Splatapozyczek.pl
Spłata Pożyczek/Blog/Kredyt konsolidacyjny bez badania zdolności – gdzie można go dostać?

Kredyt konsolidacyjny bez badania zdolności – gdzie można go dostać?

02.08.2022
AvatarPaulina Przybysz
Avatar

Posiadanie wielu zadłużeń jednocześnie, które zaczynają przerastać możliwości finansowe dłużnika, to problem, z którym boryka się wielu Polaków. Nic więc dziwnego, że coraz częściej pojawiają się pytania o kredyt konsolidacyjny bez badania zdolności. Warto poznać odpowiedzi na nie, aby móc dobrze zaplanować swoje działania i zapewnić sobie optymalną sytuację finansową.

Gdzie dostanę kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej? Jak działa i czy w ogóle jest możliwy, biorąc pod uwagę, że banki ostrożnie podchodzą do udzielania kredytów niepewnym wnioskodawcom? Te i inne kluczowe kwestie, które powinny zainteresować osoby chcące zaciągnąć kredyty konsolidacyjne bez zdolności kredytowej, zostaną wyjaśnione poniżej. 

Kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej 2022 – czym jest?

Kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej w 2022 roku to przede wszystkim skuteczny sposób na rozwiązanie problemu z nadmiernym zadłużeniem. Konsolidacja jest obecnie oferowana przez wiele różnych instytucji finansowych, co oznacza, że łatwiej jest znaleźć korzystną ofertę, adekwatną do danej sytuacji.

Jest to zobowiązanie celowe, udzielane na spłatę kilku (co najmniej dwóch) bieżących długów. Za jej pomocą nie tylko zmniejszana jest ilość aktualnie posiadanych kredytów i pożyczek, ale też dochodzi do obniżenia raty. Wiele długów łączone jest w jedną całość, a wydłużony okres spłaty pozwala zapewnić ratę dopasowaną do możliwości finansowych kredytobiorcy.

Co istotne, kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej może również dawać możliwość dobrania dodatkowej gotówki do kwoty podstawowej zobowiązania. Taką gotówkę można wykorzystać na dowolny cel, bez przedstawiania bankowi faktur czy rachunków, w przeciwieństwie do reszty przyznanej kwoty, która musi zostać przeznaczona na spłatę dotychczasowych długów i udokumentowana.

Czy kredyty konsolidacyjne bez zdolności kredytowej są możliwe?

Instytucje finansowe nie mogą sobie pozwolić na zbyt wysokie ryzyko przy udzielaniu kredytów. Na dłuższą metę problemy z odzyskiwaniem dużej części swoich należności doprowadziłyby do poważnych problemów finansowych i braku stabilności oczekiwanej od tego typu podmiotów.

W związku z tym trzeba być gotowym na to, że bank zawsze dokona weryfikacji zdolności kredytowej przed udzieleniem odpowiedzi na wniosek kredytowy. Zdolność kredytowa, czyli zdolność do spłaty całości długu w wyznaczonym terminie, jest zależna od takich czynników, jak forma zatrudnienia, wysokość zarobków, aktualne zadłużenie czy koszty utrzymania i ilość osób posiadanych na utrzymaniu. Pod uwagę brany jest także między innymi wiek.

Średnia zdolność kredytowa rodziny zarabiającej 5 tyś netto
Źródło: https://prnews.pl/zdolnosc-kredytowa-spada-z-wiekiem-23510

Zbyt niska zdolność kredytowa lub jej brak sugerują bankowi, że danego wnioskodawcy nie będzie stać na terminową spłatę rat. Trzeba jednak zauważyć, że brak zdolności kredytowej wymagałby w praktyce braku jakichkolwiek dochodów. Z reguły osoby pytające o kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych bez zdolności kredytowej mają na myśli coś nieco innego – mianowicie to, że ich zdolność kredytowa jest za niska względem przewidywanych wymagań banków.

Jest kilka kroków, które można podjąć w tej sytuacji, aby znaleźć korzystne rozwiązanie. Jednym z nich jest skorzystanie ze wsparcia doradcy kredytowego, który doskonale zna polski rynek produktów finansowych i będzie w stanie ustalić, w której instytucji finansowej pozytywna decyzja kredytowa będzie najbardziej prawdopodobna.

Interesuje Cię kredyt konsolidacyjny bez badania zdolności?

Pozyskamy dla Ciebie potrzebne finansowanie niezależnie od skomplikowania Twojej sytuacji!

Wyślij wniosek!

Ponadto niska zdolność kredytowa nie musi taką pozostać – są sposoby na jej podniesienie, chociaż część z nich wymaga czasu. Co więcej, niekiedy możliwe jest zrekompensowanie niskiej zdolności kredytowej poprzez dodatkowe zabezpieczenie kredytu, takie jak poręczenie czy ubezpieczenie. W ten sposób obniżone jest w oczach banku ryzyko związane z przeprowadzeniem konsolidacji. Należy jednak mieć na uwadze, że każdy przypadek jest inny i wiele zależy od okoliczności.

Czy można wziąć kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej online?

Wiele osób interesuje kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej online, czy to z uwagi na brak czasu, czy niechęć do formalności i pragnienie ograniczenia ich do minimum. Z roku na rok banki coraz bardziej stawiają na digitalizację i umożliwienie dokonywania nawet skomplikowanych operacji finansowych na odległość, dzięki czemu zaciąganie kredytu bez wychodzenia z domu staje się realną możliwością.

