Restrukturyzacja przedsiębiorstw

Twoja firma znajduje się w trudnej sytuacji finansowej i nie jest w stanie samodzielnie dojść do porozumienia z licznymi wierzycielami? Restrukturyzacja przedsiębiorstw z pomocą doradców Spłata Pożyczek to skuteczny i bezpieczny sposób na wyjście z kryzysu oraz ochronę firmowego majątku.

Wypełnij wniosek online

DziękujemyTwoja wiadomość
została wysłana.
Skontaktujemy się najszybciej
jak to będzie możliwe.

Restrukturyzacja przedsiębiorstw – w przypadku jakich firm jest możliwa?

Restrukturyzacja przedsiębiorstw to rozwiązanie dostępne dla polskich firm niezależnie od rozmiaru, obszaru działania czy formy prawnej (mogą z niego skorzystać m.in. osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą oraz spółki z ograniczoną odpowiedzialnością).

Nie mają znaczenia również wysokość dochodów ani czas prowadzenia działalności (nie jest istotne, czy jest relatywnie krótki, czy mowa o firmie z wieloletnim doświadczeniem w branży). Wysokość zadłużenia może być bardzo duża, a więc sięgać nawet wielu milionów złotych, ale możliwe jest też przeprowadzenie procesu restrukturyzacji przedsiębiorstw w przypadku łącznej kwoty długów wynoszącej kilkaset tysięcy złotych.

ikona dekoracyjna

Doświadczony doradca przeanalizuje sytuację finansową przedsiębiorstwa, w tym strukturę zadłużenia, i pomoże w znalezieniu optymalnego rozwiązania. Postaw na restrukturyzację przedsiębiorstw dopasowaną do potrzeb firmy.

ikona dekoracyjna

Otrzymasz profesjonalne wsparcie na każdym etapie restrukturyzacji przedsiębiorstwa. Eksperci pomogą Ci w przygotowaniu wszystkich dokumentów niezbędnych do rozpoczęcia i przeprowadzenia postępowania restrukturyzacyjnego.

ikona dekoracyjna

Nie marnuj czasu na samodzielne negocjacje z wierzycielami. Pozbądź się niepotrzebnego stresu i zaufaj specjalistom, którzy przejmą na siebie kontakt z wierzycielami i wypracują korzystne warunki układu restrukturyzacyjnego.

ikona dekoracyjna

Restrukturyzacja przedsiębiorstw w Polsce pozwala rozwiązać problem z nawet najbardziej problematycznym, wielomilionowym zadłużeniem. Również w przypadku blokady kont i zajęcia mienia przez komornika.

Kto pomoże w restrukturyzacji przedsiębiorstw?

Proces restrukturyzacji przedsiębiorstwa, w tym nawet uważane za najmniej złożone postępowanie o zatwierdzenie układu, nie należy do prostych. Działając samodzielnie, nietrudno o pomyłkę. Nie obejdzie się bez dobrej znajomości ustawy o restrukturyzacji przedsiębiorstw (i prawa ogółem), a także zdolności negocjacyjnych, które są niezbędne do osiągnięcia porozumienia z wierzycielami.

Z tego względu najlepiej zwrócić się do doświadczonych ekspertów, którzy pomogli już wielu przedsiębiorcom w znalezieniu optymalnego wyjścia z nawet najtrudniejszej i najbardziej skomplikowanej sytuacji. Restrukturyzacja przedsiębiorstw ze wsparciem Spłata Pożyczek oznacza między innymi pomoc doradcy prawnego na każdym etapie restrukturyzacji, w tym możliwość uzyskania merytorycznej odpowiedzi na dowolne pytania.

Restrukturyzacja zatrudnienia w przedsiębiorstwie a restrukturyzacja zadłużenia

Restrukturyzacja zatrudnienia w przedsiębiorstwie może doprowadzić do ograniczenia kosztów w dłuższej perspektywie, natomiast nie pozwala z reguły w krótkim czasie uzyskać kwoty potrzebnej do spłaty zadłużenia. Stąd co prawda warto ją rozważyć, ale dla firm znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej priorytetem jest zwykle inna forma restrukturyzacji przedsiębiorstw – restrukturyzacja zadłużenia.

