Splatapozyczek.pl
Spłata Pożyczek/Blog/Pożyczka konsolidacyjna bez zdolności kredytowej – czy jest możliwa?

Pożyczka konsolidacyjna bez zdolności kredytowej – czy jest możliwa?

26.07.2022
AvatarPaulina Przybysz
Pożyczka konsolidacyjna bez zdolności kredytowej
Avatar

Konsolidacja pozwala połączyć wiele zobowiązań różnego typu i z różnych banków w jeden łatwiejszy do spłaty dług. Żeby jednak móc z niej skorzystać, trzeba spełnić postawione przez nowego wierzyciela warunki, w tym w zakresie zdolności kredytowej. Pojawia się więc pytanie, czy pożyczka konsolidacyjna bez zdolności kredytowej jest w ogóle możliwa.

Jak zdolność kredytowa wpływa na możliwość uzyskania pożyczki? Co można zrobić i do kogo się zwrócić, aby zwiększyć swoje szanse na pozytywną decyzję? Wszystkie te kwestie zostaną szczegółowo omówione poniżej.

Pożyczki bez zdolności kredytowej online – czy da się je uzyskać?

Pożyczki konsolidacyjne bez zdolności kredytowej można bez wątpienia zaliczyć do kategorii trudnych pożyczek. Zdolność kredytowa jest podstawową kwestią weryfikowaną przez pożyczkodawców i kredytodawców przy rozpatrywaniu wniosku kredytowego i wynik takiej weryfikacji znacząco wpływa na ostateczną decyzję.

Mówiąc o braku zdolności kredytowej nie mamy na myśli z reguły, że w ogóle jej nie ma, a że jest za niska. Jest to fakt, który można na różne sposoby zmienić (np. przechodząc na inną, preferowaną przez bank formę zatrudnienia) bądź zrekompensować poprzez różnego rodzaju zabezpieczenia spłaty zobowiązania, jak chociażby poręczenie.

W związku z tym nie należy się od razu poddawać, a zamiast tego poszukać najlepszego możliwego wyjścia z sytuacji. Niekiedy nawet w przypadkach, które na pierwszy rzut oka wydawały się beznadziejne, udaje się znaleźć korzystne rozwiązanie.

Wykres dot. okreslenia bieżącej sytuacji finansowej gospodarstwa domowego
Źródło: https://krd.pl/centrum-prasowe/informacje-prasowe/2022/podwyzki-cen-obudzily-w-polakach-poczucie-zagrozenia-bieda

Ranking pożyczek bez zdolności kredytowej – do czego się przydaje?

Samodzielne porównywanie wszystkich dostępnych pożyczek jest bardzo czasochłonne. Dodatkowo zawsze istnieje ryzyko, że przypadkiem pominie się jakąś ofertę i dojdzie do niepotrzebnego przepłacania. Zamiast tego lepiej skorzystać z rankingu, który gromadzi wszystkie najkorzystniejsze pożyczki konsolidacyjne bez zdolności kredytowej online dostępne w danym momencie.

Już na pierwszy rzut oka widać kluczowe parametry poszczególnych ofert, takie jak chociażby maksymalna kwota czy okres spłaty. Dzięki temu wystarczy chwila, aby sprawdzić, która pożyczka konsolidacyjna bez zdolności kredytowej jest najbardziej warta uwagi. Jest to szczególnie istotne przy zobowiązaniach opiewających na duże kwoty. W ich przypadku dobranie niewłaściwej oferty może wiązać się z przepłaceniem o wiele tysięcy złotych.

Warto zwracać uwagę przede wszystkim na informacje dotyczące kosztów pożyczki, a w szczególności oprocentowania nominalnego, prowizji oraz wszelkiego rodzaju opłat dodatkowych, takich jak na przykład opłata przygotowawcza.

Pożyczka a zdolność kredytowa – co warto wiedzieć?

Zdolność kredytową można najprościej opisać jako zdolność do całkowitego spłacenia kredytu (wraz ze wszystkimi opłatami dodatkowymi) w wyznaczonym terminie. Bank bądź inna instytucja finansowa badają ją, aby określić poziom ryzyka związany z zaakceptowaniem wniosku danej osoby.

Niska zdolność kredytowa jest sygnałem, że wnioskującego potencjalnie nie stać na spłatę kredytu. Najbardziej wpływają na nią takie kwestie, jak wysokość i źródło dochodów (preferowana jest zazwyczaj umowa o pracę na czas nieokreślony), koszty utrzymania oraz ilość i wysokość aktualnych zobowiązań, w tym także pozabankowych.

Trzeba jednak zaznaczyć, że każdy pożyczkodawca może obliczać ją nieco inaczej, inne są też jej wymagane wartości w poszczególnych instytucjach. Inaczej mówiąc, wniosek może zostać odrzucony z powodu niewystarczającej zdolności w jednym banku czy firmie pożyczkowej, a następnie zaakceptowany w innym/innej.

Pożyczka bez zdolności kredytowej a komornik

Egzekucja komornicza jest źródłem ogromnego stresu i wielu problemów. Utrudnia życie na wielu polach, w tym między innymi w zakresie zaciągania nowych zobowiązań finansowych. Każda sytuacja jest inna i poszczególne instytucje finansowe mogą przyjmować własne regulacje, jednak, ogółem mówiąc, instytucje finansowe niechętnie podchodzą do wniosków osób znajdujących się w takim położeniu.

