Dzielimy się rzetelnymi i wartościowymi informacjami na temat kredytów.

Artykuł na dziś

Pożyczka leasingowa – co to jest?
Łukasz Koński18.02.2021

Pożyczka leasingowa – co to jest?

Nikomu nie jest prawdopodobnie obce pojęcie kredytu, a i o leasingu słyszała niewątpliwie znaczna większość Polaków. Za to już termin „pożyczka leasingowa” jest znacznie mniej znana, chociaż powoli zaczyna się to zmieniać. Ten produkt finansowy już od lat rośnie w popularności, dlatego też zdecydowanie warto pochylić się nad tym, co właściwie oznacza ten termin.

Najnowsze artykuły

wycofanie-zgody-na-przetwarzanie-danych-w-bik
Łukasz Koński04.03.2023

Wycofanie zgody na przetwarzanie danych w BIK

Jeśli decydujesz się na pożyczenie pieniędzy w banku, musisz liczyć się z tym, że zostaniesz sprawdzony w BIK, czyli w Biurze Informacji Kredytowej. Jest to instytucja gromadząca dane na temat kredytobiorców. Wskazuje na to, jakie zadłużenie masz obecnie, ale informuje również o spóźnieniach w spłacaniu zobowiązań, jeśli takie sytuacje miały miejsce. Nierzadko zdarza się, że historia w BIK pozostawia wiele do życzenia. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że bardzo często pojawiają się pytania poruszające takie zagadnienia, jak wycofanie zgody na przetwarzanie danych w BIK. Polskie prawo dopuszcza w niektórych sytuacjach usunięcie danych, które znajdują się w bazie BIK. Trzeba jednak wiedzieć, kiedy i jak można to zrobić. UWAGA: nie oznacza to, że dane na Twój temat znikną. Zostaną jedynie przeniesione do części statystycznej, do której banki nie mają dostępu. Cofnięcie zgody na przetwarzanie danych w BIK jest możliwe, jeśli nie spóźniłeś się ze spłatą więcej niż sześćdziesiąt dni, kwota przeterminowanego zadłużenia nie przekroczyła dwustu złotych, a od poinformowania BIK o fakcie opóźnienia minęło więcej niż trzydzieści dni.

pozyczka-od-rodziny-czym-jest
Łukasz Koński03.03.2023

Pożyczka od rodziny – czym jest?

Wielu z nas nie dysponuje gotówką odpowiednią na wiele różnych wydatków. Nie zawsze możemy pozwolić sobie na kredyt z banku. Zdarza się też tak, że kredyt zaciągamy, ale mimo to potrzebujemy gotówki. Rozwiązaniem okazuje się być pożyczka od rodziny. Często sięgają po nią ci, którzy chcą kupić własne mieszkanie, ale nie posiadają odpowiedniej kwoty pieniędzy niezbędnej do opłacenia tak zwanego wkładu własnego. Czym jest pożyczka od rodziny i o czym pamiętać, aby nie narazić się na żadne problemy z Urzędem Skarbowym?

kredyt-dla-firm-na-oswiadczenie-co-warto-o-nim-wiedziec
Łukasz Koński02.03.2023

Kredyt dla firm na oświadczenie – co warto o nim wiedzieć?

Wiele firm, aby móc rozwinąć swoją działalność i poszerzyć ofertę produktów czy zakres świadczonych usług, w którymś momencie istnienia decyduje się na kredyt na inwestycje technologiczne. To jeden z produktów dostępnych dla przedsiębiorców, którzy planują dalszy rozwój. A co z tymi, którzy w związku z rosnącymi cenami energii czy kosztami zatrudnienia pracowników potrzebują środków w formie doraźnego wsparcia? Czy mogą oni ubiegać się o szybki kredyt dla firm na oświadczenie? Taki produkt zaoszczędziłby im sporo czasu i formalności.

