Dzielimy się rzetelnymi i wartościowymi informacjami na temat kredytów.

Artykuł na dziś

Pożyczka leasingowa – co to jest?
Łukasz Koński18.02.2021

Pożyczka leasingowa – co to jest?

Nikomu nie jest prawdopodobnie obce pojęcie kredytu, a i o leasingu słyszała niewątpliwie znaczna większość Polaków. Za to już termin „pożyczka leasingowa” jest znacznie mniej znana, chociaż powoli zaczyna się to zmieniać. Ten produkt finansowy już od lat rośnie w popularności, dlatego też zdecydowanie warto pochylić się nad tym, co właściwie oznacza ten termin.

Najnowsze artykuły

Raty annuitetowe
Łukasz Koński29.03.2022

Raty annuitetowe – czym są i czy się opłacają?

Przeglądając oferty kredytów i pożyczek w Internecie, raz po raz można spotkać się z takim wyrażeniem, jak raty annuitetowe. Nie da się ukryć, że brzmi ono bardzo poważnie i, jeśli ktoś dotychczas nie interesował się kwestiami związanymi z bankowością i finansami, może w pierwszej chwili nie wiedzieć, co ono oznacza.

Kredyt denominowany a indeksowany
Łukasz Koński21.03.2022

Kredyt denominowany a indeksowany – najważniejsze podobieństwa i różnice

„Kredyt walutowy” to wbrew pozorom nie jest szczególnie precyzyjne określenie. Najprościej tłumaczy się go jako kredyt udzielany w walucie obcej, ale w praktyce jest to kwestia znacznie bardziej skomplikowana. Trzeba bowiem wiedzieć, że występuje kilka rodzajów kredytów walutowych, które różnią się między innymi tym, w którym momencie dochodzi do przeliczenia kwoty kredytu na walutę obcą.

Cesja wierzytelności
Łukasz Koński16.03.2022

Cesja wierzytelności – na czym polega i kiedy się przydaje?

Fraza „cesja wierzytelności” na pierwszy rzut oka może wydawać się tajemnicza, ale w praktyce jest wiele przypadków, w których można się z nią w życiu spotkać. Przykładowo, jeśli posiada się jakieś pożyczki czy inne zobowiązania finansowe, można otrzymać w pewnym momencie informację, że nastąpiła cesja wierzytelności i od danego momentu wszelkie płatności związane z długiem należy dokonywać na rzecz innego podmiotu.

Konsolidacja dużych kredytów
Łukasz Koński12.03.2022

Jakie uprawnienia ma windykator i czego nie może robić?

W przypadku, kiedy minie termin płatności raty (czy, w przypadku chwilówki, termin spłaty całości zobowiązania), a dłużnik nie wpłaci ustalonej sumy na konto wierzyciela, może on rozpocząć działania windykacyjne. Czy to za pośrednictwem zatrudnionych przez siebie windykatorów, czy zewnętrznej firmy, oferującej tego typu usługi.

Należności a zobowiązania
Łukasz Koński08.03.2022

Należności a zobowiązania – czy oznaczają to samo?

Branża finansowa, a także około finansowa mają wiele specjalistycznych pojęć, które mogą być zagadką dla postronnych osób. Niektóre jednak na tyle często pojawiają się w codziennym życiu, że „przebiły się” także do świadomości powszechnej. W każdym razie w tym sensie, że wiele osób je kojarzy – niekoniecznie zna natomiast ich prawidłowe znaczenie. Szczególnie ciekawym przypadkiem, którym chcielibyśmy zająć się w tym materiale, są należności a zobowiązania.

Czym jest spread kredytowy?
Łukasz Koński17.02.2022

Czym jest spread kredytowy i od czego zależy?

Wymiana polskich złotówek na walutę obcą lub vice versa to coś, co zapewne zdarzyło się niemal każdemu. Chociażby podczas zagranicznych wakacji, ale nie tylko. Przykładowo, jeśli zaciągnęliśmy kredyt we frankach szwajcarskich, euro czy funtach i musimy spłacić ratę właśnie w tej walucie, a zarabiamy w złotówkach, to zapewne też zawitamy w kantorze, czy to internetowym, czy fizycznym. Obecnie kredyty walutowe w Polsce są mniej popularne niż kiedyś, a zasady ich udzielania stały się znacznie bardziej restrykcyjne, przez co nie dla każdego są one dostępne.

