuacji finansowej.

Wydłużenie okresu spłaty i zmniejszenie rat pozwolą Ci ustabilizować domowe finanse – sprawdź jak możemy polepszyć Twoją sytuację.

Wyślij wniosek
ekspert kredytowy

Bezpieczny i opłacalny kredyt refinansowy.

Spłacasz kredyt, który wraz z upływem czasu stał się nieopłacalny? Jego raty okazały się zbyt trudne do spłaty, a może po prostu nie zadowala Cię poziom obsługi w banku, który go udzielił? Dzięki kredytowi refinansowemu zmienisz stary, nieopłacalny kredyt
w nowy, udzielony na lepszych warunkach i znacznie łatwiejszy do terminowej spłaty.

Wynegocjujemy dla Ciebie kredyt, którego raty nie będą stanowić dla Ciebie wyzwania – szybko, bezpiecznie i bez zbędnych formalności. Dokonamy rzetelnej analizy stanu Twoich finansów, a następnie dopasujemy wysokość rat i okres spłaty kredytu do Twojej sytuacji.

ekspert kredytowy

Dzięki refinansowaniu przestaniesz przepłacać na kredycie.

Przepłacanie na kredycie, nawet jeśli w skali jednego miesiąca nie wydaje się dużym problemem, na przestrzeni całego okresu spłaty zobowiązania może oznaczać ogromne straty – zwłaszcza jeśli mowa o długoterminowych kredytach hipotecznych.

Po co więc niepotrzebnie marnować pieniądze, jeśli można refinansować zobowiązanie i dopasować je do obecnych standardów? Nasi doradcy posiadają kontakty na szczeblach decyzyjnych, które pozwalają im prowadzić negocjacje i osiągać wyniki niedostępne dla kredytobiorców działających samodzielnie. W związku z tym możesz mieć pewność, że kredyt refinansowy uzyskany z naszą pomocą będzie opłacalnym rozwiązaniem.

Pozbądź się drogiego zobowiązania – skorzystaj z kredytu refinansowego.

Doradcy kredytowi Spłata Pożyczek wynegocjują dla Ciebie korzystne warunki kredytowania.
Z naszą pomocą uzyskasz atrakcyjny kredyt refinansowy i pozbędziesz się problematycznych długów. Nie czekaj i skontaktuj się z nami – pomożemy Ci wyjść na prostą.

Wyślij wniosek

Nasi klienci często polecają nas innym.

Większość naszych klientów to osoby, które trafiły do nas z polecenia. Dziękujemy wszystkim za okazane nam zaufanie.

decorative quotes

Dzięki usłudze pośrednictwa finansowego uzyskałam satysfakcjonujący mnie kredyt konsolidacyjny na bardzo dobrych warunkach.

Po stronie firmy zawsze stoi człowiek, więc podziękowania kieruję przede wszystkim do Pana Bartka P. za świetną współpracę, profesjonalizm, skuteczność i wszelką pomoc. Jest to fachowiec godny polecenia.

Joanna P

decorative quotes

Myśląc, że jestem już w sytuacji bez wyjścia, panicznie szukając rozwiązania natknęłam się na tę stronę i profesjonalnie się mną zajęto.

Wystarczyło, że uzupełniłam jeden formularz, pobrałam raport z BIK i pobrałam z konta potwierdzenia przelewów z ostatnich sześciu miesięcy. Te informacje pozwoliły na ocenę sytuacji i podjęcie planu działania w mojej sprawie. W końcu ktoś powiedział mi, że jest szansa na wyjście z długów. Serdecznie polecam Pana Łukasza Końskiego z Warszawy, który zajął się wszystkim, gdy ja byłam bardzo zestresowana!

Anna Rotwin

decorative quotes

Szybkie działanie, nawet kiedy myslalem, że sytuacja jest dramatyczna, bez wyjścia, byłem przekonany dzięki Pani Marlenie, że jednak jest nadzieja i wyjście z tej sytuacji.

I tak się stało, jak mówiła wszystko się udało. Profesjonalizm, podejście do klienta na najwyższym poziomie, polecam gorąco 🙂

Tomasz Steć

Sprawdź czy masz szansę na kredyt refinansowy.