Warto wiedzieć, że zdalnie można nie tylko wnioskować o kredyt, ale także skorzystać z pomocy eksperta kredytowego. Nawet, jeśli nie mieszka się w pobliżu jego siedziby. Dzięki temu wnioskodawca z dowolnego rejonu Polski może cieszyć się poradami specjalistów, a co za tym idzie, korzystnym zobowiązaniem bez niepotrzebnego stresu i nerwów.

Zaciąganie kredytu konsolidacyjnego bez zdolności kredytowej przez Internet jest bezpieczne z uwagi na szyfrowanie wszelkich przesyłanych danych, a także mechanizmy mające za zadanie skutecznie potwierdzić tożsamość wnioskującego, tak, aby nie doszło do nadużyć.

Kredyt konsolidacyjny bez badania zdolności kredytowej – kiedy warto wziąć?

Konsolidacja to warty uwagi krok dla osób, które spłacają jednocześnie więcej niż jedno zobowiązanie i chciałyby to zmienić, na przykład z uwagi na zbyt wysokie raty, których terminowa spłata zaczyna powodować problemy. Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych bez zdolności kredytowej jawi się jako sposób na niższe raty i stabilizację finansową.

Wykres dłużników według grup wiekowych
Źródło: https://media.big.pl/publikacje/721861/ponad-106-tys-osob-z-dlugami-mniej-niz-przed-pandemia

Warto jednak zauważyć, że nie trzeba być w trudnej sytuacji, aby zainteresować się konsolidacją. Przeciwnie – zdecydowanie warto rozważyć ją już w momencie, kiedy ewentualne problemy finansowe będą dopiero pojawiać się na horyzoncie (a nawet, gdy w ogóle nie następują). Dzięki temu uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej i optymalnych warunków kredytu będzie szybsze, prostsze i bezstresowe.

Nawet, jeśli dłużnika wciąż stać na terminową spłatę wszystkich rat, może on chcieć je obniżyć, aby mieć więcej środków na bieżące wydatki lub szybciej gromadzić oszczędności. Kredyty konsolidacyjne bez zdolności kredytowej to potencjalnie także sposób na podwyższenie tytułowej zdolności, co może się przydać, jeśli na przykład planuje się zaciągnąć w niedalekiej przyszłości kredyt hipoteczny. Niższa miesięczna rata oznacza mniejsze obciążenie dla domowego budżetu, co oznacza więcej miejsca na ewentualne inne zobowiązania.

Kredyty konsolidacyjne bez zdolności kredytowej – warunki

To kredytodawca decyduje, jakiego rodzaju zobowiązania pozwoli połączyć. Na ogół możliwa jest konsolidacja różnego typy kredytów, jak na przykład kredytów odnawialnych, samochodowych, gotówkowych czy nawet innych kredytów konsolidacyjnych.

W przypadku chęci połączenia zobowiązań pozabankowych (pożyczek ratalnych czy chwilówek), warto skontaktować się z ekspertem kredytowym, który sprawdzi, w jakiej instytucji w danym momencie będzie to dopuszczalne.

Chcesz skonsolidować nie tylko kredyty, ale także pożyczki ratalne, a nawet chwilówki?

Skontaktuj się z nami, a przedstawimy Ci wszystkie możliwości konsolidacji!

Wyślij wniosek!

Banki nie zawsze zgadzają się na konsolidację własnych kredytów, to jest zobowiązań udzielonych przez siebie. Z reguły możliwe będzie jedynie połączenie długów z innych instytucji finansowych, przy czym może to być kilka kredytów z jednego lub wielu banków.

Gdzie dostanę kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej?

Każdy bank przed podjęciem decyzji bada zdolność kredytową potencjalnego klienta. Kredyt konsolidacyjny bez BIK i zdolności kredytowej byłby zbyt ryzykowny do udzielenia. Weryfikacja tych kwestii pozwala potencjalnemu wierzycielowi sprawdzić sytuację finansową wnioskodawcy i ocenić, czy prawdopodobnie będzie on w stanie terminowo spłacać zobowiązanie.

Jednocześnie trzeba podkreślić, że poszczególne instytucje finansowe mogą stawiać różne wymagania kredytobiorcom, nawet w przypadku zobowiązań tego samego typu i na tę samą kwotę. W praktyce oznacza to, że ta sama osoba może spotkać się z odmową w jednym banku i akceptacją wniosku w drugim mimo podobnych parametrów kredytu. Dlatego tak ważne jest, aby dokonać dokładnej analizy sytuacji i złożyć wniosek we właściwym miejscu.

Oferty poszczególnych banków często się zmieniają, ciężko więc jednoznacznie stwierdzić, w którym z nich dostępne będą kredyty konsolidacyjne bez zdolności kredytowej. Pytania, gdzie dostanę kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej najlepiej więc kierować do doświadczonego eksperta kredytowego. Doradca udzieli odpowiedzi na podstawie swojej wiedzy o aktualnych ofertach polskich banków, a także informacji o sytuacji, w której znajduje się dany klient.

Kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej – opinie

Chociaż kredyty konsolidacyjne bez zdolności kredytowej nie są tak dobrze znane, jak kredyty gotówkowe czy hipoteczne, to nie można nazwać konsolidacji produktem niszowym. Coraz więcej osób decyduje się na pozbycie się swojego zadłużenia i zamienienie go na jeden łatwy do spłaty kredyt.

Wielu dłużników, którzy znajdowali się w bardzo trudnej sytuacji, uporządkowało w ten sposób swoją sytuację finansową. W Internecie można z łatwością znaleźć ich opinie o kredycie konsolidacyjnym bez zdolności kredytowej, na przykład na forach tematycznych czy w serwisach społecznościowych. Liczne pozytywne recenzje potwierdzają, że jest to produkt finansowy warty rozważenia.