Kredyt preferencyjny

Kredyt preferencyjny to kredyt, który jest przyznawany w ramach różnych programów wsparcia. Takie zobowiązanie finansowe można otrzymać na specjalnych, korzystnych warunkach. Część kosztów w przypadku takiego kredytu bierze na siebie państwo. Jednym z warunków otrzymania kredytu preferencyjnego jest to, aby kredytobiorca zrealizował inwestycje, które są istotne społecznie.

Wypełnij wniosek online

DziękujemyTwoja wiadomość
została wysłana.
Skontaktujemy się najszybciej
jak to będzie możliwe.

Kredyt preferencyjny — jakie grupy mogą się o niego ubiegać?

Obecnie w ofercie banków można znaleźć różnego rodzaju produkty finansowe. Popularne są nie tylko kredyty gotówkowe i hipoteczne. Ciekawą propozycją są kredyty preferencyjne, czyli zobowiązania, których warunki spłaty są zdecydowanie lepsze od rynkowych. Kredytobiorcy mogą liczyć na bardzo atrakcyjne warunki kredytowania, ponieważ część spłaty zobowiązania bierze na siebie Skarb Państwa lub inne organy administracji państwowej. Głównym celem kredytu preferencyjnego jest to, aby służył on osiąganiu celów, które są ważne ze względu na interesy społeczne. Taki kredyt ma niskie oprocentowanie, wysoką maksymalną kwotę oraz długi okres spłaty.

Kredyt preferencyjny jest dostępny dla grup zawodowych np.:

 • prawników,
 • lekarzy,
 • nauczycieli,
 • policjantów,
 • żołnierzy.

Do najbardziej znanych kredytów preferencyjnych należą również: kredyty studenckie, kredyty dla rolników, kredyty dla przedsiębiorców. Wiele różnych grup może ubiegać się o kredyt na preferencyjnych warunkach. Kredyty preferencyjne dla firm są zazwyczaj udzielane w ramach programów o ograniczonym czasie trwania. Z tego względu przedsiębiorcy, którzy chcą uzyskać korzystny kredyt, muszą na bieżąco śledzić pojawiające się programy i oferty.

Kredyt preferencyjny dla rolników — warunki

Kredyt preferencyjny dla rolników to dobre rozwiązanie dla osób, które potrzebują dodatkowych środków finansowych m.in. na modernizację gospodarstwa, dokupienie ziemi rolnej, pokrycie strat, zakup specjalistycznych pojazdów i maszyn. Prowadzenie działalności rolniczej, która przynosi zyski, nie jest możliwe bez stałego inwestowania w rozwój biznesu.

Banki komercyjne mają w swojej ofercie produkty finansowe, które są skierowane wyłącznie do rolników. Takie kredyty mają zazwyczaj nieco niższe oprocentowanie i całkowity koszt. Aby jednak otrzymać atrakcyjne warunki kredytowania, banki wymagają od rolników dobrego zabezpieczenia kredytu. Rolnicy mogą korzystać z bogatej oferty banków rządowych oraz różnego typu dofinansowań i programów z UE.

Preferencyjny kredyt dla rolników musi być dopasowany do specyfiki tej gałęzi gospodarki. Rozwiązaniem, które jest warte uwagi, jest kredyt preferencyjny, w którym partycypuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Rolnicy mogą ubiegać się o niższe oprocentowanie, dopłatę do kapitału lub spłatę części kredytu.

Oprocentowanie kredytów preferencyjnych

Oprocentowanie i koszt kredytu preferencyjnego jest uzależniony od kilku czynników. Jeśli kredyt jest przyznawany w ramach programu, to koszty określane są w regulaminie. W takim dokumencie znajdziesz informacje na temat tego, kto i w jakim zakresie dofinansowuje kredyt. Preferencyjny kredyt studencki, dla rolników czy też na fotowoltaikę może mieć różne koszty i należy dokładnie zapoznać się z warunkami spłaty.

Korzystając ze wsparcia doradcy finansowego, możesz mieć pewność, że warunki spłaty kredytu preferencyjnego będą korzystne. Znajdziemy dla Ciebie ofertę, która jest dopasowana do Twoich potrzeb i możliwości. Nie musisz samodzielnie szukać najlepszej oferty, specjaliści zajmą się tym za Ciebie i zadbają o to, aby koszt kredytu preferencyjnego był niski.

