Splatapozyczek.pl
Spłata Pożyczek/Blog/Kredyt konsolidacyjny bez hipoteki – dla kogo?

Kredyt konsolidacyjny bez hipoteki – dla kogo?

25.02.2023
AvatarPaulina Przybysz
kredyt-konsolidacyjny-bez-hipoteki-warunki
Avatar

Spłata zadłużenia, szczególnie w okresie bardzo wysokich stóp procentowych to dla wielu kredytobiorców duży problem z perspektywy organizacji budżetu domowego. Można jednak podjąć pewne działania naprawcze związane z zadłużeniem. Większość kredytobiorców przewidujących wystąpienie kryzysowej sytuacji ekonomicznej decyduje się na podpisanie umowy o kredyt konsolidacyjny bez hipoteki, ale to narzędzie zarezerwowane cały czas dla klientów charakteryzujących się pozytywną zdolnością kredytową. Czy kredyt konsolidacyjny gotówkowy bez hipoteki to dobry pomysł? Jakie warunki trzeba spełnić, żeby wykorzystać potencjał narzędzia? Czy trzeba przygotować się na dodatkową analizę zdolności kredytowej? Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje dotyczące kredytów bez hipoteki, ale też wskazówki zmierzające do poprawy struktury portfela zadłużeniowego.

Kredyt konsolidacyjny bez hipoteki – dla kogo oferta i czy jest możliwa?

Na początku omawiania zagadnienia warto, żebyś zrozumiał, czym jest w ogóle konsolidacja zadłużenia i jak pożyczka konsolidacyjna działa. Konsolidacja bez BIK i hipoteki dotyczy wszystkich rodzajów zobowiązań, także występujących w sektorze pozabankowym. Jeżeli spłacasz jednocześnie kredyt hipoteczny, gotówkowy, przeznaczony na zakup samochodu, karty kredytowe i chwilówki, konsolidacja pomaga połączyć wszystkie zobowiązania w jedno ze znacznie niższą ratą w zamian za wydłużenie okresu kredytowania. To akurat działanie naturalne dla większości banków detalicznych. Konsolidacja kredytów bez hipoteki to oferta przeznaczona klientom wyróżniającym się stabilnymi poziomami dochodów. Bez pozytywnej analizy zdolności kredytowej bardzo trudno mówić o podpisaniu umowy na uczciwych warunkach. Aktualna polityka monetarna prowadzona przez Narodowy Bank Polski potęguje potrzebę posiadania wysokiej zdolności kredytowej przed podpisaniem kolejnej umowy z sektorem bankowości detalicznej.

Zabezpieczenie hipoteczne nie jest najczęściej potrzebne przy konsolidacji gotówkowej, ale taka forma restrukturyzacji dotyczy mniejszych zobowiązań, chociażby kredytów krótkoterminowych. Zabezpieczenie hipoteczne to największe bezpieczeństwo dla banku detalicznego, dlatego tak bardzo pożądane przez instytucje finansowe. Ponadto pozwala utrzymać właściwy poziom zdolności kredytowej.

Konsolidacja kredytów bez hipoteki – warunki

Konsolidacja kredytów bez hipoteki to oferta dedykowana klientom z pozytywną zdolnością kredytową, raczej krótkoterminowo i wymagająca przedstawienia pozytywnej zdolności i historii kredytowej w Biurze Informacji Kredytowej (BIK). Możliwie najwyższa zdolność kredytowa ułatwia rozwiązanie problemów ekonomicznych, ale czasami to trudne, dlatego nawet przy konsolidacji stosuje się zabezpieczenia rzeczowe lub osobiste. Najlepszy układ z perspektywy kredytobiorcy to wprowadzenie do umowy poręczyciela, który weźmie na siebie ciężar uregulowania umowy, jeżeli coś nie zagra w finansach domowych pierwotnego kredytobiorcy. Dla klientów z pozytywną zdolnością kredytową banki detaliczne przygotowały specjalne warunki wypłaty kredytu konsolidacyjnego. Pewna część środków idzie na spłatę dotychczasowych zobowiązań, a kolejna na dowolne wydatki. Z tego wynika, że kredyt konsolidacyjny łączy w sobie zalety restrukturyzacyjne oraz wydatkowe (konsumpcyjne). To jedna z najciekawszych form restrukturyzacji, spotykana na rynku i zdecydowanie pożądana przez kredytobiorców przewidujących pewne problemy ekonomiczne w przyszłości.

Pomożemy Ci pozyskać możliwie najkorzystniejsze finansowanie dla Ciebie lub Twojego biznesu!

Nie trać swojego cennego czasu. Specjaliści Spłaty Pożyczek przejmą na siebie ciężar formalności i wynegocjują dla Ciebie finansowanie na warunkach dopasowanych do Twoich potrzeb.

Wyślij wniosek!

Wyślij wniosek

Konsolidacja kredytów bez hipoteki – czym powinien charakteryzować się taki kredyt?

