Dzielimy się rzetelnymi i wartościowymi informacjami na temat kredytów.

Artykuł na dziś

Pożyczka leasingowa – co to jest?
Łukasz Koński18.02.2021

Pożyczka leasingowa – co to jest?

Nikomu nie jest prawdopodobnie obce pojęcie kredytu, a i o leasingu słyszała niewątpliwie znaczna większość Polaków. Za to już termin „pożyczka leasingowa” jest znacznie mniej znana, chociaż powoli zaczyna się to zmieniać. Ten produkt finansowy już od lat rośnie w popularności, dlatego też zdecydowanie warto pochylić się nad tym, co właściwie oznacza ten termin.

Najnowsze artykuły

czym jest zastrzezenie kredytowe
Łukasz Koński03.04.2024

Czym jest zastrzeżenie kredytowe? W jakich sytuacjach może nas ochronić?

W dzisiejszych czasach bezpieczeństwo danych to coś, do czego wszyscy powinniśmy przykładać szczególną uwagę. Prawie wszystko da się obecnie zrobić online. To duże ułatwienie, ale niesie też za sobą sporo niebezpieczeństw. Zwłaszcza jeśli dane osobowe dostaną się w niepowołane ręce. Każdy z nas słyszał przecież o przestępstwach polegających na zaciąganiu zobowiązań na podstawie cudzych danych. Czy piszemy to wszystko, żeby kogoś nastraszyć? Absolutnie nie! Trzeba jednak mieć świadomość zagrożenia i chronić się przed nim. Dlatego dzisiaj przybliżamy funkcję oferowaną przez Biuro Informacji Kredytowej (BIK) – zastrzeżenie kredytowe. Czy warto się na nie zdecydować?

kredyt walutowy
Łukasz Koński29.03.2024

Kredyt walutowy – czym jest i co warto o nim wiedzieć?

Często słyszy się, że zmiana kursu jakiejś waluty wywołała burzę na rynkach finansowych. Dlaczego ta kwestia budzi tyle emocji? Bo dla posiadaczy kredytów walutowych wahania wartości jednostki monetarnej, w której się zadłużyli, to czasami „być albo nie być”. Wszyscy pamiętamy uwolnienie kursu franka szwajcarskiego z dnia 15 stycznia 2015 roku, który nazywamy dzisiaj „czarnym czwartkiem”. Gwałtowny wzrost wartości tej waluty spowodował, że raty kredytów frankowych gwałtownie poszybowały w górę. Dla wielu osób zaczęły się poważne kłopoty z wypłacalnością. Czy to oznacza, że powinniśmy bać się kredytów dewizowych? Zdecydowanie nie! Trzeba jednak decydować się na nie świadomie, dlatego dzisiaj zachęcamy, abyś poznał razem z nami specyfikę kredytu walutowego. Jakie są rodzaje zobowiązań dewizowych, kto może się o nie starać i w jaki sposób są spłacane? Zaraz wszystko stanie się jasne!

dobranie kredytu hipotecznego
Łukasz Koński24.03.2024

Na czym polega dobranie kredytu hipotecznego i kiedy jest możliwe?

Zaciąganie kredytów hipotecznych na zakup lub budowę nieruchomości jest dość popularne. Warto wiedzieć, że kwota takiego zobowiązania zależy od wartości domu czy też mieszkania i potrzeb kredytobiorcy. W niektórych przypadkach środków może jednak zabraknąć, by zrealizować inwestycję. Dobranie kredytu hipotecznego będzie wtedy idealnym rozwiązaniem. W tym artykule przybliżymy, kiedy można zwiększyć kwotę zobowiązania i jak to zrobić.

refinansowanie kredytu hipotecznego
Łukasz Koński19.03.2024

Refinansowanie kredytu hipotecznego – wszystko, co trzeba wiedzieć o tym rozwiązaniu!

Spłacanie kredytu mieszkaniowego sprawia Ci kłopoty? Nic w tym dziwnego, bo w ostatnim czasie wielu kredytobiorców zmaga się z podobnymi problemami. Jako winowajcę wskazuje się często decyzję Rady Polityki Pieniężnej o podnoszeniu stóp procentowych. Do tego dochodzi szalejąca inflacja, w wyniku której koszty życia stale idą w górę. Nasze dochody, jednak jeśli w ogóle wzrastają, to nie tak szybko, jak ceny na półkach sklepowych. Dlatego w przegródce portfela przeznaczonej na spłatę rat zostaje coraz mniej pieniędzy, a płatności przecież nie maleją – wręcz przeciwnie. Co można zrobić w takiej sytuacji? Warto zastanowić się nad refinansowaniem kredytu hipotecznego. Jeśli nie masz pojęcia, jak to zrobić, spieszymy z wyjaśnieniem!Spłacanie kredytu mieszkaniowego sprawia Ci kłopoty? Nic w tym dziwnego, bo w ostatnim czasie wielu kredytobiorców zmaga się z podobnymi problemami. Jako winowajcę wskazuje się często decyzję Rady Polityki Pieniężnej o podnoszeniu stóp procentowych. Do tego dochodzi szalejąca inflacja, w wyniku której koszty życia stale idą w górę. Nasze dochody, jednak jeśli w ogóle wzrastają, to nie tak szybko, jak ceny na półkach sklepowych. Dlatego w przegródce portfela przeznaczonej na spłatę rat zostaje coraz mniej pieniędzy, a płatności przecież nie maleją – wręcz przeciwnie. Co można zrobić w takiej sytuacji? Warto zastanowić się nad refinansowaniem kredytu hipotecznego. Jeśli nie masz pojęcia, jak to zrobić, spieszymy z wyjaśnieniem!

niezgloszenie pozyczki do urzedu skarbowego
Łukasz Koński27.01.2024

Jakie konsekwencje może mieć niezgłoszenie pożyczki do urzędu skarbowego?

