Oddłużanie firm

Oddłużanie firm nie musi być stresujące i czasochłonne. Wykwalifikowani doradcy Spłata Pożyczek pomogą Ci znaleźć korzystne wyjście z nawet najtrudniejszej sytuacji i uratować przedsiębiorstwo przed upadłością.

  • ikona dekoracyjna
    Uzyskaj pomoc w spłacie zadłużeń firmowych, dostępne kwoty nawet do 150 tys. zł.
  • ikona dekoracyjna
    Otrzymaj elastyczny okres spłaty – od 6 do 120 miesięcy.
  • ikona dekoracyjna
    Skorzystaj z konsolidacji zobowiązań i połącz je w jedną, korzystniejszą ratę.
  • ikona dekoracyjna
    Postaw na profesjonalne wsparcie w negocjacjach z wierzycielami.

Wypełnij wniosek online

DziękujemyTwoja wiadomość
została wysłana.
Skontaktujemy się najszybciej
jak to będzie możliwe.

Oddłużanie firm – jakie firmy mogą z niego skorzystać?

Oddłużanie firm to pojęcie obejmujące wiele różnych metod rozwiązywania problemów z nadmiernym zadłużeniem przedsiębiorstw, od konsolidacji zobowiązań po restrukturyzację zadłużenia zgodnie z Prawem restukturacyjnym. Możliwe jest więc zarówno oddłużanie firm w ZUS, jak i oddłużanie kredytów, pożyczek czy innych zobowiązań finansowych.

ikona dekoracyjna

Profesjonalna pomoc w oddłużaniu firm to gwarancja wyboru najkorzystniejszego rozwiązania. Doradcy Spłata Pożyczek zweryfikują sytuację Twojej firmy i stworzą skrojony pod przedsiębiorstwo indywidualny plan oddłużania.

ikona dekoracyjna

Możesz liczyć na merytoryczne doradztwo na każdym etapie oddłużania firmy. Eksperci pomogą Ci w uzyskaniu niezbędnych dokumentów, wypełnianiu wniosków i załatwianiu wszelkich innych formalności związanych z oddłużaniem.

Szybki i bezstresowy proces oddłużania firm? Z pomocą doradców Spłata Pożyczek to możliwe! Nie czekaj, aż sytuacja finansowa Twojego przedsiębiorstwa jeszcze bardziej się pogorszy. Zaufaj ekspertom i zacznij działać.

ikona dekoracyjna

Oddłużanie firm pozwoli na odzyskanie płynności finansowej przedsiębiorstwa i wyjście na prostą nawet w przypadku wysokiego, uciążliwego zadłużenia. Pozbądź się problematycznych kredytów i pożyczek.

Doradca Spłata Pożyczek

przeanalizuje sytuację, w której znajduje się Twoja firma i zapewni merytoryczne wsparcie na każdym etapie oddłużania przedsiębiorstwa.

Złóż wniosek

Kiedy warto zdecydować się na oddłużanie firmy?

Oddłużanie firm sprawdzi się w wielu sytuacjach. Można po nie sięgnąć (np. w formie restrukturyzacji) nawet w przypadku, gdy już doszło do rozpoczęcia procesu egzekucji zobowiązań i zablokowania kont firmowych przez komornika.

Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na takie rozwiązanie już wcześniej, gdy pierwsze opóźnienia dopiero się pojawiły lub prawdopodobnie niedługo się pojawią. Szybka reakcja na niepokojące sygnały pozwoli uniknąć dodatkowych kosztów z tytułu opóźnień w spłacie.

Firmy pomagające w oddłużaniu – banki czy firmy pożyczkowe?

Firma, która znalazła się w trudnej sytuacji finansowej, może zwrócić się z prośbą o finansowanie do różnego typu instytucji, w tym banków i firm pożyczkowych oraz innych pozabankowych instytucji finansowych. Na to, który sposób na oddłużanie firm będzie bardziej opłacalny i łatwiej dostępny, wpływa przede wszystkim sytuacja przedsiębiorstwa.