Co wyróżnia kredyt preferencyjny?

Kredyty preferencyjne wiążą się z wysoką maksymalną kwotą, dłuższym okresem spłaty i niskim oprocentowaniem. Jeśli chodzi o cel, na który można przeznaczyć pieniądze, to jest on uzależniony od regulaminu programu lub oferty banku. Na przykład kredyt dla rolnika należy wykorzystać na inwestycje związane z rozwojem i utrzymaniem działalności, a nie na zagraniczne wczasy. Kredyt preferencyjny jest korzystniejszy niż zwykła oferta bankowa. Warto jednak skorzystać z pomocy doświadczonego pośrednika kredytowego, który sprawi, że na pewno nie przepłacisz i spłata zobowiązania nie będzie stanowić dla Ciebie żadnego problemu.

Kredyt preferencyjny - jakie banki go oferują?

Banki cały czas poszerzają swoją ofertę produktów finansowych. Obecnie w większości dużych placówek można znaleźć kredyty preferencyjne na różne cele. Kredyty preferencyjne dla rolników, na fotowoltaikę, na zakup ziemi – to tylko część z możliwości, z których mogą skorzystać kredytobiorcy. Przeglądając oferty z różnych banków, należy zwrócić uwagę na parametry kredytu preferencyjnego. Każdy bank ma inne warunki udzielania tego typu zobowiązania. Jeśli chcesz skorzystać z najkorzystniejszej oferty, to skorzystaj z usług doradcy Spłata Pożyczek. Znajdziemy dla Ciebie najlepszy kredyt preferencyjny. Dzięki temu zaoszczędzisz czas na szukaniu najkorzystniejszej oferty i zyskasz pewność, że oferta, z której skorzystasz, jest najlepsza.

Kiedy kredyty preferencyjne sprawdzą się najlepiej?

Kredyty preferencyjne to oferty, którym warto się dokładnie przyjrzeć. Warto na bieżąco śledzić dostępne programy i korzystać z nich, jeśli spełniasz warunki. W ten sposób możesz znacznie obniżyć koszty swojej inwestycji. Kredyt preferencyjny jest zwykle udzielany na korzystniejszych warunkach niż kredyt komercyjny. Takie finansowanie pozwala zmniejszyć koszty prowadzonych inwestycji, dlatego dobrze sprawdzi się, jeśli chcesz zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy. Taki typ finansowania sprawdzi się, jeśli zależy Ci na otrzymaniu wysokiej kwoty pieniędzy.

Skontaktuj się z nami

* – Pola obowiązkowe
DziękujemyTwoja wiadomość
została wysłana.
Skontaktujemy się najszybciej
jak to będzie możliwe.

Rodzaje kredytów preferencyjnych

Istnieje kilka rodzajów kredytów preferencyjnych. Każdy z nich można przeznaczyć na inny cel inwestycyjny. Wiele możliwości to zaleta, jednak jeśli nie masz doświadczenia w szukaniu i wnioskowaniu o tego typu zobowiązanie, to zostaw to zadanie w rękach profesjonalistów. Doradca Spłata Pożyczek oferuje kompleksowe wsparcie na każdym etapie wnioskowania o kredyt preferencyjny. Przeprowadzimy z Tobą dokładny wywiad, podczas którego precyzyjnie przeanalizujemy Twoją sytuację finansową. Na podstawie zebranych informacji znajdziemy najlepszą ofertę kredytu preferencyjnego, która będzie dopasowana do Twoich możliwości.

Kredyt preferencyjny na zakup ziemi

Kredyt preferencyjny na zakup ziemi to jeden ze sposobów na sfinansowanie inwestycji w grunt. Otrzymanie kredytu na zakup działki budowlanej nie powinien stanowić większego problemu. Sprawa może skomplikować się w przypadku zakupu ziemi rolnej. Znalezienie odpowiedniego kredytu na zakup ziemi rolnej nie jest proste. Warto jednak wiedzieć, że na rynku finansowym pojawia się coraz więcej kredytów preferencyjnych, które umożliwiają sfinansowanie takiej inwestycji. Koszty kredytowania w przypadku kredytu preferencyjnego na zakup ziemi mogą być korzystniejsze niż w przypadku standardowych kredytów. Takie zobowiązanie finansowe jest dedykowane rolnikom, którzy chcą zainwestować w rozwój swojego gospodarstwa.