* – Pola obowiązkowe
Wysłanie wniosku kredytowego NIE spowoduje powstania zapytania kredytowego w BIK.

Każdą sprawę analizujemy indywidualnie. Warunki negocjujemy na szczeblu decyzyjnym.

Stosujemy zasady dobrych praktyk pośredników finansowych.

Nasze usługi są bezpieczne i objęte nadzorem KNF.

logo-knf
DziękujemyTwoja wiadomość
została wysłana.
Skontaktujemy się najszybciej
jak to będzie możliwe.

Jesteśmy specjalistami od kredytów refinansowych – znajdziemy korzystne wyjście w każdej sytuacji.

Do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie, tak aby znaleźć dla danego klienta najbardziej korzystną w jego sytuacji ofertę. Liczni zadowoleni klienci są najlepszym świadectwem tego, że jeśli obdarzysz nas zaufaniem, nie pożałujesz tej decyzji. Naszych doradców cechuje profesjonalizm, rzetelność i wysoki poziom zaangażowania.

Dowodem ich kompetencji jest bardzo wysoka skuteczność – nawet w trudnych sytuacjach. Wieloletnie doświadczenie w branży i szerokie kwalifikacje sprawiają, że żadne wyzwanie nie jest dla nich zbyt trudne. Jeśli więc chcesz zamienić swój aktualny kredyt na korzystniejszy, nie czekaj, a skontaktuj się z nami i ciesz się opłacalnym kredytem refinansowym. Udzielimy Ci wsparcia na każdym etapie finansowania i chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania, tak aby cały proces pozyskiwania i spłaty kredytu nie miał przed Tobą żadnych tajemnic.

Atrakcyjny kredyt oddłużeniowy przy minimum formalności ze Spłata Pożyczek.

Ekspert kredytowy

Jak wygląda refinansowanie kredytu?

 1. Profesjonalna analiza Twojej sytuacji finansowej
 2. Wniosek o kredyt refinansowy
 3. Negocjacje z osobami decyzyjnymi w banku
 4. Pozytywna decyzja kredytowa
 5. Podpisanie umowy kredytu i wypłata środków
 6. Zamknięcie starego zobowiązania i spłata nowego
Kredyty refinansowe online
Ekspert kredytowy

Jakie zalety ma kredyt refinansowy?

 • Pozbycie się niekorzystnego kredytu
 • Możliwość wydłużenia okresu spłaty
 • Niska i wygodna do spłaty rata
 • Refinansowanie wysokich kwot
 • Poprawa sytuacji finansowej
 • Indywidualnie ustalane parametry kredytu
Zapytaj o wysokość Twojej raty

Zrobić budżet to wskazać swoim pieniądzom, dokąd mają iść, zamiast się zastanawiać, gdzie się rozeszły.

Co warto wiedzieć o kredycie refinansowym?

Czym jest kredyt refinansowy?

Kredyt refinansowy można porównać do zmiany operatora sieci komórkowej. W tym wypadku przenosimy nasz kredyt z jednego banku do drugiego. Nowy kredytodawca spłaca za nas dług w poprzednim banku, tym samym uwalniając nas od ciążącego na nas zobowiązania. Dzięki temu możemy pozbyć się starego, niekorzystnego kredytu, którego terminowe regulowanie sprawiało nam problem. Refinansowanie kredytu pozwala nam na nowo negocjować z bankiem warunki spłaty nowego zobowiązania. Kredyt refinansowy może mieć np. wydłużony okres spłaty względem oryginalnego kredytu, co pozwala zmniejszyć wysokość jego rat.
 

Dodatkowo, przy spłacie starego kredytu i zaciągnięciu nowego na jego miejsce, refinansowanie kredytu pozwala skorzystać z dodatkowych przywilejów i zabezpieczeń związanych z nowelizacją prawa w zakresie kredytów, zarówno hipotecznych, jak i konsumenckich. Kredyty hipoteczne są zaciągane nawet na 30 lub więcej lat, co oznacza, że prawdopodobnie wciąż wielu kredytobiorców spłaca zobowiązania zaciągnięte przed 2018 rokiem. Jest to o tyle istotne, że wtedy weszła w życie ustawa o kredycie hipotecznym i nadzorze nad pośrednikami oraz agentami, która między innymi zapewnia prawo do wcześniejszej spłaty zobowiązania w dowolnym momencie, a także ogranicza prowizję, jaką może za to pobrać kredytodawca.