Restrukturyzacja finansowa przedsiębiorstw może przebiegać na wiele sposobów. Niekiedy składa się na nią restrukturyzacja zatrudnienia w przedsiębiorstwie, czyli na przykład zmniejszenie zatrudnienia w niektórych działach, aby lepiej odpowiadało realnemu zapotrzebowaniu firmy.

W jej ramach dochodzi do dobrowolnego porozumienia dłużnika z wierzycielami, pozwalającego ustalić takie warunki spłaty, które usatysfakcjonują obie strony. Jest to korzystne rozwiązanie zarówno dla dłużnika (który nie byłby w stanie spłacić zobowiązań na pierwotnych warunkach), jak i dla wierzycieli (szansa na spłatę zobowiązania przy porozumieniu stron jest wyższa niż w przypadku egzekucji komorniczej, która nie zawsze przynosi oczekiwane rezultaty).

Eksperci Spłata Pożyczek

pomogą Ci w szybkim, sprawnym i bezstresowym przejściu przez proces restrukturyzacji przedsiębiorstw.

Skontaktuj się z nami

Ustawa o restrukturyzacji przedsiębiorstw – najważniejsze informacje

Etapy i rodzaje restrukturyzacji przedsiębiorstw określają przepisy, a dokładniej ustawa o restrukturyzacji przedsiębiorstw. Pod tą potoczną nazwą kryje się ustawa z dnia 15 maja 2015 r. Prawo restrukturyzacyjne.
Prawo restrukturyzacyjne obowiązuje od 1 stycznia 2016 roku, aczkolwiek od tego czasu ustawa była wielokrotnie nowelizowana – między innymi zdecydowano się na wycofanie uproszczonego postępowania restrukturyzacyjnego.

Przykład restrukturyzacji przedsiębiorstwa

Często spotykany przykład restrukturyzacji przedsiębiorstwa to rozwiązanie problemu z dużą ilością zadłużeń (często już opóźnionych, a nawet będących w procesie egzekucji). W ramach restrukturyzacji przedsiębiorstw istnieje możliwość między innymi:

  • wydłużenia okresu spłaty (i tym samym obniżenia rat zobowiązań)
  • wprowadzenia karencji w spłacie zobowiązań
  • umorzenia całości lub części odsetek i innych opłat związanych z zobowiązaniem.

Dłużnicy mogą potencjalnie liczyć także na redukcję należności głównej. Kluczem do opłacalnej restrukturyzacji jest postawienie na dobrego doradcę restrukturyzacyjnego, który zadba o wynegocjowanie optymalnych warunków spłaty.

Proces restrukturyzacji przedsiębiorstwa

ekspert kredytowy

 

  • Proces restrukturyzacji przedsiębiorstwa zaczyna się zwykle od konsultacji z ekspertem. Doradca restrukturyzacyjny Spłata Pożyczek dokładnie zapozna się z sytuacją przedsiębiorstwa, a także potrzebami, celami i możliwościami firmy. Na podstawie zebranych informacji opracuje propozycję dalszych działań, a także zaprezentuje przewidywane skutki restrukturyzacji. Dzięki temu przedsiębiorstwo wie, czego się spodziewać i jakie korzyści może uzyskać.
  • Kolejne etapy restrukturyzacji przedsiębiorstwa obejmują przygotowanie niezbędnej dokumentacji (takiej jak między innymi spis wierzycieli i wierzytelności), otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego i prowadzenie negocjacji z wierzycielami.
  • Kiedy uda się dojść do porozumienia ze wszystkimi wierzycielami, należy przedstawić sądowi wypracowany układ. Po jego zatwierdzeniu można rozpocząć spłacanie zobowiązań na wynegocjowanych warunkach – częścią układu bywa niekiedy kilkumiesięczna karencja w spłacie, w przypadku jej zastosowania raty zaczyna się spłacać dopiero w wyznaczonym terminie.

 

Nasi klienci często polecają nas innym.

Większość naszych klientów to osoby, które trafiły do nas z polecenia. Dziękujemy wszystkim za okazane nam zaufanie.

decorative quotes

Dzięki usłudze pośrednictwa finansowego uzyskałam satysfakcjonujący mnie kredyt konsolidacyjny na bardzo dobrych warunkach.