Kredyt preferencyjny na zakup ziemi jest skierowany do ściśle określonej grupy docelowej. Osoby, które mają status rolnika, mogą otrzymać taki produkt finansowy i skorzystać z naprawdę atrakcyjnych warunków. Kredyt na zakup ziemi jest dofinansowany ze środków unijnych lub funduszy celowych. Dla banku oznacza to mniejsze ryzyko udzielenia kredytu. Dzięki temu instytucje finansowe mogą pozwolić sobie na zaproponowanie kredytobiorcy korzystniejszego oprocentowania. Taki kredyt można otrzymać na bardzo długi okres, dzięki czemu miesięczna rata nie będzie stanowić problemów w spłacie.

Kredyt preferencyjny dla rolników

Kredyt preferencyjny dla rolników jest skierowany do rolników indywidualnych oraz młodych rolników. Kto może ubiegać się o takie finansowanie? Jest to uzależnione od tego, jakie programy wsparcia są aktywne w danym czasie. Warunki stawiane osobom, które starają się o kredyt preferencyjny dla rolników, są określane przez ARiMR. Pieniądze uzyskane w ramach takiego zobowiązania można przeznaczyć m.in. na:

 • budowę, przebudowę, remont lub modernizację budynków służących do produkcji rolnej, przechowywania, magazynowania i przygotowywania produktów rolnych,
 • zakup lub instalację maszyn, urządzeń lub wyposażenia służącego do prowadzenia produkcji rolnej,
 • zakup sprzętu takiego jak: ciągniki, przyczepy, maszyny do pojenia zwierząt lub składowania pasz,
 • wyposażenie pastwisk lub wybiegów dla zwierząt,
 • zakup komputerów i oprogramowań służących do ułatwienia prowadzenia działalności rolniczej.

To tylko część z inwestycji, które można zrealizować za pomocą kredytu preferencyjnego dla rolników. Osoby, które prowadzą własne gospodarstwo, powinny na bieżąco śledzić dostępne programy. Dzięki temu można zminimalizować koszty inwestycji i unowocześnić swoje gospodarstwo rolne.

Preferencyjne kredyty na fotowoltaikę

Kredyt preferencyjny na fotowoltaikę to bardzo popularne rozwiązanie. Cały czas pojawiają się programy, które umożliwiają inwestowanie w odnawialne źródła energii na atrakcyjnych warunkach. Osoby zainteresowane inwestycją w panele fotowoltaiczne nie powinny narzekać na brak możliwości, jeśli chodzi o wsparcie finansowe.

Środki uzyskane w ramach programów można przeznaczyć na sfinansowanie kosztów zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznej na dachu budynku lub gruncie. Ceny zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznej nie należą do najmniejszych. Dzięki kredytowi preferencyjnemu na ten cel możesz znacząco obniżyć koszty, które trzeba ponieść z własnych oszczędności.

Fotowoltaika ma wiele zalet, przede wszystkim jest to dobre rozwiązanie dla środowiska. Warto też pamiętać, że panele podnoszą wartość nieruchomości i ograniczają koszty związane ze zużyciem energii. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na taką inwestycję. Preferencyjne kredyty na fotowoltaikę można otrzymać w wielu znanych bankach na bardzo atrakcyjnych warunkach.

Preferencyjny kredyt dla firm

Z kredytów preferencyjnych mogą skorzystać nie tylko rolnicy i osoby, które chcą zainwestować w fotowoltaikę. Osoby, które prowadzą własną firmę, mogą skorzystać z kredytów preferencyjnych dla przedsiębiorców, które często są udzielane w ramach programów unijnych. W zależności od aktualnie dostępnych programów zakres wymagań, które są stawiane kredytobiorcom, może się różnić.

Środki z kredytu preferencyjnego dla firmy można przeznaczyć na:

 • zakup maszyn i sprzętów niezbędnych do produkcji lub świadczenia usług,
 • remont i doposażenie biura,
 • zakup lub budowę nieruchomości firmowej np. biura, lub magazynu,
 • zakup floty pojazdów.

