Dzielimy się rzetelnymi i wartościowymi informacjami na temat kredytów.

Artykuł na dziś

Pożyczka leasingowa – co to jest?
Łukasz Koński18.02.2021

Pożyczka leasingowa – co to jest?

Nikomu nie jest prawdopodobnie obce pojęcie kredytu, a i o leasingu słyszała niewątpliwie znaczna większość Polaków. Za to już termin „pożyczka leasingowa” jest znacznie mniej znana, chociaż powoli zaczyna się to zmieniać. Ten produkt finansowy już od lat rośnie w popularności, dlatego też zdecydowanie warto pochylić się nad tym, co właściwie oznacza ten termin.

Najnowsze artykuły

Media społecznościowe a ocena zdolności kredytowej
Łukasz Koński06.05.2020

Media społecznościowe a ocena zdolności kredytowej

Mało jest obecnie osób, które nie posiadają konta na przynajmniej jednym portalu społecznościowym (a zazwyczaj kilku), nawet jeśli nie korzystają z niego często. Coraz częściej zdajemy sobie sprawę, że to, co w nich umieszczamy, może mieć dla nas realne konsekwencje (na przykład w formie zwolnienia z pracy za nieodpowiednie treści czy konieczności zwrotu świadczenia chorobowego, jeśli okaże się, że podczas zwolnienia wstawialiśmy zdjęcia z wycieczek). Pojawia się w związku z tym pytanie: czy nasze media społecznościowe mają jakiś wpływ na ocenę zdolności kredytowej?

Łukasz Koński03.05.2020

Korzystniejszy kredyt hipoteczny dzięki negocjacjom z bankiem – czy to możliwe?

Kiedy idziemy do sklepu i kupujemy bochenek chleba czy butelkę wody, obowiązują nas, co oczywiste, ceny na nich widniejące. Nie ma wtedy dużej przestrzeni do negocjacji. Zupełnie inaczej jest w przypadku drogich przedmiotów, takich jak telewizory czy laptopy – w ich przypadku krótka dyskusja ze sprzedawcą może zaowocować rabatem. Czy taka sama zasada obowiązuje w przypadku kosztownego zobowiązania finansowego, którym jest kredyt hipoteczny? Czy negocjacje z bankiem mogą pozwolić na uzyskanie lepszych warunków kredytu?

Oprocentowanie a prowizja
Łukasz Koński30.04.2020

Oprocentowanie a prowizja – co jest ważniejsze?

Na całkowity koszt kredytu składa się wiele różnych czynników. Dlatego też, podczas wybierania odpowiedniej dla nas oferty, musimy brać pod uwagę wszystkie jej parametry. Nie da się jednak ukryć, że niektóre z nich mogą okazać się bardziej znaczące, a inne – mniej. W takim razie oprocentowanie a prowizja – co jest ważniejsze?

Kredyt podczas ciąży i urlopu macierzyńskiego
Łukasz Koński25.04.2020

Kredyt podczas ciąży lub urlopu macierzyńskiego – czy jest możliwy?

Zarówno okres ciąży, jak i urlopu macierzyńskiego może być bardzo wymagający finansowo. Istnieje prawdopodobieństwo, że nie wszystkie wydatki uda się pokryć z bieżących dochodów. Z tego względu potrzebny nam może być kredyt gotówkowy. Często zdarza się też, że przyszli bądź świeżo upieczeni rodzice chcą zaciągnąć kredyt hipoteczny, aby zamieszkać we własnych czterech kątach, a nie na przykład u rodziców czy w wynajętym mieszkaniu. Pojawia się jednak pytanie: czy kredyt podczas ciąży bądź urlopu macierzyńskiego jest możliwy? Jakie warunki trzeba spełnić, aby go otrzymać?

Kredyt na działkę
Łukasz Koński22.04.2020

Kredyt na działkę – co trzeba wiedzieć?

Jeszcze do stosunkowo niedawna osoby pochodzące z terenów wiejskich często wyprowadzały się do dużych miast, ponieważ mieszkanie w metropolii było powszechnie uznawane za symbol sukcesu. Aktualnie trend się odwrócił i coraz bardziej ceni się spokojne życie na wsi, w związku z czym wielu mieszkańców miast decyduje się na przeprowadzkę.

kredyt buy to let
Łukasz Koński20.04.2020

Czym jest kredyt buy to let?

