Splatapozyczek.pl
Spłata Pożyczek/Blog/Konsolidacja dużych kredytów – co warto wiedzieć o łączeniu większych zobowiązań finansowych?

Konsolidacja dużych kredytów – co warto wiedzieć o łączeniu większych zobowiązań finansowych?

24.02.2023
AvatarPaulina Przybysz
konsolidacja-duzych-kredytow-co-warto-wiedziec
Avatar

Posiadanie wielu zobowiązań finansowych i stałe spłacanie ich może być dość uciążliwe. Już przy 2 lub 3 różnych ratach pojawiają się często pomyłki czy niedopatrzenia. Spłacanie kilku różnych należności co miesiąc to także ogromne obciążenie dla budżetu domowego. Konsolidacja dużych kredytów może być tutaj idealnym rozwiązaniem. Można łączyć nawet spore zobowiązania w jedno – kilka rat staje się tylko pojedynczą, comiesięczną należnością. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć o konsolidacji!

Konsolidacja dużych kredytów – kiedy można z niej skorzystać? Najważniejsze warunki

Zaciąganie wielu różnych zobowiązań finansowych nie zawsze jest dobrym wyborem. Mimo wszystko często staje się to pewną ostatecznością lub koniecznością – na przykład, gdy są konieczne potrzebne środki na inwestycje w firmie, a poprzednie należności jeszcze nie zostały spłacone. Płacenie wielu różnych rat jest uciążliwe. To także pewien dyskomfort psychiczny dla kredytobiorcy. Można jednak rozwiązać ten problem także przy sporych zobowiązaniach finansowych.

Konsolidacja dużych kredytów to po prostu łączenie wielu rat w jedną, którą znacznie wygodniej płacić. Musi ona być dodatkowo niższa niż połączenie wszystkich poprzednich, miesięcznych zobowiązań finansowych. Banki dostosowują oferty względem samego konsumenta. Warto wiedzieć, że można łączyć różne rodzaje zobowiązań, takie jak:

Takie należności da się wygodnie spłacać, jako jedno zobowiązanie. Konsolidacja dużych kredytów to przede wszystkim komfort dla kredytobiorcy. Najczęściej także warunki spłaty są znacznie dogodniejsze niż w przypadku płacenia każdego zobowiązania osobno. Mimo wszystko nie każdy może tak po prostu połączyć pożyczki i kredyty. Taka usługa jest dostępna tylko dla konkretnych konsumentów. Najważniejsza jest tutaj historia oraz zdolność kredytowa. Jeżeli dana osoba nie miała większych problemów ze spłatą zobowiązań finansowych w przeszłości, konsolidacja dużych kredytów będzie dostępna. Wpis do BIK, KRD lub ERIF oznacza niemal natychmiastowe odrzucenie wniosku. Najlepiej skorzystać z usługi doradcy finansowego przy łączeniu wielu zobowiązań w jedno – w ten sposób można się dowiedzieć, czy to opłacalne rozwiązanie.

Pomożemy Ci pozyskać możliwie najkorzystniejsze finansowanie dla Ciebie lub Twojego biznesu!

Nie trać swojego cennego czasu. Specjaliści Spłaty Pożyczek przejmą na siebie ciężar formalności i wynegocjują dla Ciebie finansowanie na warunkach dopasowanych do Twoich potrzeb.

Wyślij wniosek!

Wyślij wniosek

Duży kredyt konsolidacyjny – jak bezpiecznie, skutecznie i szybko go spłacić?

Płacąc kilka kredytów i pożyczek, można ubiegać się o konsolidację. Ma to przede wszystkim zmniejszyć comiesięczne wydatki – skondensować wiele rat w jedną, niższą. Taki cel można bez większego problemu osiągnąć. Mimo wszystko trzeba pamiętać, że konsolidacja dużych kredytów to także znaczne wydłużenie okresu kredytowania. Takie rozwiązanie chroni przed spiralą zadłużenia, ale również nakłada jeszcze większe zobowiązania na kredytobiorcę – łączenie zobowiązań nie jest darmowe.

Bezpieczne i skuteczne spłacanie długów wymaga dokładnej znajomości kosztów. Konsolidacja dużych kredytów wiąże się z szeregiem dodatkowych opłat, które nakłada wybrany bank. Jakie koszty trzeba znać?

 • Opłata za rozpatrzenie wysłanego wniosku,
 • Prowizja za udzielenie dużego kredytu konsolidacyjnego (standardowa opłata bankowa),
 • Opłata przy każdym przelewie na spłatę zadłużenia kredytobiorcy (im więcej łączonych kredytów, tym wyższa stawka),
 • RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania),
 • Opłata operacyjna pobierana co miesiąc (administracja),
 • Prowizja za wcześniejszą spłatę,
 • Składki ubezpieczeniowe (zależnie od posiadanej oferty),
 • Opłaty za wystawianie potrzebnych dokumentów.

Mimo wszystko cena zależy tutaj przede wszystkim od liczby posiadanych kredytów, wysokości rat czy terminu spłaty. Ważna jest także forma i wysokość oprocentowania dużego kredytu konsolidacyjnego. Wszystko jest obliczane indywidualnie dla każdego klienta. Konsolidacja dużych kredytów opłaca się przez komfort, jaki daje co miesiąc. Ostatecznie i tak trzeba wtedy spłacić więcej należności, niż początkowo.

