Splatapozyczek.pl
Spłata Pożyczek/Blog/Ubezpieczenie dla dzieci

Ubezpieczenie dla dzieci

07.09.2020
AvatarPaulina Przybysz
Avatar

Wrzesień, czyli czas powrotu dzieci do szkół. W tym czasie chyba najintensywniej myślimy o tym, aby wyposażyć nasze dzieci we wszystko, czego mogą potrzebować w najbliższych miesiącach nauki. Nie zapominamy o podręcznikach, przyborach szkolnych, sportowym stroju, czy zapisach na zajęcia dodatkowe. Jednak z pozoru kompletna wyprawka, to nie wszystko, o czym jako rodzice, powinniśmy pamiętać.

Na pierwszym miejscu powinniśmy stawiać przede wszystkim, na bezpieczeństwo naszych pociech. I tutaj z pomocą przychodzi nam ubezpieczenie dla dzieci na każdym etapie jego drogi. Znajdziemy zarówno opcję dla najmłodszych uczęszczających do żłobka i przedszkola, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a także dla studentów, którym to szczególna ochrona przyda się zwłaszcza dlatego, że wraz ze studiami opuszczają swoje rodzinne domy.

Zadbaj o bezpieczeństwo swojego dziecka.

Postaw na ubezpieczenie dla dzieci, które będzie potrzebnym wsparciem finansowym w momencie, kiedy najbardziej tego potrzebujesz.

Zniżka 10% po zastosowaniu kodu 02346

Wyślij wniosek

Ubezpieczenie dla dzieci nnw, to ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków. Swoją ochroną obejmuje życie i zdrowie dziecka. Jest to opcja warta uwagi, gdyż za niewielką roczną opłatę, zyskujemy szereg przywilejów, które mają zrekompensować skutki nieszczęśliwych wypadków, a także wspomóc nas finansowo w momencie, kiedy tego najbardziej potrzebujemy.

Ubezpieczenie nnw do żłobka, przedszkola i zerówki

To ubezpieczenie nnw obejmuje swoją ochroną nasze najmłodsze pociechy, które stawiają swoje pierwsze kroki w nauce. Jest to dla nich czas wielu nowych doświadczeń, pierwszych kontaktów z rówieśnikami i przede wszystkim okres dobrej zabawy. To na naszych barkach, jako rodziców leży zabezpieczenie najmłodszych, na wypadek nieszczęśliwych wypadków. Z tego pakietu możemy skorzystać, kiedy chcemy ubezpieczyć dziecko od 4 miesiąca życia, aż do 7 lat.

W zakresie ochrony zdrowia ubezpieczenie nnw daje nam ochronę w przypadku śmierci wskutek nieszczęśliwego wypadku, czy wypadku komunikacyjnego, a także udaru, czy zwału. Jednak okazuje się, że wiele osób nie jest świadomych, że ubezpieczenie nnw do żłobka, przedszkola i zerówki to nie jedynie ochrona na wypadek zgonu, a przede wszystkim szeroka gama zabezpieczeń na wypadek wielu nieszczęśliwych wypadków i chorób, a także innych nieprzewidzianych zdarzeń. Wiele sytuacji, które związane są ze zdrowiem naszego dziecka, obejmuje ubezpieczenie, a my nie jesteśmy tego nawet świadomi. Dlatego też zawsze warto zapoznać się dokładnie ze szczegółami naszej umowy ubezpieczenia i w razie potrzeby, wykorzystać wszystko, co oferuje nam ubezpieczyciel.

Ubezpieczenie nnw do żłobka, przedszkola i zerówki przysługuje w razie urazu wskutek nieszczęśliwego wypadku m.in. złamania, zwichnięcia, skręcenia, ran skóry, wstrząsu mózgu, czy utraty zębów stałych. To chyba najczęściej zdarzające się sytuacje, dlatego warto wiedzieć, że kiedy wystąpią możemy starać się o wypłatę środków z ubezpieczenia. Jeśli wskutek nieszczęśliwego wypadku nasze dziecko trafi do szpitala, świadczenie z ubezpieczenia zostanie nam wypłacone za każdy dzień pobytu w placówce.

Na wsparcie możemy liczyć także kiedy pobyt w szpitalu spowodowany jest chorobą i trwa minimum 5 dni. Ubezpieczyciel wypłaci nam świadczenie także w przypadku konieczności odbycia przez nasze dziecko rehabilitacji, bądź zakupu lub wypożyczenia sprzętu wspomagającego proces leczenia. Ubezpieczenie dla dziecka obejmuje także pokrycie kosztów diagnozowania oraz leczenia wskutek ugryzienia kleszcza, co również zdarza się bardzo często.