Kredyt refinansowy – dobry sposób na poprawę sytuacji finansowej

Wziąłeś kiedyś kredyt z bardzo wysoką marżą i już nie radzisz sobie z jego spłatą? Chciałbyś nieco odciążyć swój domowy budżet od wysokich rat starego zobowiązania? W poprawie Twojej obecnej sytuacji finansowej może pomóc Ci kredyt refinansowy. Warto jest zastanowić się nad tym rozwiązaniem i zmienić wysokie comiesięczne raty na takie, które są dostosowane do Twoich możliwości finansowych. W ten sposób budżet, który do tej pory wydawał Ci się niewysoki, przez konieczność spłaty wysokich rat może okazać się wystarczający do tego, aby znaleźć w nim miejsce na oszczędności oraz realizację marzeń.
 

Nawet jeśli wysokość raty nie jest dla Ciebie problemem, może okazać się, że obecnie proponowane warunki kredytowania są znacznie korzystniejsze, i niższe oprocentowanie pozwoli Ci sporo zaoszczędzić. Kredyt refinansowy z niższym oprocentowaniem pozwoli Ci spłacić aktualny dług, a w zamian np. decydując się na tę samą wysokość raty, spłacisz swoje zobowiązanie w krótszym okresie. Nie wiesz jakie rozwiązanie jest dla Ciebie najkorzystniejsze? Czy kredyt refinansowy jest dla Ciebie dobrą opcją? Z pomocą naszych doradców skorzystasz z najlepszej oferty kredytu refinansowego na rynku i zapomnisz o problemach w zarządzaniu domowym budżetem.

Kto może wnioskować o kredyt refinansowy?

Refinansowanie kredytu może być korzystnym rozwiązaniem w wielu różnych sytuacjach. Najczęściej spotykaną z nich jest taka, w której po pewnym czasie, obecnie spłacany kredyt jest nieopłacalny względem tych, które oferowane są aktualnie.
 

Kredyt refinansowy jest chętnie wybieranym rozwiązaniem w przypadku osób spłacających wysokie kredyty (zwłaszcza gdy pozostały okres spłaty jest jeszcze bardzo długi). Dobrym przykładem są kredyty hipoteczne, gdzie nawet minimalne obniżenie oprocentowania może oznaczać wysokie oszczędności. Jeśli więc jesteśmy posiadaczami kredytu hipotecznego, powinniśmy przez cały okres spłaty trzymać rękę na pulsie. Sytuacja na rynku kredytowym zmienia się bardzo dynamicznie, a banki konkurują między sobą o klientów. W związku z tym nawet jeśli warunki były w momencie brania kredytu korzystne, szybko może się to zmienić. Kredyt refinansowy pozwala rozwiązać ten problem.

 

Kiedy jeszcze warto skierować się w stronę refinansowania kredytu? Warto o nim pomyśleć również, jeżeli nie jesteśmy zadowoleni ze standardów obsługi w obecnym banku. Wtedy refinansowy kredyt może okazać się rozwiązaniem wszelkich naszych problemów zarówno ze spłatą niekorzystnego zobowiązania, jak i problemów dotyczących obsługi klienta, czy innych kwestii okołokredytowych.

Kiedy warto skorzystać z kredytu refinansowego?

Kredyt refinansowy to korzystne rozwiązanie dla osób, które niegdyś zdecydowały się na zaciągnięcie zobowiązania z bardzo wysoką marżą. To koszt kredytu, o którym decyduje bank, i który możemy negocjować. Refinansowanie kredytu pozwala pozbyć się drogiego, uciążliwego w spłacie zobowiązania. Warunki na rynku kredytowym zmieniły się diametralnie w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat, w związku z czym osoby, które zaciągały kredyt na przełomie XX i XXI wieku mogą czuć się stratne, spłacając wysokie raty. Jak widać, istnieje jednak korzystne wyjście z takiej sytuacji. Jeśli nie musisz ponieść dodatkowych kosztów za przeniesienie kredytu do innego banku i wcześniejszą spłatę starego zobowiązania, to warto poważnie się zastanowić nad tą możliwością.
 