Warto wiedzieć, że konsolidacja dużych kredytów jest naprawdę opłacalnym rozwiązaniem przy wielu zobowiązaniach. Tutaj jednak trzeba pamiętać o umówionym harmonogramie spłaty i terminach. Jeżeli kredytobiorca będzie spóźniał się z opłatami kredytu konsolidacyjnego – koszty wzrosną. W ten sposób można także narazić się na rozpoczęcie postępowania windykacyjnego.

Bezpieczne i skuteczne spłacanie kredytu konsolidacyjnego jest możliwe tylko, gdy zostanie wybrana odpowiednia oferta. Najlepiej skorzystać z usług doradcy finansowego. On rozwieje wszelkie wątpliwości i pomoże wybrać najkorzystniejszy kredyt. Dodatkowo można skorzystać z różnych rankingów kredytów konsolidacyjnych. W Internecie jest ich bardzo dużo. Konsolidacja dużych kredytów nie zawsze musi być droga – zestawienia zawierają tylko najkorzystniejsze propozycje.

Przy wyborze konkretnej oferty, warto zwrócić uwagę na tabelę opłat i prowizji. Jest ona zawsze dołączana do umowy kredytowej. To tam zapisane są wszystkie najważniejsze informacje dla kredytobiorcy, czyli koszty konsolidacji dużych kredytów. W ten sposób można poznać realne stawki związane z dużym kredytem konsolidacyjnym.

W przypadku kredytu konsolidowanego można wykupić ubezpieczenie. Dzięki temu nawet w razie nieszczęśliwych wypadków czy sytuacji losowych – zobowiązanie finansowe będzie wciąż pokrywane. Warto wykupić taką usługę, jeżeli istnieje możliwość. Mimo wszystko ubezpieczenie będzie adekwatne szczególnie w przypadku konsolidacji dużych kredytów. Niektóre banki narzucają nawet konieczność wykupienia tej usługi. Przed czym chroni ubezpieczenie kredytu konsolidacyjnego?

 • Niezdolność do pracy lub jej utrata – jest to sytuacja, w której kredytobiorca czasowo lub stale nie może pokrywać zobowiązań finansowych. Bank analizuje wtedy całą sytuację i określa, czy ubezpieczenie się tu należy.
 • Stały uszczerbek na zdrowiu – w takiej sytuacji zwykle ubezpieczenie uznawane jest dość szybko.
 • Śmierć kredytobiorcy – wtedy środki zostają przekazane na pokrycie zobowiązania. Dodatkowo kredytobiorca może wybrać, dla kogo zostanie przekazane 50% sumy ubezpieczenia, to swego rodzaju ochrona.

Należy pamiętać, że dostępne są także zupełnie darmowe i niezwykle skuteczne kalkulatory kredytu konsolidacyjnego. To bardzo przydatne oraz proste narzędzie. Konsolidacja dużych kredytów wymaga odpowiedniego planowania, szacowania i obliczeń. Kalkulator może zrobić wszystko automatycznie. Takie narzędzie dzięki podstawowym danym wylicza ratę kredytu konsolidacyjnego.

Mimo wszystko wynik nigdy nie jest tutaj idealnie precyzyjny. Kalkulatory nie biorą pod uwagę sytuacji finansowej, profilu w BIK czy historii kredytowej klienta. To właśnie ze względu na te elementy, bank może ostatecznie zaproponować wyższą lub niższą ratę, niż ta, która została obliczona.

Konsolidacja dużych kredytów to dla wielu osób jedyne rozwiązanie. Aby wykorzystać taką opcję odpowiednio, trzeba się dobrze zabezpieczyć. Doradca finansowy, kalkulator, samodzielne szacowanie oraz planowanie – to wszystko jest tutaj niezwykle ważne. Dodatkowo warto rozważyć wykupienie ubezpieczenia kredytu konsolidacyjnego. Dotyczy to szczególnie większych zobowiązań jak hipoteka.

Kredyty dla osób prywatnych i firm. Niezależnie od skomplikowania sytuacji. Kompleksowo i przy minimum formalności.

Skontaktuj się z doradcą Spłata Pożyczek!

Konsolidacja dużych kredytów – podsumowanie. Wady i zalety łączenia zobowiązań finansowych

Takie rozwiązanie jest przede wszystkim dużym, comiesięcznym odciążeniem dla kredytobiorcy. Wiele zobowiązań finansowych zostaje wygodnie połączone w jedno. Klient musi martwić się tylko określonym terminem oraz pojedynczą ratą, która i tak wynosi mniej, niż wszystkie poprzednie połączone razem. Konsolidacja dużych kredytów musi być odpowiednio przemyślana i zaplanowana. Warto także przejrzeć oferty wielu banków, by wybrać tę najkorzystniejszą.

Mimo wszystko duży kredyt konsolidacyjny oznacza ostatecznie większe koszty. Dodatkowo okres kredytowania staje się dłuższy, co jest obciążające dla kredytobiorcy. Warto również wiedzieć, że konsolidacja dużych kredytów sporadycznie może wymagać zabezpieczenia w postaci nieruchomości – co nie każdy jest w stanie zaoferować.