Dzielimy się rzetelnymi i wartościowymi informacjami na temat kredytów.

Artykuł na dziś

Pożyczka leasingowa – co to jest?
Łukasz Koński18.02.2021

Pożyczka leasingowa – co to jest?

Nikomu nie jest prawdopodobnie obce pojęcie kredytu, a i o leasingu słyszała niewątpliwie znaczna większość Polaków. Za to już termin „pożyczka leasingowa” jest znacznie mniej znana, chociaż powoli zaczyna się to zmieniać. Ten produkt finansowy już od lat rośnie w popularności, dlatego też zdecydowanie warto pochylić się nad tym, co właściwie oznacza ten termin.

Najnowsze artykuły

Wzór wniosku o umorzenie kredytu bankowego
Łukasz Koński02.09.2022

Wzór wniosku o umorzenie kredytu bankowego – jak wygląda?

Umorzenie kredytu to w praktyce zwolnienie dłużnika od jego spłaty – po umorzeniu zobowiązanie jest uznawane za zamknięte, nie są wymagane żadne wpłaty ani nie są dalej naliczane odsetki. Nic więc dziwnego, że wzór wniosku o umorzenie kredytu interesuje tak wiele osób.

Wcześniejsza spłata kredytu konsolidacyjnego
Łukasz Koński02.08.2022

Wcześniejsza spłata kredytu konsolidacyjnego – czy się opłaca?

Od momentu zaciągnięcia kredytu sytuacja finansowa dłużnika może się z różnych względów pogorszyć, ale też polepszyć (np. dzięki nowej pracy czy otrzymanej darowiźnie). W takiej sytuacji wiele osób decyduje się między innymi na różnego rodzaju inwestycje, ale są też inne rozwiązania. Warta rozważenia będzie wcześniejsza spłata kredytu konsolidacyjnego, czyli uregulowanie zobowiązania w całości przed upływem wyznaczonego terminu.

Przeniesienie kredytu konsolidacyjnego do innego banku
Łukasz Koński02.08.2022

Przeniesienie kredytu konsolidacyjnego do innego banku – co warto wiedzieć?

Kiedy usługa z jakichś powodów przestaje spełniać naszego oczekiwania, chętnie zmieniamy jej wykonawcę – tak dzieje się często chociażby w przypadku usług telekomunikacyjnych. Przy zaciąganiu kredytu możemy się zastanawiać, czy również istnieje taka możliwość, a więc czy przeniesienie kredytu konsolidacyjnego do innego banku jest dopuszczalne.

Kredyt konsolidacyjny ze stałym oprocentowaniem
Łukasz Koński26.07.2022

Kredyt konsolidacyjny ze stałym oprocentowaniem – jak działa i czy się opłaca?

Oferty banków cechują się dużą różnorodnością i wielowariantowością. Celem jest zapewnienie, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie, niezależnie od tego, co chce sfinansować i na jakich warunkach chciałby to zrobić. Wśród ciekawych produktów finansowych, które nie każdy zna, a powinien, można wymienić kredyt konsolidacyjny ze stałym oprocentowaniem. Z uwagi na jego uniwersalny charakter, sprawdzi się w bardzo wielu sytuacjach.

Kredyt z oprocentowaniem stałym czy zmiennym?
Łukasz Koński22.04.2022

Kredyt z oprocentowaniem stałym czy zmiennym? Jaki rodzaj oprocentowania wybrać?

W ofercie polskich banków można obecnie znaleźć wiele rodzai kredytów. Klienci mogą wybierać spośród kredytów gotówkowych na dowolny cel, a także zobowiązań długoterminowych na sfinansowanie konkretnej inwestycji np. budowy domu. Każdy kredyt ma swoje parametry, które dotyczą m.in.: okresu spłaty, prowizji, a także oprocentowania. Na szczególną uwagę zasługuje właśnie oprocentowanie, ponieważ klienci banku mają do wyboru dwa rodzaje – oprocentowanie stałe i zmienne.

Kredyt krótkoterminowy
Łukasz Koński12.04.2022

Kredyt krótkoterminowy – czym się charakteryzuje i co warto o nim wiedzieć?