Oferty banków bywają korzystniejsze, ale mogą wiązać się z wyższymi wymaganiami, czy to w zakresie zdolności kredytowej, czy terminowości w spłacie dotychczasowych zobowiązań. Instytucje pozabankowe, w tym firmy pożyczkowe, charakteryzują się bardziej liberalnymi wymaganiami względem pożyczkobiorców, rekompensując je wyższymi kosztami finansowania.

Zatem jak oddłużyć firmę skutecznie i najniższym możliwym kosztem? Do jakiej instytucji wnioskować o finansowanie – banku czy instytucji pozabankowej?

Zamiast udawać się do pierwszej lepszej instytucji finansowej, najkorzystniejszą opcją będzie w pierwszej kolejności, zwrócenie się po poradę do wykwalifikowanego eksperta, który doskonale zna polski rynek produktów finansowych.

Ile kosztuje oddłużanie firm?

Oddłużanie firm wiąże się z pewnymi kosztami – mogą się na nie składać na przykład odsetki, prowizje czy opłaty za pomoc prawną. Ich dokładna wysokość zawsze jednak będzie różna, w zależności przede wszystkim od takich czynników, jak:

 

 

Warto pamiętać, że jeśli zadłużona firma nie podejmie żadnych kroków ku wyjściu z pętli zobowiązań, dług będzie cały czas tylko narastał. Może dojść do opóźnień w spłacie, a w konsekwencji do naliczania odsetek karnych, wszczęcia egzekucji komorniczej i zajęcia mienia firmowego czy blokowania rachunków bankowych przedsiębiorstwa.

W konsekwencji firma utraci płynność finansową i ciężko będzie jej kontynuować prowadzenie działalności. W praktyce oddłużanie firm jest więc znacznie bardziej opłacalnym rozwiązaniem, a przy odpowiednim podejściu związane z tym procesem koszty mogą zostać ograniczone do minimum.

Żeby zapewnić, że oddłużanie firm zostanie przeprowadzone bezpiecznie, sprawnie i na maksymalnie korzystnych warunkach, warto skorzystać ze wsparcia specjalistów. Firmy pomagające w oddłużaniu zapewnią między innymi doradztwo prawne, wsparcie w negocjacjach z wierzycielami lub potencjalnymi kredytodawcami.

Kontakt
Zwiększenie kosztu kredytu hipotecznego – co robić?

Nasi klienci często polecają nas innym.

Większość naszych klientów to osoby, które trafiły do nas z polecenia. Dziękujemy wszystkim za okazane nam zaufanie.

decorative quotes

Dzięki usłudze pośrednictwa finansowego uzyskałam satysfakcjonujący mnie kredyt konsolidacyjny na bardzo dobrych warunkach.

Po stronie firmy zawsze stoi człowiek, więc podziękowania kieruję przede wszystkim do Pana Bartka P. za świetną współpracę, profesjonalizm, skuteczność i wszelką pomoc. Jest to fachowiec godny polecenia.

Joanna P

decorative quotes

Myśląc, że jestem już w sytuacji bez wyjścia, panicznie szukając rozwiązania natknęłam się na tę stronę i profesjonalnie się mną zajęto.

Wystarczyło, że uzupełniłam jeden formularz, pobrałam raport z BIK i pobrałam z konta potwierdzenia przelewów z ostatnich sześciu miesięcy. Te informacje pozwoliły na ocenę sytuacji i podjęcie planu działania w mojej sprawie. W końcu ktoś powiedział mi, że jest szansa na wyjście z długów. Serdecznie polecam Pana Łukasza Końskiego z Warszawy, który zajął się wszystkim, gdy ja byłam bardzo zestresowana!

Anna Rotwin

decorative quotes

Szybkie działanie, nawet kiedy myslalem, że sytuacja jest dramatyczna, bez wyjścia, byłem przekonany dzięki Pani Marlenie, że jednak jest nadzieja i wyjście z tej sytuacji.

I tak się stało, jak mówiła wszystko się udało. Profesjonalizm, podejście do klienta na najwyższym poziomie, polecam gorąco 🙂

Tomasz Steć

* – Pola obowiązkowe
Wysłanie wniosku kredytowego NIE spowoduje powstania zapytania kredytowego w BIK.

Każdą sprawę analizujemy indywidualnie. Warunki negocjujemy na szczeblu decyzyjnym.