Ubezpieczenie dla dziecka nnw to najlepszy wybór dostosowany do potrzeb naszych najmłodszych, a także do aktualnej sytuacji. Dlatego też ochrona obejmuje swoim zakresem także pobyt w szpitalu wskutek zachorowania na Covid-19, co w aktualnej sytuacji jest wręcz niezbędne.

Jednak to w dalszym ciągu nie wszystko na co możemy liczyć decydując się na ubezpieczenie do żłobka, przedszkola i zerówki. Ponadto ubezpieczyciel gwarantuje zwrot kosztów leczenia u psychologa, czy zwrot kosztów wycieczki szkolnej, a także wiele innych. O wszystkich szczegółach możemy przeczytać na stronie ubezpieczyciela, a także przed podpisaniem umowy, którą otrzymamy.

Ubezpieczenie do szkoły

Ubezpieczenie dla dzieci od 7 roku życia, aż do 25 roku życia (czyli obejmujące okres studiów wyższych), to ochrona, w którą warto wyposażyć nasze starsze pociechy. Nikomu nie życzymy nieszczęśliwych wypadków, jednakże przezorny zawsze ubezpieczony. Wielu rodziców przekonało się, że roczny koszt ubezpieczenia, to nic w porównaniu z tym co zyskujemy, w momencie kiedy tego potrzebujemy.

Stawki ubezpieczenia dopasowane są nie tylko do potrzeb, ale i możliwości każdego z nas. Z całą pewnością każdy znajdzie tu rozwiązanie adekwatne do możliwości finansowych, które w żaden sposób nie nadwyręży naszego domowego budżetu, a będzie dużym wsparciem i ochroną przed nieprzewidzianymi wypadkami. Dzięki różnym wariantom cenowym, to ubezpieczenie jest dla każdego.Zakres ubezpieczenia do szkoły podobnie jak opcja ubezpieczenia dla dzieci najmłodszych, zawiera te same elementy i oferuje nam ochronę życia i zdrowia.

W tym przypadku także zostajemy objęci ochroną ubezpieczeniową w przypadku nagłych zdarzeń, a także choroby, pobytu w szpitalu (również z powodu Covid-19), czy pomoc psychologiczną. Co warte uwagi, oba pakiety gwarantują nam także ochronę w zakresie wyczynowego uprawiania sportów. Niezależnie od tego, czy nasze dziecko oddaje się rywalizacji sportowej w szkole, w czasie wolnym, czy może trenuje wyczynowo, wchodzi w zakres oferowanej ochrony. Działa ona bowiem przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, niezależnie od tego w jakim miejscu na świecie przebywamy, co w przypadku dzieci jest bardzo ważną kwestią.

Czy można zawrzeć umowę ubezpieczenia zdalnie?

Chyba nie ma nic prostszego. Oczywiście przystąpienie do ubezpieczenia może odbyć się w tradycyjnej formie, poprzez podpisanie umowy w siedzibie firmy. Jednakże chyba każdy z nas ceni sobie swój czas i możliwości jakie daje nam internet. Nie inaczej jest w przypadku umowy ubezpieczenia dla dzieci, którą możemy zawrzeć całkowicie zdalnie.

Dostępna jest dla Ciebie usługa zdalnego zawarcia umowy, przez którą przeprowadzi Cię lokalny Pośrednik. Nie musisz się niczego obawiać, bowiem w razie wątpliwości odpowie na każde nurtujące Cię pytanie i wyjaśni wszelkie niejasności. Polisa wraz ze wszystkimi niezbędnym załącznikami zostanie dostarczona na wskazanego maila, dzięki czemu wszystko jasno i wyraźnie otrzymasz na piśmie. W ten sposób dostajesz tyle czasu ile jest Ci potrzebne na to, aby zapoznać się z wszelkimi szczegółami umowy ubezpieczenia dla dzieci. Nie warto pomijać tego elementu i dobrze zapoznać się z umową.

Tylko w ten sposób będziesz mógł później skorzystać z wszystkich możliwości, jakie daje Ci ubezpieczenie. Jeśli nie będziesz wiedział za co płacisz możesz tylko stracić. Dlatego tak ważne jest dokładne czytanie wszelkich dokumentów i również my, serdecznie do tego zachęcamy.