W przypadku refinansowania kredytu należy zwrócić uwagę nie tylko na same warunki kredytowania nowego zobowiązania, ale także na koszty związane z wcześniejszą spłatą aktualnego kredytu, które mogą być bardzo różne. Zanim skorzystasz z tego rodzaju kredytu, przekalkuluj czy jest to dla Ciebie opłacalne rozwiązanie pod względem finansowym – pomóc Ci w tym może doradca Spłaty Pożyczek.

Na co można przeznaczyć kredyt refinansowy?

W przypadku kredytu refinansowego możemy mówić tak naprawdę o jednym głównym celu takiego produktu – spłacie uciążliwego dla kredytobiorcy zobowiązania. Pieniądze pozyskane w ramach refinansowania bardzo często są przekazywane bezpośrednio przez bank do poprzedniego wierzyciela. Wśród wielu dostępnych ofert zdarzają się jednak takie, które obejmują również dodatkową gotówkę, jaką może otrzymać kredytobiorca. Jest to oczywiście opcja uzależniona od potrzeb osoby wnioskującej, nie stanowi obowiązku. Jeśli jednak decydujemy się na większą kwotę kredytu refinansowego niż jedynie ta potrzebna do spłaty uciążliwego zobowiązania, to nadwyżkę możemy przeznaczyć na dowolny cel.

Kredyt refinansowy – ogólne warunki

Jak w przypadku każdego innego produktu finansowego, tak również podczas ubiegania się o kredyt refinansowy, kredytobiorca musi spełnić kilka warunków. W jakim celu? Wnioskując o taki produkt, musimy bowiem udowodnić kredytodawcy dwie kwestie. Pierwszą z nich jest udokumentowanie tego, że posiadamy niekorzystne dla nas zobowiązanie finansowe. Drugą natomiast jest wykazanie zdolności kredytowej w celu zwiększenia naszej wiarygodności w oczach banku. Instytucja finansowa będzie chciała mieć bowiem większą pewność, że zaciągnięty kredyt refinansowy zostanie spłacony.

Jakie dokumenty są potrzebne do wnioskowania o kredyt refinansowy?

Kredyt refinansowy wymaga zebrania szeregu dokumentów, które należy dołączyć do wniosku o udzielenie takiego wsparcia. Niezbędne może okazać się zaświadczenie o zatrudnieniu od pracodawcy, potwierdzenie otrzymywania renty lub emerytury w określonej wysokości, lub inne pismo potwierdzające fakt uzyskiwania dochodów. Ponadto potrzebna jest umowa kredytu, który chcemy refinansować. Przedstawiając ten dokument instytucji finansowej, udzielającej kredytu refinansowego, wykażemy, że posiadamy uciążliwe zobowiązanie w określonej kwocie.

 

Kluczowym etapem jest analiza dostępnych ofert i złożenie wniosku w banku, który zaproponuje najlepsze warunki. Można zrobić to samodzielnie, ale wsparcie doświadczonego pośrednika kredytowego nie dość, że przyspieszy i ułatwi cały ten proces, to jeszcze zagwarantuje, że na pewno weźmiemy kredyt na tak korzystnych warunkach, jak to tylko możliwe. Między innymi dlatego, że pośrednik będzie prowadził negocjacje bezpośrednio z osobami decyzyjnymi w banku. Kredyt refinansowy ma na celu polepszenie warunków kredytowania, dlatego warto wystrzegać się pochopnych decyzji i wspomóc się wiedzą i doświadczeniem specjalistów kredytowych.

Jaką zdolność kredytową muszę mieć, aby otrzymać kredyt refinansowy?