Jak pozbyć się komornika z emerytury?
Łukasz Koński08.02.2022

Jak pozbyć się komornika z emerytury? Najlepsze sposoby

Egzekucja komornicza to coś, czego z pewnością chciałby uniknąć każdy z nas. Bez wątpienia nie jest to nic przyjemnego, a działania komornika mogą przysporzyć wiele nerwów oraz stresu. Niestety zadłużenie Polaków z roku na rok rośnie i coraz więcej osób skarży się na to, że komornik zajął ich środki pieniężne. Taka sytuacja może dotknąć każdą osobę, niezależnie od wieku, a działaniom komorniczym mogą zostać także poddani emeryci, którzy zaprzestali spłacać swoje zobowiązania. Zaległości z tytułu niespłaconych kredytów i pożyczek, a także z tytułu rachunków mogą być przyczyną zajęcia emerytury, co może utrudniać codzienne funkcjonowanie.

Pożyczka pod zastaw samochodu
Łukasz Koński19.01.2022

Pożyczka pod zastaw samochodu – co warto o niej wiedzieć?

Pożyczka pod zastaw samochodu może być dobrym rozwiązaniem, jeśli potrzebujesz dodatkowej gotówki, ale Twoja zdolność kredytowa jest zbyt niska, aby otrzymać pieniądze w banku. W przypadku takiego zobowiązania zabezpieczeniem jest auto, do którego w czasie spłaty obowiązania ma prawo także wierzyciel. Oznacza to, że jeśli przestaniesz terminowo spłacać raty pożyczki, wierzyciel będzie miał prawo sprzedać samochód, aby odzyskać pieniądze, które jesteś mu należny.

Karencja w spłacie kredytu
Łukasz Koński07.01.2022

Karencja w spłacie kredytu – czym jest i co warto o niej wiedzieć?

Karencja w spłacie kredytu to okres, w którym za przyzwoleniem banku kredytobiorca nie musi spłacać swojego zobowiązania. Karencja w spłacie może trwać nawet kilka miesięcy, a podczas tego okresu kredytobiorca może uporać się ze swoimi problemami finansowymi, które utrudniały mu regularną spłatę zobowiązania.

Termin płatności w dzień wolny od pracy
Łukasz Koński16.12.2021

Termin płatności w dzień wolny od pracy, czyli do kiedy trzeba uregulować ratę?

W przypadku, kiedy termin płatności raty kredytu lub pożyczki przypada na dzień roboczy, nie ma wątpliwości w zakresie tego, do kiedy trzeba uiścić należną kwotę. W takiej sytuacji dłużnik ma czas na wpłacenie odpowiedniej kwoty na wskazane w umowie konto bankowe do końca rzeczonego dnia roboczego. Problem pojawia się jednak, kiedy z umowy wynika termin płatności w dzień wolny od pracy.

Rata kredytu – czy może być kosztem uzyskania przychodu?
Łukasz Koński08.12.2021

Rata kredytu – czy może być kosztem uzyskania przychodu?

Niezależnie od rozmiaru firmy i jej sytuacji finansowej, są spore szanse, że w pewnym momencie zaciągnie ona jakieś zobowiązanie finansowe. Czy to na pokrycie bieżących wydatków, czy na przykład zrealizowanie jakiejś ambitnej inwestycji, która byłaby zbyt dużym obciążeniem dla firmowych oszczędności.

Gdzie i jak można zawnioskować o odroczenie spłaty kredytu?
Łukasz Koński30.11.2021

Gdzie i jak można zawnioskować o odroczenie spłaty kredytu?

W obecnych czasach sytuacja finansowa danej osoby lub rodziny może dramatycznie zmienić się na przestrzeni zaledwie kilku miesięcy, na przykład z powodu choroby lub utraty pracy i problemów ze znalezieniem nowej. W konsekwencji, nawet jeśli dotychczas nie było to problemem, nagle trudno będzie spłacać na czas zaciągnięte wcześniej zobowiązania finansowe. Nie można  jednak, całkowicie obarczać za to winą kredytobiorców.

Idź do strony:Przejdź

Chcesz wiedzieć więcej na temat kredytów?

Nasi specjaliści udzielą Ci wszelkich informacji na temat możliwości kredytowania.

Skontaktuj się z nami