Splatapozyczek.pl
Spłata Pożyczek/Blog/Konsolidacja z niskim dochodem – czy można ją uzyskać? Wskazówki dla kredytobiorców

Konsolidacja z niskim dochodem – czy można ją uzyskać? Wskazówki dla kredytobiorców

23.02.2023
AvatarPaulina Przybysz
konsolidacja-z-niskim-dochodem-jak-ja-uzyskac
Avatar

Łączenie zobowiązań finansowych to rozwiązanie, które rozważa wielu kredytobiorców, szczególnie gdy należności do spłacenia jest naprawdę dużo. Aby skorzystać z takiej opcji, należy posiadać przede wszystkim dobrą zdolność kredytową. Niektórzy jednak obawiają się, że konsolidacja z niskim dochodem będzie po prostu niemożliwa. Sprawdź, czy przychody kredytobiorcy mają rzeczywiście tak duże znaczenie!

Czy konsolidacja z niskim dochodem jest możliwa?

Konsolidacja kredytów oznacza po prostu połączenie wielu zobowiązań finansowych w jedną wygodną, comiesięczną ratę. Najczęściej udzielającym jest tutaj po prostu bank. Trzeba więc spełniać pewne warunki, by móc w ogóle skorzystać z takiego rozwiązania. Konsolidacja z niskim dochodem jest możliwa, jednak trzeba pamiętać o kilku kwestiach. Jakie warunki musi spełniać kredytobiorca?

  • Dobra historia kredytowa – konsolidacja z niskim dochodem będzie dostępna tylko dla osób z nieskazitelną historią kredytową. Jakiekolwiek zadłużenia prawdopodobnie będą tu oznaczać odrzucenie wniosku o kredyt przez większość banków.
  • Udokumentowany, comiesięczny dochód – przychody kredytobiorcy muszą być potwierdzone. Stały przypływ środków jest dla banku pewnym zabezpieczeniem zobowiązania. Dotyczy to także stosunkowo niewielkich dochodów.
  • Brak wpisu do rejestrów dłużników – banki sprawdzają kredytobiorców przez rejestry BIK, BIG, ERIF oraz KRD. W ten sposób jakiekolwiek przeszłe zadłużenia zostają znalezione. Konsolidacja z niskim dochodem wymaga perfekcyjnej historii kredytowej.

Dlaczego jednak łączenie zobowiązań finansowych jest tak popularne? Ma to wiele zalet. Przede wszystkim konsolidacja jest komfortem psychicznym i możliwością pewnej stabilizacji dla kredytobiorcy. Całkowite koszty kredytu są wtedy niestety większe. Dodatkowo czas kredytowania znacznie się wydłuża. Konsolidacja z niskim dochodem jest możliwa – jakie są zalety takiego rozwiązania?

  • Jedna rata zamiast wielu – to swego rodzaju wygoda. Należność jest również niższa, więc comiesięczny budżet będzie podbudowany po skonsolidowaniu kredytów.
  • Rozłożenie zobowiązania w czasie – spłata wielu kredytów w jednym momencie mogłaby wprowadzić niektórych kredytobiorców w tzw. spiralę zadłużenia, szczególnie przy niskich dochodach. Konsolidacja może okazać się jedynym słusznym wyborem.

Nie zawsze łączenie zobowiązań finansowych jest dobrym rozwiązaniem. Generuje to dodatkowe koszty i wydłuża okres kredytowania. Wiele zależy od zarobków. Konsolidacja z niskim dochodem powinna być zawsze precyzyjnie zaplanowana – warto skorzystać nawet z pomocy doradcy finansowego.

Specjaliści Spłaty Pożyczek przeprowadzą Cię przez cały proces kredytowania. Od znalezienia dostępnych ofert i wybór najkorzystniejszej, poprzez złożenie wniosku, negocjacje z instytucją finansową i pozyskanie indywidualnych warunków zobowiązania, aż do podpisania umowy kredytowej.

Pozyskaj finansowanie przy minimum formalności i bez stresu!

Skontaktuj się z doradcą!

Wyślij wniosek

Kto powinien sięgnąć po kredyt konsolidacyjny?

Łączenie zobowiązań finansowych jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Przy wielu zaciągniętych kredytach, konsolidacja nasuwa się sama. Mimo wszystko będzie ona opłacalna tylko, gdy kredytobiorca nie może sobie poradzić ze wszystkimi należnościami samodzielnie. Wszystko dlatego, że łączenie zobowiązań po prostu kosztuje – banki pobierają swoje opłaty. Konsolidacja z niskim dochodem jest idealnym rozwiązaniem, ponieważ mocno podbudowuje comiesięczny budżet, co pozostaje tutaj kluczową kwestią.

Warto dokładnie przeanalizować swoją sytuację finansową. Kto powinien sięgnąć po kredyt konsolidacyjny? Będzie to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą rzeczywiście polepszyć stabilność finansową. Konsolidacja z niskim dochodem wiąże się z wyższymi, całkowitymi kosztami kredytowania. Mimo wszystko jest to rozwiązanie, które zapewnia stabilność, odciążenie psychiczne oraz prostsze warunki spłaty dla kredytobiorcy.

