Splatapozyczek.pl
Spłata Pożyczek/Blog/Kredyt online dla zadłużonych – szybki sposób na uzyskanie gotówki

Kredyt online dla zadłużonych – szybki sposób na uzyskanie gotówki

10.12.2019
AvatarPaulina Przybysz
Kredyt online dla zadłużonych
Avatar

Kredyt online dla zadłużonych jest produktem bardzo pożądanym, jednak jego uzyskanie może stanowić nie lada wyzwanie. Mając już inne zobowiązania kredytowe, często nieuregulowane, będzie nam trudno otrzymać kolejną pożyczkę. Banki dogłębnie weryfikują naszą zdolność kredytową, sprawdzają nasze zarobki oraz dotychczasową historię kredytową. W większości przypadków sprawdzany jest również raport w BIK, czyli Biurze Informacji Kredytowej, w którym widnieją dane na temat naszych regularnych płatności za zaciągnięte zobowiązania. Jeżeli zdarzały się nam opóźnienia, lub, co gorsza, mamy na swoim koncie niespłacone pożyczki, otrzymanie kolejnego kredytu w banku może okazać się niemożliwe, ze względu na niską zdolność kredytową. Co jednak zrobić, kiedy kredyt online dla zadłużonych jest dla nas ostatnią deską ratunku?

Jak uzyskać kredyt dla zadłużonych w BIK?

Fakt problematycznego zadłużenia nie jest oczywiście czymś, z czego powinniśmy być dumni, jednak w naszym życiu zdarzają się przecież sytuacje, w których powinęła się nam przysłowiowa “noga” i potrzebujemy pomocy, aby wyjść na prostą. Przyczyny są najróżniejsze: niespodziewana choroba, wymagająca drogiego leczenia w prywatnych placówkach, awaria samochodu lub sprzętu AGD i RTV, bez których nie jesteśmy w stanie funkcjonować, pilny remont mieszkania lub domu, przewlekłe zaległości w wypłacaniu wynagrodzenia na czas przez pracodawcę, czy też, niestety, nagła śmierć bliskiej osoby, która prawie zawsze skutkuje kłopotami finansowymi. Niezależne jednak od powodów naszych problemów, niejednokrotnie jedynym sposobem na ich rozwiązanie staje się kredyt dla zadłużonych w BIK lub, w skrajnych przypadkach, kredyt dla zadłużonych z komornikiem. Czy otrzymanie pożyczki w takiej sytuacji jest w ogóle możliwe?

Jak można się domyślić, jej otrzymanie nie należy do najłatwiejszych, nie jest jednak niemożliwe. Na rynku funkcjonuje wiele firm, dla których nasza zła historia kredytowa i negatywny raport w BIK nie stanowią przeszkody dla udzielenia nowej pożyczki. Placówki te mają w swojej ofercie różne opcje kredytów dla zadłużonych, nazywanych również kredytami pozabankowymi. To dobra propozycja dla tych, którzy potrzebują pieniędzy “na już”, a dodatkowo wszystko załatwić można przez Internet i bez wychodzenia z domu. Kredyt online dla zadłużonych ma wiele zalet, jednak największą z nich zdaje się być właśnie fakt, iż otrzymać możemy go sprawnie i w zaciszu własnego komputera. Na takie udogodnienie decyduje się coraz więcej firm – niektóre wszystkie formalności realizują w formule internetowej, niektóre wymagają dodatkowej weryfikacji przez telefon, ostatecznie jednak jest to dużo wygodniejsze, niż tracenie czasu na chodzenie po bankach i firmach pożyczkowych.