Każdorazowo gdy występujemy z wnioskiem o kredyt w banku, zweryfikowana zostanie nasza zdolność kredytowa. Nie inaczej jest w przypadku kredytu refinansowego. Bank nie udzieli bowiem kredytu w ciemno, bez zweryfikowania wiarygodności potencjalnego klienta. Takie refinansowanie kredytu wiązałoby się dla niego ze zbyt dużym ryzykiem.
 

Szczególnie biorąc pod uwagę, jak wysokie są często kwoty tego typu zobowiązań. Obliczenie zdolności kredytowej pozwala wykluczyć osoby, które z dużym prawdopodobieństwem nie byłyby w stanie spłacać zobowiązania w terminie. Nie da się jednak jednoznacznie wskazać, jaka zdolność kredytowa jest potrzebna, aby uzyskać kredyt refinansowy.

 

Wiele zależy od tego, jak oblicza ją dany bank, a także od kwoty zobowiązania, które chcemy refinansować. Nie bez znaczenia są również takie aspekty jak wysokość dochodów, historia kredytowa czy ilość osób będących na naszym utrzymaniu. Do obliczania zdolności kredytowej wykorzystywane są dane zawarte we wniosku kredytowym, a także informacje zawarte w dołączonych do niego dokumentach i w pozyskanym przez bank raporcie Biura Informacji Kredytowej.

Zastąp drogie zobowiązanie kredytem refinansowym i odciąż swój domowy budżet.

Z naszą pomocą uzyskasz korzystny kredyt refinansowy, dzięki któremu zapomnisz o wysokich ratach kredytu. Szybko, sprawnie i przy minimum formalności poprawisz swoją sytuację finansową.
Zmień nieopłacalny kredyt w łatwiejsze do spłaty zobowiązanie z pomocą doradców
Spłata Pożyczek

Wyślij wniosek

Co jeszcze powinieneś wiedzieć o kredycie refinansowym?

Co bank sprawdzi za pośrednictwem BIK?

Aby móc skorzystać z kredytu refinansowego, należy złożyć specjalny wniosek w banku. Następnie zostanie sprawdzona Twoja historia oraz zdolność kredytowa. W tym celu pracownik banku przeanalizuje informacje, które są zawarte na Twój temat w BIK. Jeśli do tej pory nie miałeś kłopotów ze spłatą swoich zobowiązań, to nie powinieneś mieć większego problemu z uzyskaniem pozytywnej decyzji kredytowej. Warto wiedzieć, że w BIK-u przechowywane są nie tylko negatywne wpisy o długach spłacanych z opóźnieniem. Znajdą się w nim także informacje o zobowiązaniach spłacanych na czas. BIK współpracuje z wszystkimi bankami i sporą ilością firm pożyczkowych, w związku z czym przechowywane przez niego dane są dla instytucji finansowych bardzo pomocne przy podejmowaniu decyzji kredytowej. Co istotne, jeśli spłaciliśmy dany kredyt lub pożyczkę na czas, BIK może przechowywać informacje na jej temat tylko za zgodą byłego kredytobiorcy – warto tej zgody udzielić, ponieważ takie informacje działają na naszą korzyść.
 

Jeśli masz jakieś obawy, skorzystaj z pomocy doświadczonego eksperta kredytowego, który zbada Twoją zdolność kredytową jeszcze przed złożeniem wniosku do banku o refinansowanie kredytu. W ten sposób nie narażasz się na decyzję odmowną i masz pewność, że wybierasz nie tylko najtańsze, ale i najkorzystniejsze pod każdym względem rozwiązanie.

Rodzaje kredytów refinansowych dostępnych w bankach i firmach pożyczkowych

Kredyt refinansowy może występować w różnych postaciach. Bardzo często oferty są zróżnicowane pod względem rodzaju zobowiązania, jakie zostaje spłacone z pomocą refinansowania. Jakie są rodzaje kredytów refinansowych? Takiej procedurze najczęściej podlegają wysokie zobowiązania, takie jak kredyt hipoteczny, kredyt inwestycyjny, kredyt na samochód czy kredyt gotówkowy. W każdym z tych przypadków możemy dokonać wcześniejszej spłaty zobowiązania i zmienić warunki spłaty na znacznie korzystniejsze. Kredyt refinansowy bywa wtedy dobrym rozwiązaniem ze względu na fakt, że umowy wspomnianych rodzajów kredytów są zwykle zawierane na długie lata. W tym czasie powstają nowe oferty, które mogą wyróżniać się znacznie bardziej opłacalnymi zasadami kredytowania. Ponadto, podczas spłacania tak wysokich kredytów sytuacja finansowa kredytobiorcy może ulec pogorszeniu, a dzięki niższym miesięcznym ratom kredyt refinansowy rozwiązuje ten problem.

