Splatapozyczek.pl
Spłata Pożyczek/Blog/Pożyczka z gwarantem – czym jest?

Pożyczka z gwarantem – czym jest?

19.03.2023
AvatarPaulina Przybysz
pozyczka-z-gwarantem-czym-jest
Avatar

Potrzebujesz szybkiej gotówki, ale nie możesz pochwalić się doskonałą zdolnością kredytową? Nawet jeśli masz za sobą negatywną historię kredytową, nie załamuj rąk! Istnieje możliwość, która pozwoli Ci uzyskać dostęp do dodatkowej gotówki. Wystarczy, że znajdziesz zaufaną osobę, która za Ciebie poręczy. Możesz wtedy zaciągnąć tzw. pożyczkę z gwarantem – także online, dlatego nie musisz nawet wychodzić z domu. Wyjaśniamy, czym charakteryzuje się ten produkt finansowy, dla kogo jest dostępny i czy warto po niego sięgać.

Pożyczka z gwarantem – na czym to polega?

Dla wielu osób pożyczka z gwarantem może być ostatnią deską ratunku. Dlaczego? Bo dostępna jest dla osób zadłużonych, z negatywną historią kredytową. Jeśli szybkie chwilówki nie są w stanie zaspokoić Twoich potrzeb, zastanów się nad pożyczką z gwarantem.

Kim jest gwarant? Spotkałeś się zapewne z pojęciem żyranta kredytu. Wszystkie pożyczki z gwarantem działają na tej samej zasadzie. Gwarant, zwany też poręczycielem, stanowi zabezpieczenie zobowiązania finansowego. Mechanizm poręczenia działa bardzo prosto: osoba gwarantująca zobowiązuje się spłacić za dłużnika zobowiązanie, jeśli ten nie będzie w stanie się z niego wywiązać.

Pożyczki dla zadłużonych z gwarantem cechują się też tym, że pożyczona kwota wpływa na konto poręczyciela, a nie dłużnika. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie w przypadku osób, których dotyczy egzekucja komornicza. W ten sposób środki nie zostają zajęte w procesie windykacji innych wierzytelności i można je przeznaczyć na ich spłatę, ale też na inne cele.

Pożyczka z gwarantem online – kto może ją zaciągnąć?

Firmy pożyczkowe oferujące produkty zabezpieczone poręczeniem kierują je do konkretnej grupy klientów. Często reklamują te produkty jako pożyczki dla zadłużonych z gwarantem. Jednak w praktyce jest to rozwiązanie korzystne nie tylko dla osób zadłużonych. Pożyczkę z gwarantem mogą zaciągnąć np. osoby młode, które jeszcze nie mają stałego zatrudnienia, a przez to ich wiarygodność finansowa nie jest na odpowiednim poziomie. Poręczyciel to także idealne zabezpieczenie pożyczki dla osób, które z różnych powodów nie mogą wykazać należytych dochodów. Dotyczy to np. pracujących z granicą. Zdarza się bowiem, że polskie prawo nie akceptuje uzyskiwanych poza granicami kraju źródeł przychodów.

Warunki udzielania pożyczek z gwarantem online

Pożyczka z gwarantem przez Internet to rozwiązanie, które pozornie wygląda na idealne. Wniosek składasz przez Internet, nie musisz ruszać się z domu ani udowadniać, że będziesz w stanie spłacić dług. Zapewne jednak domyślasz się, że jest pewne „ale”. Poręczycielem nie może bowiem zostać pierwszy lepszy kandydat, który wyrazi na to zgodę. Gwaranta obowiązują pewne warunki. Musi to być osoba pełnoletnia, ale przed 75. rokiem życia, z polskim obywatelstwem. Poręczyciel ma posiadać dowód osobisty oraz konto w polskim banku. Aby pożyczka z gwarantem miała sens, wymaga się od niego posiadania zdolności kredytowej i pozytywnej historii kredytowej. W ten sposób pożyczkodawca upewnia się, że żyrant będzie w stanie wypełnić zobowiązanie, gdy główny dłużnik zawiedzie.

Masz problem z nadmiernym zadłużeniem i musisz wybierać, którą ratę spłacić w danym miesiącu?

Nie pozwól na kolejne opóźnienia w spłacie i nie generuj dodatkowych kosztów w postaci odsetek. 

Skontaktuj się z doradcą Spłaty Pożyczek, który znajdzie dla Ciebie korzystny kredyt konsolidacyjny, dzięki któremu znacząco obniżysz miesięczną ratę, tak aby spłata zadłużenia już nigdy nie stanowiła problemu.

Wyślij wniosek!

Wyślij wniosek

Kredyt z gwarantem a pożyczka – różnice

Poręczenie to forma zabezpieczenia stosowana nie tylko przez instytucje pożyczkowe. Kredyty z gwarantem spotyka się bowiem również w bankach. Ale uwaga! O taki kredyt jest znacznie trudniej niż o pożyczkę z poręczeniem. Banki bowiem mają dużo bardziej rygorystyczne wymogi wobec tego, komu pożyczają pieniądze. Mimo że żyrant zwiększa wiarygodność finansową kredytobiorcy, to nie zdziała cudów, jeśli samodzielnie nie masz zdolności kredytowej. Zdecydowanie łatwiej więc zaciągnąć pożyczkę z gwarantem. Zazwyczaj koszty finansowania są wtedy wyższe, ale może to być jedyna metoda, jeśli już jesteś zadłużony.

Wszystkie pożyczki z gwarantem – oferta rynku

Na rynku dostępny jest szereg pożyczek z gwarantem, pośród których z pewnością znajdziesz korzystną ofertę. Możesz pożyczyć tyle, ile potrzebujesz – od 100 do 50 000 zł, na różne okresy kredytowania. Niektóre pożyczki z gwarantem dostaniesz już w 15 minut, a firmy często oferują również zwolnienie z odsetek i prowizji dla nowych klientów.

Pożyczka z gwarantem przez internet – złóż wniosek szybko i bezpiecznie

Pożyczka z gwarantem online to obecnie chyba najbardziej popularny sposób wnioskowania. Na stronach pożyczkodawców szybko i sprawnie wypełnisz odpowiednie formularze. Przy pożyczce z gwarantem musisz jednak pamiętać o tym, że wniosek wypełnia też poręczyciel. Tak jak Ty będzie musiał podać swoje dochody i wydatki, ale także informacje o innych zobowiązaniach. Wtedy pożyczkodawca będzie mógł szybko zweryfikować wniosek i wypłacić pieniądze.

Pomożemy Ci pozyskać możliwie najkorzystniejsze finansowanie dla Ciebie lub Twojego biznesu!

Nie trać swojego cennego czasu. Specjaliści Spłaty Pożyczek przejmą na siebie ciężar formalności i wynegocjują dla Ciebie finansowanie na warunkach dopasowanych do Twoich potrzeb.

Wyślij wniosek!

Wyślij wniosek

Pożyczka z gwarantem – najważniejsze informacje

Jeśli z różnych powodów masz problem z uzyskaniem kredytu, pomyśl o pożyczce dla zadłużonych z gwarantem. Uzyskasz ją znacznie łatwiej niż kredyt z poręczeniem, bo żyrant zobowiązuje się, że w razie potrzeby pomoże Ci spłacać zobowiązanie. Jeśli tylko wybrana przez Ciebie osoba będzie miała zdolność kredytową, nie powinno być problemów z tym, aby została Twoim gwarantem. Do największych zalet takich pożyczek należy krótki czas oczekiwania, wysokie kwoty finansowania i brak weryfikacji historii BIK.