Ostatnia deska ratunku – kredyt online dla zadłużonych

W naszym życiu zdarzają się sytuacje, w których pilnie potrzebujemy nowych środków, nie mając czasu na liczne formalności, wypełnianie skomplikowanych wniosków, zdobywanie zaświadczeń o dochodach i czasochłonne wizyty w banku. Często też nasza historia kredytowa i negatywny wynik w bazach nie pozwalają nam na skorzystanie z tradycyjnych ofert banków. Wtedy z pomocą przychodzi kredyt dla zadłużonych w BIK, czyli szybki sposób na zdobycie pieniędzy bez wychodzenia z domu. Jest to oferta przygotowana specjalnie z myślą o osobach z problemami w spłacie dotychczasowych zobowiązań, dla których otrzymanie pomocy w tradycyjnych bankach jest w zasadzie niemożliwe. Oczywiście, żeby uzyskać kredyt dla zadłużonych z komornikiem spełnić trzeba szereg kryteriów, trzeba też liczyć się z faktem, iż będzie on droższy, niż w przypadku produktów skierowanych dla osób z wzorową historią kredytową. Kiedy jednak nie mamy innego wyjścia, kredyt online dla zadłużonych jest opcją najlepszą z możliwych.

Źródło: https://media.bik.pl/informacje-prasowe/459878/zaleglosci-polakow-to-juz-76-65-mld-zl-rosna-bo-wielu-uwaza-ze-dla-lep

Kredyt online dla zadłużonych – dla kogo, jakie są wymagania?

Pożyczka, którą możemy otrzymać online, charakteryzuje się minimum formalności, przejrzystym wnioskiem oraz krótkim czasem oczekiwania na decyzję i wypłatę środków. Spełnić trzeba kilka prostych wymagań: należy mieć ukończone 18 lat i posiadać dowód osobisty, a także konto w banku do wypłaty środków. Konieczne będzie też wypełnienie oświadczenia na temat sytuacji materialnej – nie jest to jednak zaświadczenie od pracodawcy o uzyskiwanych zarobkach (czy też odcinek renty lub emerytury), a jedynie Twoja deklaracja na temat dochodów (niezależnie od ich źródła, liczyć się więc będą wpływy z pracy bez umów, z umów cywilnoprawnych – umowy o dzieło i umowy zlecenia – świadczeń socjalnych, dodatku 500+, alimentów czy stypendiów) i średnich miesięcznych kosztów utrzymania. Jako że w grę wchodzi kredyt online dla zadłużonych, liczyć musimy się z ewentualną koniecznością przedstawienia – w formie pliku lub skanu – dodatkowych dokumentów, takich jak deklaracja PIT za poprzedni rok czy też wyciąg z rachunku bankowego, na który wpływa nasza pensja lub przysługujące nam świadczenia. Pamiętać musimy, iż kredyt dla zadłużonych bez BIK czy też kredyt dla zadłużonych z komornikiem wiąże się dla firmy pożyczkowej z realnie wyższym ryzykiem – nic więc dziwnego, że sprawdzają one dokładnie swoich potencjalnych dłużników.

Kredyt online dla zadłużonych – minimum formalności, bez BIK

Większość firm pozabankowych udzielających kredytów online dla zadłużonych nie weryfikuje zdolności kredytowej i nie występuje o raport do Biura Informacji Kredytowej czy innych, podobnych baz. Zdarza się jednak, że historia kredytowa jest sprawdzana – zależy to od zasad działania poszczególnych firm, a także kwoty i okresu spłaty, o którą w ramach kredytu dla zadłużonych przez Internet wnioskujesz. Niektóre z tego typu placówek weryfikują potencjalnych klientów bardziej szczegółowo, inne są łagodniejsze w swoich ocenach. Sposobem na uniknięcie ryzyka nieprzyznania pożyczki jest ubieganie się o nią w kilku firmach jednocześnie. Kwoty, które można otrzymać w ramach kredytu online dla zadłużonych kształtują się na poziomie od 500 do nawet 10 tysięcy złotych.