Ile wynosi koszt kredytu refinansowego?

Aby refinansowanie kredytu było opłacalnym procesem, należy dokładnie rozważyć kwestię poniesionych w związku z tym kosztów. Warto zwrócić przy tym uwagę na zwrot, jaki otrzymamy w wyniku wcześniejszej spłaty uciążliwego dla nas kredytu. Musimy jednak pamiętać o opłatach przewidzianych w ramach nowego kredytu refinansowego. Jeśli zależy nam na redukcji kosztów spłacanego kredytu, opłaty nowego zobowiązania powinny wynieść mniej niż zwrot, który znajdzie się na naszym koncie. Kiedy refinansowanie realizowane jest w celu ułatwienia spłaty zobowiązania, również warto zadbać o to, by opłaty były jak najniższe. Ile zatem wynosi koszt kredytu refinansowego?

Oprocentowanie kredytu refinansowego

Istotnym składnikiem kosztów kredytu refinansowego jest oczywiście oprocentowanie. W zależności od wybranej oferty, oprocentowanie kredytu refinansowego waha się w granicach od kilku do kilkunastu procent. To dosyć szeroki zakres – właśnie dlatego wybór kredytu refinansowego powinien być poprzedzony rzeczową analizą dostępnych możliwości. Warto przy tym pamiętać, że to wysokość RRSO, a nie oprocentowania, zapewni nam lepszy pogląd na opłacalność danej oferty. Oprócz oprocentowania kredytu refinansowego istnieją również inne opłaty, na jakie musimy się przygotować w związku z przeniesieniem zobowiązania do nowego banku.

Kredyt refinansowy – kalkulator

Kalkulator kredytowy to specjalne narzędzie udostępniane często przez banki lub inne instytucje finansowe. Dzięki niemu możemy wyliczyć wysokość miesięcznych rat oraz sprawdzić całkowity koszt kredytu. Kredyt refinansowy jest jednak na tyle specyficznym produktem, że obliczenia dokonane z pomocą tak ogólnego narzędzia jak kredyt refinansowy kalkulator mogłyby być w dużym stopniu przekłamane. Podczas ustalania warunków spłaty bank bierze bowiem pod uwagę indywidualne możliwości kredytobiorcy, jego zdolność kredytową, a także wysokość kredytu refinansowego potrzebną do spłaty poprzedniego zobowiązania. Aby dowiedzieć się, która z dostępnych na rynku ofert kredytu refinansowego będzie najbardziej opłacalna, warto udać się do specjalistów Spłaty Pożyczek. Dzięki dokładnej analizie rynku i sytuacji kredytobiorcy zweryfikują oni, która z ofert to najtańszy kredyt refinansowy.

Najtańszy kredyt refinansowy – gdzie go szukać?

Kredyt refinansowy to bardziej skomplikowane zobowiązanie niż zwykły kredyt gotówkowy. Refinansowanie kredytu to bowiem, nie tylko konieczność negocjowania warunków nowego zobowiązania, ale także konieczność spłaty aktualnego. Warto zadbać o to, aby rzeczywiście było ono dla nas korzystne i bardziej opłacalne niż aktualnie spłacany kredyt, który chcemy refinansować. Należy zatem dokładnie porównać aktualne i potencjalne zobowiązanie oraz koszty związane zarówno z zamknięciem starego długu, jak i otwarciem kredytu refinansowego. W przeciwnym wypadku możemy na tej operacji nawet stracić.
 