Po stronie firmy zawsze stoi człowiek, więc podziękowania kieruję przede wszystkim do Pana Bartka P. za świetną współpracę, profesjonalizm, skuteczność i wszelką pomoc. Jest to fachowiec godny polecenia.

Joanna P

decorative quotes

Myśląc, że jestem już w sytuacji bez wyjścia, panicznie szukając rozwiązania natknęłam się na tę stronę i profesjonalnie się mną zajęto.

Wystarczyło, że uzupełniłam jeden formularz, pobrałam raport z BIK i pobrałam z konta potwierdzenia przelewów z ostatnich sześciu miesięcy. Te informacje pozwoliły na ocenę sytuacji i podjęcie planu działania w mojej sprawie. W końcu ktoś powiedział mi, że jest szansa na wyjście z długów. Serdecznie polecam Pana Łukasza Końskiego z Warszawy, który zajął się wszystkim, gdy ja byłam bardzo zestresowana!

Anna Rotwin

decorative quotes

Szybkie działanie, nawet kiedy myslalem, że sytuacja jest dramatyczna, bez wyjścia, byłem przekonany dzięki Pani Marlenie, że jednak jest nadzieja i wyjście z tej sytuacji.

I tak się stało, jak mówiła wszystko się udało. Profesjonalizm, podejście do klienta na najwyższym poziomie, polecam gorąco 🙂

Tomasz Steć

* – Pola obowiązkowe

Wysłanie wniosku kredytowego NIE spowoduje powstania zapytania kredytowego w BIK.

Każdą sprawę analizujemy indywidualnie. Warunki negocjujemy na szczeblu decyzyjnym.

Stosujemy zasady dobrych praktyk pośredników finansowych.

Nasze usługi są bezpieczne i objęte nadzorem KNF.

DziękujemyTwoja wiadomość
została wysłana.
Skontaktujemy się najszybciej
jak to będzie możliwe.

Metody restrukturyzacji przedsiębiorstw

 

 

Ustawa o restrukturyzacji przedsiębiorstw (Prawo restrukturyzacyjne) określa różne metody restrukturyzacji przedsiębiorstwa. Przedsiębiorcy mają do wyboru 4 typy postępowań: przyspieszone postępowanie układowe, postępowanie o zatwierdzenie układu, układowe oraz sanacyjne.

 

To, który rodzaj restrukturyzacji przedsiębiorstw będzie najlepszy, zależy od okoliczności. Wielu przedsiębiorców decyduje się na postępowanie o zatwierdzenie układu, jako że w przeważającej mierze odbywa się ono na drodze pozasądowej – sąd jedynie, jak wskazuje sama nazwa tej metody, zatwierdza przedstawiony mu układ, wypracowany między dłużnikiem a wierzycielami.

Kto powinien stworzyć plan restrukturyzacji przedsiębiorstwa?

Plan restrukturyzacji przedsiębiorstwa jest z reguły tworzony przed otwarciem postępowania restrukturyzacyjnego. Nie należy mylić go z układem restrukturyzacyjnym, który jest tworzony na podstawie negocjacji z wierzycielami, a następnie zatwierdzany najpierw przez nich i przez sąd.

 

Na plan restrukturyzacji składa się schemat działań, które powinny zostać przeprowadzone, aby osiągnąć optymalny w danych okolicznościach rezultat. Jego stworzeniem powinien zająć się specjalista, który z powodzeniem zakończył liczne postępowania restrukturyzacyjne i wie, jak je zaplanować, aby były szybkie, sprawne i skuteczne.

 

W ciężkich sytuacjach czas odgrywa często bardzo istotną rolę. Korzystając ze wsparcia eksperta, można uniknąć błędów w dokumentacji czy problemów w dojściu do porozumienia w trakcie negocjacji, które przedłużyłyby czas potrzebny na doprowadzenie do restrukturyzacji przedsiębiorstw.

Restrukturyzacja przedsiębiorstw w Polsce – czy to dobry pomysł?

 

Restrukturyzacja przedsiębiorstw w Polsce cieszy się coraz większą popularnością, zarówno wśród mniejszych, jak i dużych firm. Nie bez powodu. Poważne problemy finansowe mogą być bardzo trudne do rozwiązania innymi metodami, a mają dewastujące konsekwencje.