Sprawdź teraz! Ubezpieczenie dla dzieci, na które stać każdego.

Nie pozostawiaj swojego dziecka bez ochrony i wybierz pakiet, który nie będzie obciążeniem dla Twojego domowego budżetu. Ubezpieczenie dla dzieci na każdą kieszeń, z maksimum korzyści.

Zniżka 10% po zastosowaniu kodu 02346

Wyślij wniosek!

Dlaczego warto wybrać ubezpieczenie dla dzieci?

Tak jak mówiliśmy na wstępie, okres dzieciństwa to czas, w którym liczy się nauka i dobra zabawa. Z kolei o ochronę i bezpieczeństwo muszą postarać się rodzice. Dlatego też nie warto oszczędzać chociażby na ubezpieczeniu dla dzieci. Oczywiście, najlepiej było by gdyby nigdy się ono nam nie przydało. Jednakże jako dorośli i odpowiedzialni ludzie wiemy ile wypadków zdarza się każdego dnia i jak istotne jest, aby choć w części finansowej, być na nie przygotowanym.

Należy także pamiętać, że wypłata świadczenia z ubezpieczenia wypłacana jest na wniosek. Jeśli więc np. Twoje dziecko trafiło do szpitala wystarczy, że wypełnisz wniosek online, do którego dołączysz kartę leczenia szpitalnego, a ubezpieczyciel zajmie się resztą. Jeśli nie wiesz jakie świadczenia z ubezpieczenia przysługują Ci w danej sytuacji, możesz zwrócić się z zapytaniem poprzez formularz kontaktowy, telefonicznie, czy mailowo, a już w kilka chwil otrzymasz potrzebne wskazówki. Możesz zajrzeć także na stronę internetową ubezpieczyciela, gdzie znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, które z całą pewnością rozwiążą Twoje liczne pytania.

Ubezpieczenie dla dzieci nnw to najlepsze rozwiązanie jeśli chodzi o ochronę wskutek nieszczęśliwych wypadków. W przypadku problemów będziesz mógł skupić się na tym co najważniejsze, czyli swoim dziecku. Ubezpieczyciel wypłacając Ci środki z ubezpieczenia, odciąży Cię finansowo w trudnym czasie. To finansowe zabezpieczenie zagwarantuje spokój Tobie i Twojemu dziecku, dając bezpieczeństwo finansowe w ciężkich chwilach.

Jakie ubezpieczenia dla dziecka wybrać?

Przede wszystkim należy odszukać ubezpieczenie, z którego chcemy skorzystać (np. ubezpieczenie do żłobka, przedszkola, zerówki, a może ubezpieczenie do szkoły lub dla studenta), a następnie zdecydować, który pakiet cenowy wybieramy. Nawet w ramach jednego rodzaju ubezpieczenia, ochrona może się różnić. Inny może być zarówno pakiet ochrony, jak i wysokość wypłacanych świadczeń. Dlatego też, przed ostatecznym wyborem konkretnego pakietu warto zapoznać się z rodzajami świadczeń, które w jego ramach przysługują.

Tego możemy dowiedzieć się bezpośrednio na stronie ubezpiezpieczyciela, telefonicznie, czy poprzez wysłanie wiadomości e-mail. Nieznacza zmiana wysokości składki może dać nam dużo większą i korzystniejszą ochronę, dlatego czasem warto dobrze zweryfikować poszczególne warianty.

Jakie dokumenty będą potrzebne do wypłaty świadczenia?

Wszystko zależy od tego z jakiego powodu świadczenie ma nam zostać wypłacone. Zawsze jednak konieczne będzie złożenie wniosku, gdyż świadczenia z ubezpieczenia wypłacane są właśnie na wniosek. Jeśli wnioskujemy o wypłatę śodków z ubezpieczenia z powodu pobytu dziecka w szpitalu, niezbędny będzie dokument potwierdzający pobyt na oddziale. W przypadku gdy staramy się o zwrot kosztów za diagnozę przeprowadzoną po ukąszeniu przez kleszcza, potrzebny będzie imienny rachunek kosztów wizyty lekarskiej, czy kosztów laboratoryjnych.

Wszystko zależy więc od konkretnej sytuacji, a o dokumenty, które potrzebne będą do wypłaty świadczenia z ubezpieczenia dla dziecka w konkretnym przypadku, zawsze możemy zapytać ubezpieczyciela bądź odszukać wykaz potrzebnych dokumentów w umowie, bądź na stronie internetowej ubezpieczyciela.