kredyt-technologiczny-najwazniejsze-informacje
Łukasz Koński01.03.2023

Kredyt technologiczny – najważniejsze informacje

Szukasz sposobu na zmodernizowanie swojej firmy? Dobrze trafiłeś! Tutaj dowiesz się wszystkiego, co warto wiedzieć o kredycie technologicznym. Jest to forma finansowania przedsiębiorstw wspierana przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Dzięki specjalnym dopłatom – premii technologicznej – jest to kredyt gospodarczy o stosunkowo niskich kosztach finansowania. Marzy Ci się lepsza jakość produktów i usług? Jest w zasięgu ręki!

inflacja-a-kredyt-czy-jest-sie-czego-obawiac
Łukasz Koński28.02.2023

Inflacja a kredyt – czy jest się czego obawiać?

Według danych Głównego Urzędu Statystcznego, inflacja konsumencka we wrześniu 2022 roku w Polsce wynosiła 17,2 proc. Obecnie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że inflacja ma ogromny wpływ na codzienne życie, przede wszystkim na ceny towarów i usług. Powstaje jednak pytanie, czy istnieje zależność pomiędzy inflacją a kredytami? Czy kredytobiorcy powinni obawiać się inflacji? I przede wszystkim – czy istnieją sposoby na zabezpieczenie się przed skutkami inflacji, które byłyby skuteczne w przypadku kredytobiorców?

formy-zabezpieczenia-kredytu-co-wybrac
Łukasz Koński27.02.2023

Formy zabezpieczenia kredytu – co wybrać?

Zabezpieczenie kredytu czasami wymagane jest przez bank zwłaszcza w przypadku wyższych kwot finansowania. Może być konieczne dla kredytu gotówkowego, ale i hipotecznego. Jest ono formą ochrony powierzonych klientowi przez bank pieniędzy, a więc zmniejsza ryzyko ponoszone przez kredytodawcę. Jednak również kredytobiorca może czerpać korzyści z tego produktu. Są one związane z lepszymi warunkami kredytowania. Jakie są formy zabezpieczenia kredytu?

czy-mozna-miec-dwa-kredyty-konsolidacyjne
Łukasz Koński26.02.2023

Czy można mieć dwa kredyty konsolidacyjne?

Rynek kredytowy zapewnia klientom wiele interesujących możliwości, szczególnie pod kątem długoterminowej restrukturyzacji zadłużenia. Konsolidacja rat to jedno z najbardziej wydajnych narzędzi dedykowanych kredytobiorcy, który po prostu przesadził z zadłużeniem w różnych instytucjach. Dzięki połączeniu wielu rat w jedną kredytobiorca zyskuje znacznie większy komfort psychiczny przy regulowaniu umowy z bankiem detalicznym i nie musi martwić się większością formalności przy zamykaniu dotychczasowych zobowiązań. Czy można mieć dwa kredyty konsolidacyjne? Co oznacza konsolidacja w praktyce? Na co uważać przy podpisywaniu takiej umowy i czy banki chętnie rozpatrują takie wnioski kredytowe? Ważne, żebyś dokładnie przygotował się do restrukturyzacji, ponieważ to okazja do znaczącego odciążenia gospodarstwa domowego z negatywnych konsekwencji ekonomicznych. W artykule poznasz niezbędne zasady ułatwiające podjęcie ostatecznej decyzji o konsolidacji rat.

kredyt-konsolidacyjny-bez-hipoteki-warunki
Łukasz Koński25.02.2023

Kredyt konsolidacyjny bez hipoteki – dla kogo?

Spłata zadłużenia, szczególnie w okresie bardzo wysokich stóp procentowych to dla wielu kredytobiorców duży problem z perspektywy organizacji budżetu domowego. Można jednak podjąć pewne działania naprawcze związane z zadłużeniem. Większość kredytobiorców przewidujących wystąpienie kryzysowej sytuacji ekonomicznej decyduje się na podpisanie umowy o kredyt konsolidacyjny bez hipoteki, ale to narzędzie zarezerwowane cały czas dla klientów charakteryzujących się pozytywną zdolnością kredytową. Czy kredyt konsolidacyjny gotówkowy bez hipoteki to dobry pomysł? Jakie warunki trzeba spełnić, żeby wykorzystać potencjał narzędzia? Czy trzeba przygotować się na dodatkową analizę zdolności kredytowej? Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje dotyczące kredytów bez hipoteki, ale też wskazówki zmierzające do poprawy struktury portfela zadłużeniowego.

konsolidacja-duzych-kredytow-co-warto-wiedziec
Łukasz Koński24.02.2023

Konsolidacja dużych kredytów – co warto wiedzieć o łączeniu większych zobowiązań finansowych?

