Splatapozyczek.pl
Spłata Pożyczek/Blog/Pożyczka dla firmy jednoosobowej

Pożyczka dla firmy jednoosobowej

14.11.2023
AvatarPiotr
maksymalny wiek kredytobiorcy
Avatar

Pożyczka dla firmy jednoosobowej umożliwia szybkie, skuteczne i bezstresowe sfinansowanie bieżących wydatków niskim kosztem. Z naszą pomocą możesz otrzymać ją na korzystnych warunkach, z wysokością raty i kwotą zobowiązania indywidualnie dostosowanymi do potrzeb i możliwości finansowych firmy.

Wysoka maksymalna kwota zobowiązania otwiera przed firmą duże możliwości. Decydując się na pożyczkę dla jednoosobowej działalności gospodarczej zyskujesz sposób na poradzenie sobie ze wszelkimi firmowymi wydatkami.

Mówiąc o pożyczce dla firm jednoosobowych, zwykle ma się na myśli pożyczkę dla jednoosobowej działalności gospodarczej (JDG), będącej najprostszą formą prowadzenia działalności. Jednak pożyczka w jednoosobowej spółce z o.o również jest możliwa.

Dzięki wsparciu specjalisty, tego typu zobowiązanie będzie charakteryzować się wysoką kwotą, długim okresem spłaty i niską, dopasowaną do indywidualnych okoliczności ratą. Wyróżnia się ono prostotą i wieloma możliwymi zastosowaniami, sprawdzi się więc w bardzo wielu firmach.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać pożyczkę dla firm jednoosobowych?

Innymi wymaganiami cechują się pożyczki dla firm jednoosobowych udzielane przez banki, a innymi pożyczki bezzwrotne dla firm jednoosobowych oferowane przez organy państwowe. Banki z reguły zwracają uwagę na takie kwestie, jak dochody firmy (jej przychody i wydatki), a także historia kredytowa (zwłaszcza istotne jest to, czy wcześniejsze zobowiązania były spłacane na czas).

Dodatkowe warunki mogą dotyczyć stażu firmy, a więc tego, od jak dawna funkcjonuje, oraz branży, w której działa (inne wymagania mogą być stosowane w przypadku tzw. specjalistów, czyli na przykład lekarzy, notariuszy czy tłumaczy, a inne dla pozostałych branż).

Pożyczka dla jednoosobowej działalności – wymagane dokumenty

To, jakie dokumenty będą potrzebne, aby uzyskać pożyczkę dla firm jednoosobowych, zależy od okoliczności i procedur przyjętych przez daną instytucję finansową. Można jednak wyróżnić kilka typów dokumentacji, która wymagana jest najczęściej, a mianowicie:

  • dokumenty rejestrowe
  • wyciąg z konta bankowego firmy
  • dokumenty księgowe (w zależności od formy opodatkowania, na przykład Księga Przychodów i Rozchodów, Karta Podatkowa)
  • zaświadczenie o niezaleganiu z płatnościami w ZUS/US.

W niektórych przypadkach istnieje możliwość skorzystania z uproszczonej procedury przyznawania kredytu, przykładowo wtedy, kiedy dana firma od dłuższego czasu prowadzi rachunek w banku, od którego chce uzyskać środki.

Na co można przeznaczyć pożyczkę dla firmy jednoosobowej?

Pożyczki dla firm jednoosobowych z reguły są bardzo uniwersalnymi zobowiązaniami, to jest można wykorzystać je na dowolny sposób związany z prowadzoną działalnością gospodarczą.

W praktyce oznacza to, że możliwie jest pokrycie nimi między innymi takich wydatków, jak podatki, składki, rachunki, faktury od kontrahentów czy zakup towarów lub półproduktów niezbędnych do prowadzenia działalności. W zależności od potrzeb może to być pożyczka 5000 złotych dla firm jednoosobowych lub większe zobowiązanie.