Alior Bank kredyt dla firm

Jeśli chcesz zaciągnąć atrakcyjny kredyt dla firm Alior ma w swojej ofercie kilka produktów finansowych, na które warto rzucić okiem. Skorzystaj ze wsparcia doradców Spłaty Pożyczek i uzyskaj korzystny kredyt przy minimum formalności!

Wypełnij wniosek online

DziękujemyTwoja wiadomość
została wysłana.
Skontaktujemy się najszybciej
jak to będzie możliwe.

Kredyt dla firm Alior – co trzeba wiedzieć?

Dla przedsiębiorców, których interesują korzystne kredyty dla firm Alior Bank przygotował wiele produktów finansowych o różnych parametrach. Można wśród nich znaleźć między innymi najpopularniejsze typy zobowiązań, takie jak kredyty obrotowe czy odnawialne, również kredyt inwestycyjny dla firm Alior Bank posiada w swojej stałej ofercie.

ikona dekoracyjna

Dzięki pomocy doradców Spłata Pożyczek najlepszy dostępny w Alior Bank kredyt firmowy będzie w Twoim zasięgu. Bez niepotrzebnego stresu i przepłacania.

ikona dekoracyjna

Warunki spłaty zobowiązania zostaną indywidualnie dopasowane do potrzeb i możliwości finansowych Twojej firmy, a spłata raty na czas nie będzie problemem.

ikona dekoracyjna

Udzielany przez Alior Bank kredyt dla firm nie musi wiązać się z dużą ilością formalności. Z naszym wsparciem możesz liczyć na szybką decyzję kredytową i błyskawiczną wypłatę środków.

ikona dekoracyjna

Nie stresuj się negocjacjami z bankiem – pozwól, aby w Twoim imieniu szybko i skutecznie zajął się nim wykwalifikowany ekspert.

Warunki zobowiązań dla firm w Alior Banku – oferty ogólnodostępne

  • maksymalna kwota do 1 mln zł dla mikrofirm, do 3 mln zł dla małych firm (przedsiębiorstwa – do 80% kwoty realizowanej inwestycji)
  • okres kredytowania zależny od celu kredytu, nawet do 10 lat (do 20 lat dla przedsiębiorstw)
  • prowizja za udzielenie kredytu od 0%
  • oprocentowanie zmienne ustalane indywidualnie
  • ubezpieczenie nie wymagane
  • wcześniejsza spłata zobowiązania 3,00% prowizji, min. 1500 zł
Ekspert kredytowy

Nasi klienci często polecają nas innym.

Większość naszych klientów to osoby, które trafiły do nas z polecenia. Dziękujemy wszystkim za okazane nam zaufanie.

decorative quotes

Dzięki usłudze pośrednictwa finansowego uzyskałam satysfakcjonujący mnie kredyt konsolidacyjny na bardzo dobrych warunkach.

Po stronie firmy zawsze stoi człowiek, więc podziękowania kieruję przede wszystkim do Pana Bartka P. za świetną współpracę, profesjonalizm, skuteczność i wszelką pomoc. Jest to fachowiec godny polecenia.

Joanna P

decorative quotes

Myśląc, że jestem już w sytuacji bez wyjścia, panicznie szukając rozwiązania natknęłam się na tę stronę i profesjonalnie się mną zajęto.

Wystarczyło, że uzupełniłam jeden formularz, pobrałam raport z BIK i pobrałam z konta potwierdzenia przelewów z ostatnich sześciu miesięcy. Te informacje pozwoliły na ocenę sytuacji i podjęcie planu działania w mojej sprawie. W końcu ktoś powiedział mi, że jest szansa na wyjście z długów. Serdecznie polecam Pana Łukasza Końskiego z Warszawy, który zajął się wszystkim, gdy ja byłam bardzo zestresowana!

Anna Rotwin

decorative quotes

Szybkie działanie, nawet kiedy myslalem, że sytuacja jest dramatyczna, bez wyjścia, byłem przekonany dzięki Pani Marlenie, że jednak jest nadzieja i wyjście z tej sytuacji.

I tak się stało, jak mówiła wszystko się udało. Profesjonalizm, podejście do klienta na najwyższym poziomie, polecam gorąco 🙂

Tomasz Steć

Co warto wiedzieć o pożyczkach dla firm w Alior Bank?

Kredyt dla nowych firm Alior – kto może go otrzymać?

