Dzielimy się rzetelnymi i wartościowymi informacjami na temat kredytów.

Artykuł na dziś

Pożyczka leasingowa – co to jest?
Łukasz Koński18.02.2021

Pożyczka leasingowa – co to jest?

Nikomu nie jest prawdopodobnie obce pojęcie kredytu, a i o leasingu słyszała niewątpliwie znaczna większość Polaków. Za to już termin „pożyczka leasingowa” jest znacznie mniej znana, chociaż powoli zaczyna się to zmieniać. Ten produkt finansowy już od lat rośnie w popularności, dlatego też zdecydowanie warto pochylić się nad tym, co właściwie oznacza ten termin.

Najnowsze artykuły

kredyt_bez_zdolnosci
Łukasz Koński08.09.2024

Czy kredyt bez zdolności kredytowej istnieje? Jakie są alternatywy?

Trudna sytuacja finansowa oraz potencjalne zadłużenie mogą spowodować, że utracimy zdolność kredytową. Wtedy często potrzebne są dodatkowe środki na najważniejsze wydatki jak jedzenie, rachunki lub opłaty związane z mieszkaniem. Czy można zaciągnąć kredyt bez zdolności kredytowej? W tym artykule przybliżamy tę kwestię oraz przedstawiamy ewentualne alternatywy.

faktoring bez bik
Łukasz Koński07.09.2024

Na czym polega faktoring bez BIK i kto może z niego skorzystać?

Niestety najczęściej negatywna historia kredytowa przekreśla szanse na uzyskanie kredytu w banku. Warto jednak wiedzieć, że można wciąż wykorzystać faktoring bez BIK. Takie rozwiązanie pomoże firmom, które mają problemy z finansami. To pewna alternatywa dla standardowych kredytów i pożyczek.

minimalny_wklad_wlasny
Łukasz Koński05.09.2024

Czym jest minimalny wkład własny, co może go stanowić oraz ile powinien wynosić?

Zaciąganie kredytu hipotecznego na mieszkanie czy budowę lub zakup domu wymaga zadatku w postaci wkładu własnego. Instytucje finansowe oczekują średnio od 10% do 20% całkowitej wartości nieruchomości. Minimalny wkład własny może różnić się zależnie od wybranego banku czy konkretnej oferty. W tym artykule przybliżymy tę kwestię

kredyt przy najnizszej krajowej
Łukasz Koński03.09.2024

Czy najniższa krajowa przekreśla szanse na kredyt?

Obecnie najniższa krajowa w Polsce wynosi 3261,53 zł netto (od lipca 2024 roku). Czy przy takich zarobkach jest możliwe zaciągnięcie kredytu bankowego? Takie pytanie zadaje sobie mnóstwo osób np. kiedy pojawią się nieprzewidziane wydatki czy konieczność przeprowadzenia większej inwestycji. Czy kredyt przy najniższej krajowej jest możliwy do uzyskania? Przeczytaj i dowiedz się!

umowa_kredytu
Łukasz Koński01.09.2024

Jak wygląda umowa kredytu? Sprawdź, na co zwracać uwagę

Kredyt jest przyznawany dopiero po podpisaniu najważniejszego dokumentu przez obie strony. Jest nim oczywiście umowa kredytowa, która wiąże kredytodawcę i kredytobiorcę na kilka lub nawet kilkadziesiąt lat. To często bardzo istotne zobowiązania znacząco zmieniające sytuację finansową klienta. Dlatego też umowa kredytu jest tak ważnym dokumentem – szczególnie dla kredytobiorcy.

sankcja_darmowego_kredytu
Łukasz Koński28.08.2024

Czym jest sankcja darmowego kredytu i kto może z niej skorzystać?

Niestety nie wszyscy kredytodawcy lub pożyczkodawcy będą w pełni rzetelni i uczciwi wobec klientów. Dlatego też przygotowano specjalną instytucję prawną, która ma chronić kredytobiorców – jest nią sankcja darmowego kredytu. Można ją wykorzystać, kiedy kredytodawca stosuje nieuczciwe praktyki lub zapisy abuzywne (niedozwolone). W tym artykule przybliżamy, co warto wiedzieć o sankcji darmowego kredytu i jak z niej skorzystać.

Bank czy parabank? Czym różnią się obie instytucje?
Łukasz Koński05.08.2024

Bank czy parabank? Czym różnią się obie instytucje?