Zaciągnąć można je nawet na 36 miesięcy, jednak średni okres to zazwyczaj między 12 a 24 miesiącami, a więc między rokiem a dwoma, zaś średnia wysokość pożyczek oferowanych przez firmy pozabankowe to od tysiąca do trzech tysięcy złotych. Nie oznacza to jednak, że nie można pożyczyć większej kwoty na dłuższy czas – wszystko zależy od oferty poszczególnych placówek. Tu pamiętać musimy o realnym podejściu do naszej zdolności kredytowej: kredyt online dla zadłużonych pozwoli nam wyjść z problemów finansowych jedynie wtedy, kiedy będziemy regularnie go spłacać. Musi więc mieć ratę takiej wysokości, która nie sparaliżuje naszego domowego budżetu. Tym samym, im większa ilość rat, tym wielkość jednej, miesięcznej, niższa. Warto więc rozważyć wzięcie potrzebnej nam sumy rozłożonej na dłuższy okres spłaty.

Kredyt online dla zadłużonych – jak wygląda proces wnioskowania?

Wybierasz firmę z najbardziej interesującą Cię ofertą – lub kilka ofert, żeby zwiększyć szansę na zdobycie pieniędzy. Określasz kwotę i okres spłaty, czyli po prostu ile i na jak długo chcesz pożyczyć. W kolejnym kroku zostajesz poproszony o wypełnienie krótkiego wniosku i, w większości przypadków, weryfikację danych na podstawie przelewu z Twojego konta na konto banku. Jest to mała kwota (najczęściej 1 grosz lub złotówka), którą przelewasz na podane konto, co umożliwia weryfikację Twoich danych. Po pomyślnej weryfikacji danych następuje ocena zdolności kredytowej – najczęściej na podstawie opisanego powyżej oświadczenia o uzyskiwanych dochodach.

Firmy pozabankowe mają różne sposoby i algorytmy oceniania zdolności kredytowej swoich klientów, warto więc złożyć wniosek w więcej niż jednej z nich. W ten sposób kredyt online dla zadłużonych staje się bardziej prawdopodobny do uzyskania. Gdy ocena będzie pozytywna – a przypomnijmy, że firmy tego typu znacznie chętniej przyznają kredyty osobom zadłużonym, niż robią to banki – pieniądze pojawią się na Twoim koncie w ciągu kilkunastu minut, najpóźniej zaś w następnym dniu roboczym.

Jak więc widać, proces wnioskowania o kredyt online dla zadłużonych jest szybki i sprawny, a pożyczki te przyznawane są często i bez zbędnych formalności.

Na czym polega kredyt online dla zadłużonych?

Kredyt online dla zadłużonych, jak wskazuje jego nazwa, przeznaczony jest dla osób, które znajdują się w ciężkiej sytuacji finansowej i mogą mieć problem z otrzymaniem zwykłego kredytu. Charakteryzuje się bardziej liberalnymi wymaganiami odnośnie kredytobiorców, niż tradycyjne kredyty, szczególnie w kwestii zdolności kredytowej. Tak samo dzieje się w przypadku pożyczki. Także pożyczki pozabankowe mogą być bowiem dobrym pomysłem na wyjście z zadłużenia, a całkowity koszt pożyczki może nas pozytywnie zaskoczyć.

Czy kredyt dla zadłużonych przez Internet jest bezpieczny?

Wszystkie dane przesyłane we wniosku o kredyt wypełnianym online są szyfrowane, w związku z tym nie musimy się obawiać, że ktoś niepowołany uzyska do nich dostęp. Przed wypełnieniem wniosku warto jednak najpierw sprawdzić, jakimi opiniami cieszy się dana instytucja finansowa i czy działa ona w pełni legalnie.

Jakie wymagania trzeba spełnić, żeby otrzymać kredyt online dla zadłużonych?

Nawet w przypadku kredytu dla zadłużonych funkcjonują pewne wymagania, które należy spełnić, aby otrzymać pozytywną decyzję kredytową. Przede wszystkim kredytobiorca powinien mieć ukończony 18 rok życia, a także posiadać pełnię zdolności do czynności prawnych i mieć stałe, i stabilne źródło dochodu.