Nie napotkamy takiego ryzyka, jeśli zdecydujemy się zwrócić o pomoc do wykwalifikowanego pośrednika kredytowego. Taki specjalista, dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu, będzie w stanie zagwarantować, że na pewno na kredycie refinansowym nie stracimy, a przeciwnie – zyskamy, i to całkiem sporo. Tani kredyt refinansowy ma za zadanie polepszyć sytuację kredytobiorcy, dlatego należy do tego podejść w pełni odpowiedzialnie, aby nie zaciągnąć w miejsce niekorzystnego zobowiązania, jeszcze droższego kredytu.

Jak działa ranking kredytów refinansowych?

W internecie znaleźć można rankingi kredytów refinansowych, czyli listy zawierające oferty pochodzące od różnorodnych instytucji finansowych. Umożliwiają one porównanie warunków proponowanych przez banki i firmy pożyczkowe, uwzględniając przy tym kluczowe dane, takie jak maksymalna kwota czy wysokość oprocentowania. Wydawać by się mogło, że porównanie w postaci rankingu stanowi dobre narzędzie w procesie wyboru najlepszego kredytu refinansowego. Wadą takich zestawień jest jednak fakt, że często są one niepełne – nie znajdują się na nich wszystkie dostępne możliwości.
 

Decydując się na pomoc specjalisty Spłaty Pożyczek, nie potrzebujesz już jednak żadnego rankingu kredytów refinansowych. Nasi eksperci doskonale orientują się w temacie dostępnych ofert. Już w trakcie pierwszej rozmowy możesz spodziewać się wstępnych propozycji rozwiązań, które będą w stanie wyeliminować Twój problem uciążliwego kredytu.

Kredyt refinansowy – czy warto? Jakie są wady i zalety tego produktu?

Ilość korzyści wynikająca z faktu skorzystania z kredytu refinansowego jest bardzo duża. Dzięki takiemu produktowi kredytobiorca jest w stanie poprawić swoją złą sytuację finansową spowodowaną niekorzystną umową kredytową.
 

Nieopłacalne i problematyczne warunki spłaty kredytu zostają zmienione według preferencji kredytobiorcy. W rezultacie możemy spodziewać się wydłużonego okresu spłaty i niższych rat. Po skorzystaniu z atrakcyjnej oferty kredytu refinansowego dochodzą jeszcze do tego niższe koszty.

 

Do wad kredytu refinansowego możemy zaliczyć konieczność spełnienia niektórych warunków dotyczących zdolności kredytowej. Posiadanie odpowiednich dochodów czy pozytywna historia kredytowa to czynniki zapewniające większe szanse na pozyskanie taniego kredytu refinansowego. Oprócz tego zniechęcające mogą być formalności. Przeniesienie kredytu do innego banku wiąże się bowiem z koniecznością złożenia wniosku wraz z innymi dokumentami – proces ten wygląda jak w przypadku ubiegania się o nowy produkt finansowy. Z tym możesz jednak sobie poradzić, korzystając z usług doradców Spłaty Pożyczek. Bez problemu radzą sobie oni z procedurami związanymi z ubieganiem się o kredyt lub pożyczkę.

 

Odpowiedź na pytanie, czy warto korzystać z kredytu refinansowego, nie jest tak oczywista. Za każdym razem należy bowiem przyjrzeć się indywidualnej sytuacji kredytobiorcy oraz sprawdzić, czy aktualne warunki kredytu faktycznie są o wiele gorsze niż te, które uzyskamy z pomocą kredytu refinansowego. Faktem jest jednak, że refinansowanie kredytu może być korzystnym krokiem, jeżeli uda nam się znaleźć produkt gwarantujący dogodniejsze warunki spłaty zobowiązania. W ocenie opłacalności kredytu refinansowego pomogą Ci specjaliści Spłaty Pożyczek.