Kredyty preferencyjne dla firm to szansa dla przedsiębiorców na rozwinięcie własnego biznesu. Nie musisz czekać z dokonaniem inwestycji, aż zaoszczędzisz wystarczającą sumę pieniędzy. Dzięki środkom pozyskanym w ramach kredytu możesz zainwestować w rozwój swojego biznesu. Jeśli inwestycja szybko Ci się zwróci, istnieje możliwość szybszej spłaty zobowiązania.

Kredyt preferencyjny dla singli - czy jest możliwy?

Zakup mieszkania to duża inwestycja, na którą najczęściej decydujemy się z drugą osobą. Co jednak w momencie, gdy chcemy kupić swoją pierwszą nieruchomość i nie chcemy lub nie możemy wziąć kredytu z inną osobą? W takim wypadku dobrym rozwiązaniem jest kredyt preferencyjny dla singli. Uzyskanie kredytu na zakup mieszkania w pojedynkę jest możliwy. Rząd udostępnia ciekawe programy, które ułatwiają zakup nieruchomości w pojedynkę. Preferencyjne kredyty dla singli na zakup nieruchomości umożliwiają spełnienie marzenia o posiadaniu własnego mieszkania. Taki produkt finansowy charakteryzuje się najczęściej stałym, niskim oprocentowaniem i dostępnością wysokich kwot.

Wniosek o kredyt preferencyjny - co powinno się w nim znaleźć?

Formalności związane z kredytem preferencyjnym są podobne do tych, które dotyczą zwykłych kredytów np. gotówkowych. Oznacza to, że należy być gotowym na weryfikację zdolności i historii kredytowej. Kredytobiorca musi wykazać się odpowiednią zdolnością kredytową, aby otrzymać pieniądze na konkretny cel np. zakup ziemi, fotowoltaikę itd. Analizie zostanie poddana m.in.:

 • terminowość spłaty aktywnych i zamkniętych zobowiązań finansowych,
 • wysokość dochodów,
 • forma zatrudnienia,
 • sytuacja finansowa firmy, jeśli chcesz wziąć kredyt firmowy.

Aby skorzystać z kredytu preferencyjnego, trzeba należeć do konkretnej grupy np. rolników. Jeśli chcesz ubiegać się o kredyt preferencyjny dla określonej grupy, to konieczne będzie udowodnienie, że do niej należysz. Oprócz wniosku należy więc przygotować dodatkowe dokumenty.

Wniosek o kredyt preferencyjny powinien zawierać podstawowe informacje o kredytobiorcy, kwocie i okresie spłaty zobowiązania. W przypadku kredytów preferencyjnych kredytodawca może wymagać spełnienia większej ilości warunków. Jeśli chcesz zwiększyć swoje szanse na otrzymanie pozytywnej odpowiedzi na wniosek kredytowy, to skorzystaj z pomocy naszych doradców. Pomożemy Ci w wypełnieniu wniosku oraz zgromadzeniu dodatkowych dokumentów niezbędnych do zaciągnięcia zobowiązania. Prowadzimy negocjacje z bankiem i osiągniemy dla Ciebie lepsze wyniki niż te, które uzyskałbyś, działając w pojedynkę.

Kredyty preferencyjne - wady i zalety

Kredyt preferencyjny w wielu sytuacjach może się okazać korzystniejszym rozwiązaniem niż kredyt gotówkowy. Takie zobowiązanie jest udzielane na korzystniejszych warunkach niż kredyty komercyjne. Niższe oprocentowanie, długi okres spłaty i dostępność wysokich kwot sprawiają, że jest to produkt finansowy, z którego warto skorzystać. Dzięki dodatkowym środkom finansowym pozyskanym w ramach kredytu preferencyjnego możesz zmniejszyć koszt przeprowadzonych inwestycji. Dzięki długiemu okresowi spłaty miesięczna rata zobowiązania nie będzie stanowić zbyt dużego obciążenia dla Twojego budżetu.

