Splatapozyczek.pl
Spłata Pożyczek/Blog/Kredyt dla firm na oświadczenie – co warto o nim wiedzieć?

Kredyt dla firm na oświadczenie – co warto o nim wiedzieć?

02.03.2023
AvatarPaulina Przybysz
kredyt-dla-firm-na-oswiadczenie-co-warto-o-nim-wiedziec
Avatar

Wiele firm, aby móc rozwinąć swoją działalność i poszerzyć ofertę produktów czy zakres świadczonych usług, w którymś momencie istnienia decyduje się na kredyt na inwestycje technologiczne. To jeden z produktów dostępnych dla przedsiębiorców, którzy planują dalszy rozwój. A co z tymi, którzy w związku z rosnącymi cenami energii czy kosztami zatrudnienia pracowników potrzebują środków w formie doraźnego wsparcia? Czy mogą oni ubiegać się o szybki kredyt dla firm na oświadczenie? Taki produkt zaoszczędziłby im sporo czasu i formalności.

Kredyt dla firm na oświadczenie – czy taki istnieje?

W przypadku klientów indywidualnych banki często stosują uproszczone procedury analizowania i przyznawania produktów kredytowych. Podobnie wygląda to z przedsiębiorstwami – dzisiaj dostępne są kredyty dla firm na oświadczenie, choć nie są to kredyty przyznawane bez jakiejkolwiek analizy finansowej. Uzyskane w ten sposób środki przeznaczone są na cel dowolny związany z bieżącym utrzymaniem przedsiębiorstwa lub konkretny i wtedy mówimy np. o kredycie na inwestycje technologiczne. Maksymalnie liberalne zasady przyznawania kredytów gotówkowych dla firm na oświadczenie mają natomiast instytucje finansowe, czyli parabanki.

Kredyt dla firm na oświadczenie o dochodach – kto może go otrzymać?

Typowy kredyt dla firm na oświadczenie o dochodach jest trudno dostępny i raczej nie otrzymasz go w banku. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy ubiegasz się o niewielką zapomogę lub jesteś stałym klientem, prowadzącym wszystkie rozliczenia finansowe w konkretnym banku. Ale nawet wtedy szybkie kredyty dla firm na oświadczenie mogą wymagać przedstawienia przynajmniej podstawowej dokumentacji związanej z prowadzeniem firmy. Z uwagi na niewielki stopień skomplikowania oraz relatywnie mniejsze obroty, kredyt na oświadczenie może otrzymać m.in. właściciel jednoosobowej działalności.

Kredyty dla osób prywatnych i firm. Niezależnie od skomplikowania sytuacji. Kompleksowo i przy minimum formalności.

Skontaktuj się z doradcą!

Kredyt gotówkowy dla firm na oświadczenie – zasady

Pożyczka dla firm na oświadczenie jest udzielana po dokonaniu analizy finansowej przedsiębiorstwa przynajmniej w podstawowym zakresie. Na pewno trzeba wiedzieć, że jest ona dostępna dla przedsiębiorców, którzy:

  • prowadzą działalność od wymaganego czasu (w niektórych bankach jest to pół roku, w innych rok lub dwa lata),
  • wykazują regularne dochody i obroty na wystarczającym poziomie,
  • mają pozytywną historię w bazach kredytowych takich jak BIK czy BIG,
  • złożą poprawny wniosek o szybką pożyczkę dla firm na oświadczenie,
  • przedstawią stosowne, wymagane dokumenty, m.in. zeznania podatkowe, oświadczenie o niezaleganiu z podatkami i składkami zdrowotnymi czy dokumenty rejestrowe. Z niektórych (wyciąg z konta firmowego) bank może zrezygnować, jeśli rachunek prowadzisz w tym banku, w którym chcesz otrzymać kredyt.

Co zatem oznacza w praktyce kredyt dla firm na oświadczenie? Np. brak konieczności przedstawiania biznesplanu czy bardziej zaawansowanych analiz finansowych.

Kredyty dla firm na oświadczenie bez BIK – czy to możliwe?

Dla niektórych firm największą przeszkodą w otrzymaniu kredytu byłaby analiza w bazach takich jak BIK. Niestety w bankach raczej nie znajdziesz kredytu dla firm na oświadczenie bez BIK. To zbyt duże ryzyko dla instytucji, na które gotowe są z kolei firmy pożyczkowe pozabankowe. Jeżeli jednak zależy Ci na kredycie konkretnie w banku, to zanim złożysz wniosek o udzielenie kredytu technologicznego czy innego wygeneruj raport BIK Moja Firma ze strony https://www.bik.pl/firmy/raport-bik-moja-firma.

Kredyt technologiczny – oprocentowanie

Jesteś wizjonerem, a Twoja firma jest gotowa na to, aby dalej się rozwijać? Jeżeli jedyną przeszkodą jest brak środków na inwestycje, możesz rozważyć kredyt na innowacje technologiczne. Są to środki przyznawane na wdrażanie technologii mających służyć rozwojowi firmy i wdrażaniu nowych ofert lub usług. Więcej informacji o kredycie technologicznym w 2022 roku, w tym o oprocentowaniu kredytu technologicznego, celu i warunkach spłaty uzyskasz na stronach Banku Gospodarstwa Krajowego.