Sprawdź artykuły blogowe związane z kredytem refinansowanym.

kredyt inwestycyjny dla osoby fizycznej
Paulina Przybysz18.04.2024

Kredyt inwestycyjny dla osoby fizycznej – warunki, przeznaczenie i korzyści

„Rozwój” to modne pojęcie odmieniane ostatnio przez wszystkie przypadki. Wszystko wokół nieustannie się zmienia, dlatego my też nie możemy stać w miejscu. Dotyczy to nie tylko nas samych, ale również prowadzonych przez nas firm. Dlatego kredyt inwestycyjny dla osoby fizycznej to produkt bankowy wciąż cieszący się popularnością. Jeśli zastanawiasz się, dla kogo przeznaczony jest ten typ finansowania, na co można wydać uzyskane środki i z jakimi wiąże się kosztami, ten wpis jest dla Ciebie!

rekomendacja s – czym jest
Paulina Przybysz13.04.2024

Rekomendacja S – czym jest i co oznacza dla kredytobiorców?

Sektor finansowy jest jedną z najbardziej rygorystycznie nadzorowanych gałęzi gospodarki. Nic w tym dziwnego – od jego stabilności zależy kondycja całej krajowej ekonomii. Nad funkcjonowaniem instytucji finansowych, ale także ubezpieczeniowych, płatniczych czy emerytalnych pieczę sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego (KNF). Rekomendacja S jest jednym z narzędzi regulujących działalność kredytową banków. KNF wprowadza w niej zasady dotyczące m.in. udzielania kredytów w obcych walutach albo ustala kwestię wkładu własnego w kredytach hipotecznych. Co zaleca Rekomendacja S i jaki ma to wpływ na konsumentów? Dzisiaj poznamy odpowiedzi na te pytania.

spotkanie z doradca kredytowym
Paulina Przybysz08.04.2024

Jak się przygotować na spotkanie z doradcą kredytowym? Przydatne wskazówki

Nie wiesz, która oferta kredytowa będzie dla Ciebie najlepsza? Formalności związane ze staraniami o dodatkowe pieniądze Cię przerastają? Nie rozumiesz skomplikowanych terminów, którymi posługują się banki? Nie ma w tym nic złego. Nie każdy musi być specjalistą od spraw finansowych! W takich sytuacjach warto rozważyć spotkanie z doradcą kredytowym. Ekspert w tej dziedzinie zapewni Ci kompleksową pomoc. Jego usługi mogą okazać się szczególnie pomocne przy skomplikowanym kredycie hipotecznym. O co pytać doradcę? Jak może wyglądać współpraca? Czy w ogóle warto ją nawiązać? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości!

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Wszystkie artykuły

Podpisałeś umowę kredytu, która okazała się niekorzystna a rata zbyt wysoka?

Nasi eksperci pomogą znaleźć dla Ciebie najlepsze rozwiązanie. Kredyty refinansowe dla klientów z całej Polski.

Zapytaj o kredyt refinansowy
Nie udzielamy kredytów i pożyczek ze środków własnych. Nie pośredniczymy w uzyskiwaniu krótkoterminowych kredytów bez zdolności kredytowej z terminem spłaty całej kwoty w terminie 60 dni (lub krótszym).
Przykład reprezentatywny: kwota kredytu bez zdolności kredytowej – 60 000 zł, prowizja – 5%, oprocentowanie nominalne – 5,99%, maksymalna Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) – 7,37%; całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) – 60 000 zł, całkowity koszt kredytu dla Ciebie – 23 893 zł (w tym: prowizja z tytułu udzielenia kredytu 3 000 zł, odsetki od kredytu 20 893 zł, koszty usług dodatkowych 0 zł, koszty zabezpieczeń 0 zł), całkowita kwota do zapłaty – 83 893 zł; prowizja za udzielenie kredytu jest kredytowana, oprocentowanie nominalne – 5,99%, 120 miesięcznych rat w równej wysokości 699,11 zł; minimalny okres spłaty – 4 miesiące, maksymalny okres spłaty – do 120 m-cy.
Jesteśmy biurem pośrednictwa kredytowego. Działamy w imieniu klienta. Nie pobieramy przedpłat. Nasze wynagrodzenie jest płatne tylko w przypadku uzyskania kredytu, podpisania umowy kredytowej przez klienta i uruchomieniu środków przez bank lub instytucję finansową. Wysokość wynagrodzenia ustalana jest indywidualnie z klientem w zależności m.in. od skomplikowania sytuacji, wkładu pracy i sytuacji finansowej. Wynosi ono maksymalnie 19% od kwoty uzyskanego finansowania.