Tradycyjne kredyty hipoteczne nikogo w Polsce już nie dziwią. Decydują się na nie co roku tysiące zwykłych Polaków, którzy chcą wejść w posiadanie własnych czterech kątów, a także liczni inwestorzy działający na rynku nieruchomości. Znacznie mniej znanym rodzajem kredytu jest kredyt buy to let. Na czym on polega i czy w ogóle można go wziąć w Polsce? Czy warto się nad nim zastanowić?

Kredyt dla rolników na dowolny cel
Łukasz Koński15.04.2020

Kredyt dla rolników na dowolny cel

We współczesnym świecie kredyty dla rolników nikogo już nie dziwi. Gospodarstwo rolne, żeby pozostało rentowne, konkurencyjne i nowoczesne, musi być odpowiednio doinwestowane. Dbać trzeba nie tylko o plony czy inwentarz, ale i o park maszyn, nawozy i pojazdy rolnicze oraz inne elementy, które przekładają się na jakość i bezpieczeństwo produkcji (np. zakup środków ochrony roślin) oraz komfort pracowników. Niestety, kredyty na działalność rolną potrzebny bywa również w przypadku klęsk żywiołowych oraz innych wypadków losowych, które są niezależne od ciężkiej i systematycznej pracy farmera.

Ryzyko kredytowe
Łukasz Koński12.04.2020

Czym jest ryzyko kredytowe?

Większość osób zdaje sobie sprawę z faktu, że zaciągnięcie kredytu jest sporym ryzykiem, nawet jeśli jesteśmy pewni, że stać nas na jego spłacanie. Nie jesteśmy bowiem w stanie przewidzieć, czy na przykład nie zachorujemy bądź nie stracimy pracy, przez co pojawią się problemy z uregulowaniem zobowiązania.

Jak skonsolidować kredyt?
Łukasz Koński10.04.2020

Jak skonsolidować kredyty – instrukcja krok po kroku

Kredyt konsolidacyjny czy konsolidacja długów to frazy, które w ostatnich latach stały się powszechnie spotykane. Proces konsolidacji nie jest bardzo skomplikowany, jednak nie jest tak szybki i prosty, jak chociażby zaciągnięcie chwilówki. Warto dobrze się do niego przygotować, aby przebiegł bez żadnych problemów czy opóźnień. Tylko jak skonsolidować kredyty? Pomoże w tym poniższa instrukcja, która krok po kroku objaśnia proces konsolidacji i wszystkie jego aspekty.

Jak powinno wyglądać podanie o umorzenie odsetek?
Łukasz Koński09.04.2020

Jak powinno wyglądać podanie o umorzenie odsetek?

Wpadnięcie w długi i spóźnianie się z ich regulowaniem może być wynikiem własnej nieodpowiedzialności i podejmowania złych decyzji, ale też może być kwestią nieprzewidzianego zdarzenia losowego, takiego jak utrata pracy czy choroba.

Od czego zależy całkowity koszt pożyczki?
Łukasz Koński07.04.2020

Od czego zależy całkowity koszt pożyczki?

Pożyczki oferowane przez instytucje pozabankowe są ciekawą alternatywą dla tradycyjnych kredytów. Klienci firm pożyczkowych cenią ich usługi przede wszystkim za małą ilość formalności i szybkość, z jaką środki trafiają na konto pożyczkobiorcy. Pożyczkodawcy są również znacznie bardziej wyrozumiali niż banki w kwestii na przykład niskich dochodów czy negatywnej historii kredytowej.

Czym się różni upoważnienie od pełnomocnitwa?
Łukasz Koński05.04.2020

Upoważnienie a pełnomocnictwo – czym się różnią?

Nie zawsze jesteśmy w stanie sami załatwić sprawy, które z reguły wykonuje się osobiście (czyli na przykład dopełnienie formalności w urzędzie). Powodem może być zły stan zdrowia, nieobecność w kraju czy w danym mieście lub po prostu brak czasu. Nie jesteśmy wtedy w sytuacji bez wyjścia – jak większość osób zdaje sobie sprawę, możliwe jest sprawienie, że ktoś inny będzie mógł działać w naszym imieniu. Upoważnienie a pełnomocnictwo – czym te dwa działania się różnią? Czy rzeczywiście oznaczają to samo?

Idź do strony:Przejdź

Chcesz wiedzieć więcej na temat kredytów?

Nasi specjaliści udzielą Ci wszelkich informacji na temat możliwości kredytowania.

Skontaktuj się z nami