W Alior Banku kredyt dla firm na start nie funkcjonuje jako osobny produkt finansowy. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać na rozwój firmy środki pozyskane na przykład dzięki kredytowi obrotowemu na dowolny cel bądź kredytowi inwestycyjnemu.

 

Bank ten nie wymaga bardzo długiego stażu – wystarczy, aby firma mogła się pochwalić jednym zakończonym rokiem obrachunkowym obejmującym co najmniej 10 miesięcy, aby mogła składać wniosek o otrzymanie finansowania. Można więc powiedzieć, że mimo wszystko w Alior Banku kredyt dla nowych firm jest możliwy do otrzymania, chociaż nie jest to konkretnie kredyt dedykowany początkującym przedsiębiorcom.

Kredyt obrotowy dla firm Alior – warunki

Oferowany przez Alior Bank kredyt obrotowy dla firm może zostać wykorzystany na dowolny cel związany z bieżącą działalnością gospodarczą. Chodzi tutaj między innymi o takie wydatki, jak podatki, składki, wynagrodzenia pracowników, rachunki czy towary.

 

Co istotne, kredytodawca nie wymaga od kredytobiorców przedstawiania faktur potwierdzających, na co konkretnie otrzymane środki zostały przeznaczone. Tego typu kredyt dla firm Alior Bank pozwala również wykorzystać na refinansowanie innych zobowiązań firmowych związanych z bieżącymi wydatkami.

 

To, jaka będzie maksymalna kwota zobowiązania, zależy między innymi od rozmiaru firmy. W Alior Banku kredyt dla małych firm może opiewać na maksymalnie 3 miliony złotych, zaś w przypadku mikrofirm górna granica wynosi milion złotych. Jednocześnie dla tych pierwszych najdłuższy dopuszczalny okres spłaty to 6 lat, zaś dla drugiej wspomnianej kategorii przedsiębiorstw – aż 10 lat.

Czy można otrzymać kredyt hipoteczny dla firm w Aliorze?

Alior kredyt dla firm zabezpieczony hipoteką udziela w dwóch wariantach. Pierwszy to kredyt inwestycyjny, dla którego zabezpieczeniem jest przedmiot inwestycji, a więc w przypadku zakupu nieruchomości ustanowiona na nim hipoteka. Drugi dotyczy kredytów udzielanych na bieżące wydatki, niekoniecznie związane z nieruchomością, która posłuży do zabezpieczenia spłaty zobowiązania.

 

Okres spłaty kredytu firmowego na bieżące wydatki zabezpieczonego hipoteką może wynieść nawet 20 lat. Nie ma wyraźnie określonej górnej granicy finansowania – wszystko zależy od wartości nieruchomości, która będzie stanowiła zabezpieczenie kredytu, a także od potrzeb firmy i jej ogólnej sytuacji finansowej.

 

Co istotne, do udzielenia przez Alior Bank kredytu firmowego niezbędny jest rachunek bieżący w tymże banku.

Kredyt odnawialny dla firm Alior – jak działa?

Oferowany przez Alior Bank kredyt odnawialny dla firm można zaciągnąć na 24 miesiące z możliwością przedłużenia zobowiązania na kolejny okres. Uzyskane w jego ramach środki są dostępne do wykorzystania w dowolnym celu związanym z bieżącą działalnością, w tym między innymi w ramach rozliczenia z kontrahentami.

 

Ten kredyt firmowy w Alior Banku działa podobnie, jak w innych instytucjach finansowych. Do rachunku bieżącego dołączany jest określony limit. Gdy firma będzie chciała wykonać transakcję i zabraknie własnych środków, pieniądze zostaną pobrane z limitu. Wpłaty na konto uzupełniają brakującą część limitu, pozwalając na ponowne wykorzystanie go w przyszłości.

 

W przypadku mniejszych kwot nie jest wymagane żadne zabezpieczenie, natomiast przy większych limitach pojawia się konieczność skorzystania z gwarancji de minimis. Co istotne, przy tego typu kredycie firmowym Alior nalicza odsetki tylko od faktycznie wykorzystanej sumy, a nie od całego przyznanego limitu.

Na co można przeznaczyć kredyt inwestycyjny dla firm w Alior Banku?