Jak każdy kredyt także ten preferencyjny ma kilka wad. W przypadku tego rodzaju zobowiązania cel kredytowania musi zostać ściśle określony, a pieniądze można wydać tylko w określony w umowie kredytowej sposób. Wadą może też być konieczność dostarczenia większej ilości dokumentów niż w przypadku tradycyjnych kredytów. W przypadku niektórych kredytów preferencyjnych kredytodawca wymaga zwrotu dofinansowania w przypadku niewywiązania się z warunków umowy. Kredyt preferencyjny ma jednak więcej korzyści niż wad i warto, jest rozważyć zaciągnięcie takiego zobowiązania.

Z pomocą doradcy kredytowego Spłata Pożyczek możesz szybko i bez problemu uzyskać atrakcyjny kredyt. Pomożemy Ci w wypełnieniu niezbędnych formalności oraz będziemy towarzyszyć na każdym etapie ubiegania się o pieniądze. Otrzymasz pomoc w wypełnieniu wniosku, dzięki czemu szybko otrzymasz pieniądze na inwestycje, które planujesz.

 

Rozwiń swoją wiedzę o kredytach preferencyjnych
za pośrednictwem naszych artykułów.

spotkanie z doradca kredytowym
Paulina Przybysz08.04.2024

Jak się przygotować na spotkanie z doradcą kredytowym? Przydatne wskazówki

Nie wiesz, która oferta kredytowa będzie dla Ciebie najlepsza? Formalności związane ze staraniami o dodatkowe pieniądze Cię przerastają? Nie rozumiesz skomplikowanych terminów, którymi posługują się banki? Nie ma w tym nic złego. Nie każdy musi być specjalistą od spraw finansowych! W takich sytuacjach warto rozważyć spotkanie z doradcą kredytowym. Ekspert w tej dziedzinie zapewni Ci kompleksową pomoc. Jego usługi mogą okazać się szczególnie pomocne przy skomplikowanym kredycie hipotecznym. O co pytać doradcę? Jak może wyglądać współpraca? Czy w ogóle warto ją nawiązać? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości!

czym jest zastrzezenie kredytowe
Paulina Przybysz03.04.2024

Czym jest zastrzeżenie kredytowe? W jakich sytuacjach może nas ochronić?

W dzisiejszych czasach bezpieczeństwo danych to coś, do czego wszyscy powinniśmy przykładać szczególną uwagę. Prawie wszystko da się obecnie zrobić online. To duże ułatwienie, ale niesie też za sobą sporo niebezpieczeństw. Zwłaszcza jeśli dane osobowe dostaną się w niepowołane ręce. Każdy z nas słyszał przecież o przestępstwach polegających na zaciąganiu zobowiązań na podstawie cudzych danych. Czy piszemy to wszystko, żeby kogoś nastraszyć? Absolutnie nie! Trzeba jednak mieć świadomość zagrożenia i chronić się przed nim. Dlatego dzisiaj przybliżamy funkcję oferowaną przez Biuro Informacji Kredytowej (BIK) – zastrzeżenie kredytowe. Czy warto się na nie zdecydować?

kredyt walutowy
Paulina Przybysz29.03.2024

Kredyt walutowy – czym jest i co warto o nim wiedzieć?

Często słyszy się, że zmiana kursu jakiejś waluty wywołała burzę na rynkach finansowych. Dlaczego ta kwestia budzi tyle emocji? Bo dla posiadaczy kredytów walutowych wahania wartości jednostki monetarnej, w której się zadłużyli, to czasami „być albo nie być”. Wszyscy pamiętamy uwolnienie kursu franka szwajcarskiego z dnia 15 stycznia 2015 roku, który nazywamy dzisiaj „czarnym czwartkiem”. Gwałtowny wzrost wartości tej waluty spowodował, że raty kredytów frankowych gwałtownie poszybowały w górę. Dla wielu osób zaczęły się poważne kłopoty z wypłacalnością. Czy to oznacza, że powinniśmy bać się kredytów dewizowych? Zdecydowanie nie! Trzeba jednak decydować się na nie świadomie, dlatego dzisiaj zachęcamy, abyś poznał razem z nami specyfikę kredytu walutowego. Jakie są rodzaje zobowiązań dewizowych, kto może się o nie starać i w jaki sposób są spłacane? Zaraz wszystko stanie się jasne!

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Wszystkie artykuły