 

Dzięki restrukturyzacji przedsiębiorstw firma powstrzymuje narastanie zadłużenia (związane z odsetkami karnymi), unika utraty mienia w wyniku działalności komorników i oddala wizję upadku działalności.

 

Warto się nią zainteresować nawet w najbardziej złożonych przypadkach – fakt, że już doszło do opóźnień w spłacie czy nawet rozpoczęcia egzekucji nie wyklucza przeprowadzenia restrukturyzacji.

Zwiększ swoją wiedzę o restrukturyzacji i zadłużeniu:

Restrukturyzacja kredytu
Paulina Przybysz11.04.2020

Restrukturyzacja kredytu – na czym polega?

Kiedy staramy się o większy kredyt rozłożony na dłuższy, zwłaszcza wieloletni okres, bierzemy zazwyczaj pod uwagę jedynie aktualną sytuację finansową. Uwzględniamy bieżące zarobki, koszty życia oraz zobowiązania i pożyczki obciążające domowy budżet. Dopóki wszystko układa się zgodnie z planem, kredyt nie stanowi zbytniego obciążenia. Jednak nikt nie może przewidzieć tego, co zdarzy się zarówno w bliższej, jak i dalszej perspektywie czasowej.

Czym jest przekredytowanie?
Paulina Przybysz08.04.2022

Czym jest przekredytowanie i jak sobie z nim poradzić?

Zaciąganie zobowiązań finansowych (pożyczek, kredytów) jest czymś całkowicie normalnym i jest to coś, co większość osób zrobi co najmniej raz w swoim życiu, czy to biorąc kredyt gotówkowy na mniejsze potrzeby, czy na przykład kredyt hipoteczny na zakup lub budowę własnej nieruchomości. Pod warunkiem, że dobrze się zastanowimy nad zaciągnięciem kredytu, dokonamy odpowiednich obliczeń i już w trakcie spłaty nie wydarzy się nic nieprzewidzianego, zobowiązania finansowe nie są niczym niebezpiecznym.

Paulina Przybysz25.02.2019

Upadłość konsumencka

Upadłość konsumencka to jedna z opcji jaką ma osoba fizyczna, którą dotknęła niewypłacalność. Kiedy i w jakich okolicznościach można skorzystać z tej instytucji? Wyjaśnienie poniżej.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Wszystkie artykuły

Wybierz bezpieczną restrukturyzację

przedsiębiorstw ze wsparciem specjalistów i uniknij upadłości.

Złóż wniosek

Nie udzielamy kredytów i pożyczek ze środków własnych. Nie pośredniczymy w uzyskiwaniu krótkoterminowych kredytów bez zdolności kredytowej z terminem spłaty całej kwoty w terminie 60 dni (lub krótszym).

Przykład reprezentatywny: kwota kredytu bez zdolności kredytowej – 60 000 zł, prowizja – 5%, oprocentowanie nominalne – 5,99%, maksymalna Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) – 7,37%; całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) – 60 000 zł, całkowity koszt kredytu dla Ciebie – 23 893 zł (w tym: prowizja z tytułu udzielenia kredytu 3 000 zł, odsetki od kredytu 20 893 zł, koszty usług dodatkowych 0 zł, koszty zabezpieczeń 0 zł), całkowita kwota do zapłaty – 83 893 zł; prowizja za udzielenie kredytu jest kredytowana, oprocentowanie nominalne – 5,99%, 120 miesięcznych rat w równej wysokości 699,11 zł; minimalny okres spłaty – 4 miesiące, maksymalny okres spłaty – do 120 m-cy.

Jesteśmy biurem pośrednictwa kredytowego. Działamy w imieniu klienta. Nie pobieramy przedpłat. Nasze wynagrodzenie jest płatne tylko w przypadku uzyskania kredytu, podpisania umowy kredytowej przez klienta i uruchomieniu środków przez bank lub instytucję finansową. Wysokość wynagrodzenia ustalana jest indywidualnie z klientem w zależności m.in. od skomplikowania sytuacji, wkładu pracy i sytuacji finansowej. Wynosi ono maksymalnie 19% od kwoty uzyskanego finansowania.