Oferowany przez Alior Bank kredyt firmowy na cele inwestycyjne może zostać wykorzystany na wiele różnorodnych sposobów, w zależności od okoliczności. Wśród najczęściej realizowanych projektów można wyróżnić zakup pojazdów, maszyn lub nieruchomości, a także wejście w posiadanie nowych technologii, oprogramowania czy know-how.

 

Inne często spotykane przykłady to remont posiadanych już przez firmę środków trwałych, a także spłata zaciągniętego wcześniej kredytu inwestycyjnego (o ile został udzielony przez inny bank). W Alior Banku kredyt dla firm tego typu można oczywiście zaciągnąć w złotówkach, ale nie tylko – jest udzielany także w euro, dolarach, funtach i frankach szwajcarskich.

 

Dla każdego przedsiębiorcy, który chce zaciągnąć kredyt inwestycyjny dla firm Alior Bank przygotowuje indywidualną ofertę, w zależności od takich kwestii, jak typ inwestycji czy wielkość firmy i jej sytuacja finansowa. Pewne warunki, jak okres spłaty (maksymalnie 20 lat) czy wysokość wkładu własnego (bank jest skłonny pokryć do 80% kwoty realizowanej inwestycji) są uniwersalne.

Opinie o kredycie dla firm w Aliorze

Jeśli firma zastanawia się nad zaciągnięciem w Alior Banku kredytu firmowego opinie na temat oferty tego banku będą dla niej na wagę złota. Szczególnie istotne jest, jak dany kredyt oceniają wykwalifikowani doradcy kredytowi, najlepiej tacy, którzy posiadają doświadczenie i wiedzę właśnie w zakresie zobowiązań firmowych.

 

Warto w związku z tym wiedzieć, że oferowany przez Alior Bank kredyt dla firm opinie zbiera pozytywne, między innymi z uwagi na elastyczny okres spłaty, wysoką maksymalną kwotę zobowiązania (w zależności od wielkości firmy i celu kredytu, może ona wynieść nawet kilka milionów złotych) i przejrzyste warunki spłaty.

 

Atrakcyjność aktualnej oferty można zresztą szybko sprawdzić samodzielnie, wykorzystując uniwersalny, niekoniecznie przygotowany z myślą o udzielanym przez Alior kredycie dla firm kalkulator, jako że bank nie zdecydował się na stworzenie własnego.

Kredyt dla firm Alior – koszty

Udzielany przez Alior kredyt firmowy może mieć bardzo różnorodne parametry, różnorodny jest więc również jego koszt. Oddziałują na niego takie aspekty, jak oprocentowanie nominalne, prowizja za udzielenie kredytu (z pobierania której bank może całkowicie zrezygnować, natomiast oprocentowanie w przypadku kredytów będzie obecne zawsze) i opłaty dodatkowe. Nie bez znaczenia jest również okres spłaty zobowiązania.

 

Wysokość oprocentowania wpływa na naliczane odsetki, a więc również na ostateczny koszt zobowiązania. Składa się na nie zmienna stopa procentowa oraz marża banku. Jeśli chodzi o udzielany przez Alior Bank kredyt dla firm oprocentowanie ustalane jest indywidualnie, w zależności od między innymi przeznaczenia kredytu.

 

Rozważając oferowany przez Alior kredyt dla firm, warto sprawdzić przewidywaną wysokość raty, aby ustalić, czy nie przeciąży ona firmowego budżetu. Pomógłby w tym przygotowany przez Alior Bank kalkulator kredytu firmowego, natomiast obecnie takie narzędzie nie jest dostępne. Nie pozostaje więc nic innego, jak skorzystać z zewnętrznych kalkulatorów lub poprosić o pomoc specjalistę.

✅ kwota kredytu nawet do kilku milionów złotych
✅ elastyczny okres spłaty zobowiązania
✅ szeroki wachlarz produktów finansowych
✅ korzystne parametry kredytów
✅ w niektórych przypadkach brak wymogu zabezpieczenia kredytu
✅ przedstawiciel banku może przyjechać do firmy
✅ szybka decyzja kredytowa
✅ niewielka ilość formalności
✅ skuteczne źródło zewnętrznego finansowania firmy

 

❌ konieczne będzie dostarczenie niektórych dokumentów księgowych
❌ zaciągnięcie kredytu może wiązać się z koniecznością założenia rachunku firmowego w Aliorze
❌ warunkiem otrzymania kredytu jest przejście weryfikacji zdolności kredytowej