Przede wszystkim konsolidacja kredytów bez hipoteki nie należy do najtańszych narzędzi restrukturyzacyjnych. Oczywiście kredytobiorca może manipulować czasem spłaty zobowiązania oraz wielkością miesięcznej raty. Najlepsze kredyty konsolidacyjne posiadają wiele dodatkowych możliwości, przechodzą na spłatę zobowiązań z rynku pozabankowego, umożliwiają pozyskanie dodatkowej kwoty na wydatki konsumpcyjne i nie wymagają dopełniania zbyt dużych formalności, jak np. kredyt hipoteczny. Konsolidacja kredytów bez hipoteki występuje w większości banków detalicznych, dlatego to szansa na porównywanie ofert w multimedialnych kalkulatorach lub bezpośrednio w placówce instytucji finansowej. Czym powinien charakteryzować się kredyt na 10 lat bez hipoteki?

Po podpisaniu umowy doradca z banku powinien automatycznie potwierdzić zamknięcie Twoich dotychczasowych zobowiązań. Pamiętaj, żeby to koniecznie potwierdzić i przy okazji przeanalizować zapisy w Biurze Informacji Kredytowej pod kątem wykluczenia ewentualnych błędów. Jedna, dopasowana do sytuacji ekonomicznej gospodarstwa domowego rata to znacznie lepsze rozwiązanie dla kredytobiorcy, który nie musi martwić się terminami różnych przelewów. Jedna rata to krótko mówiąc, duża wygoda. Im dłuższy czas konsolidacji, tym z reguły lepiej dla kredytobiorcy, ale pamiętaj, że to wiąże się z większymi ratami kredytu. Najpopularniejsza propozycja to kredyt na 10 lat bez hipoteki, ale dedykowany wyłącznie kredytobiorcom ze stabilnymi zarobkami miesięcznymi, bez żadnych wad w Biurze Informacji Kredytowej. Zwróć też uwagę, czy bank detaliczny proponuje w konsolidacji dodatkową kwotę na wydatki konsumpcyjne, dowolne. Czasami taki format się przydaje, jeżeli planujesz większe wydatki, a nie chcesz już podpisywać nowych umów o kredyt gotówkowy. Kredyt konsolidacyjny bez hipoteki stwarza kredytobiorcom wiele interesujących możliwości restrukturyzacyjnych. Przed jego wzięciem warto jednak poznać wszelkie koszty oraz oprocentowanie kredytu konsolidacyjnego. Pozwoli to zaplanować domowy budżet.

Najtańszy kredyt konsolidacyjny bez hipoteki – gdzie go szukać?

Porównywanie kredytów konsolidacyjnych na 10 lub 20 lat bez hipoteki to jeden z najważniejszych kierunków. Musisz się zastanowić nad czasem obowiązywania umowy oraz nad prognozowaną ratą. Zawieszenie kredytu konsolidacyjnego nie zawsze jest możliwe. Musisz koniecznie sprawdzić, jakich zobowiązań dotyczy konsolidacja. Nie wszystkie banki detaliczne godzą się na zamykanie chwilówek albo kart kredytowych. Podstawowy wskaźnik do porównania to oczywiście RRSO, czas dopełnienia formalności, wymagania dotyczące wniesienia zabezpieczeń rzeczowych lub osobistych. Większość porównywarek multimedialnych, kalkulatorów rat kredytów konsolidacyjnych zapewnia szybki wgląd do warunków występujących w bankach detalicznych. Korzystanie z takich narzędzi nie wiąże się z żadnymi negatywnymi konsekwencjami, czy dodatkowymi opłatami. Kalkulator kredytu konsolidacyjnego pomoże wybrać najlepszy i tani kredyt konsolidacyjny. Sprawdź wszystkie dostępne rodzaje kredytów konsolidacyjnych i zdecyduj się na taki, który nie zaburzy Twojej zdolności kredytowej. Kredyt konsolidacyjny nie musi być obciążeniem dla domowego budżetu!

Kredyt konsolidacyjny z jedną miesięczną ratą, która jest znacznie niższa niż suma rat, które spłacałeś do tej pory? Zobowiązanie, które nie jest trudne do spłaty?

To możliwe! 

Skontaktuj się ze specjalistą Spłata Pożyczek, który pomoże Ci wyjść z nadmiernego zadłużenia.

Wyślij wniosek

Konsolidacja hipoteczna – wady i zalety

Konsolidacja hipoteczna to tańsza restrukturyzacja, ponieważ zabezpieczona nieruchomością, rzeczywistym majątkiem. Najważniejsze zalety konsolidacji hipotecznej to bardzo długi okres spłaty, duża kwota do wypłaty. Z drugiej strony przy podpisaniu takiej umowy dochodzi sporo formalności związanych z potwierdzeniem wartości majątku. Kredyt konsolidacyjny bez hipoteki dotyczy mniejszych zobowiązań. Kredyt konsolidacyjny hipoteczny wiąże się najczęściej z regulowaniem dużych długów i z zamianą w jedną, korzystną ratę.