Niezgłoszenie pożyczki do urzędu skarbowego może w niektórych przypadkach prowadzić do dość poważnych konsekwencji prawnych. Taki obowiązek należy wypełnić, by uchronić się przed potencjalnymi dużymi sankcjami finansowymi. W tym artykule przybliżymy, czym grozi niezgłoszenie pożyczki do urzędu skarbowego.

kredyt hipoteczny z rodzicami
Łukasz Koński19.01.2024

Na czym polega kredyt hipoteczny z rodzicami i czy warto się na niego zdecydować?

Zaciągnięcie kredytu hipotecznego wymaga bardzo dobrej zdolności kredytowej. Niestety nie każda osoba uzyska takie finansowanie. Młode osoby chcą jednak zaciągać kredyty hipoteczne na zakup pierwszego mieszkania czy domu. Jak rozwiązać problem zbyt niskiej zdolności kredytowej? W tym artykule przybliżymy, czym jest kredyt hipoteczny z rodzicami oraz przedstawimy jego wady i zalety.

kredyt z odroczona splata
Łukasz Koński10.01.2024

Kredyt z odroczoną spłatą – to powinieneś wiedzieć!

Jeśli spłata kredytu sprawia Ci problemy, najgorsze, co możesz zrobić, to po prostu przestać regulować raty. Grozi Ci wtedy szereg konsekwencji – od negatywnego wpisu do BIK po egzekucję komorniczą. Jak uniknąć takich przykrych sytuacji? Zwróć się po pomoc do banku i to od razu, gdy pojawią się problemy. Instytucje kredytowe oferują dla swoich klientów pomoc w postaci kredytu z odroczoną spłatą. Jak w praktyce wygląda takie rozwiązanie? Czy warto z niego skorzystać? Po przeczytaniu tego artykułu poznasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania!

kredyt ekologiczny z dotacja bgk
Łukasz Koński08.01.2024

Kredyt ekologiczny z dotacją BGK – z troski o środowisko

W dzisiejszych czasach ekologia ma coraz większe znaczenie. Rośnie świadomość społeczeństwa, bo zdajemy sobie sprawę z tego, jak poważne są konsekwencje coraz gorszego stanu środowiska naturalnego. Również część klientów zaczyna stosować „zielone” kryteria, wybierając miejsce, gdzie robią zakupy. Zrównoważona środowiskowo działalność gospodarcza wymaga jednak szeregu kosztownych zmian. Jeśli twojej firmy nie stać na takie inwestycje, warto zainteresować się kredytem ekologicznym.

pozyczka podporzadkowana
Łukasz Koński05.01.2024

Pożyczka podporządkowana jako specyficzna forma finansowania działalności

Czasami klasyczne kredyty bankowe są trudno dostępne. Przedsiębiorstwa giełdowe mogą zwiększać kapitał własny poprzez emisję akcji. Co jednak z pozostałymi firmami? Rozwiązaniem może być pożyczka podporządkowana, często wykorzystywana także przez banki. Na czym polega to wyjątkowe finansowanie? Sprawdzamy, jak zaciąga się pożyczki podporządkowane i czy warto to robić.

kredyt konsorcjalny
Łukasz Koński02.01.2024

Kredyt konsorcjalny – jak sfinansować potężne inwestycje?

Potocznie słowo „konsorcjum” kojarzymy z zespołem spółek, które wspólnie dążą do tego samego celu. Mało kto jednak wie, że podobny syndykat mogą utworzyć również banki, aby realizować duże inwestycje. Mowa tutaj o kredycie konsorcjalnym, który jest potencjalnie bardzo zyskowny dla kredytodawcy. Charakteryzuje się jednak również podwyższonym ryzykiem – kwoty takich wierzytelności sięgają milionów złotych. Dlatego może być rozwiązaniem dla firm, które szykują tak kosztowne projekty. Co to jest kredyt konsorcjalny, jak wygląda procedura przyznawania i czy w ogóle warto się o niego starać? Odpowiadamy na te ważne pytania.

list gonczy za dlugi
Łukasz Koński30.12.2023

List gończy za długi – jak postępować, gdy zostanie wydany?

Niespłacanie zobowiązań finansowych na czas ma swoje konsekwencje. Tego typu sprawy, jeśli nie zostaną rozwiązane wcześniej, zazwyczaj kończą się na egzekucji komorniczej. A co jeśli ta metoda windykacji zawodzi? Ostatnią nadzieją wierzyciela na odzyskanie należności może być zgłoszenie zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa do prokuratury. List gończy za długi to sytuacja ekstremalna, ale nie jest to nieprawdopodobny scenariusz. Jak go uniknąć?

przyklad reprezentatywny
Łukasz Koński28.12.2023

Przykład reprezentatywny

Czytając oferty kredytowe w poszczególnych bankach, na pewno spotkaliście się z tzw. przykładami reprezentatywnymi. Zastanawiacie się, czy ta symulacja realistycznie pokazuje koszty, które przyjdzie Wam ponieść, gdy zadłużycie się w danym banku? Pomagamy zrozumieć pojęcie przykładu reprezentatywnego. Sprawdzamy, co na ten temat mówią przepisy i po co wprowadzono ten termin do obiegu.

strona12345624
Idź do strony:Przejdź

Chcesz wiedzieć więcej na temat kredytów?

Nasi specjaliści udzielą Ci wszelkich informacji na temat możliwości kredytowania.

Skontaktuj się z nami