Niezależnie od rodzaju zobowiązania, czy jest to kredyt konsolidacyjny, kredyt gotówkowy, a może hipoteczny, najczęstszą przyczyną odmowy jest brak zdolność kredytowej Klienta. Dlatego też zawsze powtarzamy, że o zdolność kredytową należy zadbać odpowiednio wcześnie, aby taka sytuacja nas nie zaskoczyła. Niestety wiele elementów wpływających na zdolność finansową budowana jest na przestrzeni długiego okresu czasu, a co za tym idzie, niemożliwa do poprawy od ręki. Jest jednak także gro elementów zdolności kredytowej, na które mamy realny wpływ, i które przy wsparciu dobrego doradcy kredytowego, możemy poprawić praktycznie od razu.
Chcesz zwiększyć swoje szanse na kredyt konsolidacyjny w ING? Wystarczy, że znajdziesz osobę, która ma odpowiednio wysokie dochody i zgodzi się poręczyć Twój kredyt.
Oprócz braku zdolności kredytowej, pojawia się wiele innych powodów, przez które bank odrzuca wnioski o konsolidację. Wartym uwagi, a jednocześnie przestrogą jest zbyt duża ilość złożonych zapytań kredytowych. Niezależnie od formy wniosku, czy jest to wniosek złożony elektronicznie, telefonicznie, czy w placówce banku, zawsze zostaje odnotowany. Z kolei każde zapytanie, które zakończy się odmową, obniża naszą zdolność kredytową, a tym samym nasze szanse na pozytywną decyzję kredytową gdziekolwiek indziej i może zadecydować o tym, że odbierzemy sobie możliwość pozyskania kredytu przez długi czas.
Aby uniknąć takiej sytuacji, zamiast wysyłać wnioski na chybił trafił, zgłoś się do doradcy kredytowego. W ten sposób unikniesz decyzji odmownych, bowiem ekspert dokładnie przeanalizuje Twoją sytuację finansową i zanim złoży formalny wniosek, zweryfikuje gdzie twoje możliwości są największe i to właśnie w tym oddziale złoży wniosek o kredyt konsolidacyjny.
Wiele złożonych zapytań kredytowych tylko obniży Twoją zdolność kredytową. Nie składaj kolejnych wniosków – lepiej zgłoś się do doświadczonego doradcy kredytowego.
Kolejny bardzo częsty powód odrzucania wniosków kredytowych przez bank może wydać się wielu osobom niespodziewany. Chodzi o pomyłki i niezgodność danych we wniosku i własnych oświadczeniach, w porównaniu z tym co kredytodawca, na etapie badania zdolności kredytowej, ustalił z innych dostępnych mu źródeł. Mogą to być zwykłe błędy np. w numerze pesel. Zdarzają się jednak sytuacje, w których kredytobiorcy nie wykazują jakiejś spłacanej pożyczki, myśląc że pożyczkodawca nie przekazuje danych do BIK, jednakże w praktyce tak nie jest.
Wszelkie informacje podane we wniosku o kredyt konsolidacyjny ING i składanych oświadczeniach powinny być zgodne ze stanem faktycznym.
Nasi klienci często polecają nas innym.
Większość naszych klientów to osoby, które trafiły do nas z polecenia. Dziękujemy wszystkim za okazane nam zaufanie.
Dzięki usłudze pośrednictwa finansowego uzyskałam satysfakcjonujący mnie kredyt konsolidacyjny na bardzo dobrych warunkach.
Po stronie firmy zawsze stoi człowiek, więc podziękowania kieruję przede wszystkim do Pana Bartka P. za świetną współpracę, profesjonalizm, skuteczność i wszelką pomoc. Jest to fachowiec godny polecenia.
Joanna P
Myśląc, że jestem już w sytuacji bez wyjścia, panicznie szukając rozwiązania natknęłam się na tę stronę i profesjonalnie się mną zajęto.
Wystarczyło, że uzupełniłam jeden formularz, pobrałam raport z BIK i pobrałam z konta potwierdzenia przelewów z ostatnich sześciu miesięcy. Te informacje pozwoliły na ocenę sytuacji i podjęcie planu działania w mojej sprawie. W końcu ktoś powiedział mi, że jest szansa na wyjście z długów. Serdecznie polecam Pana Łukasza Końskiego z Warszawy, który zajął się wszystkim, gdy ja byłam bardzo zestresowana!
Anna Rotwin
Szybkie działanie, nawet kiedy myslalem, że sytuacja jest dramatyczna, bez wyjścia, byłem przekonany dzięki Pani Marlenie, że jednak jest nadzieja i wyjście z tej sytuacji.
I tak się stało, jak mówiła wszystko się udało. Profesjonalizm, podejście do klienta na najwyższym poziomie, polecam gorąco 🙂
Tomasz Steć