Posiadanie wielu zobowiązań finansowych i stałe spłacanie ich może być dość uciążliwe. Już przy 2 lub 3 różnych ratach pojawiają się często pomyłki czy niedopatrzenia. Spłacanie kilku różnych należności co miesiąc to także ogromne obciążenie dla budżetu domowego. Konsolidacja dużych kredytów może być tutaj idealnym rozwiązaniem. Można łączyć nawet spore zobowiązania w jedno – kilka rat staje się tylko pojedynczą, comiesięczną należnością. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć o konsolidacji!

konsolidacja-z-niskim-dochodem-jak-ja-uzyskac
Łukasz Koński23.02.2023

Konsolidacja z niskim dochodem – czy można ją uzyskać? Wskazówki dla kredytobiorców

Łączenie zobowiązań finansowych to rozwiązanie, które rozważa wielu kredytobiorców, szczególnie gdy należności do spłacenia jest naprawdę dużo. Aby skorzystać z takiej opcji, należy posiadać przede wszystkim dobrą zdolność kredytową. Niektórzy jednak obawiają się, że konsolidacja z niskim dochodem będzie po prostu niemożliwa. Sprawdź, czy przychody kredytobiorcy mają rzeczywiście tak duże znaczenie!

Jak umorzyć kredyt w banku
Łukasz Koński20.09.2022

Jak umorzyć kredyt w banku i kiedy można to zrobić?

Kredyty bywają bardzo dużym balastem dla domowego budżetu, zwłaszcza, gdy pogorszyła się sytuacja finansowa kredytobiorcy (np. z uwagi na chorobę lub utratę pracy). Dłużnicy w takich przypadkach poszukują alternatyw dla spłacenia zobowiązania osobiście, ponieważ nie posiadają odpowiednich środków. W związku z tym często można spotkać się z pytaniem, jak umorzyć kredyt w banku i kiedy można to zrobić.Kredyty bywają bardzo dużym balastem dla domowego budżetu, zwłaszcza, gdy pogorszyła się sytuacja finansowa kredytobiorcy (np. z uwagi na chorobę lub utratę pracy). Dłużnicy w takich przypadkach poszukują alternatyw dla spłacenia zobowiązania osobiście, ponieważ nie posiadają odpowiednich środków. W związku z tym często można spotkać się z pytaniem, jak umorzyć kredyt w banku i kiedy można to zrobić.

Umorzenie kredytu frankowego
Łukasz Koński13.09.2022

Umorzenie kredytu frankowego – najważniejsze informacje

W ostatnich latach wielu tak zwanych frankowiczów, czyli kredytobiorców spłacających kredyty mieszkaniowe zaciągnięte we frankach szwajcarskich, podpisało umowy z bankami, w ramach których doszło do umorzenia części zobowiązania. Mogą oni zastanawiać się, jak mają się do siebie umorzenie kredytu frankowego a podatek dochodowy.W ostatnich latach wielu tak zwanych frankowiczów, czyli kredytobiorców spłacających kredyty mieszkaniowe zaciągnięte we frankach szwajcarskich, podpisało umowy z bankami, w ramach których doszło do umorzenia części zobowiązania. Mogą oni zastanawiać się, jak mają się do siebie umorzenie kredytu frankowego a podatek dochodowy.

Idź do strony:Przejdź

Chcesz wiedzieć więcej na temat kredytów?

Nasi specjaliści udzielą Ci wszelkich informacji na temat możliwości kredytowania.

Skontaktuj się z nami