Stosujemy zasady dobrych praktyk pośredników finansowych.

Nasze usługi są bezpieczne i objęte nadzorem KNF.

logo-knf
DziękujemyTwoja wiadomość
została wysłana.
Skontaktujemy się najszybciej
jak to będzie możliwe.

Najlepsza firma oddłużająca – czym kierować się przy jej wyborze?

Najlepsza firma oddłużająca dla jednego przedsiebiorstwa nie zawsze będzie równie dobrym wyborem dla drugiego. Zarówno z uwagi na różnice w sytuacji finansowej poszczególnych firm, jak i dynamikę ofert na polskim rynku produktów finansowych. Konieczne jest więc indywidualne podejście i dobranie właściwej oferty w oparciu o potrzeby i możliwości finansowe danego przedsiębiorstwa, a także aktualnie dostępne oferty.

Wybierając formę i ofertę oddłużania, czy to w banku, czy instytucji pozabankowej, należy zwracać uwagę na takie kwestie, jak koszt oddłużania (odsetki, prowizja i inne opłaty), a także wysokość comiesięcznego obciążenia finansowego dla firmy po zakończeniu procesu. Kluczowe jest, aby po ukończeniu oddłużania nowa wysokość rat była dopasowana do możliwości finansowych firmy, tak aby ich terminowa spłata nie stanowiła problemu.

Nie bez znaczenia są również wymagania stawiane przez firmy oddłużające kredyty i inne zobowiązania, czy to w zakresie minimalnej i maksymalnej kwoty oddłużania, czy zdolności kredytowej i historii kredytowej przedsiębiorstwa. Doradcy Spłata Pożyczek, zapewniający profesjonalną pomoc w oddłużaniu firm, wezmą pod uwagę wszystkie wymienione aspekty, a także wiele innych, podczas tworzenia planu oddłużania firmy i wdrażania go w praktyce.

Oddłużanie firm w ZUS – na czym polega?

Firmy, które próbują uzyskać kredyt lub pożyczkę, niekiedy proszone są o dołączenie do wniosku zaświadczenia o niezaleganiu ze świadczeniami do ZUS-u oraz Urzędu Skarbowego. Zadłużenie w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznym powstaje z uwagi na nieuiszczanie na czas wymaganych składek zdrowotnych, emerytalno-rentowych czy chorobowych – i może mieć poważne konsekwencje. Zarówno, jeśli chodzi o narastanie zadłużenia, jak i problem z pozyskaniem dodatkowych środków.

Dlatego też oddłużanie firm w ZUS to często poszukiwana usługa. Może się na nią składać między innymi prowadzenie negocjacji z wierzycielem w celu rozłożenia płatności na raty bądź wydłużenia terminu spłaty, a także wnioskowanie o pożyczki lub kredyty na pokrycie zadłużenia w tej instytucji.

Z uwagi na poziom skomplikowania tego typu spraw, najlepiej nie podejmować się oddłużania firm w ZUS na własną rękę. Działając samodzielnie, może pojawić się kłopot z szybkim uzyskaniem potrzebnej dokumentacji, prawidłowym wypełnieniem wniosków i podań czy otrzymaniem finansowania na pokrycie zadłużenia. W zależności od zakresu prowadzonych działań, nie obejdzie się bez wsparcia doradców prawnych, a także doradców finansowych, kredytowych bądź restrukturyzacyjnych.

Twoja firma znajduje się w trudnej sytuacji i nie wiesz, co zrobić? 

Skorzystaj ze wsparcia ekspertów i pozbądź się nadmiernego zadłużenia na korzystnych warunkach.

Skontakuj się z nami

Firmy oddłużające kredyty – jak działają?

Oddłużanie firm może przyjąć formę konsolidacji, pożyczki lub kredytu oddłużeniowego, bądź restrukturyzacji przedsiębiorstwa (najczęściej poprzez postępowanie o zatwierdzenie układu z wierzycielami przez sąd).