Dlatego też warto działać proaktywnie i postawić na pożyczkę konsolidacyjną bez zdolności kredytowej znacznie wcześniej, kiedy problemy ze spłatą zobowiązań dopiero zaczną się pojawiać. Nowa, niska rata powinna być łatwa od spłaty, co ochroni dłużnika przed wizją uciążliwej i niekomfortowej egzekucji komorniczej.

Warunki przyznania pożyczki bez zdolności kredytowej

Warunki przyznania pożyczki konsolidacyjnej bez zdolności kredytowej mogą być bardzo różnorodne. Wiele zależy od aktualnej oferty banku i szczegółów sytuacji. Przykładowo, konieczne może być zabezpieczenie spłaty zobowiązania w pewien sposób (przykładowo wspomnianym już zastawem lub poręczeniem, ale są też inne opcje, jak ubezpieczenie).

Trzeba też pamiętać, że zdolność kredytowa jest co prawda kluczowym kryterium, ale jest też druga bardzo ważna kwestia, a mianowicie historia kredytowa. W historii kredytowej potencjalni pożyczkodawcy mogą znaleźć informacje dotyczące tego, czy dana osoba dotychczas spłacała swoje zobowiązania w terminie. Ewentualne opóźnienia nie wykluczają całkowicie możliwości otrzymania pozytywnej decyzji, ale będą świadczyły na niekorzyść wnioskującego.

Pożyczka bez zdolności kredytowej pod zastaw

Pożyczka konsolidacyjna bez zdolności kredytowej może wymagać dodatkowego zabezpieczenia, które zmniejszy w oczach pożyczkodawcy ryzyko związane z jej udzieleniem. Jedną z najlepiej znanych form zabezpieczenia jest zastaw.

W ramach zastawu pożyczkobiorca przekazuje pożyczkodawcy wartościową ruchomość, na przykład dzieła sztuki czy biżuterię, do momentu pełnej spłaty zobowiązania. Jest to więc forma zabezpieczenia spłaty pożyczki.

W przypadku zastawu pojazdów częstym rozwiązaniem jest zastaw rejestrowy, przy którym dłużnik zachowuje przedmiot zastawu w swoim posiadaniu. Jednocześnie wierzyciel jest wpisywany do dowodu rejestracyjnego pojazdu, dzięki czemu w razie braku spłaty zobowiązania będzie w stanie odzyskać swoją należność.

Pożyczka konsolidacyjna bez zdolności kredytowej – czy warto?

Zbyt wysokie raty, które ciężko jest spłacać w terminie, mogą być ogromnym obciążeniem dla domowego budżetu. Co więcej, wystarczy jakiś nagły wypadek (np. choroba), aby pojawiło się opóźnienie w uregulowaniu długu i związane z tym konsekwencje, takie jak negatywny wpis w historii kredytowej czy odsetki karne.

Dlatego też pożyczka konsolidacyjna bez zdolności kredytowej jest warta rozważenia. Z zasady powinna ona nie tylko zmniejszyć ilość posiadanych zobowiązań, ale też, co najważniejsze, wysokość comiesięcznych rat. Długi, elastyczny okres spłaty pożyczek konsolidacyjnych oznacza możliwość dopasowania wysokości rat do możliwości finansowych danego pożyczkobiorcy, tym samym ułatwiając terminową spłatę.

Kto najczęściej szuka pożyczki bez zdolności kredytowej?

Pożyczka konsolidacyjna bez zdolności kredytowej cieszy się największym zainteresowaniem ze strony osób, które znajdują się w trudnej sytuacji finansowej i obawiają się decyzji odmownej. Są to dłużnicy, którzy posiadają niskie dochody (czy to ogółem, czy w odniesieniu do wysokości posiadanego zadłużenia i kosztów utrzymania) lub negatywną historię kredytową.

Infografika dot. bankructwa
Źródło: https://krd.pl/centrum-prasowe/informacje-prasowe/2021/bankructw-konsumenckich-przybedzie

Co istotne, nie jest to odosobniony problem. Wielu Polaków ma problemy z niską zdolnością kredytową, szczególnie w obliczu wysokich stóp procentowych i zaostrzających się w związku z tym wymagań banków oraz innych instytucji finansowych. Z trudnej sytuacji da się wyjść, jeśli podejmie się odpowiednie kroki – przydatne mogą być chociażby właśnie pożyczki konsolidacyjne bez zdolności kredytowej online.

Gdzie na pewno mogę uzyskać pożyczkę bez zdolności kredytowej?

Nie ma jednego niezawodnego sposobu czy miejsca, w którym każdy bez wyjątku otrzyma pożyczkę. Wszystko zależy chociażby od tego, ile ktoś ma aktualnie długów oraz jakie ma źródła dochodów (i ile te dochody wynoszą). Pożyczki konsolidacyjne bez zdolności kredytowej najłatwiej w związku z tym zaciągać z pomocą wykwalifikowanego eksperta.

Doradcy kredytowi, którzy na przestrzeni lat pomagali osobom znajdującym się w bardzo różnorodnych sytuacjach, poradzą sobie nawet w nietypowych przypadkach. Dokładnie przeanalizują sprawę i znajdą najlepsze wyjście – czy to pożyczkę konsolidacyjną bez zdolności kredytowej, czy inny produkt finansowy.