Na rynku finansowym pojawia się coraz więcej podmiotów, które oferują konsumentom produkty kredytowe. Jednak nie wszystkie można nazwać bankami, choć ich oferty mogą wydawać się podobne. Aby świadomie korzystać z możliwości, jakie daje nam rozwój rynku finansowego, należy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy dana instytucja to bank czy parabank? Jakie są różnice między nimi? Czy w przypadku nieścisłości zawsze możemy liczyć na Komisję Nadzoru Finansowego?

spłata długów po śmierci kredytobiorców
Łukasz Koński30.07.2024

Kto spłaca kredyt po śmierci kredytobiorcy?

Śmierć bliskiej osoby jest zawsze bardzo trudnym momentem. To nie tylko chwila wielkiego smutku, ale także sytuacja, która może wiązać się z wieloma formalnościami do załatwienia i dylematami do rozwiązania. Często pojawia się wtedy pytanie, kto spłaca kredyt po śmierci kredytobiorcy i czy jego umorzenie jest możliwe.

zastrzezenie numeru pesel
Łukasz Koński17.06.2024

Zastrzeżenie numeru PESEL – jak to zrobić?

Numer PESEL (Powszechny Elektroniczny System Ewidencji Ludności) to unikalny identyfikator nadawany każdemu obywatelowi Polski. Jest on kluczowym elementem w procesie identyfikacji osoby w wielu instytucjach, od urzędów po banki. W ostatnich latach, w dobie rosnących zagrożeń związanych z kradzieżą tożsamości, coraz częściej pojawiają się pytania o możliwość zastrzeżenia numeru PESEL. Czy jest to możliwe? Jakie są mechanizmy ochrony tego numeru?

kredyt inwestycyjny dla osoby fizycznej
Łukasz Koński18.04.2024

Kredyt inwestycyjny dla osoby fizycznej – warunki, przeznaczenie i korzyści

„Rozwój” to modne pojęcie odmieniane ostatnio przez wszystkie przypadki. Wszystko wokół nieustannie się zmienia, dlatego my też nie możemy stać w miejscu. Dotyczy to nie tylko nas samych, ale również prowadzonych przez nas firm. Dlatego kredyt inwestycyjny dla osoby fizycznej to produkt bankowy wciąż cieszący się popularnością. Jeśli zastanawiasz się, dla kogo przeznaczony jest ten typ finansowania, na co można wydać uzyskane środki i z jakimi wiąże się kosztami, ten wpis jest dla Ciebie!

rekomendacja s – czym jest
Łukasz Koński13.04.2024

Rekomendacja S – czym jest i co oznacza dla kredytobiorców?

Sektor finansowy jest jedną z najbardziej rygorystycznie nadzorowanych gałęzi gospodarki. Nic w tym dziwnego – od jego stabilności zależy kondycja całej krajowej ekonomii. Nad funkcjonowaniem instytucji finansowych, ale także ubezpieczeniowych, płatniczych czy emerytalnych pieczę sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego (KNF). Rekomendacja S jest jednym z narzędzi regulujących działalność kredytową banków. KNF wprowadza w niej zasady dotyczące m.in. udzielania kredytów w obcych walutach albo ustala kwestię wkładu własnego w kredytach hipotecznych. Co zaleca Rekomendacja S i jaki ma to wpływ na konsumentów? Dzisiaj poznamy odpowiedzi na te pytania.

spotkanie z doradca kredytowym
Łukasz Koński08.04.2024

Jak się przygotować na spotkanie z doradcą kredytowym? Przydatne wskazówki

Nie wiesz, która oferta kredytowa będzie dla Ciebie najlepsza? Formalności związane ze staraniami o dodatkowe pieniądze Cię przerastają? Nie rozumiesz skomplikowanych terminów, którymi posługują się banki? Nie ma w tym nic złego. Nie każdy musi być specjalistą od spraw finansowych! W takich sytuacjach warto rozważyć spotkanie z doradcą kredytowym. Ekspert w tej dziedzinie zapewni Ci kompleksową pomoc. Jego usługi mogą okazać się szczególnie pomocne przy skomplikowanym kredycie hipotecznym. O co pytać doradcę? Jak może wyglądać współpraca? Czy w ogóle warto ją nawiązać? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości!

strona12345624
Idź do strony:Przejdź

Chcesz wiedzieć więcej na temat kredytów?

Nasi specjaliści udzielą Ci wszelkich informacji na temat możliwości kredytowania.

Skontaktuj się z nami