W zależności od wysokości zadłużenia i możliwości finansowych firmy może więc dojść do połączenia zobowiązań w jedną całość w celu ich łatwiejszej spłaty, bądź renegocjacji warunków aktualnych zobowiązań. Negocjacja warunków spłaty może w praktyce oznaczać między innymi obniżenie należności głównej, umorzenie odsetek (części lub całości), wydłużenie okresu spłaty lub umożliwienie skorzystania z karencji w spłacie.

Natomiast niezależnie od tego, jakie dokładnie kroki zostaną wykonane, celem jest zawsze doprowadzenie do ustabilizowania sytuacji finansowej przedsiębiorstwa i oddalenie wizji upadłości.

Doradcy Spłata Pożyczek mają wieloletnie doświadczenie w rozwiązywaniu kłopotów finansowych polskich firm, w tym w skomplikowanych i nietypowych sytuacjach, co przekłada się na wysoką skuteczność oferowanej pomocy w oddłużaniu firmy.

Jakie dokumenty mogą być potrzebne do oddłużania firm?

Czy to firmy oddłużające kredyty, czy doradcy analizujący sytuację przedsiębiorstwa i szukający najlepszego sposobu na jej oddłużenie, mogą wymagać przedstawienia szeregu dokumentów. Ich dokładna lista bywa różna, natomiast najczęściej pojawiają się na niej:

  • lista wierzycieli i wierzytelności
  • dokumenty księgowe firmy
  • wyciągi z konta bankowego.

Dzięki danym zawartym w powyższych dokumentach możliwe jest precyzyjne ustalenie sytuacji finansowej przedsiębiorstwa, w tym jego możliwości w zakresie spłaty zadłużenia.

Oddłużanie firm – jak się o nie ubiegać?

Proces oddłużania firm najlepiej zacząć od konsultacji z ekspertem. Firmy pomagające w oddłużaniu przeanalizują okoliczności sprawy i znajdą optymalne rozwiązanie, które pozwoli przedsiębiorstwu wyjść z zadłużenia i odzyskać płynność finansową.

W zależności od przyjętej strategii, następny krok może wymagać prowadzenia negocjacji z obecnymi wierzycielami bądź z instytucją finansową, która spłaci aktualne zobowiązania. Następnie konieczne będzie zebranie niezbędnej dokumentacji, wypełnienie wniosku lub stworzenie ugody.

W przypadku poważnie zadłużonych przedsiębiorstw czas gra często dużą rolę, dlatego kluczowe jest, aby jak najszybciej znaleźć i zacząć wdrażać optymalne rozwiązanie. W sprawnym i bezstresowym przejściu przez wszystkie wspomniane etapy i dopełnieniu innych formalności związanych z oddłużaniem firm pomogą eksperci Spłata Pożyczek.

Jak więc oddłużyć firmę?

Każda firma jest inna, a więc również odpowiedź na pytanie, jak oddłużyć firmę bywa bardzo różnorodna. Niezależnie od okoliczności, warto zadbać o to, aby rozpocząć proces oddłużania jak najszybciej, gdy tylko pojawią się problemy z przeciążeniem firmowego budżetu zobowiązaniami finansowymi. Pozwoli to zminimalizować konsekwencje problemów ze spłatą należności (m.in. odsetki karne).

Jednocześnie istnieją także rozwiązania, z których mogą skorzystać nawet firmy znajdujące się w bardzo trudnej sytuacji, zagrożone upadłością i szukające korzystnego sposobu na oddłużanie firm. Kluczowe jest więc, aby się nie poddawać, a przy tym nie działać po omacku, a opierać swoje decyzje jedynie na merytorycznych, aktualnych informacjach i poradach ekspertów.

Nieoceniona okaże się profesjonalna pomoc w oddłużaniu firm. Zamiast ryzykować, można oprzeć się na doświadczeniu i wiedzy eksperta, który pomógł już wielu polskim przedsiębiorstwom z różnych branż.

Dla firm chcących przeprowadzić oddłużanie pomoc specjalisty może przyjąć bardzo różne formy, od konsultacji, przez negocjacje z dłużnikami w imieniu przedsiębiorstwa, po wsparcie w pozyskaniu dodatkowego finansowania.