Kredyt zazwyczaj kojarzy się nam z długoletnim zobowiązaniem, które zaciągane jest na minimum kilka lat. Warto jednak wiedzieć, że w ofercie polskich banków można obecnie otrzymać różnorodne produkty finansowe, a pośród nich jest także kredyt krótkoterminowy. Jest to alternatywa dla zobowiązań, które trzeba spłacać przez kilka, a nawet kilkanaście lat. Taki kredyt może zainteresować osoby, które szybko chcą spłacić swój dług i nie lubią ciągnących się latami rat. Zobacz, czym jest kredyt krótkoterminowy i co warto o nim wiedzieć, zanim się na niego zdecydujesz.

Czym jest przekredytowanie?
Łukasz Koński08.04.2022

Czym jest przekredytowanie i jak sobie z nim poradzić?

Zaciąganie zobowiązań finansowych (pożyczek, kredytów) jest czymś całkowicie normalnym i jest to coś, co większość osób zrobi co najmniej raz w swoim życiu, czy to biorąc kredyt gotówkowy na mniejsze potrzeby, czy na przykład kredyt hipoteczny na zakup lub budowę własnej nieruchomości. Pod warunkiem, że dobrze się zastanowimy nad zaciągnięciem kredytu, dokonamy odpowiednich obliczeń i już w trakcie spłaty nie wydarzy się nic nieprzewidzianego, zobowiązania finansowe nie są niczym niebezpiecznym.

Raty annuitetowe
Łukasz Koński29.03.2022

Raty annuitetowe – czym są i czy się opłacają?

Przeglądając oferty kredytów i pożyczek w Internecie, raz po raz można spotkać się z takim wyrażeniem, jak raty annuitetowe. Nie da się ukryć, że brzmi ono bardzo poważnie i, jeśli ktoś dotychczas nie interesował się kwestiami związanymi z bankowością i finansami, może w pierwszej chwili nie wiedzieć, co ono oznacza.

Kredyt denominowany a indeksowany
Łukasz Koński21.03.2022

Kredyt denominowany a indeksowany – najważniejsze podobieństwa i różnice

„Kredyt walutowy” to wbrew pozorom nie jest szczególnie precyzyjne określenie. Najprościej tłumaczy się go jako kredyt udzielany w walucie obcej, ale w praktyce jest to kwestia znacznie bardziej skomplikowana. Trzeba bowiem wiedzieć, że występuje kilka rodzajów kredytów walutowych, które różnią się między innymi tym, w którym momencie dochodzi do przeliczenia kwoty kredytu na walutę obcą.

Cesja wierzytelności
Łukasz Koński16.03.2022

Cesja wierzytelności – na czym polega i kiedy się przydaje?

Fraza „cesja wierzytelności” na pierwszy rzut oka może wydawać się tajemnicza, ale w praktyce jest wiele przypadków, w których można się z nią w życiu spotkać. Przykładowo, jeśli posiada się jakieś pożyczki czy inne zobowiązania finansowe, można otrzymać w pewnym momencie informację, że nastąpiła cesja wierzytelności i od danego momentu wszelkie płatności związane z długiem należy dokonywać na rzecz innego podmiotu.

Konsolidacja dużych kredytów
Łukasz Koński12.03.2022

Jakie uprawnienia ma windykator i czego nie może robić?

W przypadku, kiedy minie termin płatności raty (czy, w przypadku chwilówki, termin spłaty całości zobowiązania), a dłużnik nie wpłaci ustalonej sumy na konto wierzyciela, może on rozpocząć działania windykacyjne. Czy to za pośrednictwem zatrudnionych przez siebie windykatorów, czy zewnętrznej firmy, oferującej tego typu usługi.

Należności a zobowiązania
Łukasz Koński08.03.2022

Należności a zobowiązania – czy oznaczają to samo?

Branża finansowa, a także około finansowa mają wiele specjalistycznych pojęć, które mogą być zagadką dla postronnych osób. Niektóre jednak na tyle często pojawiają się w codziennym życiu, że „przebiły się” także do świadomości powszechnej. W każdym razie w tym sensie, że wiele osób je kojarzy – niekoniecznie zna natomiast ich prawidłowe znaczenie. Szczególnie ciekawym przypadkiem, którym chcielibyśmy zająć się w tym materiale, są należności a zobowiązania.

Idź do strony:Przejdź

Chcesz wiedzieć więcej na temat kredytów?

Nasi specjaliści udzielą Ci wszelkich informacji na temat możliwości kredytowania.

Skontaktuj się z nami