Oczywiście po kredyt konsolidacyjny mogą sięgnąć tylko niezadłużeni konsumenci. Jakikolwiek wpis w BIK może dyskwalifikować danego klienta. Banki skrupulatnie sprawdzają historię kredytową oraz rejestry dłużników. Konsolidacja z niskim dochodem jest możliwa, jednak kredytodawca musi mieć pewną gwarancję spłaty należności. Zadłużony konsument niestety nie będzie wystarczająco „bezpieczny” dla banku. Dlatego właśnie takie wnioski są odrzucane.

Jak wybrać kredyt konsolidacyjny przy niskich dochodach? Najważniejsze wskazówki

Niskie dochody wymagają wyboru konkretnego kredytu konsolidacyjnego. Trzeba zwracać uwagę przede wszystkim na wysokość comiesięcznej raty. Niski przychód oznacza również mocno ograniczony budżet domowy. Dlatego właśnie rata nie może być zbyt wysoka – można wydłużyć okres kredytowania. Konsolidacja z niskim dochodem zawsze będzie wiązać się z pewnymi kosztami. Muszą one być tylko odpowiednio rozłożone, by kredytobiorca zachował płynność finansową.

Zawsze warto wyszukać najkorzystniejszą ofertę. Kredyty konsolidacyjne różnią się między bankami. To bardzo ważne, ponieważ ta wiedza pozwala naprawdę dużo zaoszczędzić. Wystarczy tylko porównać wiele ofert, by znaleźć najlepszy bank. Istnieją do tego specjalne, darmowe serwisy – rankingi kredytów konsolidacyjnych. Każda oszczędność jest tutaj istotna.

Konsolidacja z niskim dochodem wymaga odpowiedniego planowania. W Internecie można znaleźć kalkulatory, które wyliczają szacunkową ratę, czas kredytowania, dodatkowe opłaty itd. To specjalne narzędzia właśnie dla konsumentów zainteresowanych kredytami konsolidacyjnymi.

Masz problem z nadmiernym zadłużeniem i musisz wybierać, którą ratę spłacić w danym miesiącu?

Nie pozwól na kolejne opóźnienia w spłacie i nie generuj dodatkowych kosztów w postaci odsetek. 

Skontaktuj się z doradcą Spłaty Pożyczek, który znajdzie dla Ciebie korzystny kredyt konsolidacyjny, dzięki któremu znacząco obniżysz miesięczną ratę, tak aby spłata zadłużenia już nigdy nie stanowiła problemu.

Wyślij wniosek!

Wyślij wniosek

Konsolidacja z niskim dochodem – jak nie wpaść w większe długi? Zasady bezpieczeństwa

Łączenie wielu zobowiązań finansowych to wciąż naprawdę duży ruch. Konsolidacja z niskim dochodem jest krokiem, który trzeba szczególnie dobrze przeanalizować i przemyśleć. Nieodpowiednio dobrany harmonogram spłaty lub zbyt wysoka rata może oznaczać wpędzenie się w „spiralę zadłużenia”. Niektórzy kredytobiorcy zaczynają wtedy zaciągać kolejne zobowiązania, by spłacić poprzednie. Jak tego unikać?

Należy kierować się kilkoma zasadami bezpieczeństwa. Konsolidacja z niskim dochodem musi być przeprowadzona ostrożnie, z dbałością o każdy szczegół:

  • Wysokość raty musi być znacznie niższa od poprzedniej sumy comiesięcznych zobowiązań. To warunek konieczny. W przypadku kredytu konsolidacyjnego przy mniejszych dochodach nie ma tak dużych możliwości, jeśli chodzi o spłatę. Rata musi być możliwie najniższa.
  • Skorzystaj z pomocy doradcy finansowego. Jest to najlepsze rozwiązanie, szczególnie dla kredytobiorcy z niskim dochodem. Specjalista doradzi, jaką ofertę wybrać, czy kredyt konsolidacyjny się obecnie opłaca oraz przeanalizuje wszystko za klienta.
  • Wykup ubezpieczenie kredytu konsolidacyjnego. To dodatkowy koszt, jednak mimo wszystko zabezpiecza kredytobiorcę przed sytuacjami losowymi. Te przy niskich dochodach mogłyby spowodować prawdopodobnie jeszcze większe długi. Ubezpieczenie jest tu po prostu idealnym rozwiązaniem.
  • Zawsze spłacaj należności w terminie, ponieważ kredyty konsolidacyjne charakteryzują się bardzo dużymi, karnymi odsetkami. Może również dojść do postępowania windykacyjnego czy nawet pozwu sądowego.
  • Nie spłacaj należności kolejnymi zaciągniętymi pożyczkami. Jest to tzw. spirala zadłużenia, której należy unikać.

Konsolidacja z niskim dochodem jest możliwa. Warto to jednak zrobić bezpiecznie, by nie zwiększyć swojego zadłużenia.