Zwiększ swoją wiedzę o oddłużaniu firm czytając nasze artykuły

Kredyt oddłużeniowy
Łukasz Koński02.04.2020

Kredyt oddłużeniowy – popraw swoją kondycję finansową

Dynamicznie zmieniająca się sytuacja materialna wielu Polaków sprawia, że w centrum ich zainteresowania często znajduje się kredyt oddłużeniowy. Jest to dobre rozwiązanie, kiedy nasz domowy budżet napięty jest do granic możliwości, a dalsze zaciąganie pożyczek albo jest bardzo ryzykowne, albo już po prostu niemożliwe. Tymczasem dobrym rozwiązaniem w takim momencie staje się oddłużanie kredytem bankowym, który wesprze nas w uregulowaniu często przeterminowanych już zobowiązań. Na czym polega kredyt oddłużeniowy? Kto może go uzyskać i na co można do przeznaczyć? Jakie dokumenty trzeba zgromadzić, jak długo czeka się na decyzję i co zrobić, aby zmaksymalizować swoje szanse? Kredyt oddłużeniowy to nowe życie? Jeżeli interesuje Cię wyjście z pętli zadłużenia oraz oddłużanie kredytem bankowym, ten tekst skierowany jest właśnie do Ciebie!

Jak wyjść z długów? Wytyczne, które musi wcielić w życie każdy zadłużony
Łukasz Koński04.04.2021

Jak wyjść z długów? Wytyczne, które musi wcielić w życie każdy zadłużony

Jak wyjść z długów to pytanie, które nurtuje coraz więcej osób. Wystarczy, że zwrócimy uwagę na nasze najbliższe otoczenie. Szybko przekonamy się, że wiele rodzin żyje, mówiąc potocznie, od pierwszego do pierwszego. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że miesięczne przychody nie są wystarczające aby żyć na równym poziomie przez okrągły miesiąc.

Restrukturyzacja kredytu
Łukasz Koński14.10.2024

Na czym polega restrukturyzacja kredytu?

Kiedy staramy się o większy kredyt rozłożony na dłuższy, zwłaszcza wieloletni okres, bierzemy zazwyczaj pod uwagę jedynie aktualną sytuację finansową. Uwzględniamy bieżące zarobki, koszty życia oraz zobowiązania i pożyczki obciążające domowy budżet. Dopóki wszystko układa się zgodnie z planem, kredyt nie stanowi zbytniego obciążenia. Jednak nikt nie może przewidzieć tego, co zdarzy się zarówno w bliższej, jak i dalszej perspektywie czasowej.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Wszystkie artykuły
Nie udzielamy kredytów i pożyczek ze środków własnych. Nie pośredniczymy w uzyskiwaniu krótkoterminowych kredytów bez zdolności kredytowej z terminem spłaty całej kwoty w terminie 60 dni (lub krótszym).
Przykład reprezentatywny. Maksymalna Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) – 11,56%; całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) – 94 680 zł; całkowity koszt kredytu dla Ciebie – 54 311,53 zł (w tym: prowizja z tytułu udzielenia kredytu – 0 zł; odsetki od kredytu – 53 991,53 zł; koszty usług dodatkowych – 320 zł; koszty zabezpieczeń – 0 zł); całkowita kwota do zapłaty – 148 991,53 zł (prowizja za udzielenie kredytu jest kredytowana); oprocentowanie nominalne – 10,90%; 107-miesięcznych rat w równej wysokości 1392,45 zł; minimalny okres spłaty – 36 miesięcy; maksymalny okres spłaty – 144 miesiące.
Kalkulacja została dokonana na dzień 16.10.2024 r. na reprezentatywnym przykładzie. Przykład wskazuje dane orientacyjne i ma niewiążący charakter. Jesteśmy biurem pośrednictwa kredytowego. Działamy w imieniu klienta. Nie pobieramy przedpłat. Nasze wynagrodzenie jest płatne tylko w przypadku uzyskania kredytu, podpisania umowy kredytowej przez klienta i uruchomieniu środków przez bank lub instytucję finansową. Wysokość wynagrodzenia ustalana jest indywidualnie z klientem w zależności m.in. od skomplikowania sytuacji, wkładu pracy i sytuacji finansowej. Wynosi ono maksymalnie 19% od kwoty uzyskanego finansowania.